xfsprogs 6.5.0 - en to pl translation catalogue (3316 entries)

en: 		ATTR FORK BTREE inode data:
pl: 		Dane B-DRZEWA GAŁĘZI ATRYBUTÓW i-węzła:

en: 		ATTR FORK EXTENTS inode data:
pl: 		Dane EKSTENTÓW GAŁĘZI ATRYBUTÓW i-węzła:

en: 		ATTR FORK LOCAL inode data:
pl: 		Dane LOKALNE GAŁĘZI ATRYBUTÓW i-węzła:

en: 		DATA FORK BTREE inode data:
pl: 		Dane B-DRZEWA GAŁĘZI DANYCH i-węzła:

en: 		DATA FORK EXTENTS inode data:
pl: 		Dane EKSTENTÓW GAŁĘZI DANYCH i-węzła:

en: 		DATA FORK LOCAL inode data:
pl: 		Dane LOKALNE GAŁĘZI DANYCH i-węzła:

en: 		DEV inode: no extra region
pl: 		I-węzeł DEV: brak dodatkowego regionu

en: 		Generated copies may be corrupt unless the source is
pl: 		Wygenerowane kopie mogą być uszkodzone o ile źródło nie jest

en: 		UUID inode: no extra region
pl: 		I-węzeł UUID: brak dodatkowego regionu

en: 		magic 0x%x	version 0x%x	ID 0x%x (%d)
pl: 		magic 0x%x	wersja 0x%x	ID 0x%x (%d)

en: 		unmounted or mounted read-only.  Copy proceeding...
pl: 		odmontowane lub zamontowane tylko do odczytu. Kopiowanie w trakcie...

en: 		ver:%d
pl: 		wersja:%d

en: 	- %02d:%02d:%02d: Phase %d: %llu%% done - estimated remaining time %s
pl: 	- %02d:%02d:%02d: Faza %d: %llu%% zrobione - przewidywany pozostały czas %s

en: 	- %02d:%02d:%02d: Phase %d: %lu%% done - estimated remaining time %s
pl: 	- %02d:%02d:%02d: Faza %d: %lu%% zrobione - przewidywany pozostały czas %s

en: 	- %02d:%02d:%02d: Phase %d: elapsed time %s - processed %d %s per minute
pl: 	- %02d:%02d:%02d: Faza %d: miniony czas %s - przetworzono %d %s na minutę

en: 	AGF Buffer: (XAGF)
pl: 	Bufor AGI: (XAGF)

en: 	AGI Buffer: (XAGI)
pl: 	Bufor AGI: (XAGI)

en: 	BUF DATA
pl: 	DANE BUF

en: 	CORE inode:
pl: 	GŁÓWNY i-węzeł:

en: 	Contents encryption mode: %u (%s)
pl: 	Tryb szyfrowania zawartości: %u (%s)

en: 	DQUOT Buffer:
pl: 	Bufor DQUOT:

en: 	Filenames encryption mode: %u (%s)
pl: 	Tryb szyfrowania nazw plików: %u (%s)

en: 	Flags: 0x%02x
pl: 	Flagi: 0x%02x

en: 	Is target "%s" too small?
pl: 	Czy cel "%s" jest zbyt mały?

en: 	Master key descriptor: %s
pl: 	Deskryptor klucza głównego: %s

en: 	Master key identifier: %s
pl: 	Identyfikator klucza głównego: %s

en: 	Policy version: %u
pl: 	Wersja polityki: %u

en: 	Policy version: %u (unknown)
pl: 	Wersja polityki: %u (nieznana)

en: 	SUPER Block Buffer:
pl: 	Bufor SUPER bloku:

en: 	block map
pl: 	mapa bloków

en: 	buffer block %lld (fsbno %lld), %d bb%s
pl: 	blok bufora %lld (fsbno %lld), %d bb%s

en: 	byte offset %lld, length %d
pl: 	offset w bajtach %lld, długość %d

en: 	clearing inode number in entry at offset %d...
pl: 	wyczyszczono numer i-węzła we wpisie o offsecie %d...

en: 	clearing inode number in entry at offset %ld...
pl: 	wyczyszczono numer i-węzła we wpisie o offsecie %ld...

en: 	in inode %llu (%s fork) bmap btree block %llu
pl: 	w i-węźle %llu (gałęzi %s) bloku bmap btree %llu

en: 	in inode %lu (%s fork) bmap btree block %lu
pl: 	w i-węźle %lu (gałęzi %s) bloku bmap btree %lu

en: 	inode %lld, dir inode %lld, type %s
pl: 	i-węzeł %lld, i-węzeł katalogu %lld, typ %s

en: 	low=%d, high=%d, flags=%d (%s%s), offset=%d
pl: 	low=%d, high=%d, flagi=%d (%s%s), offset=%d

en: 	name=%s, fld=%p, child=%p, sibling=%p
pl: 	nazwa=%s, fld=%p, child=%p, sibling=%p

en: 	ptr = %lx, start = 0x%x, free = 0x%llx, confirmed = 0x%llx
pl: 	ptr = %lx, start = 0x%x, wolne = 0x%llx, potwierdzone = 0x%llx

en: 	will clear entry "%s"
pl: 	wpis "%s" zostanie wyczyszczony

en: 	will junk block
pl: 	blok zostanie wyrzucony

en: 	with the external log using %llu blocks
pl: 	z zewnętrznym logiem zajmującym %llu bloków

en: 	would clear entry "%s"
pl: 	wpis "%s" zostałby wyczyszczony

en: 	would clear inode number in entry at offset %d...
pl: 	numer i-węzła we wpisie o offsecie %d zostałby wyczyszczony...

en: 	would clear inode number in entry at offset %ld...
pl: 	numer i-węzła we wpisie o offsecie %ld zostałby wyczyszczony...

en: 	would junk block
pl: 	blok zostałby wyrzucony

en: 
            XFS_REPAIR Summary    %s
pl: 
            Podsumowanie XFS_REPAIR %s

en: 
     'addr' uses the given field to set the filesystem address and type
    
     Examples:
    
     sb
     a rootino - set the type to inode and set position to the root inode
     a u.bmx[0].startblock (for inode with blockmap)
pl: 
     'addr' wykorzystuje podane pole do ustawienia adresu w systemie plików i typu
    
     Przykłady:
    
     sb
     a rootino - ustawienie typu na i-węzeł i pozycji na i-węzeł główny
     a u.bmx[0].startblock (dla i-węzła z mapą bloków)

en: 
     'crc' validates, invalidates, or recalculates the crc value for
     the current on-disk metadata structures in Version 5 filesystems.
    
     Usage:  "crc [-i|-r|-v]"
pl: 
     'crc' sprawdza, unieważnia lub przelicza wartość crc dla bieżących
     struktur metadanych na dysku w systemach plików w wersji 5.
    
     Składnia: "crc [-i|-r|-v]"

en: 
     'hash' prints out the calculated hash value for a string using the
    directory/attribute code hash function.
    
     Usage:  "hash <string>"
pl: 
     'hash' wypisuje wartość skrótu dla łańcucha obliczoną przy użyciu funkcji
     haszującej dla katalogów/atrybutów.
    
     Składnia: "hash <łańcuch>"

en: 
     Allows you to push the current address and data type on the stack for
     later return.  'push' also accepts an additional command to execute after
     storing the current address (ex: 'push a rootino' from the superblock).
pl: 
     Pozwala zapisać bieżący adres i typ danych na stos w celu późniejszego
     powrotu. 'push' akceptuje także dodatkowe polecenie do wykonania po zapisaniu
     bieżącego adresu (np. 'push a rootino' z superbloku).

en: 
     Change the read/write permissions on the current file
    
     Options:
     -r -- make the file read only (0444 permissions)
     -w -- make the file read/write (0664 permissions)
pl: 
     Zmiana uprawnień do odczytu/zapisu bieżącego pliku
    
     Opcje:
     -r - wymuszenie pliku tylko do odczytu (uprawnienia 0444)
     -w - wymuszenie pliku do odczytu/zapisu (uprawnienia 0664)

en: 
     Changes the address and data type to the first entry on the stack.
pl: 
     Zmiana adresu i typu danych na pierwszy wpis ze stosu.

en: 
     Copies a range of bytes from a file into the open file, overwriting any data
     already there.
    
     Example:
     'copy_range -s 100 -d 200 -l 300 some_file' - copies 300 bytes from some_file
                                                   at offset 100 into the open
    					       file at offset 200
     'copy_range some_file' - copies all bytes from some_file into the open file
                              at position 0
     'copy_range -f 2' - copies all bytes from open file 2 into the current open file
                              at position 0
pl: 
     Skopiowanie zakresu bajtów z pliku do otwartego pliku z nadpisaniem wszelkich
     danych, które w nim się już znajdują.
    
     Przykład:
     'copy_range -s 100 -d 200 -l 300 jakiś_plik' - kopiuje 300 bajtów
                                                    z jakiegoś_pliku do otwartego
                                                    pliku pod offset 200
     'copy_range jakiś_plik' - kopiuje wszystkie bajty z jakiegoś_pliku do
                               otwartego pliku od pozycji 0
     'copy_range -f 2' - kopiuje wszystkie bajty z otwartego pliku 2 do
                               bieżącego otwartego pliku od pozycji 0

en: 
     Display extended file status.
    
     Options:
     -v -- More verbose output
     -r -- Print raw statx structure fields
     -m mask -- Specify the field mask for the statx call
                (can also be 'basic' or 'all'; default STATX_ALL)
     -D -- Don't sync attributes with the server
     -F -- Force the attributes to be sync'd with the server
pl: 
     Wyświetlenie rozszerzonego stanu pliku.
    
     Opcje:
     -v - bardziej szczegółowe wyjście
     -r - wypisanie surowych pól struktury statx
     -m maska - określenie maski pól dla wywołania statx
                (może być też 'basic' lub 'all'; domyślnie STATX_ALL)
     -D - bez synchronizacji atrybutów z serwerem
     -F - wymuszenie synchronizacji atrybutów z serwerem

en: 
     Display file system status.
    
     Options:
     -c -- Print fs summary count data.
     -g -- Print fs geometry data.
     -s -- Print statfs data.
pl: 
     Wyświetlenie stanu systemu plików.
    
     Opcje:
     -c - wypisanie danych liczbowego podsumowania systemu plików
     -g - wypisanie danych o geometrii systemu plików
     -s - wypisanie dnaych statfs

en: 
     Example:
    
     'ablock 23' - sets the file position to the 23rd filesystem block in
     the inode's attribute fork.  The filesystem block size is specified in
     the superblock.
pl: 
     Przykład:
    
     'ablock 23' ustawia pozycję w pliku na 23. blok systemu plików w gałęzi
     atrybutów i-węzła. Rozmiar bloku systemu plików jest określony w superbloku.

en: 
     Example:
    
     'daddr 102' - sets position to the 102nd absolute disk block
     (512 byte block).
pl: 
     Przykład:
    
     'daddr 102' ustawia pozycję na 102. (bezwzględnie) blok dysku
     (blok 512-bajtowy).

en: 
     Example:
    
     'dblock 23' - sets the file position to the 23rd filesystem block in
     the inode's data fork.  The filesystem block size is specified in the
     superblock.
pl: 
     Przykład:
    
     'dblock 23' ustawia pozycję w pliku na 23. blok systemu plików w gałęzi
     danych i-węzła. Rozmiar bloku systemu plików jest określony w superbloku.

en: 
     Example:
    
     'fsblock 1023' - sets the file position to the 1023rd filesystem block.
     The filesystem block size is specified in the superblock and set during
     mkfs time.  Offset is absolute (not AG relative).
pl: 
     Przykład:
    
     'fsblock 1023' ustawia pozycję w pliku na 1023. blok systemu plików.
     Rozmiar bloku systemu plików jest określony w superbloku i ustawiany w
     trakcie wykonywania mkfs. Offset jest bezwzględny (nie względem AG).

en: 
     For a given number of btree records and a btree type, report the number of
     records and blocks for each level of the btree, and the total btree size.
     The btree type must be given after the options.  A raw btree geometry can
     be provided in the format "record_bytes:key_bytes:ptr_bytes:header_type"
     where header_type is one of "short", "long", "shortcrc", or "longcrc".
    
     Options:
       -b -- Override the btree block size.
       -n -- Number of records we want to store.
       -w max -- Show only the best case scenario.
       -w min -- Show only the worst case scenario.
       -w absmax -- Print the maximum possible btree height for all filesystems.
    
     Supported btree types:
       all
pl: 
     Podanie liczby rekordów i bloków dla każdego poziomu b-drzewa oraz całkowitego
     rozmiaru b-drzewa dla zadanej liczby rekordów i typu b-drzewa. Typ musi być
     podany po opcjach. Można przekazać surową geometrię b-drzewa w formacie
     "bajty_rekordu:bajty_klucza:bajty_wskaźnika:typ_nagłówka", gdzie
     typ_nagłówka jest jednym z "short", "long", "shortcrc", "longcrc"".
    
     Opcje:
       -b - wymuszenie rozmiaru bloku b-drzewa.
       -n - liczba rekordów, które mają być zapisane.
       -w max - pokazanie tylko najlepszego scenariusza.
       -w min - pokazanie tylko najgorszego scenariusza.
       -w absmax - wypisanie maksymalnej możliwej wysokości b-drzewa dla wszystkich
          systemów plików.
    
     Obsługiwane typy b-drzewa:
       all

en: 
     Generate obfuscated variants of the provided name.  Each variant will have
     the same dahash value.  Names are written to stdout with a NULL separating
     each name.
    
     -a -- create extended attributes.
     -i -- read standard input for the name, up to %d bytes.
     -n -- create this many names.
     -p -- create directory entries or extended attributes in this file.
     -s -- seed the rng with this value.
pl: 
     Generowanie zaciemnionych wariantów przekazanej nazwy. Każdy wariant ma
     tę samą wartość dahash. Nazwy są wypisywane na standardowe wyjście ze znakiem
     NULL oddzielającym każdą nazwę.
    
     -a - tworzenie rozszerzonych atrybutów.
     -i - odczyt ze standardowego wejścia nazwy do %d bajtów.
     -n - tworzenie podanej liczby nazw.
     -p - tworzenie w plików wpisów katalogów lub rozszerzonych atrybutów.
     -s - ustawienie zarodka rng o podanej wartości.

en: 
     If the cursor points to a btree block, 'btdump' dumps the btree
     downward from that block.  If the cursor points to an inode,
     the data fork btree root is selected by default.  If the cursor
     points to a directory or extended attribute btree node, the tree
     will be printed downward from that block.
    
     Options:
       -a -- Display an inode's extended attribute fork btree.
       -i -- Print internal btree nodes.
pl: 
     Jeśli kursor wskazuje na blok b-drzewa, 'btdump' zrzuca b-drzewo
     poniżej tego bloku. Jeśli kursor wskazuje na i-węzeł, domyślnie
     wybierany jest korzeń b-drzewa gałęzi danych. Jeśli kursor wskazuje
     na katalog lub węzeł b-drzewa rozszerzonych atrybutów, wypisane
     zostanie drzewo poniżej tego bloku.
    
     Opcje:
       -a - wypisanie b-drzewa gałęzi rozszerzonych atrybutów i-węzła.
       -i - wypisanie węzłów wewnętrznych b-drzewa.

en: 
     Links a range of bytes (in block size increments) from a file into a range
     of bytes in the open file.  The contents of both file ranges must match.
    
     Example:
     'dedupe some_file 0 4096 32768' - links 32768 bytes from some_file at
                                        offset 0 to into the open file at
                                        position 4096
    
     Reflink a range of blocks from a given input file to the open file.  Both
     files share the same range of physical disk blocks; a write to the shared
     range of either file should result in the write landing in a new block and
     that range of the file being remapped (i.e. copy-on-write).  Both files
     must reside on the same filesystem, and the contents of both ranges must
     match.
pl: 
     Dowiązanie zakresu bajtów (o granicach podzielnych przez rozmiar bloku)
     do zakresu bajtów w otwartym pliku. Zawartość obu zakresów plików musi być
     taka sama.
    
     Przykład:
     'dedupe plik1 0 4096 32768' - dowiązanie 32768 bajtów z pliku1 od offsetu 0
                                   do otwartego pliku na pozycji 4096
    
     dedupe dowiązuje zakres bloków z podanego pliku wejściowego do otwartego
     pliku. Oba pliki współdzielą ten sam zakres fizycznych bloków na dysku; zapis
     do współdzielonego obszaru dowolnego pliku będzie skutkował zapisem do nowego
     bloku i zmianą odwzorowania tego obszaru pliku (czyli copy-on-write). Oba
     pliki muszą się mieścić na tym samym systemie plików, a zawartość obu zakresów
     musi być taka sama.

en: 
     Links a range of bytes (in block size increments) from a file into a range
     of bytes in the open file.  The two extent ranges need not contain identical
     data.
    
     Example:
     'reflink some_file 0 4096 32768' - links 32768 bytes from some_file at
                                        offset 0 to into the open file at
                                        position 4096
     'reflink some_file' - links all bytes from some_file into the open file
                           at position 0
    
     Reflink a range of blocks from a given input file to the open file.  Both
     files share the same range of physical disk blocks; a write to the shared
     range of either file should result in the write landing in a new block and
     that range of the file being remapped (i.e. copy-on-write).  Both files
     must reside on the same filesystem.
pl: 
     Dowiązanie zakresu bajtów (o granicach podzielnych przez rozmiar bloku)
     do zakresu bajtów w otwartym pliku. Oba zakresy ekstentów nie muszą zawierać
     takich samych danych.
    
     Przykład:
     'reflink plik1 0 4096 32768' - dowiązanie 32768 bajtów z pliku1 od offsetu 0
                                    do otwartego pliku na pozycji 4096
     'reflink plik1' - dowiązanie wszystkich bajtów z pliku1 do otwartego pliku
                       na pozycji 0
    
     reflink dowiązuje zakres bloków z podanego pliku wejściowego do otwartego
     pliku. Oba pliki współdzielą ten sam zakres fizycznych bloków na dysku; zapis
     do współdzielonego obszaru dowolnego pliku będzie skutkował zapisem do nowego
     bloku i zmianą odwzorowania tego obszaru pliku (czyli copy-on-write). Oba
     pliki muszą się mieścić na tym samym systemie plików.

en: 
     List the contents of the currently selected directory inode.
    
     Options:
       -i -- Resolve the given paths to their corresponding inode numbers.
             If no paths are given, display the current inode number.
    
     Directory contents will be listed in the format:
     dir_cookie	inode_number	type	hash	name_length	name
pl: 
     Lista zawartości aktualnie wybranego i-węzła katalogu.
    
     Opcje:
       -i -- Rozwiązanie wybranych ścieżek na odpowiadające im numery i-węzłów.
             Jeśli nie podano ścieżek, wyświetlenie numeru bieżącego i-węzła.
    
     Zawartość katalogu będzie wyświetlona w formacie:
     dir_cookie	numer_iwęzła	typ	hasz	długość_nazwy	nazwa

en: 
     Manipulate or query the filesystem label while mounted.
    
     With no arguments, displays the current filesystem label.
     -s newlabel -- set the filesystem label to newlabel
     -c          -- clear the filesystem label (sets to NULL string)
pl: 
     Modyfikowanie lub odczyt etykiety zamontowanego systemu plików.
    
     Bez argumentów label wyświetla bieżącą etykietę systemu plików.
     -s nowa     - ustawienie etykiety systemu plików na nową
     -c          - wyczyszczenie etykiety (ustawienie na łańcuch pusty)

en: 
     Navigate to an inode via directory path.
pl: 
     Nawigacja do i-węzła poprzez ścieżkę katalogów.

en: 
     Pretty-prints the filesystem geometry as derived from the superblock.
     The output has the same format as mkfs.xfs, xfs_info, and other utilities.
pl: 
     Ta funkcja ładnie wypisuje geometrię systemu plików pochodzącą z superbloku
     Wyjście ma ten sam format, co mkfs.xfs, xfs_info i inne narzędzia.

en: 
     Pretty-prints the filesystem geometry as derived from the superblock.
     The output has the same format as mkfs.xfs, xfs_info, and other utilities.
     The opened file must be an XFS mount point.
pl: 
     Ładne wypisanie geometrii systemu plików według informacji z superbloku.
     Wyjście jest w tym samym formacie, co mkfs.xfs, xfs_info i innych narzędzi.
     Otwarty plik musi być punktem montowania XFS.

en: 
     Print the minimum and maximum supported values for inode timestamps,
     disk quota expiration timers, and disk quota grace periods supported
     by this filesystem.
    
     Options:
       --classic -- Force printing of the classic time limits.
       --bigtime -- Force printing of the bigtime limits.
       --pretty  -- Pretty-print the time limits.
       --compact -- Print the limits in a single line.
pl: 
     Wypisanie minimalnej i maksymalnej obsługiwanej wartości dla znaczników
     czasu i-węzłów, zegarów limitów dyskowych oraz okresów pobłażliwości limitów
     dyskowych obsługiwanych przez ten system plików.
    
     Opcje:
       --classic - wymuszenie wypisania klasycznych limitów czasu.
       --bigtime - wymuszenie wypisania limitów bigtime.
       --pretty  - ładne wypisanie limitów czasu.
       --compact - wypisanie limitów w pojedynczej linii.

en: 
     Print the size and per-AG reservation information some allocation groups.
    
     Specific allocation group numbers can be provided as command line arguments.
     If no arguments are provided, all allocation groups are iterated.
pl: 
     Wypisanie informacji o rozmiarze i rezerwacji dla pewnych grup alokacji.
    
     Numery konkretnych grup alokacji można podać jako argumenty linii poleceń.
     Jeśli nie podano argumentów, następuje iteracja po wszystkich grupach.

en: 
     Prints the block mapping for the filesystem hosting the current file
     fsmap prints the map of disk blocks used by the whole filesystem.
     When possible, owner and offset information will be included in the
     space report.
    
     By default, each line of the listing takes the following form:
         extent: major:minor [startblock..endblock]: owner startoffset..endoffset length
     The owner field is either an inode number or a special value.
     All the file offsets and disk blocks are in units of 512-byte blocks.
     -d -- query only the data device (default).
     -l -- query only the log device.
     -r -- query only the realtime device.
     -n -- query n extents at a time.
     -m -- output machine-readable format.
     -v -- Verbose information, show AG and offsets.  Show flags legend on 2nd -v
    
    The optional start and end arguments require one of -d, -l, or -r to be set.
pl: 
     wypisanie odwzorowania bloków dla systemu plików przechowującego bieżący plik
     fsmap wypisuje mapę bloków dysku używanych przez cały system plików.
     Jeśli to możliwe, w raporcie dotyczącym miejsca dołączone zostaną informacje
     o właścicielu i offsecie.
    
     Domyślnie każdy wiersz listy ma następującą postać:
         ekstent: major:minor [blok_pocz..blok_końc]: właściciel offset_pocz..offset_końc długość
     Pole właściciel jest numerem i-węzła lub wartością specjalną.
     Wszystkie offsety plików i bloki dysku są podawane w 512-bajtowych sektorach.
     -d - odpytanie tylko urządzenia danych (domyślnie).
     -l - odpytanie tylko urządzenia logu.
     -r - odpytanie tylko urządzenia realtime.
     -n - odpytanie n ekstentów jednocześnie.
     -m - wyjście w formacie czytelnym dla maszyny.
     -v - szczegółowe informacje, z AG i offsetami; legenda do flag z drugim -v.
    
    Opcjonalne argumenty początek i koniec wymagają podania jednej z opcji -d, -l
    lub -r.

en: 
     Repairs a piece of XFS filesystem metadata.  The first argument is the type
     of metadata to examine.  Allocation group metadata types take one AG number
     as the second parameter.  Inode metadata types act on the currently open file
     or (optionally) take an inode number and generation number to act upon as
     the second and third parameters.
    
     Example:
     'repair inobt 3' - repairs the inode btree in AG 3.
     'repair bmapbtd 128 13525' - repairs the extent map of inode 128 gen 13525.
    
     Known metadata repairs types are:
pl: 
     Naprawienie fragmentu metadanych systemu plików XFS. Pierwszy argument to
     typ metadanych do zbadania. Typy metadanych AG przyjmują jeden numer AG jako
     drugi parametr. Typy metadanych i-węzłów działają na aktualnie otwartym pliku
     lub (opcjonalnie) przyjmują numer i-węzła i numer generacji do działania jako
     drugi i trzeci parametr.
    
     Przykład:
     'repair inobt 3' - naprawienie b-drzewa i-węzła w AG 3.
     'repair bmapbtd 128 13525' - naprawienie mapy ekstentów i-węzła 128 gen 13525.
    
     Znane typy napraw metadanych to:

en: 
     Scrubs a piece of XFS filesystem metadata.  The first argument is the type
     of metadata to examine.  Allocation group metadata types take one AG number
     as the second parameter.  Inode metadata types act on the currently open file
     or (optionally) take an inode number and generation number to act upon as
     the second and third parameters.
    
     Example:
     'scrub inobt 3' - scrub the inode btree in AG 3.
     'scrub bmapbtd 128 13525' - scrubs the extent map of inode 128 gen 13525.
    
     Known metadata scrub types are:
pl: 
     Doczyszczenie fragmentu metadanych systemu plików XFS. Pierwszy argument to
     typ metadanych do zbadania. Typy metadanych AG przyjmują jeden numer AG jako
     drugi parametr. Typy metadanych i-węzłów działają na aktualnie otwartym pliku
     lub (opcjonalnie) przyjmują numer i-węzła i numer generacji do działania jako
     drugi i trzeci parametr.
    
     Przykład:
     'scrub inobt 3' - doczyszczenie b-drzewa i-węzła w AG 3.
     'scrub bmapbtd 128 13525' - doczyszczenie mapy ekstentów i-węzła 128 gen 13525.
    
     Znane typy doczyszczanych metadanych to:

en: 
     Shuts down the filesystem and prevents any further IO from occurring.
    
     By default, shutdown will not flush completed transactions to disk
     before shutting the filesystem down, simulating a disk failure or crash.
     With -f, the log will be flushed to disk, matching XFS behavior when
     metadata corruption is encountered.
    
     -f -- Flush completed transactions to disk before shut down.
pl: 
     Zamknięcie systemu plików i uniemożliwienie dalszych operacji we/wy.
    
     Domyślnie shutdown nie zapisuje zakończonych transakcji na dysk przed
     zamknięciem systemu plików, symulując uszkodzenie lub awarię dysku.
     Z opcją -f, log zostanie zapisany na dysk, co odpowiada zachowaniu
     XFS-a w przypadku wykrycia uszkodzenia metadanych.
    
     -f - zapis zakończonych transakcji na dysk przed zamknięciem.

en: 
     Swaps extents between the open file descriptor and the supplied filename.
pl: 
     Zamiana ekstentów między deskryptorem otwartego pliku a podaną nazwą pliku.

en: 
     The 'attr_set' and 'attr_remove' commands provide interfaces for debugging
     the extended attribute allocation and removal code.
     Both commands require an attribute name to be specified, and the attr_set
     command allows an optional value length (-v) to be provided as well.
     There are 4 namespace flags:
      -r -- 'root'
      -u -- 'user'		(default)
      -s -- 'secure'
    
     For attr_set, these options further define the type of set operation:
      -C -- 'create'    - create attribute, fail if it already exists
      -R -- 'replace'   - replace attribute, fail if it does not exist
     The backward compatibility mode 'noattr2' can be emulated (-n) also.
pl: 
     Polecenia 'attr_set' i 'attr_remove' udostępniają interfejsy do diagnostyki
     kodu przydzielania i usuwania rozszerzonych atrybutów.
     Oba polecenia wymagają podania nazwy atrybutu, a polecenie attr_set
     pozwala dodatkowo podać opcjonalną długość wartości (-v).
     Są 4 flagi przestrzeni nazw:
      -r - 'root'
      -u - 'user'   (domyślna)
      -s - 'secure'
    
     Dla attr_set poniższe opcje określają rodzaj operacji ustawiania:
      -C - 'create'  - utworzenie atrybutu; nie powiedzie się, jeśli już istnieje
      -R - 'replace' - zastąpienie atrybutu; nie powiedzie się, jeśli nie istnieje
     Możliwa jest także emulacja trybu kompatybilności wstecznej 'noattr2' (-n).

en: 
     The 'back' ('b') command moves to the previous location in the position
     ring, updating the current position and data type.  If the current location
     is the last entry in the ring, then the 'back' command will have no effect.
pl: 
     Polecenie 'back' ('b') przechodzi do poprzedniej pozycji w kręgu,
     uaktualniając bieżącą pozycję i typ danych. Jeśli bieżąca pozycja
     jest ostatnim wpisem w kręgu, polecenie nie przyniesie efektu.

en: 
     The 'forward' ('f') command moves to the next location in the position
     ring, updating the current position and data type.  If the current location
     is the top entry in the ring, then the 'forward' command will have
     no effect.
pl: 
     Polecenie 'forward' ('f') przechodzi do następnej pozycji w kręgu,
     uaktualniając bieżącą pozycję i typ danych. Jeśli bieżąca pozycja
     jest szczytowym wpisem w kręgu, polecenie nie przyniesie efektu.

en: 
     The 'fuzz' command fuzzes fields in any on-disk data structure.  For
     block fuzzing, see the 'blocktrash' or 'write' commands.
     Examples:
      Struct mode: 'fuzz core.uid zeroes'    - set an inode uid field to 0.
                   'fuzz crc ones'           - set a crc filed to all ones.
                   'fuzz bno[11] firstbit'   - set the high bit of a block array.
                   'fuzz keys[5].startblock add'    - increase a btree key value.
                   'fuzz uuid random'        - randomize the superblock uuid.
    
     Type 'fuzz' by itself for a list of specific commands.
    
     Specifying the -c option will allow writes of invalid (corrupt) data with
     an invalid CRC. Specifying the -d option will allow writes of invalid data,
     but still recalculate the CRC so we are forced to check and detect the
     invalid data appropriately.
pl: 
     Polecenie 'fuzz' zaburza pola w dowolnej strukturze danych na dysky.
     Zaburzanie bloków jest dostępne w poleceniach 'blocktrash' lub 'write'.
     Przykłady:
      Tryb struktur: 'fuzz core.uid zeroes'  - ustawienie pole uid i-węzła na 0.
                     'fuzz src ones'         - wypełnienie CRC samymi jedynkami.
                     'fuzz bno[11] firstbit' - ust. najstarszego bitu tab. bloków.
                     'fuzz keys[5].startblock add' - zwiększenie klucza b-drzewa.
                     'fuzz uuid random'      - losowy UUID superbloku.
    
     Samo 'fuzz' wyświetli listę konkretnych poleceń.
    
     Podanie opcji -c pozwala na zapis nieprawidłowych (uszkodzonych) danych
     z błędną sumą CRC. Podanie opcji -d pozwala na zapis nieprawidłowych danych,
     ale z przeliczeniem CRC, wymuszając odpowiednie sprawdzanie i wykrycie
     błędnych danych.

en: 
     The 'logformat' command reformats (clears) the log to the specified log
     cycle and log stripe unit. If the log cycle is not specified, the log is
     reformatted to the current cycle. If the log stripe unit is not specified,
     the stripe unit from the filesystem superblock is used.
pl: 
     Polecenie 'logformat' reformatuje (czyści) log do określonego cyklu logu
     oraz jednostki pasa logu. Jeśli nie podano cyklu logu, log jest reformatowany
     do cyklu bieżącego. Jeśli nie podano jednostki pasa, używana jest jednostka
     pasa z superbloku systemu plików.

en: 
     The 'logres' command prints information about all log reservation types.
     This includes the reservation space, the intended transaction roll count,
     and the reservation flags, if any.
pl: 
     Polecenie 'logres' wypisuje informacje o wszystkich typach rezerwacji logu.
     Obejmuje to miejsce rezerwacji, planowany licznik transakcji oraz flagi
     rezerwacji, jeśli występują.

en: 
     The 'metadump' command dumps the known metadata to a compact file suitable
     for compressing and sending to an XFS maintainer for corruption analysis 
     or xfs_repair failures.
    
     Options:
       -a -- Copy full metadata blocks without zeroing unused space
       -e -- Ignore read errors and keep going
       -g -- Display dump progress
       -m -- Specify max extent size in blocks to copy (default = %d blocks)
       -o -- Don't obfuscate names and extended attributes
       -w -- Show warnings of bad metadata information
pl: 
     Polecenie 'metadump' zrzuca znane metadane do zwięzłego pliku nadającego się
     do skompresowania i wysłania prowadzącym projekt XFS w celu analizy uszkodzeń
     lub błędów xfs_repair.
    
     Opcje:
       -a - skopiowanie pełnych bloków metadanych bez zerowania nie używanego miejsca
       -e - ignorowanie błędów odczytu i kontynuowanie
       -g - wyświetlanie postępu
       -m - określenie maksymalnego rozmiaru ekstentu (w blokach) do skopiowania
            (domyślnie %d bloków)
       -o - bez zaciemniania nazw i rozszerzonych atrybutów
       -w - wyświetlanie ostrzeżeń o błędnych metadanych

en: 
     The 'write' command takes on different personalities depending on the
     type of object being worked with.
    
     Write has 3 modes:
      'struct mode' - is active anytime you're looking at a filesystem object
                      which contains individual fields (ex: an inode).
      'data mode'   - is active anytime you set a disk address directly or set
                      the type to 'data'.
      'string mode' - only used for writing symlink blocks.
    
     Examples:
      Struct mode: 'write core.uid 23'          - set an inode uid field to 23.
                   'write fname "hello\000"'    - write superblock fname.
                   (note: in struct mode strings are not null terminated)
                   'write fname #6669736800'    - write superblock fname with hex.
                   'write uuid 00112233-4455-6677-8899-aabbccddeeff'
                                                - write superblock uuid.
      Data mode:   'write fill 0xff' - fill the entire block with 0xff's
                   'write lshift 3' - shift the block 3 bytes to the left
                   'write sequence 1 5' - write a cycle of number [1-5] through
                                          the entire block.
      String mode: 'write "This_is_a_filename" - write null terminated string.
    
     In data mode type 'write' by itself for a list of specific commands.
    
     Specifying the -c option will allow writes of invalid (corrupt) data with
     an invalid CRC. Specifying the -d option will allow writes of invalid data,
     but still recalculate the CRC so we are forced to check and detect the
     invalid data appropriately.
pl: 
     Polecenie 'write' ma różne osobowości w zależności od rodzaju obiektu,
     na jakim pracuje.
    
     Zapis ma trzy tryby:
      'struct' (strukturalny) - aktywny w przypadku oglądania obiektu systemu
                       plików zawierającego poszczególne pola (np. i-węzeł).
      'data' (danych) - aktywny w przypadku bezpośredniego ustawienia adresu
                       na dysku lub ustawienia typu na 'data'.
      'string' (znakowy) - używany tylko przy zapisie bloków dowiązań
                       symbolicznych.
    
     Przykłady:
      Tryb strukturalny: 'write core.uid 23' - ustawienie pola uid i-węzła na 23
                         'write fname "hello\000"' - zapis nazwy pliku sb
                         (uwaga: w trybie strukturalnym łańcuchy nie są zakańczane)
                         'write fname #6669736800' - zapis nazwy pliku sb w hex.
                         'write uuid 00112233-4455-6677-8899-aabbccddeeff'
                                   - zapis UUID-a superbloku.
      Tryb danych:       'write fill 0xff' - wypełnienie bloku bajtami 0xff
                         'write lshift 3' - przesunięcie bloku o 3 bajty w lewo
                         'write sequence 1 5' zapis cyklicznie liczb [1-5] przez
                                   cały blok.
      Tryb znakowy:      'write "To_jest_nazwa_pliku" - zapis łańcucha
                                   zakończonego znakiem NUL.
    
     W trybie danych samo 'write' wypisze listę bardziej specyficznych poleceń.
    
     Podanie opcji -c pozwala na zapis nieprawidłowych (uszkodzonych) danych,
     z błędną sumą CRC. Podanie opcji -d pozwala na zapis błędnych danych, ale
     przeliczy CRC, co zmusza do sprawdzenia i odpowiedniego wykrycia
     nieprawidłowych danych.

en: 
     The position ring automatically keeps track of each disk location and
     structure type for each change of position you make during your xfs_db
     session.  The last %d most recent entries are kept in the ring.
    
     To display the current list of ring entries type 'ring' by itself on
     the command line.  The entry highlighted by an asterisk ('*') is the
     current entry.
    
     To move to another entry in the ring type 'ring <num>' where <num> is
     your desired entry from the ring position list.
    
     You may also use the 'forward' ('f') or 'back' ('b') commands to move
     to the previous or next entry in the ring, respectively.
    
     Note: Unlike the 'stack', 'push' and 'pop' commands, the ring tracks your
     location implicitly.  Use the 'push' and 'pop' commands if you wish to
     store a specific location explicitly for later return.
pl: 
     Krąg pozycji automatycznie śledzi każde położenie na dysku i typ struktury
     dla każdej zmiany pozycji wykonywanej podczas sesji xfs_db. Ostatenie %d
     pozycji jest trzymane w kręgu.
    
     Aby wyświetlić bieżącą listę wpisów w kręgu należy napisać w linii poleceń
     po prostu 'ring'. Wpis oznaczony gwiazdką ('*') jest wpisem bieżącym.
    
     Aby przejść do innego wpisu w kręgu, należy wpisać 'ring <numer>', gdzie
     <numer> jest numerem pożądanego wpisu na liście pozycji.
    
     Można także używać poleceń 'forward' ('f') i 'back' ('b'), aby przenieść
     się odpowiednio na poprzedni lub następny wpis w kręgu.
    
     Uwaga: w przeciwieństwie do poleceń 'stack', 'push' i 'pop', krąg śledzi
     pozycje niejawnie. Aby zapisać jawnie dane położenie w celu późniejszego
     powrotu, należy użyć poleceń 'push' i 'pop'.

en: 
     The stack is used to explicitly store your location and data type
     for later return.  The 'push' operation stores the current address
     and type on the stack, the 'pop' operation returns you to the
     position and datatype of the top entry on the stack.
    
     The 'stack' allows explicit location saves, see 'ring' for implicit
     position tracking.
pl: 
     Stos służy do jawnego zapisania pozycji i typu danych w celu późniejszego
     powrotu. Operacja 'push' zapisuje bieżący adres i typ na stosie, a operacja
     'pop' odtwarza bieżący adres i typ danych z wierzchu stosu.
    
     Stos ('stack') pozwala na jawne zapisywanie pozycji; domyślnie pozycje są
     śledzone poprzez krąg (p. 'ring').

en: 
     Trigger specific writeback commands on a range of the current file
    
     With no options, the SYNC_FILE_RANGE_WRITE is implied.
     -a -- wait for IO to finish after writing (SYNC_FILE_RANGE_WAIT_AFTER).
     -b -- wait for IO to finish before writing (SYNC_FILE_RANGE_WAIT_BEFORE).
     -w -- write dirty data in range (SYNC_FILE_RANGE_WRITE).
pl: 
     Wyzwolenie określonych poleceń zapisu w tle na pewnym zakresie bieżącego pliku
    
     Bez opcji przyjmowana jest operacja SYNC_FILE_RANGE_WRITE.
     -a - oczekiwanie na zakończenie we/wy po zapisie (SYNC_FILE_RANGE_WAIT_AFTER).
     -b - oczekiwanie na zakończenie we/wy przedtem (SYNC_FILE_RANGE_WAIT_BEFORE).
     -w - zapis zmodyfikowanych danych z zakresu (SYNC_FILE_RANGE_WRITE).

en: 
     Update file atime and mtime of the current file with nansecond precision.
    
     Usage: utimes atime_sec atime_nsec mtime_sec mtime_nsec.
     *_sec: Seconds elapsed since 1970-01-01 00:00:00 UTC.
     *_nsec: Nanoseconds since the corresponding *_sec.
pl: 
     Uaktualnienie atime i mtime bieżącego pliku z dokładnością nanosekundową.
    
     Składnia: utimes atime_sec atime_nsec mtime_sec mtime_nsec.
     *_sec: Sekundy od 1970-01-01 00:00:00 UTC.
     *_nsec: Nanosekundy od odpowiedniego *_sec.

en: 
     add an encryption key to the filesystem
    
     Examples:
     'add_enckey' - add key for v2 policies
     'add_enckey -d 0000111122223333' - add key for v1 policies w/ given descriptor
    
    Unless -k is given, the key in binary is read from standard input.
     -d DESCRIPTOR -- master_key_descriptor
     -k KEY_ID -- ID of fscrypt-provisioning key containing the raw key
pl: 
     dodanie klucza szyfrującego do systemu plików
    
     Przykłady:
     'add_enckey' - dodanie klucza dla polityk v2
     'add_enckey -d 0000111122223333' - dodanie klucza dla polityk v1 o podanym
                                        deskryptorze
    
    Jeśli nie podano -k, klucz w postaci binarnej jest czytany ze standardowego
    wejścia.
     -d DESKRYPTOR - deskryptor klucza głównego
     -k ID_KLUCZA - ID klucza fscrypt-provisioning zawierającego surowy klucz

en: 
     advise the page cache about access patterns expected for a mapping
    
     Modifies page cache behavior when operating on the current mapping.
     The range arguments are required by some advise commands ([*] below).
     With no arguments, the POSIX_MADV_NORMAL advice is implied.
     -d -- don't need these pages (POSIX_MADV_DONTNEED) [*]
     -r -- expect random page references (POSIX_MADV_RANDOM)
     -s -- expect sequential page references (POSIX_MADV_SEQUENTIAL)
     -w -- will need these pages (POSIX_MADV_WILLNEED) [*]
     Notes:
       NORMAL sets the default readahead setting on the file.
       RANDOM sets the readahead setting on the file to zero.
       SEQUENTIAL sets double the default readahead setting on the file.
       WILLNEED forces the maximum readahead.
pl: 
     doradzenie buforowi stron w sprawie oczekiwanych schematów dostępu do odwzorowań
    
     madvise modyfikuje zachowanie bufora stron przy operacjach na bieżącym
     odwzorowaniu. Niektóre polecenia madvise ([*] poniżej) wymagają podania zakresu.
     Bez argumentów zakłada się doradzenie POSIX_MADV_NORMAL.
     -d - podane strony nie są wymagane (POSIX_MADV_DONTNEED) [*]
     -r - należy oczekiwać losowych odwołań do stron (POSIX_MADV_RANDOM)
     -s - należy oczekiwać sekwencyjnych odwołań do stron (POSIX_MADV_SEQUENTIAL)
     -w - podane strony będą potrzebne (POSIX_MADV_WILLNEED) [*]
     Uwagi:
      NORMAL ustawia domyślną wartość czytania z wyprzedzeniem dla pliku.
      RANDOM ustawia czytanie z wyprzedzeniem dla pliku na zero.
      SEQUENTIAL ustawia podwójną domyślną wartość czytania z wyprzedzeniem.
      WILLNEED wymusza maksymalne czytanie z wyprzedzeniem.

en: 
     advise the page cache about expected I/O patterns on the current file
    
     Modifies kernel page cache behaviour when operating on the current file.
     The range arguments are required by some advise commands ([*] below).
     With no arguments, the POSIX_FADV_NORMAL advice is implied.
     -d -- don't need these pages (POSIX_FADV_DONTNEED) [*]
     -n -- data will be accessed once (POSIX_FADV_NOREUSE) [*]
     -r -- expect random page references (POSIX_FADV_RANDOM)
     -s -- expect sequential page references (POSIX_FADV_SEQUENTIAL)
     -w -- will need these pages (POSIX_FADV_WILLNEED) [*]
     Notes: these interfaces are not supported in Linux kernels before 2.6.
       NORMAL sets the default readahead setting on the file.
       RANDOM sets the readahead setting on the file to zero.
       SEQUENTIAL sets double the default readahead setting on the file.
       WILLNEED and NOREUSE are equivalent, and force the maximum readahead.
pl: 
     doradzenie buforowi stron w sprawie oczekiwanych schematów we/wy na bieżącym
     pliku
    
     fadvise modyfikuje zachowanie bufora stron przy operacjach na bieżącym pliku.
     Niektóre polecenia fadvise ([*] poniżej) wymagają podania zakresu.
     Bez argumentów zakłada się doradzenie POSIX_FADV_NORMAL.
     -d - podane strony nie są wymagane (POSIX_FADV_DONTNEED) [*]
     -n - dostęp do danych będzie jednokrotny (POSIX_FADV_NOREUSE) [*]
     -r - należy oczekiwać losowych odwołań do stron (POSIX_FADV_RANDOM)
     -s - należy oczekiwać sekwencyjnych odwołań do stron (POSIX_FADV_SEQUENTIAL)
     -w - podane strony będą potrzebne (POSIX_FADV_WILLNEED) [*]
     Uwagi: te interfejsy nie były obsługiwane przez jądra Linuksa przed 2.6.
      NORMAL ustawia domyślną wartość czytania z wyprzedzeniem dla pliku.
      RANDOM ustawia czytanie z wyprzedzeniem dla pliku na zero.
      SEQUENTIAL ustawia podwójną domyślną wartość czytania z wyprzedzeniem.
      WILLNEED i NOREUSE są równoznaczne i wymuszają maksymalne czytanie
      z wyprzedzeniem.

en: 
     assign an encryption policy to the currently open file
    
     Examples:
     'set_encpolicy' - assign v1 policy with default key descriptor
                       (0000000000000000)
     'set_encpolicy -v 2' - assign v2 policy with default key identifier
                            (00000000000000000000000000000000)
     'set_encpolicy 0000111122223333' - assign v1 policy with given key descriptor
     'set_encpolicy 00001111222233334444555566667777' - assign v2 policy with given
                                                        key identifier
    
     -c MODE -- contents encryption mode
     -n MODE -- filenames encryption mode
     -f FLAGS -- policy flags
     -v VERSION -- policy version
    
     MODE can be numeric or one of the following predefined values:
pl: 
     przypisanie polityki szyfrowania do bieżącego otwartego pliku
    
     Przykłady:
     'set_encpolicy' - przypisanie polityki v1 z domyślnym deskryptorem klucza
                       (0000000000000000)
     'set_encpolivy -v 2' - przypisanie polityki v2 z domyślnym identyfikatorem
                            klucza (00000000000000000000000000000000)
     'set_encpolicy 0000111122223333' - przypisanie polityki v1 z podanym
                                        deskryptorem klucza
     'set_encpolicy 00001111222233334444555566667777' - przypisanie polityki v2
                                                        z podanym identyfikatorem
                                                        klucza
    
     -c TRYB - tryb szyfrowania zawartości
     -n TRYB - tryb szyfrowania nazw plików
     -f FLAGI - flagi polityki
     -v WERSJA - wersja polityki
    
     TRYB może być liczbą lub jedną z następujących wartości:

en: 
     create a backup file which contains quota limits information
     -g -- dump out group quota limits
     -p -- dump out project quota limits
     -u -- dump out user quota limits (default)
     -L -- lower ID bound to dump
     -U -- upper ID bound to dump
     -f -- write the dump out to the specified file
pl: 
     utworzenie pliku kopii zapasowej zawierającego informacje o limitach (quota)
     -g - zrzucenie limitów dla grup
     -p - zrzucenie limitów dla projektów
     -u - zrzucenie limitów dla użytkowników (domyślne)
     -L - dolne ograniczenie identyfikatora do zrzutu
     -U - górne ograniczenie identyfikatora do zrzutu
     -f - zapisanie zrzutu do podanego pliku

en: 
     dirties a range of bytes in the current memory mapping
    
     Example:
     'mwrite 512 20 - writes 20 bytes at 512 bytes into the current mapping.
    
     Stores a byte into memory for a range within a mapping.
     The default stored value is 'X', repeated to fill the range specified.
     -S -- use an alternate seed character
     -r -- reverse order; start storing from the end of range, moving backward
     The stores are performed sequentially from the start offset by default.
pl: 
     zmiana przedziału bajtów w bieżącym odwzorowaniu pamięci
    
     Przykład:
     'mwrite 512 20' - zapisuje 20 bajtów od 512 bajtu w bieżącym odwzorowaniu.
    
     mwrite zapisuje bajt do przedziału pamięci w ramach odwzorowania.
     Domyślnie zapisywaną wartością jest 'X', powtarzane do wypełnienia przedziału.
     -S - użycie alternatywnego znaku
     -r - odwrotna kolejność; rozpoczęcie zapisywania od końca przedziału do
     początku
     Zapisy są wykonywane kolejno, domyślnie od offsetu początkowego.

en: 
     disable quota enforcement on a filesystem
    
     If a filesystem is mounted and is currently enforcing quota, this
     provides a mechanism to switch off the enforcement, but continue to
     perform used space (and used inodes) accounting.
     The affected quota type is -g (groups), -p (projects) or -u (users).
pl: 
     wyłączenie wymuszania limitów w systemie plików
    
     Jeśli system plików jest zamontowany i aktualnie wymusza przestrzeganie
     limitów, tym poleceniem można wyłączyć wymuszanie, ale nadal pozostawić
     rozliczanie wykorzystanego miejsca (oraz i-węzłów).
     Rodzaj limitów podaje się opcją -g (grupy), -p (projekty) lub -u (użytkownicy).

en: 
     display a summary of filesystem ownership
    
     -a -- summarise for all local XFS filesystem mount points
     -c -- display three columns giving file size in kilobytes, number of files
           of that size, and cumulative total of kilobytes in that size or
           smaller file.  The last row is used as an overflow bucket and is the
           total of all files greater than 500 kilobytes.
     -v -- display three columns containing the number of kilobytes not
           accessed in the last 30, 60, and 90 days.
     -g -- display group summary
     -p -- display project summary
     -u -- display user summary
     -b -- display number of blocks used
     -i -- display number of inodes used
     -r -- display number of realtime blocks used
     -n -- skip identifier-to-name translations, just report IDs
     -N -- suppress the initial header
     -f -- send output to a file
     The (optional) user/group/project can be specified either by name or by
     number (i.e. uid/gid/projid).
pl: 
     wyświetlenie podsumowania własności systemu plików
    
     -a - podsumowanie dla wszystkich punktów montowania systemów plików XFS
     -c - wyświetlenie trzech kolumn z rozmiarem plików w kilobajtach, liczbą
          plików tego rozmiaru i sumą kilobajtów w plikach o tym lub mniejszym
          rozmiarze. Ostatni wiersz podsumowuje pliki większe niż 500 kilobajtów.
     -v - wyświetlenie trzech kolumn zawierających liczbę kilobajtów, do których
          nie było odwołań przez ostatnie 30, 60 i 90 dni.
     -g - wyświetlenie podsumowania dla grup
     -p - wyświetlenie podsumowania dla projektów
     -u - wyświetlenie podsumowania dla użytkowników
     -b - wyświetlenie liczby wykorzystanych bloków
     -i - wyświetlenie liczby wykorzystanych i-węzłów
     -r - wyświetlenie liczby wykorzystanych blików realtime
     -n - pominięcie tłumaczenia identyfikatorów na nazwy, wypisywanie ID
     -N - pominięcie początkowego nagłówka
     -f - zapisanie wyjścia do pliku
     (opcjonalny) użytkownik/grupa/projekt może być podany za pomocą nazwy lub
     numeru (tzn. uid/gid/projid).

en: 
     display the encryption policy of the current file
    
     -1 -- Use only the old ioctl to get the encryption policy.
           This only works if the file has a v1 encryption policy.
     -t -- Test whether v2 encryption policies are supported.
           Prints "supported", "unsupported", or an error message.
pl: 
     wyświetlenie polityki szyfrowania bieżącego pliku
    
     -1 - użycie tylko starego ioctl-a do pobrania polityki szyfrowania;
          działa to tylko, jeśli plik ma politykę szyfrowania v1.
     -t - test, czy polityki szyfrowania v2 są obsługiwane;
          wypisuje "supported", "unsupported" lub komunikat błędu.

en: 
     display usage and quota information
    
     -g -- display group quota information
     -p -- display project quota information
     -u -- display user quota information
     -b -- display number of blocks used
     -i -- display number of inodes used
     -r -- display number of realtime blocks used
     -h -- report in a human-readable format
     -n -- skip identifier-to-name translations, just report IDs
     -N -- suppress the initial header
     -v -- increase verbosity in reporting (also dumps zero values)
     -f -- send output to a file
     The (optional) user/group/project can be specified either by name or by
     number (i.e. uid/gid/projid).
pl: 
     wyświetlenie informacji o wykorzystaniu miejsca i limitach
    
     -g - wyświetlenie informacji o limitach grup
     -p - wyświetlenie informacji o limitach projektów
     -u - wyświetlenie informacji o limitach użytkowników
     -b - wyświetlenie liczby wykorzystanych bloków
     -i - wyświetlenie liczby wykorzystanych i-węzłów
     -r - wyświetlenie liczby wykorzystanych bloków realtime
     -h - użycie formatu czytelnego dla człowieka
     -n - pominięcie tłumaczenia identyfikatorów na nazwy, wypisywanie ID
     -N - pominięcie początkowego nagłówka
     -v - zwiększenie szczegółowości (wypisywanie także wartości zerowych)
     -f - zapisanie wyjścia do pliku
     (opcjonalny) użytkownik/grupa/projekt może być podany za pomocą nazwy lub
     numeru (tzn. uid/gid/projid).

en: 
     displays the project identifier associated with the current path
    
     Options:
     -R -- recursively descend (useful when current path is a directory)
     -D -- recursively descend, but only list projects on directories
pl: 
     wyświetlenie identyfikatora projektu związanego z bieżącą ścieżką
    
     Opcje:
     -R - rekurencyjne zagłębianie się (przydatne kiedy bieżący plik jest katalogiem)
     -D - rekurencyjne zagłębianie się, ale wypisywanie projektów tylko katalogów

en: 
     displays the set of extended inode flags associated with the current file
    
     Each individual flag is displayed as a single character, in this order:
     r -- file data is stored in the realtime section
     p -- file has preallocated extents (cannot be changed using chattr)
     i -- immutable, file cannot be modified
     a -- append-only, file can only be appended to
     s -- all updates are synchronous
     A -- the access time is not updated for this inode
     d -- do not include this file in a dump of the filesystem
     t -- child created in this directory has realtime bit set by default
     P -- child created in this directory has parents project ID by default
     n -- symbolic links cannot be created in this directory
     e -- for non-realtime files, observe the inode extent size value
     E -- children created in this directory inherit the extent size value
     f -- do not include this file when defragmenting the filesystem
     S -- enable filestreams allocator for this directory
     x -- Use direct access (DAX) for data in this file
     C -- for files with shared blocks, observe the inode CoW extent size value
     X -- file has extended attributes (cannot be changed using chattr)
    
     Options:
     -R -- recursively descend (useful when current file is a directory)
     -D -- recursively descend, but only list attributes on directories
     -a -- show all flags which can be set alongside those which are set
     -v -- verbose mode; show long names of flags, not single characters
pl: 
     wyświetlenie zbioru rozszerzonych flag i-węzłów związanych z bieżącym plikiem
    
     Każda flaga jest wyświetlana jako pojedynczy znak, w tej kolejności:
     r - dane pliku są zapisane w sekcji realtime
     p - plik ma już przydzielone ekstenty (nie do zmiany przez chattr)
     i - niezmienny, pliku nie można modyfikować
     a - tylko do dopisywania, do pliku można tylko dopisywać
     s - wszystkie uaktualnienia są synchroniczne
     A - czas dostępu nie jest uaktualniany dla tego i-węzła
     d - niedołączanie pliku do zrzutu systemu plików
     t - wpisy tworzone w tym katalogu mają domyślnie ustawiony bit realtime
     P - wpisy tworzone w tym katalogu mają domyślnie ID projektu rodzica
     n - w tym katalogu nie można tworzyć dowiązań symbolicznych
     e - dla plików nie-realtime - przestrzeganie wartości rozmiaru ekstentu i-węzła
     E - wpisy tworzone w tym katalogu dziedziczą wartość rozmiaru ekstentu
     f - nieuwzględnianie tego pliku przy defragmentacji systemu plików
     S - włączenie przydzielania strumieni plikowych dla tego katalogu
     x - użycie bezpośredniego dostępu (DAX) dla danych w tym pliku
     C - dla plików z blokami współdzielonymi: obserw. rozm. ekstentu CoW i-węzła
     X - plik ma rozszerzone atrybuty (nie można zmienić przy użyciu chattr)
    
     Opcje:
     -R - rekurencyjne zagłębianie się (przydatne kiedy bieżący plik jest katalogiem)
     -D - rekurencyjne zagłębianie się, ale wypisywanie atrybutów tylko katalogów
     -a - pokazywanie wszystkich flag, które można ustawić, obok ustawionych
     -v - tryb szczegółowy; pokazywanie długich nazw flag zamiast pojedynczych znaków

en: 
     enable quota enforcement on a filesystem
    
     If a filesystem is mounted and has quota accounting enabled, but not
     quota enforcement, enforcement can be enabled with this command.
     With the -v (verbose) option, the status of the filesystem will be
     reported after the operation is complete.
     The affected quota type is -g (groups), -p (projects) or -u (users)
     and defaults to user quota (multiple types can be specified).
pl: 
     włączenie wymuszania limitów w systemie plików
    
     Jeśli system plików jest zamontowany i ma włączone rozliczanie limitów,
     ale nie ma wymuszania limitów, można włączyć wymuszanie tym poleceniem.
     Z opcją -v (szczegółowość) po zakończeniu operacji zostanie zraportowany
     stan systemu plików.
     Rodzaj limitów podaje się opcją -g (grupy), -p (projekty) lub -u (użytkownicy);
     domyślnie polecenie dotyczy limitów użytkowników (można podać wiele rodzajów).

en: 
     flushes a range of bytes in the current memory mapping
    
     Writes all modified copies of pages over the specified range (or entire
     mapping if no range specified) to their backing storage locations.  Also,
     optionally invalidates so that subsequent references to the pages will be
     obtained from their backing storage locations (instead of cached copies).
     -a -- perform asynchronous writes (MS_ASYNC)
     -i -- invalidate mapped pages (MS_INVALIDATE)
     -s -- perform synchronous writes (MS_SYNC)
pl: 
     zrzucenie przedziału bajtów w bieżącym odwzorowaniu pamięci
    
     msync zapisuje wszystkie zmodyfikowane kopie stron z podanego przedziału
     (lub całego odwzorowania, jeśli nie podano przedziału) do miejsca
     przechowywania danych. Opcjonalnie unieważnia bufor, żeby dalsze odwołania
     do tych stron odbywały się z miejsca przechowywania danych (zamiast kopii
     w pamięci podręcznej).
     -a - wykonanie zapisu asynchronicznego (MS_ASYNC)
     -i - unieważnienie odwzorowanych stron (MS_INVALIDATE)
     -s - wykonanie zapisu synchronicznego (MS_SYNC)

en: 
     get the status of a filesystem encryption key
    
     Examples:
     'enckey_status 0000111122223333' - get status of v1 policy key
     'enckey_status 00001111222233334444555566667777' - get status of v2 policy key
pl: 
     pobranie stanu klucz szyfrującego systemu plików
    
     Przykłady:
     'enckey_status 0000111122223333' - odczyt stanu klucza polityki v1
     'enckey_status 00001111222233334444555566667777' - odczyt stanu klucza
                                                        polityki v2

en: 
     inject errors into the filesystem of the currently open file
    
     Example:
     'inject readagf' - cause errors on allocation group freespace reads
    
     Causes the kernel to generate and react to errors within XFS, provided
     the XFS kernel code has been built with debugging features enabled.
     With no arguments, displays the list of error injection tags.
pl: 
     wprowadzenie błędów do systemu plików aktualnie otwartego pliku
    
     Przykład:
     'inject readagf' - spowodowanie błędów przy odczytach wolnego miejsca grup
                        alokacji
    
     inject powoduje, że jądro generuje i reaguje na błędy wewnątrz XFS-a,
     pod warunkiem, że kod XFS-a w jądrze został zbudowany z włączonymi opcjami
     diagnostycznymi. Bez argumentów wyświetla listę znaczników wprowadzania
     błędów.

en: 
     list projects or setup a project tree for tree quota management
    
     Example:
     'project -c logfiles'
     (match project 'logfiles' to a directory, and setup the directory tree)
    
     Without arguments, report all projects found in the /etc/projects file.
     The project quota mechanism in XFS can be used to implement a form of
     directory tree quota, where a specified directory and all of the files
     and subdirectories below it (i.e. a tree) can be restricted to using a
     subset of the available space in the filesystem.
    
     A managed tree must be setup initially using the -s option with a project.
     The specified project name or identifier is matched to one or more trees
     defined in /etc/projects, and these trees are then recursively descended
     to mark the affected inodes as being part of that tree - which sets inode
     flags and the project identifier on every file.
     Once this has been done, new files created in the tree will automatically
     be accounted to the tree based on their project identifier.  An attempt to
     create a hard link to a file in the tree will only succeed if the project
     identifier matches the project identifier for the tree.  The xfs_io utility
     can be used to set the project ID for an arbitrary file, but this can only
     be done by a privileged user.
    
     A previously setup tree can be cleared from project quota control through
     use of the -C option, which will recursively descend the tree, clearing
     the affected inodes from project quota control.
    
     The -c option can be used to check whether a tree is setup, it reports
     nothing if the tree is correct, otherwise it reports the paths of inodes
     which do not have the project ID of the rest of the tree, or if the inode
     flag is not set.
    
     The -p <path> option can be used to manually specify project path without
     need to create /etc/projects file. This option can be used multiple times
     to specify multiple paths. When using this option only one projid/name can
     be specified at command line. Note that /etc/projects is also used if exists.
    
     The -d <depth> option allows to descend at most <depth> levels of directories
     below the command line arguments. -d 0 means only apply the actions
     to the top level of the projects. -d -1 means no recursion limit (default).
    
     The /etc/projid and /etc/projects file formats are simple, and described
     on the xfs_quota man page.
pl: 
     wypisanie projektów lub ustanowienie drzewa projektu do zarządzania limitami
    
     Przykład:
     'project -c logfiles'
     (dopasowanie projektu 'logfiles' do katalogu i ustanowienie drzewa katalogów)
    
     Bez argumentów project wypisuje wszystkie projekty znalezione w pliku
     /etc/projects. Mechanizm quota dla projektów w XFS-ie może być używany do
     zaimplementowania formy limitów dla drzewa katalogów, gdzie podany katalog
     i wszystkie pliki i podkatalogi poniżej niego (czyli drzewo) mogą być
     ograniczone do używania podzbioru miejsca dostępnego w systemie plików.
    
     Zarządzane drzewo musi być ustanowione początkowo przy użyciu opcji project -s.
     Podana nazwa lub identyfikator projektu jest dopasowywany do jednego lub
     większej liczby drzew zdefiniowanych w /etc/projects, a następnie te drzewa są
     rekurencyjnie przechodzone w celu oznaczenia i-węzłów jako będących częścią
     tego drzewa - co ustawia flagi i-węzłów i identyfikator projektu dla każdego
     pliku.
     Po zrobieniu tego nowe pliki tworzone w drzewie będą automatycznie liczone jako
     część drzewa o ich identyfikatorze projektu. Próba utworzenia dowiązania
     zwykłego do pliku w drzewie powiedzie się tylko jeśli identyfikator projektu
     pasuje do identyfikatora projektu drzewa. Można użyć narzędzia xfs_io do
     ustawienia ID projektu dla dowolnego pliku, ale może tego dokonać tylko
     uprzywilejowany użytkownik.
    
     Poprzednio ustanowione drzewa można usunąć z kontroli limitów projektu poprzez
     użycie opcji -C, która rekurencyjnie przejdzie drzewo, usuwając i-węzły spod
     kontroli limitów projektu.
    
     Opcji -c można użyć do sprawdzenia czy drzewo zostało ustanowione - nie
     informuje o niczym jeśli drzewo jest poprawne, a w przeciwnym wypadku zgłasza
     ścieżki i-węzłów nie mające ID projektu takiego jak reszta drzewa lub nie
     mające ustawionej flagi.
    
     Opcja -p <ścieżka> umożliwia podanie ścieżki projektu w linii poleceń
     bez potrzeby tworzenia pliku /etc/projects. Ta opcja może być używana
     wielokrotnie w celu przekazanie wielu ścieżek projektu. Tylko jeden
     identyfikator projektu może być podawy w linii poleceń w momencie
     używania opcji -p. Jeśli plik /etc/projects istnieje to także jest używany
     oprócz ścieżek w linii poleceń.
    
     Opcja -d <poziom> pozwala na ograniczanie zagłębiania się w podkatalogach
     projektu do granicy <poziom>. -d 0 oznacza najwyższy poziom. -d -1 oznacza
     brak limitu zagłębiania (domyślny).
    
     Format plików /etc/projid i /etc/projects jest prosty i opisany na stronie
     manuala xfs_quota.

en: 
     list the current file's parents and their filenames
    
     -c -- check the current file's file system for parent consistency
     -p -- list the current file's parents and their full paths
     -v -- verbose mode
pl: 
     wypisanie rodziców bieżącego pliku i ich nazw
    
     -c - sprawdzenie systemu plików pod kątem spójności rodziców pliku
     -p - wypisanie rodziców bieżącego pliku i ich pełnych ścieżek
     -v - tryb szczegółowy

en: 
     maps a range within the current file into memory
    
     Example:
     'mmap -rw 0 1m' - maps one megabyte from the start of the current file
    
     Memory maps a range of a file for subsequent use by other xfs_io commands.
     With no arguments, mmap shows the current mappings.  The current mapping
     can be set by using the single argument form (mapping number or address).
     If two arguments are specified (a range), a new mapping is created and the
     following options are available:
     -r -- map with PROT_READ protection
     -w -- map with PROT_WRITE protection
     -x -- map with PROT_EXEC protection
     -S -- map with MAP_SYNC and MAP_SHARED_VALIDATE flags
     -s <size> -- first do mmap(size)/munmap(size), try to reserve some free space
     If no protection mode is specified, all are used by default.
pl: 
     odwzorowanie przedziału z bieżącego pliku w pamięci
    
    Przykład:
     'mmap -rw 0 1m' - odwzorowuje 1MB od początku bieżącego pliku
    
     mmap odwzorowuje w pamięci przedział z pliku do dalszego wykorzystania przez
     inne polecenia xfs_io.
     Bez argumentów mmap pokazuje aktualne odwzorowania. Bieżące odwzorowanie
     można ustawić przy użyciu formy jednoargumentowej (mmap numer lub adres).
     Jeśli podano dwa argumenty (przedział), tworzone jest nowe odwzorowanie
     i dostępne są następujące opcje:
     -r - odwzorowanie z ochroną PROT_READ
     -w - odwzorowanie z ochroną PROT_WRITE
     -x - odwzorowanie z ochroną PROT_EXEC
     -S - odwzorowanie z flagami MAP_SYNC i MAP_SHARED_VALIDATE
     -s <rozmiar> - najpierw wykonanie mmap(rozmiar)/munmap(rozmiar) i próba
        zarezerwowania wolnego miejsca
     Jeśli nie podano trybu ochrony, domyślnie używane są wszystkie.

en: 
     modifies space associated with part of a file via fallocate
     Example:
     'falloc 0 1m' - fills all holes within the first megabyte
    
     falloc uses the fallocate system call to alter space allocations in the
     open file.  The following operations are supported:
     All the file offsets are in units of bytes.
     -c -- collapses the given range.
     -i -- inserts a hole into the given range of the file.
     -k -- do not change file size.
     -p -- unmap the given range from the file.
     -u -- unshare shared extents in the given range.
pl: 
     modyfikacja miejsca powiązanego z częścią pliku poprzez fallocate
     Przykład:
     'falloc 0 1m' - wypełnienie wszystkich dziur w pierwszym megabajcie
    
     falloc wykorzustuje wywołanie systemowe fallocate do zmiany przydzielonego
     miejsca w otwartym pliku. Obsługiwane są następujące operacje:
     (wszystkie offsety plików są w bajtach)
     -c - wycięcie podanego przedziału.
     -i - wstawienie dziury w podanym przedziale pliku.
     -k - bez zmiany rozmiaru pliku.
     -p - odwiązane podanego przedziału z pliku.
     -u - rozdzielenie współdzielonych ekstentów w podanym przedziale.

en: 
     modifies the project identifier associated with the current path
    
     -R -- recursively descend (useful when current path is a directory)
     -D -- recursively descend, only modifying projects on directories
pl: 
     modyfikacja identyfikatora projektu związanego z bieżącą ścieżką
    
     -R - rekurencyjne zagłębianie się (przydatne kiedy bieżący plik jest katalogiem)
     -D - rekurencyjne zagłębianie się, ale zmiana projektów tylko katalogów

en: 
     modifies the set of extended inode flags associated with the current file
    
     Examples:
     'chattr +a' - sets the append-only flag
     'chattr -a' - clears the append-only flag
    
     -R -- recursively descend (useful when current file is a directory)
     -D -- recursively descend, only modifying attributes on directories
     +/-r -- set/clear the realtime flag
     +/-i -- set/clear the immutable flag
     +/-a -- set/clear the append-only flag
     +/-s -- set/clear the sync flag
     +/-A -- set/clear the no-atime flag
     +/-d -- set/clear the no-dump flag
     +/-t -- set/clear the realtime inheritance flag
     +/-P -- set/clear the project ID inheritance flag
     +/-n -- set/clear the no-symbolic-links flag
     +/-e -- set/clear the extent-size flag
     +/-E -- set/clear the extent-size inheritance flag
     +/-f -- set/clear the no-defrag flag
     +/-S -- set/clear the filestreams allocator flag
     +/-x -- set/clear the direct access (DAX) flag
     +/-C -- set/clear the CoW extent-size flag
     Note1: user must have certain capabilities to modify immutable/append-only.
     Note2: immutable/append-only files cannot be deleted; removing these files
            requires the immutable/append-only flag to be cleared first.
     Note3: the realtime flag can only be set if the filesystem has a realtime
            section, and the (regular) file must be empty when the flag is set.
pl: 
     zmiana zbioru rozszerzonych flag i-węzłów związanych z bieżącym plikiem
    
     Przykłady:
     'chattr +a' - ustawia flagę tylko do dopisywania
     'chattr -a' - zdejmuje flagę tylko do dopisywania
    
     -R - rekurencyjne zagłębianie się (przydatne kiedy bieżący plik jest katalogiem)
     -D - rekurencyjne zagłębianie się, ale zmiana atrybutów tylko katalogów
     +/-r - ustawienie/zdjęcie flagi realtime
     +/-i - ustawienie/zdjęcie flagi immutable (niezmienności)
     +/-a - ustawienie/zdjęcie flagi append-only (tylko do dopisywania)
     +/-s - ustawienie/zdjęcie flagi sync (synchronicznego zapisu)
     +/-A - ustawienie/zdjęcie flagi no-atime
     +/-d - ustawienie/zdjęcie flagi no-dump
     +/-t - ustawienie/zdjęcie flagi dziedziczenia realtime
     +/-P - ustawienie/zdjęcie flagi dziedziczenia ID projektu
     +/-n - ustawienie/zdjęcie flagi braku dowiązań symbolicznych
     +/-e - ustawienie/zdjęcie flagi rozmiaru ekstentu
     +/-E - ustawienie/zdjęcie flagi dziedziczenia rozmiaru ekstentu
     +/-f - ustawienie/zdjęcie flagi no-defrag
     +/-S - ustawienie/zdjęcie flagi przydzielania strumieni plikowych
     +/-x - ustawienie/zdjęcie flagi bezpośredniego dostępu (DAX)
     +/-C - ustawienie/zdjęcie flagi rozmiaru ekstentu CoW
     Uwaga1: użytkownik musi mieć pewne uprawnienia do zmiany flag
             immutable/append-only
     Uwaga2: plików immutable/append-only nie można usuwać; usuwanie tych plików
             wymaga zdjęcia flag immutable/append-only przed usunięciem.
     Uwaga3: flagę realtime można ustawić tylko jeśli system plików ma sekcję
             realtime i (zwykły) plik musi być pusty przy ustawianiu flagi.

en: 
     modify quota enforcement timeout for the current filesystem
    
     Example:
     'timer -i 3days'
     (soft inode limit timer is changed to 3 days)
    
     Changes the timeout value associated with the block limits, inode limits
     and/or realtime block limits for all users, groups, or projects on the
     current filesystem.
     As soon as a user consumes the amount of space or number of inodes set as
     the soft limit, a timer is started.  If the timer expires and the user is
     still over the soft limit, the soft limit is enforced as the hard limit.
     The default timeout is 7 days.
     -d -- set the default values, used the first time a file is created
     -g -- modify group quota timer
     -p -- modify project quota timer
     -u -- modify user quota timer
     -b -- modify the blocks-used timer
     -i -- modify the inodes-used timer
     -r -- modify the blocks-used timer for the (optional) realtime subvolume
     The timeout value is specified as a number of seconds, by default.
     However, a suffix may be used to alternatively specify minutes (m),
     hours (h), days (d), or weeks (w) - either the full word or the first
     letter of the word can be used.
pl: 
     zmiana czasu wymuszenia limitów dla bieżącego systemu plików
    
     Przykład:
     'timer -i 3days'
     (zmiana czasu wymuszenia miękkiego limitu i-węzłów na 3 dni)
    
     timer zmienia wartość ograniczenia czasu związanego z limitami bloków,
     limitami i-węzłów i/lub limitami bloków realtime dla wszystkich użytkowników,
     grup lub projektów na bieżącym systemie plików.
     Po tym jak użytkownik wykorzysta ilość miejsca lub liczbę i-węzłów ustawioną
     jako miękki limit, zaczyna działać zegar. Kiedy czas minie, a użytkownik nadal
     przekracza miękki limit, miękki limit staje się twardym.
     Domyślne ograniczenie czasowe to 7 dni.
     -d - ustawienie wartości domyślnych, użytych pierwszy raz przy tworzeniu pliku
     -g - zmiana czasu dla limitów quot grup
     -p - zmiana czasu dla limitów quot projektów
     -u - zmiana czasu dla limitów quot użytkowników
     -b - zmiana czasu dla użytych bloków
     -i - zmiana czasu dla użytych i-węzłów
     -r - zmiana czasu dla użytych bloków na (opcjonalnym) podwolumenie realtime
     Wartość ograniczenia czasu jest podawana domyślnie jako liczba sekund.
     Jednak można dodać końcówkę, aby podać czas w minutach (m), godzinach (h),
     dniach (d) lub tygodniach (w) - można użyć pełnego słowa lub pierwsze litery.

en: 
     modify quota limits for the specified user
    
     Example:
     'limit bsoft=100m bhard=110m tanya
    
     Changes the soft and/or hard block limits, inode limits and/or realtime
     block limits that are currently being used for the specified user, group,
     or project.  The filesystem identified by the current path is modified.
     -d -- set the default values, used the first time a file is created
     -g -- modify group quota limits
     -p -- modify project quota limits
     -u -- modify user quota limits
     The block limit values can be specified with a units suffix - accepted
     units are: k (kilobytes), m (megabytes), g (gigabytes), and t (terabytes).
     The user/group/project can be specified either by name or by number.
pl: 
     zmiana limitów quot dla podanego użytkownika
    
    Przykład:
     'limit bsoft=100m bhard=110m tanya'
    
     limit zmienia miękki i/lub twardy limit bloków, limity i-węzłów i/lub limity
     bloków realtime aktualnie używane dla podanego użytkownika, grupy lub projektu.
     System plików określony bieżącą ścieżką jest modyfikowany.
     -d - ustawienie wartości domyślnych, użytych pierwszy raz przy tworzeniu pliku
     -g - zmiana limitów quot grupy
     -p - zmiana limitów quot projektu
     -u - zmiana limitów quot użytkownika
     Wartości limitów bloków mogą być podane z końcówką jednostki - przyjmowane
     jednostki to: k (kilobajty), m (megabajty), g (gigabajty) i t (terabajty).
     Użytkownik/grupa/projekt może być podany za pomocą nazwy lub numeru.

en: 
     modify the number of quota warnings sent to the specified user
    
     Example:
     'warn 2 jimmy'
     (tell the quota system that two warnings have been sent to user jimmy)
    
     Changes the warning count associated with the block limits, inode limits
     and/or realtime block limits for the specified user, group, or project.
     When a user has been warned the maximum number of times allowed, the soft
     limit is enforced as the hard limit.  It is intended as an alternative to
     the timeout system, where the system administrator updates a count of the
     number of warnings issued to people, and they are penalised if the warnings
     are ignored.
     -d -- set maximum warning count, which triggers soft limit enforcement
     -g -- set group quota warning count
     -p -- set project quota warning count
     -u -- set user quota warning count
     -b -- set the blocks-used warning count
     -i -- set the inodes-used warning count
     -r -- set the blocks-used warn count for the (optional) realtime subvolume
     The user/group/project can be specified either by name or by number.
pl: 
     zmiana liczby ostrzeżeń quot wysyłanych do podanego użytkownika
    
     Przykład:
     'warn 2 jimmy'
     (przekazanie systemowi quota, że wysłano 2 ostrzeżenia do użytkownika jimmy)
    
     warn zmienia liczbę ostrzeżeń związanych z limitami bloków, limitami i-węzłów
     i/lub limitami bloków realtime dla podanego użytkownika, grupy lub projektu.
     Kiedy użytkownik został ostrzeżony maksymalną dozwoloną liczbę razy, miękki
     limit staje się twardym. Jest to pomyślane jako alternatywa dla systemu
     ograniczeń czasowych, gdzie administrator uaktualnia licznik ostrzeżeń
     wysłanych do ludzi i karze użytkowników ignorujących ostrzeżenia.
     -d - ustawienie maksymalnej liczby ostrzeżeń, po której wymuszane są limity
     -g - ustawienie liczby ostrzeżeń dla grupy
     -p - ustawienie liczby ostrzeżeń dla projektu
     -u - ustawienie liczby ostrzeżeń dla grupy
     -b - ustawienie liczby ostrzeżeń dla użytych bloków
     -i - ustawienie liczby ostrzeżeń dla użytych i-węzłów
     -r - ustawienie liczby ostrzeżeń dla użytych bloków na podwolumenie realtime
     Użytkownik/grupa/projekt może być podany za pomocą nazwy lub numeru.

en: 
     opens a new file in the requested mode
    
     Example:
     'open -cd /tmp/data' - creates/opens data file read-write for direct IO
    
     Opens a file for subsequent use by all of the other xfs_io commands.
     With no arguments, open uses the stat command to show the current file.
     -a -- open with the O_APPEND flag (append-only mode)
     -d -- open with O_DIRECT (non-buffered IO, note alignment constraints)
     -f -- open with O_CREAT (create the file if it doesn't exist)
     -m -- permissions to use in case a new file is created (default 0600)
     -n -- open with O_NONBLOCK
     -r -- open with O_RDONLY, the default is O_RDWR
     -s -- open with O_SYNC
     -t -- open with O_TRUNC (truncate the file to zero length if it exists)
     -R -- mark the file as a realtime XFS file immediately after opening it
     -T -- open with O_TMPFILE (create a file not visible in the namespace)
     -P -- open with O_PATH (create an fd that is merely a location reference)
     -L -- open with O_NOFOLLOW (don't follow symlink)
     Note1: usually read/write direct IO requests must be blocksize aligned;
            some kernels, however, allow sectorsize alignment for direct IO.
     Note2: the bmap for non-regular files can be obtained provided the file
            was opened correctly (in particular, must be opened read-only).
pl: 
     otwarcie nowego pliku w żądanym trybie
    
     Przykład:
     'open -cd /tmp/data' - utworzenie/otwarcie pliku danych do odczytu i zapisu
                            z bezpośrednim we/wy
    
     open otwiera plik do późniejszego wykorzystania przez wszystkie inne polecenia
     xfs_io.
     Bez argumentów używa polecenia stat do pokazania bieżącego pliku.
     -a - otwarcie z flagą O_APPEND (w trybie tylko dopisywania)
     -d - otwarcie z flagą O_DIRECT (niebuforowane we/wy, ograniczenia wyrównania)
     -f - otwarcie z flagą O_CREAT (utworzenie pliku jeśli nie istnieje)
     -m - uprawnienia do użycia w przypadku tworzenia pliku (domyślnie 0600)
     -n - otwarcie z flagą O_NONBLOCK
     -r - otwarcie z flagą O_RDONLY (domyślne jest O_RDWR)
     -s - otwarcie z flagą O_SYNC
     -t - otwarcie z flagą O_TRUNC (ucięcie do zerowej długości jeśli istnieje)
     -R - oznaczenie pliku jako realtime na XFS-ie zaraz po otwarciu
     -T - otwarcie z flagą O_TMPFILE (utworzenie pliku niewidocznego w przestrzeni
          nazw)
     -P - otwarcie z flagą O_PATH (utworzenie fd jako tylko odniesienia do
          położenia)
     -L - otwarcie z flagą O_NOFOLLOW (bez podążania za dowiązaniami symb.)
     Uwaga1: zwykle żądania bezpośredniego we/wy muszą być wyrównane do rozmiaru
             bloku; niektóre jądra pozwalają na wyrównanie do rozmiaru sektora
     Uwaga2: bmap dla plików innych niż zwykłe można uzyskać pod warunkiem, że
             plik zostanie poprawnie otwarty (w szczególności tylko do odczytu).

en: 
     prints the block mapping for a file's data or attribute forks
     Example:
     'fiemap -v' - tabular format verbose map
    
     fiemap prints the map of disk blocks used by the current file.
     The map lists each extent used by the file, as well as regions in the
     file that do not have any corresponding blocks (holes).
     By default, each line of the listing takes the following form:
         extent: [startoffset..endoffset]: startblock..endblock
     Holes are marked by replacing the startblock..endblock with 'hole'.
     All the file offsets and disk blocks are in units of 512-byte blocks.
     -a -- prints the attribute fork map instead of the data fork.
     -l -- also displays the length of each extent in 512-byte blocks.
     -n -- query n extents.
     -v -- Verbose information
     offset is the starting offset to map, and is optional.  If offset is
     specified, mapping length may (optionally) be specified as well.
pl: 
     wypisanie odwzorowania bloków dla gałęzi danych lub atrybutów pliku
     Przykład:
     'fiemap -v' - szczegółowa mapa w formacie tabeli
    
     fiemap wypisuje mapę bloków dysku używanych przez bieżący plik.
     Mapa opisuje każdy ekstent użyty przez plik, a także regiony w pliku
     nie mające przypisanych bloków (dziury).
     Domyślnie każda linia listingu przyjmuje następującą postać:
         ekstent: [offsetpocz..offsetkońc]: blokpocz..blokkońc
     Dziury są oznaczane przez zastąpienie blokpocz..blokkońc przez 'dziura'.
     Wszystkie offsety w plikach i bloki dysku są w jednostkach 512-bajtowych.
     -a - wypisanie mapy gałęzi atrybutów zamiast gałęzi danych.
     -l - wyświetlenie także długości każdego ekstentu w 512-bajtowych blokach.
     -n - odpytanie n ekstentów.
     -v - szczegółowe informacje
     offset to początkowy oddset mapy i jest opcjonalny. Jeśli jest podany,
     można także (opcjonalnie) podać długość odwzorowania.

en: 
     prints the block mapping for an XFS file's data or attribute forks
     Example:
     'bmap -vp' - tabular format verbose map, including unwritten extents
    
     bmap prints the map of disk blocks used by the current file.
     The map lists each extent used by the file, as well as regions in the
     file that do not have any corresponding blocks (holes).
     By default, each line of the listing takes the following form:
         extent: [startoffset..endoffset]: startblock..endblock
     Holes are marked by replacing the startblock..endblock with 'hole'.
     All the file offsets and disk blocks are in units of 512-byte blocks.
     -a -- prints the attribute fork map instead of the data fork.
     -c -- prints the copy-on-write fork map instead of the data fork.
           This works only if the kernel was compiled in debug mode.
     -e -- print delayed allocation extents.
     -l -- also displays the length of each extent in 512-byte blocks.
     -n -- query n extents.
     -p -- obtain all unwritten extents as well (w/ -v show which are unwritten.)
     -v -- Verbose information, specify ag info.  Show flags legend on 2nd -v
     Note: the bmap for non-regular files can be obtained provided the file
     was opened appropriately (in particular, must be opened read-only).
pl: 
     wypisanie mapowania bloków dla danych lub atrybutów pliku na XFS-ie
     Przykład:
     'bmap -vp' - szczegółowa mapa w formacie tabeli wraz z nie zapisanymi
                  ekstentami
    
     bmap wypisuje mapę bloków dysku używanych przez bieżący plik.
     Mapa opisuje każdy ekstent użyty przez plik, a także regiony w pliku
     nie mające przypisanych bloków (dziury).
     Domyślnie każda linia listingu przyjmuje następującą postać:
         ekstent: [offsetpocz..offsetkońc]: blokpocz..blokkońc
     Dziury są oznaczane przez zastąpienie blokpocz..blokkońc przez 'dziura'.
     Wszystkie offsety w plikach i bloki dysku są w jednostkach 512-bajtowych.
     -a - wypisanie mapy gałęzi atrybutów zamiast gałęzi danych.
     -c - wypisanie mapy gałęzi CoW zamiast gałęzi danych.
          Działa to tylko z jądrem skompilowanym w trybie diagnostycznym.
     -e - wypisanie ekstentów opóźnionego przydzielania.
     -l - wyświetlenie także długości każdego ekstentu w 512-bajtowych blokach.
     -n - odpytanie n ekstentów.
     -p - wypisanie także nie zapisanych ekstentów (z -v pokazuje, które są nie
          zapisane).
     -v - szczegółowe informacje z podaniem informacji ag; legenda drugim -v
     Uwaga: bmap dla plików innych niż zwykłe można uzyskać pod warunkiem, że
     plik został otwarty odpowiednio (w szczególności musi być otwarty tylko
     do odczytu).

en: 
     query the state of quota on the current filesystem
    
     This is a verbose status command, reporting whether or not accounting
     and/or enforcement are enabled for a filesystem, which inodes are in
     use as the quota state inodes, and how many extents and blocks are
     presently being used to hold that information.
     The quota type is specified via -g (groups), -p (projects) or -u (users)
     and defaults to user quota (multiple types can be specified).
pl: 
     odczytanie stanu podsystemu quota w bieżącym systemie plików
    
     Jest to polecenie szczegółowo informujące o stanie, opisujące czy włączone
     jest rozliczanie i/lub wymuszanie limitów w systemie plików, które i-węzły
     są wykorzystywane jako i-węzły stanu quot oraz ile ekstentów i bloków jest
     aktualnie używana do przechowywania tych informacji.
     Rodzaj limitów podaje się opcją -g (grupy), -p (projekty) lub -u (użytkownicy);
     domyślnie polecenie dotyczy limitów użytkowników (można podać wiele rodzajów).

en: 
     reads a range of bytes in a specified block size from the given offset
    
     Example:
     'pread -v 512 20' - dumps 20 bytes read from 512 bytes into the file
    
     Reads a segment of the currently open file, optionally dumping it to the
     standard output stream (with -v option) for subsequent inspection.
     The reads are performed in sequential blocks starting at offset, with the
     blocksize tunable using the -b option (default blocksize is 4096 bytes),
     unless a different pattern is requested.
     -q   -- quiet mode, do not write anything to standard output.
     -B   -- read backwards through the range from offset (backwards N bytes)
     -F   -- read forwards through the range of bytes from offset (default)
     -v   -- be verbose, dump out buffers (used when reading forwards)
     -R   -- read at random offsets in the range of bytes
     -Z N -- zeed the random number generator (used when reading randomly)
             (heh, zorry, the -s/-S arguments were already in use in pwrite)
     -V N -- use vectored IO with N iovecs of blocksize each (preadv)
    
     When in "random" mode, the number of read operations will equal the
     number required to do a complete forward/backward scan of the range.
     Note that the offset within the range is chosen at random each time
     (an offset may be read more than once when operating in this mode).
pl: 
     odczytanie przedziału bajtów w podanym rozmiarze bloku od podanego offsetu
    
     Przykład:
     'pread -v 512 20' - zrzucenie 20 bajtów odczytanych od 512 bajtu w pliku
    
     pread odczytuje segment aktualnie otwartego pliku, opcjonalnie zrzucając
     zawartość na strumień standardowego wyjścia (z opcją -v) dla dalszych badań.
     Odczyty są wykonywane sekwencyjnie blokami począwszy od offsetu z rozmiarem
     bloku ustawianym przy użyciu opcji -b (domyślny rozmiar bloku to 4096 bajtów),
     chyba że zażądano innego schematu.
     -q   - tryb cichy, bez wypisywania niczego na standardowym wyjściu
     -B   - odczyt przedziału od tyłu począwszy od offsetu (N bajtów do tyłu)
     -F   - odczyt przedziału od przodu począwszy od offsetu (domyślny)
     -v   - tryb szczegółowy, zrzucenie bufora (przy odczycie od przodu)
     -R   - odczyt losowych offsetów z przedziału bajtów
     -Z N - ("zeed") nakarmienie generatora liczb losowych (przy odczycie losowym)
            (nieztety opcje -s/-S pasujące do "seed" były już zajęte w pwrite)
     -V N - użycie wektorowego we/wy z N iovec, każdym o rozmiarze blocksize
            (preadv)
    
     W przypadku trybu losowego liczba operacji odczytu będzie równa liczbie
     potrzebnej do pełnego przeskanowania od przodu lub od tyłu całego przedziału.
     Należy zauważyć, że offset w przedziale jest wybierany za każdym razem losowo
     (dowolny offset może być w tym trybie czytany więcej niż raz).

en: 
     reads a range of bytes in the current memory mapping
    
     Example:
     'mread -v 512 20' - dumps 20 bytes read from 512 bytes into the mapping
    
     Accesses a range of the current memory mapping, optionally dumping it to
     the standard output stream (with -v option) for subsequent inspection.
     -f -- verbose mode, dump bytes with offsets relative to start of file.
     -r -- reverse order; start accessing from the end of range, moving backward
     -v -- verbose mode, dump bytes with offsets relative to start of mapping.
     The accesses are performed sequentially from the start offset by default.
     Notes:
       References to whole pages following the end of the backing file results
       in delivery of the SIGBUS signal.  SIGBUS signals may also be delivered
       on various filesystem conditions, including quota exceeded errors, and
       for physical device errors (such as unreadable disk blocks).  No attempt
       has been made to catch signals at this stage...
pl: 
     odczytanie przedziału bajtów w bieżącym odwzorowaniu pamięci
    
     Przykład:
     'mread -v 512 20' - zrzucenie 20 bajtów odczytanych od 512 bajtu
                         w odwzorowaniu
    
     mread odwołuje się do przedziału bieżącego odwzorowania pamięci, opcjonalnie
     zrzucając go na strumień standardowego wyjścia (z opcją -v) do dalszych badań.
     -f - tryb szczegółowy, zrzucenie bajtów z offsetami względem początku pliku.
     -r - odwrotna kolejność; dostęp począwszy od końca przedziału do początku.
     -v - tryb szczegółowy, zrzucenie bajtów z offsetami względem początku
     odwzorowania.
     Dostępy są wykonywane sekwencyjnie, domyślnie od offsetu początkowego.
     Uwagi:
       Odwołania do całych stron za końcem pliku powodują w efekcie sygnał SIGBUS.
       Sygnały SIGBUS mogą być wywołane także przy różnych zdarzeniach związanych
       z systemem plików, włącznie z błędami przekroczenia limitów (quota) oraz
       fizycznymi błędami urządzenia (takimi jak nieczytelne bloki dysku). Na tym
       etapie nie ma prób wyłapania sygnałów...

en: 
     remove an encryption key from the filesystem
    
     Examples:
     'rm_enckey 0000111122223333' - remove key for v1 policies w/ given descriptor
     'rm_enckey 00001111222233334444555566667777' - remove key for v2 policies w/ given identifier
    
     -a -- remove key for all users who have added it (privileged operation)
pl: 
     usunięcie klucza szyfrującego z systemu plików
    
     Przykłady:
     'rm_enckey 0000111122223333' - usunięcie klucza dla polityk v1 o podanym
                                    deskryptorze
     'rm_enckey 00001111222233334444555566667777' - usunięcie klucza dla polityk v2
                                                    o podanym identyfikatorze
    
     -a - usunięcie klucza dla wszystkich użytkowników, którzy go dodali (operacja
     (uprzywilejowana)

en: 
     remove any space being used by the quota subsystem
    
     Once quota has been switched 'off' on a filesystem, the space that
     was allocated to holding quota metadata can be freed via this command.
     The affected quota type is -g (groups), -p (projects) or -u (users)
     and defaults to user quota (multiple types can be specified).
pl: 
     zwolnienie miejsca zajmowanego przez podsystem quota
    
     Po wyłączeniu limitów dla systemu plików można tym poleceniem zwolnić miejsce
     przydzielone na przechowywanie metadanych quot.
     Rodzaj limitów podaje się opcją -g (grupy), -p (projekty) lub -u (użytkownicy);
     domyślnie polecenie dotyczy limitów użytkowników (można podać wiele rodzajów).

en: 
     report or modify preferred CoW extent size (in bytes) for the current path
    
     -R -- recursively descend (useful when current path is a directory)
     -D -- recursively descend, only modifying cowextsize on directories
pl: 
     odczyt lub zmiana preferowanego rozmiaru ekstentu CoW (w bajtach) dla bieżącej
     ścieżki
    
     -R - rekurencyjne zagłębianie się (przydatne kiedy bieżący plik jest katalogiem)
     -D - rekurencyjne zagłębianie się, ale zmiana cowextsize tylko katalogów

en: 
     report or modify preferred extent size (in bytes) for the current path
    
     -R -- recursively descend (useful when current path is a directory)
     -D -- recursively descend, only modifying extsize on directories
pl: 
     odczyt lub zmiana preferowanego rozmiaru ekstentu (w bajtach) dla bieżącej
     ścieżki
    
     -R - rekurencyjne zagłębianie się (przydatne kiedy bieżący plik jest katalogiem)
     -D - rekurencyjne zagłębianie się, ale zmiana extsize tylko katalogów

en: 
     report used space and inodes, and quota limits, for a filesystem
     Example:
     'report -igh'
     (reports inode usage for all groups, in an easy-to-read format)
     This command is the equivalent of the traditional repquota command, which
     prints a summary of the disk usage and quotas for the current filesystem,
     or all filesystems.
     -a -- report for all mounted filesystems with quota enabled
     -h -- report in a human-readable format
     -n -- skip identifier-to-name translations, just report IDs
     -N -- suppress the header from the output
     -t -- terse output format, hides rows which are all zero
     -L -- lower ID bound to report on
     -U -- upper ID bound to report on
     -l -- look up names for IDs in lower-upper range
     -g -- report group usage and quota information
     -p -- report project usage and quota information
     -u -- report user usage and quota information
     -b -- report blocks-used information only
     -i -- report inodes-used information only
     -r -- report realtime-blocks-used information only
pl: 
     informacje o wykorzystanym miejscu i i-węzłach oraz limitach quota dla systemu
     plików
    
     Przykład:
     'report -igh'
     (raport o wykorzystaniu i-węzłów dla wszystkich grup w czytelnym formacie)
    
     To polecenie jest odpowiednikiem tradycyjnego polecenia repquota, wypisującego
     podsumowanie wykorzystania dysku i limitów dla bieżącego systemu plików lub
     wszystkich systemów plików.
     -a - informacje o wszystkich zamontowanych systemach plików z limitami
     -h - informacje w formacie czytelnym dla człowieka
     -n - pominięcie tłumaczenia identyfikatorów na nazwy, wypisywanie ID
     -N - pominięcie początkowego nagłówka
     -t - zwięzły format, ukrycie wierszy zerowych
     -L - dolna granica ID dla wypisywanych informacji
     -U - górna granica ID dla wypisywanych informacji
     -l - wyszukiwanie nazw dla identyfikatorów w przedziale dolny-górny
     -g - informacje o wykorzystanym miejscu i limitach dla grup
     -p - informacje o wykorzystanym miejscu i limitach dla projektów
     -u - informacje o wykorzystanym miejscu i limitach dla użytkowników
     -b - tylko informacje o wykorzystanych blokach
     -i - tylko informacje o wykorzystanych i-węzłach
     -r - tylko informacje o wykorzystanych blokach realtime

en: 
     reports the number of free disk blocks and inodes
    
     This command reports the number of total, used, and available disk blocks.
     It can optionally report the same set of numbers for inodes and realtime
     disk blocks, and will report on all known XFS filesystem mount points and
     project quota paths by default (see 'print' command for a list).
     -b -- report the block count values
     -i -- report the inode count values
     -r -- report the realtime block count values
     -h -- report in a human-readable format
     -N -- suppress the header from the output
pl: 
     informacje o liczbie wolnych bloków i i-węzłów dysku
    
     To polecenie informuje o liczbie wszystkich, używanych i dostępnych bloków
     dysku. Opcjonalnie informuje o tym samym zestawie liczb dla i-węzłów i bloków
     realtime oraz domyślnie zgłasza wszystkie znane punkty montowania systemu
     plików XFS i ścieżki quot projektów (patrz lista w poleceniu 'print').
     -b - informacje o liczbach bloków
     -i - informacje o liczbach i-węzłów
     -r - informacje o liczbach bloków realtime
     -h - informacje w postaci czytelnej dla człowieka
     -N - pominięcie nagłówka z wyjścia

en: 
     resizes the current memory mapping
    
     Examples:
     'mremap 8192' - resizes the current mapping to 8192 bytes.
    
     Resizes the mapping, growing or shrinking from the current size.
     The default stored value is 'X', repeated to fill the range specified.
     -f <new_address> -- use MREMAP_FIXED flag to mremap on new_address
     -m -- use the MREMAP_MAYMOVE flag
pl: 
     zmiana bieżącego odwzorowania w pamięci
    
     Przykłady:
     'mremap 8192' - zmiana bieżącego odwzorowania na 8192 bajty.
    
     mremap zmienia odwzorowanie, zwiększając lub zmniejszając w stosunku do
     bieżącego rozmiaru. Domyślną zapisaną wartością jest 'X', powtarzane do
     wypełnienia podanego rozmiaru.
     -f <nowy_adres> - użycie flagi MREMAP_FIXED do wykonania mremap na nowy_adres
     -m - użycie flagi MREMAP_MAYMOVE

en: 
     returns the next hole and/or data offset at or after the requested offset
    
     Example:
     'seek -d 512'		- offset of data at or following offset 512
     'seek -a -r 0'	- offsets of all data and hole in entire file
    
     Returns the offset of the next data and/or hole. There is an implied hole
     at the end of file. If the specified offset is past end of file, or there
     is no data past the specified offset, EOF is returned.
     -a	-- return the next data and hole starting at the specified offset.
     -d	-- return the next data starting at the specified offset.
     -h	-- return the next hole starting at the specified offset.
     -r	-- return all remaining type(s) starting at the specified offset.
     -s	-- also print the starting offset.
pl: 
     zwrócenie offsetu następnej dziury i/lub danych pod lub za żądanym offsetem
    
     Przykłady:
     'seek -d 512'  - offset danych pod lub za offsetem 512
     'seek -a -r 0' - offsety wszystkich danych i dziur w całym pliku
    
     seek zwraca offset następnych danych i/lub dziury. Istnieje domyślna dziura
     na końcu pliku. Jeśli podany offset jest za końcem pliku lub nie ma danych
     za podanym offsetem, zwracany jest EOF.
     -a	- następne dane i dziura od podanego offsetu
     -d	- następne dane począwszy od podanego offsetu
     -h	- następna dziura począwszy od podanego offsetu
     -r	- wszystkie pozostałe typy fragmentów od podanego offsetu
     -s	- wypisane także offsetu początkowego

en: 
     set allocation group free block list
    
     Example:
    
     agf 2 - move location to AGF in 2nd filesystem allocation group
    
     Located in the second sector of each allocation group, the AGF
     contains the root of two different freespace btrees:
     The 'cnt' btree keeps track freespace indexed on section size.
     The 'bno' btree tracks sections of freespace indexed on block number.
pl: 
     ustawienie listy wolnych bloków grupy alokacji
    
     Przykład:
    
     agf 2 - zmiana pozycji na AGF w 2. grupie alokacji systemu plików
    
     Położony w drugim sektorze każdej grupy alokacji AGF zawiera korzeń
     dwóch różnych b-drzew wolnej przestrzeni:
     b-drzewo 'cnt' śledzi wolne miejsce indeksowane rozmiarem sekcji
     b-drzewo 'bno' śledzi sekcje wolnego miejsca indeksowane numerem bloku.

en: 
     set allocation group freelist
    
     Example:
    
     agfl 5
     Located in the fourth sector of each allocation group,
     the agfl freelist for internal btree space allocation is maintained
     for each allocation group.  This acts as a reserved pool of space
     separate from the general filesystem freespace (not used for user data).
pl: 
     ustawienie listy wolnego miejsca grupy alokacji
    
     Przykład:
    
     agfl 5
     Położona w 4. sektorze każdej grupy alokacji lista wolnego miejsca agfl
     służąca do wewnętrznego przydzielania miejsca dla b-drzew jest utrzymywana
     dla każdej grupy alokacji. Działa jako zarezerwowana pula miejsca oddzielona
     od ogólnego wolnego miejsca w systemie plików (nie używana dla danych
     użytkownika).

en: 
     set allocation group inode btree
    
     Example:
    
     agi 3 (set location to 3rd allocation group inode btree and type to 'agi')
    
     Located in the 3rd 512 byte block of each allocation group,
     the agi inode btree tracks all used/free inodes in the allocation group.
     Inodes are allocated in 16k 'chunks', each btree entry tracks a 'chunk'.
pl: 
     ustawienie b-drzewa i-węzła grupy alokacji
    
     Przykład:
    
     agi 3 (ustawienie położenia na b-drzewo i-węzła 3. grupy alokacji i typu na 'agi')
    
     Położone w 3. 512-bajtowym bloku każdej grupy alokacji, b-drzewo i-węzła agi
     śledzi wszystkie używane i wolne i-węzły w grupie alokacji.
     I-węzły są przydzielane w 16k porcjach (chunk), każdy wpis b-drzewa śledzi
     jedną.

en: 
     set allocation group superblock
    
     Example:
    
     'sb 7' - set location to 7th allocation group superblock, set type to 'sb'
    
     Located in the first sector of each allocation group, the superblock
     contains the base information for the filesystem.
     The superblock in allocation group 0 is the primary.  The copies in the
     remaining allocation groups only serve as backup for filesystem recovery.
     The icount/ifree/fdblocks/frextents are only updated in superblock 0.
pl: 
     ustawienie superbloku grupy alokacji
    
     Przykład:
    
     'sb 7' - ustawienie pozycji na superblok 7. grupy alokacji i typu na 'sb'
    
     Położony w 1. sektorze każdej grupy alokacji superblok zawiera podstawowe
     informacje o systemie plików.
     Superblok w grupie alokacji 0 jest główny. Kopie w pozostałych grupach
     alokacji służą tylko jako kopie zapasowe do odtwarzania systemu plików.
     Liczby icount/ifree/fdblocks/frextents są uaktualniane tylko w superbloku 0.

en: 
     set/print feature bits in sb version
    
     Example:
    
     'version'          - print current feature bits
     'version extflg'   - enable unwritten extents
     'version attr1'    - enable v1 inline extended attributes
     'version attr2'    - enable v2 inline extended attributes
     'version log2'     - enable v2 log format
    
    The version function prints currently enabled features for a filesystem
    according to the version field of its primary superblock.
    It can also be used to enable selected features, such as support for
    unwritten extents.  The updated version is written into all AGs.
pl: 
     ustawienie/wypisanie bitów cech w wersji superbloku
    
     Przykład:
    
     'version'          - wypisanie bieżących bitów cech
     'version extflg'   - włączenie nie zapisanych ekstentów
     'version attr1'    - włączenie rozszerzonych atrybutów inline v1
     'version attr2'    - włączenie rozszerzonych atrybutów inline v2
     'version log2'     - włączenie formatu logu v2
    
    Funkcja 'version' wypisuje aktualnie włączone cechy dla systemu plików
    zgodnie z polem wersji w głównym superbloku.
    Może być używana także do włączania wybranych cech, takich jak obsługa
    nie zapisanych ekstentów. Uaktualniona wersja jest zapisywana we wszystkich
    AG.

en: 
     supported types are:
pl: 
     obsługiwane typy to:

en: 
     transfer a range of bytes from the given offset between files
    
     Example:
     'send -f 2 512 20' - writes 20 bytes at 512 bytes into the open file
    
     Copies data between one file descriptor and another.  Because this copying
     is done within the kernel, sendfile does not need to transfer data to and
     from user space.
     -q -- quiet mode, do not write anything to standard output.
     -f -- specifies an input file from which to source data to write
     -i -- specifies an input file name from which to source data to write.
     An offset and length in the source file can be optionally specified.
pl: 
     przesłanie między plikami przedziału bajtów od podanego offsetu
    
     Przykład:
     'send -f 2 512 20' - zapisanie 20 bajtów od 512 bajtu do otwartego pliku
    
     sendfile kopiuje dane między jednym deskryptorem pliku a innym. Ponieważ to
     kopiowanie jest wykonywane przez jądro, sendfile nie potrzebuje przesyłać
     danych do i z przestrzeni użytkownika.
     -q - tryb cichy, bez wypisywania niczego na standardowym wyjściu
     -f - podanie plików wejściowego z którego dane mają być czytane
     -i - podanie nazwy pliku wejściowego z którego dane mają być czytane
     Opcjonalnie można podać offset i długość danych w pliku źródłowym.

en: 
     turn filesystem quota off, both accounting and enforcement
    
     Example:
     'off -uv'  (switch off user quota on the current filesystem)
     This command is the equivalent of the traditional quotaoff command,
     which disables quota completely on a mounted filesystem.
     Note that there is no 'on' command - for XFS filesystems (with the
     exception of the root filesystem on IRIX) quota can only be enabled
     at mount time, through the use of one of the quota mount options.
    
     The state command is useful for displaying the current state.  Using
     the -v (verbose) option with the 'off' command will display the quota
     state for the affected filesystem once the operation is complete.
     The affected quota type is -g (groups), -p (projects) or -u (users)
     and defaults to user quota (multiple types can be specified).
pl: 
     wyłączenie podsystemu quota (zarówno rozliczania jak i wymuszania)
    
     Przykład:
     'off -uv'  (wyłączenie limitów użytkownika w bieżącym systemie plików)
    
     To polecenie jest odpowiednikiem tradycyjnego polecenia quotaoff,
     wyłączającego całkowicie limity na zamontowanym systemie plików.
     Należy zauważyć, że nie ma polecenia 'on' - dla systemów plików XFS
     (z wyjątkiem głównego systemu plików pod systemem IRIX) limity można
     włączyć wyłącznie na etapie montowania, poprzez użycie jednej z opcji
     quota programu mount.
    
     Polecenie state jest przydatne do wyświetlania aktualnego stanu. Użycie
     opcji -v (szczegółowość) dla polecenia 'off' wyświetli stan quoty dla
     danego systemu plików po zakończeniu operacji.
     Rodzaj limitu którego dotyczy polecenie można wybrać opcją -g (grupy),
     -p (projekty) lub -u (użytkownicy); domyślnie polecenie dotyczy limitów
     użytkowników (można podać wiele rodzajów).

en: 
     write/print FS label
    
     Example:
    
     'label'              - print label
     'label 123456789012' - write label
     'label --'           - write an empty label
    
    The print function checks the label in each SB and will warn if the labels
    differ between AGs. The write commands will set the label in all AGs to the
    specified value.  The maximum length of a label is 12 characters - use of a
    longer label will result in truncation and a warning will be issued.
pl: 
     zapisanie/wypisanie etykiety systemu plików
    
     Przykład:
    
     'label'              - wypisanie etykiety
     'label 123456789012' - zapisanie etykiety
     'label --'           - zapisanie etykiety pustej
    
    Funkcja wypisująca sprawdza etykietę w każdym superbloku i ostrzega, jeśli
    etykiety różnią się między AG. Polecenia zapisu ustawiają etykietw we
    wszystkich AG na określoną wartość. Maksymalna długość etykiety to 12 znaków;
    użycie etykiety dłuższej zaskutkuje ucięciem jej i wypisaniem ostrzeżenia.

en: 
     write/print FS uuid
    
     Example:
    
     'uuid'                                      - print UUID
     'uuid 01234567-0123-0123-0123-0123456789ab' - write UUID
     'uuid generate'                             - generate and write
     'uuid rewrite'                              - copy UUID from SB 0
    
    The print function checks the UUID in each SB and will warn if the UUIDs
    differ between AGs (the log is not checked). The write commands will
    set the uuid in all AGs to either a specified value, a newly generated
    value or the value found in the first superblock (SB 0) respectively.
    As a side effect of writing the UUID, the log is cleared (which is fine
    on a CLEANLY unmounted FS).
pl: 
     zapisanie/wypisanie uuida systemu plików
    
    Przykład:
    
     'uuid'                                      - wypisanie UUID-a
     'uuid 01234567-0123-0123-0123-0123456789ab' - zapisanie UUID-a
     'uuid generate'                             - wygenerowanie i zapisanie
     'uuid rewrite'                              - skopiowanie UUID-a z sb 0
    
    Funkcja wypisująca sprawdza UUID w każdym superbloku i ostrzega, jeśli UUID-y
    się różnią między AG (log nie jest sprawdzany). Polecenia zapisu ustawiają
    UUID we wszystkich AG odpowiednio na określoną wartość, nowo wygenerowaną
    wartość lub wartość znalezioną w pierwszym superbloku (SB 0).
    Jako efekt uboczny zapisu UUID-a czyszczony jest log (co nie jest problemem
    przy CZYSTO odmontowanym systemie plików).

en: 
     writes a range of bytes (in block size increments) from the given offset
    
     Example:
     'pwrite 512 20' - writes 20 bytes at 512 bytes into the open file
    
     Writes into a segment of the currently open file, using either a buffer
     filled with a set pattern (0xcdcdcdcd) or data read from an input file.
     The writes are performed in sequential blocks starting at offset, with the
     blocksize tunable using the -b option (default blocksize is 4096 bytes),
     unless a different write pattern is requested.
     -q   -- quiet mode, do not write anything to standard output.
     -S   -- use an alternate seed number for filling the write buffer
     -i   -- input file, source of data to write (used when writing forward)
     -d   -- open the input file for direct IO
     -s   -- skip a number of bytes at the start of the input file
     -w   -- call fdatasync(2) at the end (included in timing results)
     -W   -- call fsync(2) at the end (included in timing results)
     -B   -- write backwards through the range from offset (backwards N bytes)
     -F   -- write forwards through the range of bytes from offset (default)
     -O   -- perform pwrite call once and return (maybe partial) bytes written
     -R   -- write at random offsets in the specified range of bytes
     -Z N -- zeed the random number generator (used when writing randomly)
             (heh, zorry, the -s/-S arguments were already in use in pwrite)
     -V N -- use vectored IO with N iovecs of blocksize each (pwritev)
     -N   -- Perform the pwritev2() with RWF_NOWAIT
     -D   -- Perform the pwritev2() with RWF_DSYNC
pl: 
     zapisanie przedziału bajtów (w podanym rozmiarze bloku) od podanego offsetu
    
     Przykład:
     'pwrite 512 20' - zapisanie 20 bajtów od offsetu 512 bajtów w otwartym pliku
    
     pwrite zapisuje segment aktualnie otwartego pliku, używając bufora wypełnionego
     ustawionym wzorcem (0xcdcdcdcd) lub danymi odczytanymi z pliku wejściowego.
     Zapisy są wykonywane sekwencyjnie blokami począwszy od offsetu, z rozmiarem
     bloku ustawianym przy użyciu opcji -b (domyślny rozmiar bloku to 4096 bajtów),
     chyba że zażądano innego schematu.
     -q   - tryb cichy, bez wypisywania niczego na standardowym wyjściu
     -S   - użycie innej liczby do wypełnienia bufora zapisu
     -i   - plik wejściowy, źródło danych do zapisania (przy pisaniu od przodu)
     -d   - otwarcie pliku wejściowego dla bezpośredniego we/wy
     -s   - pominięcie podanej liczby bajtów od początku pliku wejściowego
     -w   - wywołanie fdatasync(2) na końcu (wliczane w wyniki czasowe)
     -W   - wywołanie fsync(2) na końcu (wliczane w wyniki czasowe)
     -B   - zapis przedziału od tyłu począwszy od offsetu (N bajtów do tyłu)
     -F   - zapis przedziału od przodu począwszy od offsetu (domyślny)
     -O   - jednorazowe wywołanie pwrite i zwrócenie (ew. niepełnej) liczby
            zapisanych bajtów
     -R   - zapis pod losowymi offsetami z podanego przedziału bajtów
     -Z N - ("zeed") nakarmienie generatora liczb losowych (przy zapisie losowym)
            (niestety opcje -s/-S pasujące do "seed" były już zajęte w pwrite)
     -V N - użycie wektorowego we/wy z N iovec, każdym o rozmiarze blocksize
            (pwritev)
     -N   - wykonanie pwritev2() z RWF_NOWAIT
     -D   - wykonanie pwritev2() z RWF_DSYNC

en: 
    Discard filesystem free space
    
     -a agno       -- trim all the freespace in the given AG agno
     -f            -- trim all the freespace in the entire filesystem
     offset length -- trim the freespace in the range {offset, length}
     -m minlen     -- skip freespace extents smaller than minlen
    
    One of -a, -f, or the offset/length pair are required.
pl: 
    Porzucenie wolnego miejsca w systemie plików
    
     -a agno        - obcięcie całego wolnego miejsca w podanej AG
     -f             - obcięcie całego wolnego miejsca w systemie plików
     offset długość - obcięcie wolnego miwjsca w podanym przedziale
     -m minlen      - pominięcie ekstentów wolnego miejsca krótszych niż minlen
    
    Wymagana jest jedna z opcji -a, -f lub para offset/długość.

en: 
    Examine filesystem free space
    
     -a agno  -- Scan only the given AG agno.
     -b       -- binary histogram bin size
     -d       -- debug output
     -e bsize -- Use fixed histogram bin size of bsize
     -g       -- Print only a per-AG summary.
     -h hbsz  -- Use custom histogram bin size of h1.
                 Multiple specifications are allowed.
     -m bmult -- Use histogram bin size multiplier of bmult.
     -r       -- Display realtime device free space information.
     -s       -- Emit freespace summary information.
    
    Only one of -b, -e, -h, or -m may be specified.
pl: 
    Zbadanie wolnego miejsca w systemie plików
    
     -a agno  - przeszukanie tylko podanej AG.
     -b       - rozmiar paczki binarnego histogramu.
     -d       - wyjście diagnostyczne.
     -e rozm  - użycie danego stałego rozmiaru paczki histogramu.
     -g       - wypisanie tylko podsumowania dla AG.
     -h hbsz  - użycie własnego rozmiaru paczki histogramu h1.
                Dozwolone jest wiele wartośco.
     -m mnoż  - użycie danego mnożnika rozmiaru paczki histogramu.
     -r       - wyświetlenie informacji o wolnym miejscu urządzenia realtime.
     -s       - informacje podsumowujące wolne miejsce.
    
    Można wybrać tylko jedno z -b, -e, -h, -m.

en: 
    LOG REC AT LSN cycle %d block %d (0x%x, 0x%x)
pl: 
    LOG REC AT LSN cykl %d blok %d (0x%x, 0x%x)

en: 
    Query physical information about an inode
     Default:	-- Return 1 if any inode number greater than 32 bits exists in
    		   the filesystem, or 0 if none exist
     num		-- Return inode number [num] if in use, or 0 if not in use
     -n num	-- Return the next used inode after [num]
     -v		-- Verbose mode - display returned inode number's size in bits
pl: 
    Odpytanie o fizyczne informacje dotyczące i-węzła
     Domyślnie: - zwraca 1, jeśli numer i-węzła większy niż 32 bity istnieje
                  w systemie plików, 0 jeśli nie
     num - zwraca numer i-węzła [num], jeśli jest w użyciu, 0 jeśli nie
     -n num - zwracan następny używany i-węzeł po [num]
     -v - tryb szczegółowy - wyświetla rozmiar zwracanego i-węzła w bitach

en: 
    Remove speculative preallocation
    
     -g gid    -- remove prealloc on files matching group <gid>
     -m minlen -- only consider files larger than <minlen>
     -p prid   -- remove prealloc on files matching project <prid>
     -s        -- wait for removal to complete
     -u uid    -- remove prealloc on files matching user <uid>
    
    If none of -u, -g, or -p are specified, this command acts on all files.
    minlen can take units.
pl: 
    Usunięcie prealokacji heurystycznej
    
     -g gid    - usunięcie prealokacji dla plików pasujących do grupy <gid>
     -m minlen - uwzględnienie tylko plików większych niż <minlen>
     -p prid   - usunięcie prealokacji dla plików pasujących do projektu <prid>
     -s        - oczekiwanie na zakończenie usuwania
     -u uid    - usunięcie prealokacji dla plików pasujących do użytkownika <uid>
    
    Jeśli nie podano żadnej z opcji -u, -g ani -p, to polecenie działa na
    wszystkich plikach.
    minlen można podać w jednostkach.

en: 
    Report all observed filesystem health problems.
    
     -a agno  -- Report health of the given allocation group.
     -c       -- Report on the health of all inodes.
     -f       -- Report health of the overall filesystem.
     -i inum  -- Report health of a given inode number.
     -q       -- Only report unhealthy metadata.
     paths    -- Report health of the given file path.
pl: 
    Raport o wszystkich zauważonych problemach zdrowotnych systemu plików.
    
     -a agno  - raport o stanie zdrowia podanej grupy alokacji.
     -c       - raport o stanie zdrowia wszystkich i-węzłów.
     -f       - raport o stanie zdrowia całego systemu plików.
     -i inum  - raport o stanie zdrowia podanego i-węzła.
     -q       - informowanie wyłącznie o niezdrowych metadanych.
     ścieżki  - raport o stanie zdrowia pliku o podanej ścieżce.

en: 
    Total run time: %s
pl: 
    Całkowity czas trwania: %s

en: 
    Use 'help commandname' for extended help.
pl: 
    Rozszerzony opis można uzyskać przez 'help nazwa_polecenia'.

en: 
    attempting to find secondary superblock...
pl: 
    próba odnalezienia zapasowego superbloku...

en: 
    fatal error --
pl: 
    błąd krytyczny -

en: 
    fatal error -- couldn't initialize XFS library
pl: 
    błąd krytyczny - nie udało się zainicjować biblioteki XFS

en: 
    link the open file descriptor to the supplied filename
pl: 
    dowiązanie otwartego deskryptora pliku do podanej nazwy pliku

en:         - %02d:%02d:%02d: %s - %llu %s done
pl:         - %02d:%02d:%02d: %s - sprawdzono %llu %s

en:         - %02d:%02d:%02d: %s - %llu of %llu %s done
pl:         - %02d:%02d:%02d: %s - sprawdzono %llu z %llu %s

en:         - block cache size set to %d entries
pl:         - rozmiar bufora bloku ustawiony na %d wpisów

en:         - check for inodes claiming duplicate blocks...
pl:         - szukanie i-węzłów odwołujących się do powtórzonych bloków...

en:         - found root inode chunk
pl:         - znaleziono dane głównego i-węzła

en:         - generate realtime summary info and bitmap...
pl:         - generowanie opisu i bitmapy realtime...

en:         - moving disconnected inodes to %s ...
pl:         - przenoszenie odłączonych i-węzłów do %s...

en:         - process known inodes and perform inode discovery...
pl:         - przetwarzanie znanych i-węzłów i rozpoznawanie i-węzłów...

en:         - process newly discovered inodes...
pl:         - przetwarzanie nowo rozpoznanych i-węzłów...

en:         - reporting progress in intervals of %s
pl:         - informowanie o postępie w odstępach %s

en:         - reset superblock...
pl:         - przestawianie superbloku...

en:         - resetting contents of realtime bitmap and summary inodes
pl:         - przestawianie zawartości i-węzłów bitmapy i opisu realtime

en:         - scan (but don't clear) agi unlinked lists...
pl:         - przeszukiwanie (ale nie czyszczenie) odłączonych list agi...

en:         - scan and clear agi unlinked lists...
pl:         - przeszukiwanie i czyszczenie odłączonych list agi...

en:         - scan filesystem freespace and inode maps...
pl:         - przeszukiwanie wolnego miejsca i map i-węzłów w systemie plików...

en:         - setting up duplicate extent list...
pl:         - tworzenie listy powtórzonych ekstentów...

en:         - traversal finished ...
pl:         - przechodzenie zakończone...

en:         - traversing filesystem ...
pl:         - przechodzenie systemu plików...

en:         - zero log...
pl:         - zerowanie logu...

en:         AG    extents     blocks
pl:         AG    ekstenty    bloki

en:       Files      Quota      Limit  Warn/Time
pl:       Pliki      Quota      Limit  Czas ostrz.

en:       Used       Soft       Hard    Warn/ Grace
pl:      Użyto      Miękki     Twardy   Ostrzeżenie

en:       Used       Soft       Hard    Warn/Grace
pl:      Użyto      Miękki     Twardy   Ostrzeżenie

en:       type    bblock  bblen    fsbno     inode
pl:       typ     bblok   bblen    fsbno     i-węzeł

en:      Blocks      Quota      Limit  Warn/Time
pl:      Bloki       Quota      Limit  Czas ostrz.

en:     %*.*o Attribute fork
pl:     %*.*o Gałąź atrybutów

en:     %*.*o Doesn't begin on stripe unit
pl:     %*.*o Nie zaczyna się od jednostki pasa

en:     %*.*o Doesn't begin on stripe width
pl:     %*.*o Nie zaczyna się na szerokości pasa

en:     %*.*o Doesn't end   on stripe unit
pl:     %*.*o Nie kończy się na jednostce pasa

en:     %*.*o Doesn't end   on stripe width
pl:     %*.*o Nie kończy się na szerokości pasa

en:     %*.*o Shared extent
pl:     %*.*o Ekstent współdzielony

en:     %*.*o Unwritten preallocated extent
pl:     %*.*o Ekstent nie zapisany, już przydzielony

en:     Can't open device %s: %s
pl:     Nie można otworzyć urządzenia %s: %s

en:     Inodes      IUsed      IFree IUse%%
pl:    I-węzły      UżytoI     WolneI %%użI

en:     data device: 0x%llx
pl:     urządzenie danych: 0x%llx

en:     external log device not specified
pl:     Nie podano urządzenia zewnętrznego loga

en:     log device: 0x%llx
pl:     urządzenie logu: 0x%llx

en:     log file: "%s"
pl:     plik logu: "%s"

en:     log tail: %lld head: %lld state: %s
pl:     koniec logu: %lld początek: %lld stan: %s

en:     override tail: %d
pl:     koniec override: %d

en:     read of XFS superblock failed
pl:     odczyt superbloku XFS-a nie powiódł się

en:    Not enough data to decode further
pl:    Za mało danych do dalszego dekodowania

en:    Realtime      Quota      Limit  Warn/Time
pl:    Realtime      Quota      Limit  Czas ostrz.

en:    Size   Used  Avail Use%%
pl:  Rozmiar  Użyto Dost. %%uż.

en:   -C fd        Print progress information to this fd.
pl:   -C fd        Wypisywanie informacji o postępie do podanego fd.

en:   -T           Display timing/usage information.
pl:   -T           Wyświetlenie informacji o czasie/użyciu.

en:   -V           Print version.
pl:   -V           Wypisanie wersji.

en:   -a count     Stop after this many errors are found.
pl:   -a liczba    Zatrzymanie po napotkaniu podanej liczby błędów.

en:   -b           Background mode.
pl:   -b           Działanie w tle.

en:   -e behavior  What to do if errors are found.
pl:   -e zachowanie Co robić w przypadku znalezienia błędów.

en:   -k           Do not FITRIM the free space.
pl:   -k           Bez wykonywania FITRIM dla wolnego miejsca.

en:   -m path      Path to /etc/mtab.
pl:   -m ścieżka   Ścieżka do /etc/mtab.

en:   -n           Dry run.  Do not modify anything.
pl:   -n           Działanie "na sucho", bez modyfikowania niczego.

en:   -v           Verbose output.
pl:   -v           Szczegółowe wyjście.

en:   -x           Scrub file data too.
pl:   -x           Doczyszczenie także danych plików.

en:   A leaf btree rec isn't a leaf.  Aborting now.
pl:  Liść rekordu b-drzewa nie jest liściem. Przerwano.

en:   Accounting: %s
pl:   Rozliczanie: %s

en:   Enforcement: %s
pl:   Wymuszanie: %s

en:   Files  Quota  Limit Warn/Time
pl:   Pliki  Quota  Limit Czas ostrz.

en:   Inode: #%llu (%llu blocks, %lu extents)
pl:   I-węzeł: #%llu (%llu bloków, %lu ekstentów)

en:   Inode: N/A
pl:   I-węzeł: N/A

en:   Used   Soft   Hard Warn/Grace
pl:  Użyto  Miękki Twardy Ostrzeżenie

en:   Used   Soft   Hard Warn/Grace
pl:  Użyto  Miękki Twardy Ostrzeżenie

en:  %lld blocks
pl:  %lld bloków

en:  %llu blocks
pl:  %llu bloków

en:  (%s line %d)
pl:  (%s linia %d)

en:  (project %u
pl:  (projekt %u

en:  1K-blocks       Used  Available  Use%%
pl:  Bloki 1K        Użyto Dostępnych %%uż.

en:  Blocks  Quota  Limit Warn/Time
pl:  Bloki   Quota  Limit Czas ostrz.

en:  FLAG Values:
pl:  Wartości FLAG:

en:  FLAGS
pl:  FLAGI

en:  FLAGS and VERSION must be numeric.
    
     Note that it's only possible to set an encryption policy on an empty
     directory.  It's then inherited by new files and subdirectories.
pl:  FLAGI i WERSJA muszą być liczbami.
    
     Uwaga: można ustawić politykę szyfrowania tylko na pustym katalogu. Potem
     jest dziedziczona na nowe pliki i podkatalogi.

en:  Inodes   Used   Free Use%%
pl:  I-węzły  Użyto Wolne %%uż.

en:  Pathname
pl:  Ścieżka

en:  arguments
pl:  argumentów

en:  at offset %lld
pl:  pod offsetem %lld

en:  blocks %llu rtblocks %llu
pl:  bloków %llu, bloków rt %llu

en:  inode %lld
pl:  i-węzeł %lld

en:  resetting magic number
pl:  przestawiono liczbę magiczną

en:  resetting next_unlinked
pl:  wyczyszczono next_unlinked

en:  resetting version number
pl:  przestawiono numer wersji

en:  truncating attributes for inode %llu to %d
pl:  ucięto atrybuty dla i-węzła %llu do %d

en:  truncating attributes for inode %lu to %d
pl:  ucięto atrybuty dla i-węzła %lu do %d

en:  will rewrite
pl:  zostanie poprawione

en:  would reset magic number
pl:  liczba magiczna zostałaby przestawiona

en:  would reset next_unlinked
pl:  next_unlinked zostałoby wyczyszczone

en:  would reset version number
pl:  numer wersji zostałby przestawiony

en:  would rewrite
pl:  zostałoby poprawione

en:  would truncate attributes for inode %llu to %d
pl:  atrybuty dla i-węzła %llu zostałyby ucięte do %d

en:  would truncate attributes for inode %lu to %d
pl:  atrybuty dla i-węzła %lu zostałyby ucięte do %d

en: #regs: %d   Not printing rest of data
pl: #regs: %d   Bez wypisywania reszty danych

en: %.*f%s inodes counted; %.*f%s inodes checked.
pl: naliczono i-węzłów %.*f%s; sprawdzono i-węzłów %.*f%s.

en: %.*s: invalid directory entry name
pl: %.*s: błędna nazwa wpisu katalogu

en: %.1f%s data counted; %.1f%s data verified.
pl: naliczono danych %.1f%s; zweryfikowano danych %.1f%s.

en: %.1f%s data found; %.*f%s inodes found.
pl: znaleziono danych %.1f%s; znaleziono i-węzłów %.*f%s.

en: %.1f%s data found; %.1f%s realtime data found; %.*f%s inodes found.
pl: znaleziono danych %.1f%s; znaleziono danych realtime %.1f%s; znaleziono i-węzłów %.*f%s.

en: %.1f%s data used;  %.*f%s inodes used.
pl: używanych danych %.1f%s;  używanych i-węzłów %.*f%s.

en: %.1f%s data used;  %.1f%s realtime data used;  %.*f%s inodes used.
pl: używanych danych %.1f%s;  używanych danych realtime %.1f%s;  używanych i-węzłów %.*f%s.

en: %6lld HEADER Cycle %d tail %d:%06d len %6d ops %d
pl: %6lld NAGŁÓWEK Cykl %d koniec %d:%06d len %6d ops %d

en: %d - couldn't iget disconnected inode
pl: %d - nie udało się wykonać iget dla odłączonego i-węzła

en: %d - couldn't iget orphanage inode
pl: %d - nie udało się wykonać iget dla i-węzła sierocińca

en: %d - couldn't iget root inode to obtain %s
pl: %d - nie udało się wykonać iget dla głównego węzła, aby uzyskać %s

en: %d day
pl: %d dni

en: %d hour
pl: %d godzin

en: %d minute
pl: %d minut

en: %d second
pl: %d sekund

en: %d week
pl: %d tygodni

en: %lld allocation groups is too many, maximum is %lld
pl: %lld grup alokacji to zbyt dużo, maksimum to %lld

en: %llu directories
pl: %llu katalogów

en: %llu regular files
pl: %llu plików zwykłych

en: %llu special files
pl: %llu plików specjalnych

en: %llu symbolic links
pl: %llu dowiązań symbolicznych

en: %llu: %u/%u len %u owner %lld offset %llu bmbt %d attrfork %d extflag %d
pl: %llu: %u/%u długość %u właśc. %lld offset %llu bmbt %d attrfork %d extflag %d

en: %s %lld/%lld bytes at offset %lld
pl: odczytano %s %lld/%lld bajtów od offsetu %lld

en: %s %s filesystem failed to initialize
    %s: Aborting.
pl: %s: Nie powiodła się inicjalizacja systemu plików %s
    %s: Przerwano.

en: %s (ino %llu) in root (%llu) is not a directory,
pl: %s (i-węzeł %llu) w katalogu głównym (%llu) nie jest katalogiem,

en: %s (ino %lu) in root (%lu) is not a directory,
pl: %s (i-węzeł %lu) w katalogu głównym (%lu) nie jest katalogiem,

en: %s - no such project in %s or invalid project number
pl: %s - nie ma takiego projektu w %s lub błędny numer projektu

en: %s - project identifier is not set (inode=%u, tree=%u)
pl: %s - identyfikator projektu nie ustawiony (i-węzeł=%u, drzewo=%u)

en: %s - project inheritance flag is not set
pl: %s - flaga dziedziczenia projektu nie ustawiona

en: %s [-e extsize] [-p] [-V] source target
pl: %s [-e rozm_ekstentu] [-p] [-V] źródło cel

en: %s already fully defragmented.
pl: %s jest już całkowicie zdefragmentowany.

en: %s block hashvalue inconsistency, expected > %u / saw %u
pl: niespójność wartości hasza bloku %su - oczekiwano > %u, napotkano %u

en: %s block used/count inconsistency - %d/%hu
pl: niespójność wartości used/count bloku %su - %d / %hu

en: %s btree block claimed (state %d), agno %d, bno %d, suspect %d
pl: blok b-drzewa %s przypisany (stan %d), agno %d, bno %d, podejrzany %d

en: %s directory creation failed -- bmapf error %d
pl: tworzenie katalogu %s nie powiodło się - błąd bmapf %d

en: %s dqblk %lld entry %d id %u bc %lld ic %lld rc %lld
pl: %s dqblk %lld wpis %d id %u bc %lld ic %lld rc %lld

en: %s fork in %s inode %llu claims CoW block %llu
pl: gałąź %s w i-węźle %s %llu odwołuje się do bloku CoW %llu

en: %s fork in %s inode %llu claims used block %llu
pl: gałąź %s w i-węźle %s %llu odwołuje się do używanego bloku %llu

en: %s fork in %s inode %lu claims CoW block %lu
pl: gałąź %s w i-węźle %s %lu odwołuje się do bloku CoW %lu

en: %s fork in %s inode %lu claims used block %lu
pl: gałąź %s w i-węźle %s %lu odwołuje się do używanego bloku %lu

en: %s fork in ino %llu claims free block %llu
pl: gałąź %s w i-węźle %llu odwołuje się do wolnego bloku %llu

en: %s fork in ino %lu claims free block %lu
pl: gałąź %s w i-węźle %lu odwołuje się do wolnego bloku %lu

en: %s fork in inode %llu claims metadata block %llu
pl: gałąź %s w i-węźle %llu odwołuje się do bloku metadanych %llu

en: %s fork in inode %lu claims metadata block %lu
pl: gałąź %s w i-węźle %lu odwołuje się do bloku metadanych %lu

en: %s freespace btree block claimed (state %d), agno %d, bno %d, suspect %d
pl: blok b-drzewa wolnego miejsca %s przypisany (stan %d), agno %d, bno %d, podejrzany %d

en: %s grace time: %s
pl: czas pobłażliwości %s: %s

en: %s id %u has bcount %llu, expected %llu
pl: id %s %u ma bcount %llu, oczekiwano %llu

en: %s id %u has bcount %llu, expected %lu
pl: id %s %u ma bcount %llu, oczekiwano %lu

en: %s id %u has icount %llu, expected %llu
pl: id %s %u ma icount %llu, oczekiwano %llu

en: %s id %u has icount %llu, expected %lu
pl: id %s %u ma icount %llu, oczekiwano %lu

en: %s id %u has rtbcount %llu, expected %llu
pl: id %s %u ma rtbcount %llu, oczekiwano %llu

en: %s id %u has rtbcount %llu, expected %lu
pl: id %s %u ma rtbcount %llu, oczekiwano %lu

en: %s id %u is marked bigtime but file system does not support large timestamps
pl: id %s %u oznaczony bigtime, ale system plików nie obsługuje dużych znaczników czasu

en: %s id %u saw type %s id %u
pl: %s id %u widziany typ %s id %u

en: %s id %u saw type %x id %u
pl: %s id %u widziany typ %x id %u

en: %s inode allocation failed %d
pl: przydzielenie i-węzła %s nie powiodło się - %d

en: %s is not a number
pl: %s nie jest liczbą

en: %s is not a numeric inode value
pl: %s nie jest liczbową wartością i-węzła

en: %s level %u block %u daddr %llu
pl: %s poziom %u blok %u daddr %llu

en: %s max warnings: %u
pl: maksymalna liczba ostrzeżeń %s: %u

en: %s not in expert mode, writing disabled
pl: %s: nie w trybie expert, zapis wyłączony

en: %s offset %lld startblock %llu (%u/%u) count %llu flag %u
pl: %s oofset %lld blok-pocz %llu (%u/%u) liczba %llu flaga %u

en: %s quota are not enabled on %s
pl: Limity %s nie są włączone na %s

en: %s quota id %u, have/exp
pl: limit %s id %u: jest/exp

en: %s quota on %s (%s)
pl: limit %s na %s (%s)

en: %s quota state on %s (%s)
pl: stan limitów %s na %s (%s)

en: %s record for id %u not found on disk (bcount %llu rtbcount %llu icount %llu)
pl: nie znaleziono na dysku rekordu %s dla id %u (bcound %llu rtbcount %llu icount %llu)

en: %s record for id %u not found on disk (bcount %lu rtbcount %lu icount %lu)
pl: nie znaleziono na dysku rekordu %s dla id %u (bcound %lu rtbcount %lu icount %lu)

en: %s rmap btree block claimed (state %d), agno %d, bno %d, suspect %d
pl: blok b-drzewa rmap %s przypisany (stan %d), agno %d, bno %d, podejrzany %d

en: %s start inode=%llu
pl: %s pocz. i-węzeł=%llu

en: %s started in read only mode, fuzzing disabled
pl: %s uruchomiono w trybie tylko do odczytu, zaburzanie wyłączone

en: %s started in read only mode, writing disabled
pl: %s uruchomiono w trybie tylko do odczytu, zapis wyłączony

en: %s startpass %d, endpass %d, time %d seconds
pl: %s pocz. przebieg %d, końc. przebieg %d, czas %d sekund

en: %s version %s
pl: %s wersja %s

en: %s version %s %sUnicode
pl: %s wersja %s %sUnicode

en: %s while computing reference count records.
pl: %s podczas przeliczania rekordów licznika odwołań.

en: %s while fixing inode reflink flags.
pl: %s podczas poprawiania flag odwołań i-węzłów.

en: %s will be padded to %lld bytes.
pl: %s: zostanie dopełniony do %lld bajtów.

en: %s will take about %.1f megabytes
pl: %s zajmie około %.1f megabajtów

en: %s%sFilesystem          Pathname
pl: %s%sSystem plików       Ścieżka

en: %s, %d ops, %s (%s/sec and %.4f ops/sec)
pl: %s, %d operacji; %s (%s/sek i %.4f operacji/sek)

en: %s, %d ops; %s (%s/sec and %.4f ops/sec)
pl: %s, %d operacji; %s (%s/sek i %.4f operacji/sek)

en: %s:  Warning -- a filesystem is mounted on the source device.
pl: %s: Uwaga - system plików jest zamontowany na urządzeniu źródłowym.

en: %s:  a filesystem is mounted on target device "%s".
    %s cannot copy to mounted filesystems.  Aborting
pl: %s: na urządzeniu docelowym "%s" jest zamontowany system plików.
    %s nie może kopiować na zamontowane systemy plików. Przerwano.

en: %s:  cannot grow data section.
pl: %s: nie można powiększyć sekcji danych.

en: %s:  could not write to logfile "%s".
pl: %s: nie udało się zapisać pliku logu "%s".

en: %s:  couldn't open source "%s"
pl: %s: nie udało się otworzyć źródła "%s"

en: %s:  couldn't open target "%s"
pl: %s: nie udało się otworzyć celu "%s"

en: %s:  couldn't stat source "%s"
pl: %s: nie udało się wykonać stat na źródle "%s"

en: %s:  failed to write last block
pl: %s: nie udało się zapisać ostatniego bloku

en: %s:  lseek error on target %d "%s" at offset %lld
pl: %s: błąd lseek przy celu %d "%s" pod offsetem %lld

en: %s:  lseek failure at offset %lld
pl: %s: niepowodzenie lseek pod offsetem %lld

en: %s:  offset was probably %lld
pl: %s: offset prawdopodobnie %lld

en: %s:  read failure at offset %lld
pl: %s: błąd odczytu pod offsetem %lld

en: %s:  thread %d died unexpectedly, target "%s" incomplete
pl: %s: wątek %d zmarł nieoczekiwanie, cel "%s" niekompletny

en: %s:  write error on target %d "%s" at offset %lld
pl: %s: błąd zapisu przy celu %d "%s" pod offsetem %lld

en: %s:  xfsctl on "%s" failed.
pl: %s: xfsctl na "%s" nie powiodło się.

en: %s: %s - cannot set blocksize %d on block device %s: %s
pl: %s: %s - nie można ustawić rozmiaru bloku %d dla urządzenia blokowego %s: %s

en: %s: %s appears to contain a partition table (%s).
pl: %s: %s zdaje się zawierać tablicę partycji (%s).

en: %s: %s appears to contain an existing filesystem (%s).
pl: %s: %s zdaje się zawierać istniejący system plików (%s).

en: %s: %s appears to contain something weird according to blkid
pl: %s: %s zdaje się zawierać coś dziwnego wg blkid

en: %s: %s call failed for "%s": %s
pl: %s: wywołanie %s nie powiodło się dla "%s": %s

en: %s: %s can't malloc %u bytes: %s
pl: %s: %s nie można przydzielić %u bajtów: %s

en: %s: %s can't memalign %d bytes: %s
pl: %s: %s nie można wykonać memalign dla %d bajtów: %s

en: %s: %s can't memalign %u bytes: %s
pl: %s: %s nie można wykonać memalign dla %u bajtów: %s

en: %s: %s contains a mounted and writable filesystem
pl: %s: %s zawiera zamontowany, zapisywalny system plików

en: %s: %s contains a mounted filesystem
pl: %s: %s zawiera zamontowany system plików

en: %s: %s file extent size is %d, instead of %d.
pl: %s: plik %s ma rozmiar ekstentu %d zamiast %d.

en: %s: %s filesystem failed to initialize
    %s: Aborting.
pl: %s: Nie powiodła się inicjalizacja systemu plików %s
    %s: Przerwano.

en: %s: %s filesystem has no realtime partition
pl: %s: system plików %s nie ma partycji realtime

en: %s: %s has a real-time section.
    %s: Aborting.
pl: %s: %s ma sekcję real-time.
    %s: Przerwano.

en: %s: %s has an external log.
    %s: Aborting.
pl: %s: %s ma zewnętrzny log.
    %s: Przerwano.

en: %s: %s invalid map %p or nmaps %d
pl: %s: %s nieprawidłowa mapa %p lub nmaps %d

en: %s: %s is invalid (cannot read first 512 bytes)
pl: %s: %s jest nieprawidłowy (nie można odczytać pierwszych 512 bajtów)

en: %s: %s is not a mounted XFS filesystem
pl: %s: %s nie jest zamontowanym systemem plików XFS

en: %s: %s is not a realtime file.
pl: %s: %s nie jest plikiem realtime.

en: %s: %s is not a valid XFS filesystem (unexpected SB magic number 0x%08x)
pl: %s: %s nie jest poprawnym systemem plików XFS (nieoczekiwana liczba magiczna SB 0x%08x)

en: %s: %s map blkno 0x%llx doesn't match key 0x%llx
pl: %s: %s map blkno 0x%llx nie pasuje do klucza 0x%llx

en: %s: %s not progressing?
pl: %s: %s nie postępuje?

en: %s: %s possibly contains a mounted filesystem
pl: %s: %s może zawierać zamontowany system plików

en: %s: %s seek to offset %llu failed: %s
pl: %s: %s zmiana offsetu na %llu nie powiodła się: %s

en: %s: %s write failed: %s
pl: %s: %s zapis nie powiódł się: %s

en: %s: %s: device %lld is not open
pl: %s: %s: urządzenie %lld nie jest otwarte

en: %s: %s: malloc failed
pl: %s: %s: malloc nie powiodło się

en: %s: %s: too many open devices
pl: %s: %s: zbyt dużo otwartych urządzeń

en: %s: -R and -D options are mutually exclusive
pl: %s: opcje -R i -D wykluczają się wzajemnie

en: %s: Bad value %s for proto file %s
pl: %s: błędna wartość %s dla pliku proto %s

en: %s: Cannot change %s on v5 superblocks.
pl: %s: Nie można zmienić %s przy superblokach v5.

en: %s: Cannot set direct I/O flag on "%s".
pl: %s: Nie można ustawić flagi bezpośredniego we/wy na "%s".

en: %s: Corrupt quota for id %u.
pl: %s: uszkodzone limity dla identyfikatora %u.

en: %s: Directory defragmentation not supported
pl: %s: Defragmentacja katalogów nie jest obsługiwana

en: %s: Don't know how to report max height.
pl: %s: Nie wiadomo, jak wypisać maksymalną długość.

en: %s: Error: could not parse size %s.
pl: %s: Błąd: nie udało się przeanalizować rozmiaru %s.

en: %s: Flushing the %s failed, err=%d!
pl: %s: Opróżnienie buforów %s nie powiodło się, błąd=%d!

en: %s: Growing the data section failed
pl: %s: Powiększenie sekcji danych nie powiodło się

en: %s: Lost a write to the %s!
pl: %s: Utracono zapis do %s!

en: %s: Not a XFS mount point.
pl: %s: To nie jest punkt montowania XFS-a.

en: %s: Not on a mounted XFS filesystem.
pl: %s: nie jest zamontowanym systemem plików XFS.

en: %s: Re-run xfs_scrub without -n.
pl: %s: Trzeba ponownie uruchomić xfs_scrub bez -n.

en: %s: Reflink not compatible with realtime device. Please try a newer xfsprogs.
pl: %s: Reflink niezgodny z urządzeniem realtime. Proszę spróbować nowszą wersją xfsprogs.

en: %s: Refusing to write a corrupt buffer to the %s!
pl: %s: Odmowa zapisu uszkodzonego bufora do %s!

en: %s: Releasing dirty buffer to free list!
pl: %s: Zwalnianie brudnego bufora do listy wolnych!

en: %s: Reverse mapping btree not compatible with realtime device. Please try a newer xfsprogs.
pl: %s: B-drzewo odwzorowań odwrotnych niezgodne z urządzeniem realtime. Proszę spróbować nowszą wersją xfsprogs.

en: %s: Specified data stripe unit %d is not the same as the volume stripe unit %d
pl: %s: Podana jednostka pasa danych %d nie jest taka sama jak jednostka pasa wolumenu %d

en: %s: Specified data stripe width %d is not the same as the volume stripe width %d
pl: %s: Podana szerokość pasa danych %d nie jest taka sama jak szerokość pasa wolumenu %d

en: %s: Stats not yet supported for XFS
pl: %s: statystyki nie są jeszcze obsługiwane dla XFS-a

en: %s: Stripe unit(%d) or stripe width(%d) is not a multiple of the block size(%d)
pl: %s: Jednostka pasa (%d) lub szerokość pasa (%d) nie jest wielokrotnością rozmiaru bloku (%d)

en: %s: Unknown child died (should never happen!)
pl: %s: Nieznany potomek zmarł (nie powinno się zdarzyć!)

en: %s: Unmount and run xfs_repair.
pl: %s: Konieczne odmontowanie i uruchomienie xfs_prepair.

en: %s: Unrecognised input on line %d. Aborting.
pl: %s: nierozpoznane wejście w linii %d. Przerwano.

en: %s: Unsupported features detected. Please try a newer xfsprogs.
pl: %s: Wykryto nie obsługiwane cechy. Proszę spróbować nowszą wersją xfsprogs.

en: %s: Use the -f option to force overwrite.
pl: %s: Można użyć opcji -f do wymuszenia nadpisania.

en: %s: V1 directories unsupported. Please try an older xfsprogs.
pl: %s: katalogi V1 nie są obsługiwane. Proszę spróbować starszą wersją xfsprogs.

en: %s: V1 inodes unsupported. Please try an older xfsprogs.
pl: %s: i-węzły V1 nie są obsługiwane. Proszę spróbować starszą wersją xfsprogs.

en: %s: Volume reports invalid stripe unit (%d) and stripe width (%d), ignoring.
pl: %s: wolumen zgłasza błędną jednostkę pasa (%d) i szerokość pasa (%d), zignorowano.

en: %s: Warning: `%s' in quota blocks is 0 (unlimited).
pl: %s: Uwaga: `%s' w blokach limitów wynosi 0 (bez ograniczeń).

en: %s: Warning: trying to probe topology of a file %s!
pl: %s: uwaga: próba sprawdzenia topologii pliku %s!

en: %s: XFS_IOC_FREE_EOFBLOCKS on %s: %s
pl: %s: XFS_IOC_FREE_EOFBLOCKS na %s: %s

en: %s: XFS_IOC_FSGEOMETRY xfsctl failed: %s
pl: %s: xfsctl XFS_IOC_FSGEOMETRY nie powiodło się: %s

en: %s: XFS_IOC_FSGROWFSDATA xfsctl failed: %s
pl: %s: xfsctl XFS_IOC_FSGROWFSDATA nie powiodło się: %s

en: %s: XFS_IOC_FSGROWFSLOG xfsctl failed: %s
pl: %s: xfsctl XFS_IOC_FSGROWFSLOG nie powiodło się: %s

en: %s: XFS_IOC_FSGROWFSRT xfsctl failed: %s
pl: %s: xfsctl XFS_IOC_FSGROWFSRT nie powiodło się: %s

en: %s: after %d zeroed blocks
pl: %s: po %d wyzerowanych blokach

en: %s: bad CRC for id %u.
pl: %s: błędne CRC dla identyfikatora %u.

en: %s: bad UUID for id %u.
pl: %s: błędny UUID dla identyfikatora %u.

en: %s: bad buftarg reinit, ddev
pl: %s: błędna reinicjacja buftarg, ddev

en: %s: bad buftarg reinit, ldev mismatch
pl: %s: błędna reinicjacja buftarg, niezgodność ldev

en: %s: bad buftarg reinit, logdev
pl: %s: błędna reinicjacja buftarg, logdev

en: %s: bad buftarg reinit, rtdev
pl: %s: błędna reinicjacja buftarg, rtdev

en: %s: bad chattr command, not +/-X
pl: %s: złe polecenie chattr - nie +/-X

en: %s: bad format string %s
pl: %s: błędny łańcuch formatujący %s

en: %s: bad option for timelimit command
pl: %s: błędna opcja dla polecenia timelimit

en: %s: bad size of BUI format: %u; expected %u; nextents = %u
pl: %s: błędny rozmiar formatu BUI: %u; oczekiwano %u; nextents = %u

en: %s: bad size of CUI format: %u; expected %u; nextents = %u
pl: %s: błędny rozmiar formatu CUI: %u; oczekiwano %u; nextents = %u

en: %s: bad size of RUI format: %u; expected %u; nextents = %u
pl: %s: błędny rozmiar formatu RUI: %u; oczekiwano %u; nextents = %u

en: %s: bad size of attri format: %u; expected %u
pl: %s: błędny rozmiar formatu attri: %u; oczekiwano %u

en: %s: bad size of efi format: %u; expected %u or %u; nextents = %u
pl: %s: błędny rozmiar formatu efi: %u; oczekiwano %u lub %u; nextents = %u

en: %s: best case per %u-byte block: %u records (leaf) / %u keyptrs (node)
pl: %s: najlepszy przypadek bloku %u-bajtowego: %u rek. (liść) / %u wsk.kl. (węzeł)

en: %s: buftarg init failed
pl: %s: nie udało się zainicjować buftarg

en: %s: cache alloc failed (%s, %d bytes): %s
pl: %s: nie udało się przydzielić pamięci podręcznej (%s, bajtów %d): %s

en: %s: cache init failed (%s, %d bytes): %s
pl: %s: nie udało się zainicjować pamięci podręcznej (%s, bajtów %d): %s

en: %s: can't determine device size
pl: %s: nie można określić rozmiaru urządzenia

en: %s: can't determine memory size
pl: %s: nie można określić rozmiaru pamięci

en: %s: can't find a block device matching %s
pl: %s: nie można odnaleźć urządzenia blokowego odpowiadającego %s

en: %s: can't find a character device matching %s
pl: %s: nie można odnaleźć urządzenia znakowego odpowiadającego %s

en: %s: can't get geometry ["%s"]: %s
pl: %s: nie można uzyskać geometrii ["%s"]: %s

en: %s: can't get size for data subvolume
pl: %s: nie można pobrać rozmiaru podwolumenu danych

en: %s: can't get size for log subvolume
pl: %s: nie można pobrać rozmiaru podwolumenu logu

en: %s: can't get size for realtime subvolume
pl: %s: nie można pobrać rozmiaru podwolumenu realtime

en: %s: cannot allocate buffer for file
pl: %s: nie można przydzielić bufora dla pliku

en: %s: cannot allocate space for file
pl: %s: nie można przydzielić miejsca na plik

en: %s: cannot calculate best case scenario due to leaf geometry underflow.
pl: %s: nie można wyliczyć najlepszego scenariusza z powodu niedopełnienia geometrii liścia.

en: %s: cannot calculate best case scenario due to node geometry underflow.
pl: %s: nie można wyliczyć najlepszego scenariusza z powodu niedopełnienia geometrii węzła.

en: %s: cannot calculate worst case scenario due to leaf geometry underflow.
pl: %s: nie można wyliczyć najgorszego scenariusza z powodu niedopełnienia geometrii liścia.

en: %s: cannot calculate worst case scenario due to node geometry underflow.
pl: %s: nie można wyliczyć najgorszego scenariusza z powodu niedopełnienia geometrii węzła.

en: %s: cannot clear project on %s: %s
pl: %s: nie można usunąć projektu z %s: %s

en: %s: cannot defragment: %s: Not XFS
pl: %s: nie można zdefragmentować: %s: to nie jest XFS

en: %s: cannot determine geometry of filesystem mounted at %s: %s
pl: %s: nie można określić geometrii systemu plików zamontowanego pod %s: %s

en: %s: cannot find any valid arguments
pl: %s: nie można znaleźć żadnych poprawnych argumentów

en: %s: cannot find group %s
pl: %s: nie można odnaleźć grupy %s

en: %s: cannot find log head/tail (xlog_find_tail=%d)
pl: %s: nie odnaleziono początku/końca logu (xlog_find_tail=%d)

en: %s: cannot find mount point for path `%s': %s
pl: %s: nie można znaleźć punktu montowania dla ścieżki `%s': %s

en: %s: cannot find mount point.
pl: %s: nie odnaleziono punktu montowania.

en: %s: cannot find project %s
pl: %s: nie można odnaleźć projektu %s

en: %s: cannot find user %s
pl: %s: nie można odnaleźć użytkownika %s

en: %s: cannot freeze filesystem at %s: %s
pl: %s: nie można zamrozić systemu plików na %s: %s

en: %s: cannot get flags on %s: %s
pl: %s: nie można pobrać flag %s: %s

en: %s: cannot get quota: %s
pl: %s: nie można pobrać limitu: %s

en: %s: cannot init perag data (%d). Continuing anyway.
pl: %s: nie można zainicjować danych perag (%d). Kontynuacja mimo wszystko.

en: %s: cannot initialise path table: %s
pl: %s: nie można zainicjować tabeli ścieżek: %s

en: %s: cannot open %s: %s
pl: %s: nie można otworzyć %s: %s

en: %s: cannot read attrs on "%s": %s
pl: %s: nie można odczytać atrybutów "%s": %s

en: %s: cannot realloc %d bytes
pl: %s: nie można wykonać realloc na %d bajtów

en: %s: cannot repair this filesystem.  Sorry.
pl: %s: niestety nie można naprawić tego systemu plików.

en: %s: cannot set flags on %s: %s
pl: %s: nie można ustawić flag %s: %s

en: %s: cannot set limits: %s
pl: %s: nie można ustawić limitów: %s

en: %s: cannot set project on %s: %s
pl: %s: nie można ustawić projektu na %s: %s

en: %s: cannot set timer: %s
pl: %s: nie można ustawić czasu: %s

en: %s: cannot set warnings: %s
pl: %s: nie można ustawić ostrzeżeń: %s

en: %s: cannot setup path for mount %s: %s
pl: %s: nie można ustawić ścieżki dla montowania %s: %s

en: %s: cannot setup path for project %s: %s
pl: %s: nie można ustawić ścieżki dla projektu %s: %s

en: %s: cannot setup path for project dir %s: %s
pl: %s: nie można ustawić ścieżki dla katalogu projektu %s: %s

en: %s: cannot stat %s: %s
pl: %s: nie można wykonać stat na %s: %s

en: %s: cannot stat file %s
pl: %s: nie można wykonać stat na pliku %s

en: %s: cannot stat the device file "%s": %s
pl: %s: nie można wykonać stat na pliku urządzenia "%s": %s

en: %s: cannot unfreeze filesystem mounted at %s: %s
pl: %s: nie można odmrozić systemu plików zamontowanego pod %s: %s

en: %s: char special not supported: %s
pl: %s: urządzenia znakowe nie są obsługiwane: %s

en: %s: command -%c not supported
pl: %s: polecenie -%c nie jest obsługiwane

en: %s: command is for XFS filesystems only
pl: %s: polecenie jest tylko dla systemów plików XFS

en: %s: commit failed, error %d
pl: %s: zatwierdzanie nie powiodło się, błąd %d

en: %s: corruptions found: %llu
pl: %s: znaleziono uszkodzeń: %llu

en: %s: could not open %s: %s
pl: %s: nie udało się otworzyć %s: %s

en: %s: could not re-read AG %u superblock
pl: %s: nie udało się ponownie odczytać superbloku AG %u

en: %s: could not stat: %s: %s
pl: %s: nie można wykonać stat: %s: %s

en: %s: couldn't get direct I/O information: %s
pl: %s: nie udało się uzyskać informacji o bezpośrednim we/wy: %s

en: %s: couldn't initialize Unicode library.
pl: %s: nie udało się zainicjować biblioteki Unicode.

en: %s: couldn't initialize XFS library
    %s: Aborting.
pl: %s: nie udało się zainicjować biblioteki XFS
    %s: Przerwano.

en: %s: couldn't open log file "%s"
pl: %s: nie udało się otworzyć pliku logu "%s"

en: %s: couldn't read superblock, error=%d
pl: %s: nie udało się odczytać superbloku, błąd=%d

en: %s: couldn't set up logfile stream
pl: %s: nie udało się ustanowić strumienia pliku logu

en: %s: couldn't stat "%s"
pl: %s: nie udało się wykonać stat na "%s"

en: %s: creating realtime files from proto file not supported.
pl: %s: tworzenie plików realtime z pliku prototypu nie jest obsługiwane.

en: %s: data size check failed
pl: %s: sprawdzenie rozmiaru danych nie powiodło się

en: %s: device %lld is already open
pl: %s: urządzenie %lld jest już otwarte

en: %s: device %s unusable (not an XFS filesystem?)
pl: %s: urządzenie %s nie nadaje się do użycia (to nie jest system plików XFS?)

en: %s: error - pwrite only %d of %d bytes
pl: %s: błąd - wykonano pwrite tylko %d z %d bajtów

en: %s: error - read only %d of %d bytes
pl: %s: błąd - odczytano tylko %d z %d bajtów

en: %s: extent size %d not a multiple of %d.
pl: %s: rozmiar ekstentu %d nie jest wielokrotnością %d.

en: %s: failed in xfs_do_recovery_pass, error: %d
pl: %s: xfs_do_recovery_pass nie powiodło się, błąd: %d

en: %s: failed path_to_fshandle "%s": %s
pl: %s: path_to_fshandle nie powiodło się dla "%s": %s

en: %s: failed stat on %s: %s
pl: %s: nie udało się wykonać stat na %s: %s

en: %s: failed to access data device for %s
pl: %s: nie udało się uzyskać dostępu do urządzenia z danymi dla %s

en: %s: failed to access external log for %s
pl: %s: nie udało się uzyskać dostępu do zewnętrznego logu dla %s

en: %s: failed to access realtime device for %s
pl: %s: nie udało się uzyskać dostępu do urządzenia realtime dla %s

en: %s: failed to find head and tail, error: %d
pl: %s: nie udało się odnaleźć początku ani końca, błąd: %d

en: %s: failed to get encryption policy: %s
pl: %s: nie udało się uzyskać polityki szyfrowania: %s

en: %s: failed to open %s: %s
pl: %s: nie udało się otworzyć %s: %s

en: %s: failed to set encryption policy: %s
pl: %s: nie udało się ustawić polityki szyfrowania: %s

en: %s: fdopen on %s failed: %s
pl: %s: fdopen dla %s nie powiodło się: %s

en: %s: file busy
pl: %s: plik zajęty

en: %s: file modified defrag aborted
pl: %s: plik zmodyfikowany, defragmentacja przerwana

en: %s: file type not supported
pl: %s: typ pliku nie obsługiwany

en: %s: filesystem failed to initialize
pl: %s: nie udało się zainicjować systemu plików

en: %s: filesystem has a realtime subvolume
pl: %s: system plików ma podwolumen realtime

en: %s: filesystem needs xfs_repair
pl: %s: system plików wymaga xfs_repair

en: %s: final argument is not directory
pl: %s: ostatni argument nie jest katalogiem

en: %s: flush of device %lld failed, err=%d
pl: %s: opróżnienie buforów urządzenia %lld nie powiódł się, błąd=%d

en: %s: fopen on %s failed: %s
pl: %s: fopen na %s nie powiodło się: %s

en: %s: foreign filesystem. Invoke xfs_quota with -f to enable.
pl: %s: obcy system plików; zby włączyć, należy uruchomić xfs_quota z opcją -f.

en: %s: fsmap malloc failed.
pl: %s: malloc dla fsmap nie powiodło się.

en: %s: get attributes of %s failed: %s
pl: %s: pobranie atrybutów %s nie powiodło się: %s

en: %s: growfs operation in progress already
pl: %s: operacja growfs już trwa

en: %s: head block %ld tail block %ld
pl: %s: blok początku %ld blok końca %ld

en: %s: head block %lld tail block %lld
pl: %s: blok początku %lld blok końca %lld

en: %s: header type not found.
pl: %s: nie znaleziono typu nagłówka.

en: %s: illegal type
pl: %s: niedozwolony typ

en: %s: immutable/append, ignoring
pl: %s: niezmienny/tylko do dołączania, zignorowano

en: %s: inode-path is missing
pl: %s: brak inode-path

en: %s: invalid %s name: %s
pl: %s: nieprawidłowa nazwa %s: %s

en: %s: invalid config file option: [%s]: %s=%s
pl: %s: błędna opcja pliku konfiguracyjnego: [%s]: %s=%s

en: %s: invalid version change command "%s"
pl: %s: błędne polecenie zmiany wersji "%s"

en: %s: key size cannot be zero.
pl: %s: rozmiar klucza nie może być zerowy.

en: %s: key size must be less than selected block size (%u bytes).
pl: %s: rozmiar klucza musi być mniejszy niż wybrany rozmiar bloku (%u B).

en: %s: key size not found.
pl: %s: nie znaleziono rozmiaru klucza.

en: %s: limiting reads to AG 0
pl: %s: ograniczenie odczytu do AG 0

en: %s: log growth not supported yet
pl: %s: powiększanie logu nie jest jeszcze obsługiwane

en: %s: log size checks failed
pl: %s: sprawdzenie rozmiaru logu nie powiodło się

en: %s: logical end of log
pl: %s: logiczny koniec logu

en: %s: lseek to %lld failed: %s
pl: %s: lseek na %lld nie powiodło się: %s

en: %s: malloc failed (%d bytes): %s
pl: %s: malloc nie powiodło się (%d bajtów): %s

en: %s: malloc of %d bytes failed.
pl: %s: przydzielenie %d bajtów nie powiodło się.

en: %s: malloc of %zu bytes failed.
pl: %s: przydzielenie %zu bajtów nie powiodło się.

en: %s: marked as don't defrag, ignoring
pl: %s: oznaczony jako nie do defragmentacji, zignorowano

en: %s: must specify a project name/ID
pl: %s: należy podać nazwę/ID projektu

en: %s: must specify files to copy
pl: %s: trzeba podać pliki do skopiowania

en: %s: need positive number
pl: %s: wymagana liczba dodatnia

en: %s: no extents
pl: %s: brak ekstentów

en: %s: not fsys dev, dir, or reg file, ignoring
pl: %s: nie jest urządzeniem z systemem plików, katalogiem ani zwykłym plikiem, zignorowano

en: %s: not in expert mode, writing disabled
pl: %s: nie w trybie expert, zapis wyłączony

en: %s: not on the open filesystem
pl: %s: nie jest w otwartym systemem plików

en: %s: only one projid/name can be specified when using -p <path>, %d found.
pl: %s: tylko jeden id projektu/nazwa może być podana kiedy opcja -p <ścieżka> jest w użyciu. Znaleziono %d.

en: %s: open failed
pl: %s: open nie powiodło się

en: %s: open of %s failed: %s
pl: %s: otwarcie %s nie powiodło się: %s

en: %s: open of %s source failed: %s
pl: %s: otwarcie źródła %s nie powiodło się: %s

en: %s: open on %s failed: %s
pl: %s: open dla %s nie powiodło się: %s

en: %s: operational errors found: %llu
pl: %s: znaleziono błędów operacyjnych: %llu

en: %s: optimizations made: %llu.
pl: %s: wykonano optymalizacji: %llu.

en: %s: out of memory
pl: %s: brak pamięci

en: %s: path resolution failed for %s: %s
pl: %s: nie udało się rozwiązać ścieżki dla %s: %s

en: %s: path_to_handle failed for "%s"
pl: %s: path_to_handle nie powiodło się dla "%s"

en: %s: perag init failed
pl: %s: nie udało się zainicjować perag

en: %s: physical end of log
pl: %s: fizyczny koniec logu

en: %s: physical end of log at %lld
pl: %s: fizyczny koniec logu na %lld

en: %s: pointer size cannot be zero.
pl: %s: rozmiar wskaźnika nie może być zerowy.

en: %s: pointer size must be less than selected block size (%u bytes).
pl: %s: rozmiar wskaźnika musi być mniejszy niż wybrany rozmiar bloku (%u B).

en: %s: pointer size not found.
pl: %s: nie znaleziono rozmiaru wskaźnika.

en: %s: premature EOF in prototype file
pl: %s: przedwczesny EOF w pliku prototypu

en: %s: probe of %s failed, cannot detect existing filesystem.
pl: %s: test %s nie powiódł się, nie można wykryć istniejącego systemu plików.

en: %s: problem finding oldest LR
pl: %s: problem ze znalezieniem najstarszego rekordu logu

en: %s: project ID %u (%s) doesn't match ID %u (%s)
pl: %s: ID projektu %u (%s) nie zgadza się z ID %u (%s)

en: %s: project quota flag not set on %s
pl: %s: flaga quot projektu nie ustawiona dla %s

en: %s: proto file %s premature EOF
pl: %s: plik prototypu %s skończył się przedwcześnie

en: %s: pwrite failed: %s
pl: %s: pwrite nie powiodło się: %s

en: %s: read error (%lld): %s
pl: %s: błąd odczytu (%lld): %s

en: %s: read failed on %s: %s
pl: %s: odczyt nie powiódł się dla %s: %s

en: %s: read failed: %s
pl: %s: odczyt nie powiódł się: %s

en: %s: read of AG %u failed
pl: %s: odczyt AG %u nie powiódł się

en: %s: realloc failed (%d bytes): %s
pl: %s: realloc nie powiodło się (%d bajtów): %s

en: %s: realtime device init failed
pl: %s: inicjalizacja urządzenia realtime nie powiodła się

en: %s: realtime growth not implemented
pl: %s: powiększanie realtime nie jest zaimplementowane

en: %s: realtime init - %llu != %llu
pl: %s: inicjalizacja realtime - %llu != %llu

en: %s: realtime size check failed
pl: %s: sprawdzenie rozmiaru realtime nie powiodło się

en: %s: record size cannot be zero.
pl: %s: rozmiar rekordu nie może być zerowy.

en: %s: record size must be less than selected block size (%u bytes).
pl: %s: rozmiar rekordu musi być mniejszy niż wybrany rozmiar bloku (%u B).

en: %s: record size not found.
pl: %s: nie znaleziono rozmiaru rekordu.

en: %s: repairs made: %llu.
pl: %s: wykonano napraw: %llu.

en: %s: repairs made: %llu; optimizations made: %llu.
pl: %s: wykonano napraw: %llu, optymalizacji: %llu.

en: %s: root inode (%llu) not allocated in expected location (%llu)
pl: %s: i-węzeł główny (%llu) nie przydzielony w oczekiwanym miejscu (%llu)

en: %s: root inode created in AG %u, not AG 0
pl: %s: główny i-węzeł utworzony w AG %u, nie AG 0

en: %s: set attributes on %s failed: %s
pl: %s: ustawienie atrybutów dla %s nie powiodło się: %s

en: %s: short read? (%lld)
pl: %s: skrócony odczyt? (%lld)

en: %s: short write? (%lld)
pl: %s: skrócony zapis? (%lld)

en: %s: size check failed
pl: %s: sprawdzenie rozmiaru nie powiodło się

en: %s: skipped %d cleared blocks in range: %lld - %lld
pl: %s: pominięto %d wyzerowanych bloków w przedziale: %lld - %lld

en: %s: skipped %d zeroed blocks in range: %lld - %lld
pl: %s: pominięto %d wyzerowanych bloków w przedziale %lld - %lld

en: %s: skipping special file %s
pl: %s: pominięto plik specjalny %s

en: %s: small data volume, ignoring data volume stripe unit %d and stripe width %d
pl: %s: mały wolumen danych, zignorowano jednostkę pasa %d i szerokość pasa %d wolumenu danych

en: %s: specified file ["%s"] is not on an XFS filesystem
pl: %s: podany plik ["%s"] nie jest na systemie plików XFS

en: %s: stat of %s failed
pl: %s: stat na %s nie powiodło się

en: %s: totally cleared log
pl: %s: całkowicie wyczyszczony log

en: %s: totally zeroed log
pl: %s: całkowicie wyzerowany log

en: %s: truncating label length from %d to %d
pl: %s: skrócono długość etykiety z %d do %d

en: %s: unable to allocate parent buffer: %s
pl: %s: nie udało się przydzielić bufora nadrzędnego: %s

en: %s: unable to extract mount options for "%s"
pl: %s: nie udało się wydobyć opcji montowania dla "%s"

en: %s: unexpected error checking for FS_IOC_GET_ENCRYPTION_POLICY_EX support: %s
pl: %s: nieoczekiwany błąd przy sprawdzaniu obsługi FS_IOC_GET_ENCRYPTION_POLICY_EX: %s

en: %s: unfixable errors found: %llu
pl: %s: znaleziono nienaprawialnych błędów: %llu

en: %s: unknown flag
pl: %s: nieznana flaga

en: %s: unknown log operation type (%x)
pl: %s: nieznany typ operacji w logu (%x)

en: %s: unrecognised argument %s
pl: %s: nierozpoznany argument %s

en: %s: unrecognised log item type
pl: %s: nierozpoznany typ elementu logu

en: %s: unrecognized btree header type.
pl: %s: nierozpoznany typ nagłówka b-drzewa.

en: %s: unrecognized raw btree geometry.
pl: %s: nierozpoznana surowa geometria b-drzewa.

en: %s: using %d threads to scrub.
pl: %s: użycie %d wątków do doczyszczania.

en: %s: warning - cannot get sector size from block device %s: %s
pl: %s: uwaga - nie można pobrać rozmiaru sektora urządzenia blokowego %s: %s

en: %s: warning - iflush_int failed (%d)
pl: %s: uwaga - iflush_int nie powiodło się (%d)

en: %s: warnings found: %llu
pl: %s: znaleziono ostrzeżeń: %llu

en: %s: worst case per %u-byte block: %u records (leaf) / %u keyptrs (node)
pl: %s: najgorszy przypadek bloku %u-bajtowego: %u rek. (liść) / %u wsk.kl. (węzeł)

en: %s: write error (%lld): %s
pl: %s: błąd zapisu (%lld): %s

en: %s: write error: %s
pl: %s: błąd zapisu: %s

en: %s: write failed on %s bno 0x%llx/0x%x, err=%d
pl: %s: zapis nie powiódł się na %s bno 0x%llx/0x%x, błąd=%d

en: %s: write verifier failed on %s bno 0x%llx/0x%x
pl: %s: weryfikacja zapisu nie powiodła się na %s bno 0x%llx/0x%x

en: %s: writing AG headers failed, err=%d
pl: %s: zapis nagłówków AG nie powiódł się, błąd=%d

en: %s: xfsctl on file "%s" failed.
pl: %s: xfsctl na pliku "%s" nie powiodło się.

en: %s: xlog_print: malloc failed for ext hdrs
pl: %s: xlog_print: malloc dla rozszerzonych nagłówków nie powiódł się

en: %s: xlog_print_record: malloc failed
pl: %s: xlog_print_record: malloc nie powiodło się

en: %s: xlog_print_record: read error
pl: %s: xlog_print_record: błąd odczytu

en: %s: xlog_print_trans_attri: malloc failed
pl: %s: xlog_print_trans_attri: malloc nie powiodło się

en: %s: xlog_print_trans_efi: malloc failed
pl: %s: xlog_print_trans_efi: malloc nie powiodło się

en: %s: xlog_recover_print_attri: malloc failed
pl: %s: xlog_recover_print_attri: malloc nie powiodło się

en: %s: xlog_recover_print_efi: malloc failed
pl: %s: xlog_recover_print_efi: malloc nie powiodło się

en: %s: zero size, ignoring
pl: %s: zerowy rozmiar, zignorowano

en: %sI/O rate: %.1f%s/s in, %.1f%s/s out, %.1f%s/s tot
pl: %sSzybkość we/wy: we %.1f%s/s, wy %.1f%s/s, razem %.1f%s/s

en: %sI/O: %.1f%s in, %.1f%s out, %.1f%s tot
pl: %sWe/wy: we %.1f%s, wy %.1f%s, razem %.1f%s

en: %sMemory used: %lluk,
pl: %sUżyta pamięć: %lluk,

en: %sMemory used: %lluk/%lluk (%lluk/%lluk),
pl: %sUżyta pamięć: %lluk/%lluk (%lluk/%lluk),

en: %sbt btree block claimed (state %d), agno %d, bno %d, suspect %d
pl: blok b-drzewa %sbt przypisany (stan %d), agno %d, bno %d, podejrzany %d

en: %u level%s, %llu block%s total
pl: %u level%s, %llu block%s (łącznie)

en: (CONTINUE set, no space)
pl: (KONTYNUACJA, brak miejsca)

en: (corrupt)
pl: (uszkodzony)

en: (empty)
pl: (puste)

en: (empty)
pl: (puste)

en: (good)
pl: (dobry)

en: (or %s)
pl: (lub %s)

en: (unlinked)
pl: (odłączony)

en: * ERROR: bad magic number in log header: 0x%x
pl: * BŁĄD: błędna liczba magiczna w nagłówku logu: 0x%x

en: * ERROR: data block=%-21lld                             *
pl: * BŁĄD: blok danych=%-21lld                                   *

en: * ERROR: for header block=%lld
    *        not enough hdrs for data length, required num = %d, hdr num = %d
pl: * BŁĄD: dla bloku nagłówka %lld
    *       za mało nagłówków dla długości danych, wymaganych = %d, liczba = %d

en: * ERROR: found data after zeroed blocks block=%-21lld  *
pl: * BŁĄD: znaleziono dane za wyzerowanymi blokami blok=%-21lld  *

en: * ERROR: header cycle=%-11d block=%-21lld        *
pl: * BŁĄD: nagłówek cykl=%-11d blok=%-21lld                *

en: * ERROR: log format incompatible (log=%d, ours=%d)
pl: * BŁĄD: niekompatybilny format logu (log=%d, nasz=%d)

en: * ERROR: mismatched uuid in log
    *            SB : %s
    *            log: %s
pl: * BŁĄD: niepasujący uuid w logu
                 SB : %s
                 log: %s

en: , bogus flags will be cleared
pl: , błędne flagi zostaną wyczyszczone

en: , bogus flags would be cleared
pl: , błędne flagi zostałyby wyczyszczone

en: , clearing attr fork
pl: , wyczyszczono gałąź atrybutów

en: , junking %d entries
pl: , wyrzucono %d wpisów

en: , would clear attr fork
pl: , gałąź atrybutów zostałaby wyczyszczona

en: , would junk %d entries
pl: , %d wpisów zostałoby wyrzucone

en: ,append-only
pl: ,tylko dopisywanie

en: ,nofollow
pl: ,bez_podążania

en: ,non-block
pl: ,nieblokujący

en: ,path
pl: ,ścieżka

en: - resetting first used heap value from %d to %d in block %u of attribute fork of inode %llu
pl: - przestawiono pierwszą używaną wartość sterty z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %llu

en: - resetting first used heap value from %d to %d in block %u of attribute fork of inode %lu
pl: - przestawiono pierwszą używaną wartość sterty z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %lu

en: - resetting usedbytes cnt from %d to %d in block %u of attribute fork of inode %llu
pl: - przestawiono liczbę użytych bajtów z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %llu

en: - resetting usedbytes cnt from %d to %d in block %u of attribute fork of inode %lu
pl: - przestawiono liczbę użytych bajtów z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %lu

en: - would reset first used value from %d to %d in block %u of attribute fork of inode %llu
pl: - pierwsza używana wartość zostałaby przestawiona z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %llu

en: - would reset first used value from %d to %d in block %u of attribute fork of inode %lu
pl: - pierwsza używana wartość zostałaby przestawiona z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %lu

en: - would reset usedbytes cnt from %d to %d in block %u of attribute fork of %llu
pl: - liczba użytych bajtów zostałaby przestawiona z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %llu

en: - would reset usedbytes cnt from %d to %d in block %u of attribute fork of %lu
pl: - liczba użytych bajtów zostałaby przestawiona z %d na %d w bloku %u gałęzi atrybutów i-węzła %lu

en: -%c %s option cannot have a value
pl: opcja -%c %s nie przyjmuje wartości

en: -%c %s option requires a value
pl: Opcja -%c %s wymaga wartości

en: -P and -L are incompatible with the other options
pl: -P i -L nie są zgodne z innymi opcjami

en: -T and -r options are incompatible
pl: Opcje -T i -r nie są zgodne ze sobą

en: -a | -d | -h [-r] off
pl: -a | -d | -h [-r] offset

en: -c bigtime only supports upgrades
pl: -c bigtime obsługuje tylko uaktualnienie

en: -c bigtime requires a parameter
pl: -c bigtime wymaga parametru

en: -c inobtcount only supports upgrades
pl: -c inobtcount obsługuje tylko uaktualnienie

en: -c inobtcount requires a parameter
pl: -c inobtcount wymaga parametru

en: -c lazycount requires a parameter
pl: -c lazycount wymaga parametru

en: -c nrext64 only supports upgrades
pl: -c nrext64 obsługuje tylko uaktualnienie

en: -c nrext64 requires a parameter
pl: -c nrext64 wymaga parametru

en: -d device -m mark
pl: -d urządzenie -m znacznik

en: -i %lld bad inode number
pl: -i %lld - błędny numer i-węzła

en: -m option cannot be used with -o bhash option
pl: opcja -m nie może być użyta wraz z opcją -o bhash

en: -o ag_stride requires a parameter
pl: -o ag_stride wymaga parametru

en: -o bhash option cannot be used with -m option
pl: opcja -o bhash nie może być użyta wraz z opcją -m

en: -o bhash requires a parameter
pl: -o bhash wymaga parametru

en: -o debug_bload_leaf_slack requires a parameter
pl: -o debug_bload_leaf_slack wymaga parametru

en: -o debug_bload_node_slack requires a parameter
pl: -o debug_bload_node_slack wymaga parametru

en: -o ihash option has been removed and will be ignored
pl: opcja -o ihash została usunięta i zostanie zignorowana

en: -o phase2_threads requires a parameter
pl: -o phase2_threads wymaga parametru

en: . and .. same for non-root directory %lld
pl: . i .. są takie same dla katalogu %lld (nie będącego głównym)

en: 0x%lx  %lu pages (%llu : %lu)
pl: 0x%lx  %lu stron (%llu : %lu)

en: 32 bit Project IDs always enabled on CRC enabled filesystems
pl: 32-bitowe ID projektów są zawsze włączone dla systemów plików z CRC

en: 64 bit extent count not supported without CRC support
pl: 64-bitowe liczby ekstentów nie są obsługiwane bez obsługi CRC

en: :  duplicate bno extent range
pl: : powtórzony przedział ekstentów bno

en: <donorfile>
pl: <plik_dawcy>

en: AG %u bucket %u agino %u
pl: AG %u kubełek %u agino %u

en: AG %u bucket %u agino NULL
pl: AG %u kubełek %u agino NULL

en: AG %u inode btree is corrupt near agino %lu, got %lu
pl: AG %u b-drzewa i-węzłów jest uszkodzona przy agino %lu, otrzymano %lu

en: AG %u superblock contains plausible sb_unit value
pl: superblok AG %u zawiera prawdopodobną wartość sb_unit

en: AG header init failed, error %d
pl: Nie udało się zainicjować nagłówka AG, błąd %d

en: AG meta block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%llx
pl: niezgodność bloku metadanych AG (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%llx

en: AG meta block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%lx
pl: niezgodność bloku metadanych AG (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%lx

en: AG refcount block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%llx
pl: niezgodność bloku zliczania odwołań AG (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%llx

en: AG refcount block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%lx
pl: niezgodność bloku zliczania odwołań AG (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%lx

en: AG superblock geometry info conflicts with filesystem geometry
pl: informacje o geometrii superbloku AG są w konflikcie z geometrią systemu plików

en: AG-OFFSET
pl: OFFSET-AG

en: AGF Buffer: XAGF
pl: Bufor AGF: XAGF

en: AGF geometry info conflicts with filesystem geometry
pl: informacje o geometrii AGF są w konflikcie z geometrią systemu plików

en: AGI Buffer: XAGI
pl: Bufor AGI: XAGI

en: AGI geometry info conflicts with filesystem geometry
pl: informacje o geometrii AGI są w konflikcie z geometrią systemu plików

en: AGI unlinked buckets
pl: odłączonych kubełków AGI

en: AGI unlinked data skipped
pl: Pominięto niedowiązane dane AGI

en: ALERT: The filesystem has valuable metadata changes in a log which is being
    destroyed because the -L option was used.
pl: UWAGA: system plików zawiera wartościowe zmiany metadanych w logu, który jest
    niszczony, ponieważ użyto opcji -L.

en: ALERT: The filesystem has valuable metadata changes in a log which is being
    ignored because the -n option was used.  Expect spurious inconsistencies
    which may be resolved by first mounting the filesystem to replay the log.
pl: UWAGA: system plików zawiera wartościowe zmiany metadanych w logu, który jest
    ignorowany, ponieważ użyto opcji -n. Należy oczekiwać fałszywych niespójności,
    które można rozwiązać najpierw montując system plików w celu odtworzenia logu.

en: ATTRD: Not enough data to decode further
pl: ATTRD: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: ATTRI:  name len:%u
pl: ATTRI:  długość nazwy: %u

en: ATTRI:  value len:%u
pl: ATTRI:  długość wartości: %u

en: Aborting XFS copy - no more targets.
pl: Przerwano XFS copy - nie ma więcej celów.

en: Aborting XFS copy - reason
pl: Przerwano XFS copy - przyczyna

en: Aborting XFS copy -- logfile error -- reason: %s
pl: Przerwano XFS copy - błąd pliku logu - przyczyna: %s

en: Aborting target %d - reason
pl: Przerywano zapis celu %d - przyczyna

en: Absent
pl: Nieobecny

en: Added encryption key with %s %s
pl: Dodano klucz szyfrujący, mający %s %s

en: Adding inode btree counts to filesystem.
pl: Dodawanie do systemu plików liczników b-drzewa i-węzłów.

en: Adding large timestamp support to filesystem.
pl: Dodawanie do systemu plików obsługi dużych znaczników czasu.

en: Adding nrext64 to filesystem.
pl: Dodawanie nrext64 do systemu plików.

en: All copies completed.
pl: Wszystkie kopie ukończone.

en: Allocation of the realtime bitmap failed
pl: Przydzielenie bitmapy realtime nie powiodło się

en: Allocation of the realtime summary failed
pl: Przydzielenie opisu realtime nie powiodło się

en: Allowing fuzz of corrupted data and bad CRC
pl: Zezwolenie na zaburzanie z uszkodzonymi danymi i błędną sumą CRC

en: Allowing fuzz of corrupted data with good CRC
pl: Zezwolenie na zaburzanie z uszkodzonymi danymi i dobrą sumą CRC

en: Allowing write of corrupted data and bad CRC
pl: Zezwolenie na zapis uszkodzonych danych i błędnej sumy CRC

en: Allowing write of corrupted data with good CRC
pl: Zezwolenie na zapis uszkodzonych danych z dobrą sumą CRC

en: Attempting optimization.
pl: Próba optymalizacji.

en: Attempting repair.
pl: Próba naprawy.

en: BLOCK-RANGE
pl: ZAKRES-BLOKÓW

en: BTREE attr data
pl: B-DRZEWO danych atrybutów

en: BTREE inode data
pl: B-DRZEWO danych i-węzła

en: BUD: Not enough data to decode further
pl: BUD: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: BUF DATA
pl: DANE BUFORA

en: BUF:  #regs:%d   start blkno:0x%llx   len:%d   bmap size:%d   flags:0x%x
pl: BUF:  #regs:%d   blok pocz.:0x%llx  dług.:%d  rozm.bmapy:%d   flagi:0x%x

en: BUI extent data skipped (CONTINUE set, no space)
pl: Pominięto dane ekstentu BUI (ustawiona KONTYNUACJA, brak miejsca)

en: BUI: Not enough data to decode further
pl: BUI: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: Bad %s nsec %u on inode %llu,
pl: Dla %s błędna liczba nsec %u w i-węźle %llu,

en: Bad %s nsec %u on inode %lu,
pl: Dla %s błędna liczba nsec %u w i-węźle %lu,

en: Bad AG number '%s'.
pl: Błędny numer AG '%s'.

en: Bad CoW extent size %u on inode %llu,
pl: Błędny rozmiar ekstentu CoW %u w i-węźle %llu,

en: Bad CoW extent size %u on inode %lu,
pl: Błędny rozmiar ekstentu CoW %u w i-węźle %lu,

en: Bad btree magic 0x%x
pl: Niewłaściwa liczba magiczna b-drzewa 0x%x

en: Bad btree magic 0x%x; coercing to %s.
pl: Niewłaściwa liczba magiczna b-drzewa 0x%x; wymuszenie na %s.

en: Bad extent size hint %u on inode %llu,
pl: Błędna podpowiedź rozmiaru ekstentu %u w i-węźle %llu,

en: Bad extent size hint %u on inode %lu,
pl: Błędna podpowiedź rozmiaru ekstentu %u w i-węźle %lu,

en: Bad flags set in inode %llu
pl: Błędne flagi ustawione w i-węźle %llu

en: Bad flags set in inode %lu
pl: Błędne flagi ustawione w i-węźle %lu

en: Bad flags2 set in inode %llu
pl: Błędne flags2 ustawione w i-węźle %llu

en: Bad flags2 set in inode %lu
pl: Błędne flags2 ustawione w i-węźle %lu

en: Bad fsmap end_fsb %s.
pl: Błędna wartość end_fsb dla fsmap: %s.

en: Bad fsmap start_fsb %s.
pl: Błędna wartość start_fsb dla fsmap: %s.

en: Bad generation number '%s'.
pl: Błędny numer generacji '%s'.

en: Bad inode number '%s'.
pl: Błędny numer i-węzła '%s'.

en: Bad log
pl: Błędny log

en: Bad option for dump_iunlinked command.
pl: Błędna opcja dla polecenia dump_iunlinked.

en: Bad option for fsmap command.
pl: Błędna opcja dla polecenia fsmap.

en: Bad option for iunlink command.
pl: Błędna opcja dla polecenia iunlink.

en: Bad rmap end_bblock %s.
pl: Błędna wartość end_bblock dla rmap: %s.

en: Bad rmap start_bblock %s.
pl: Błędna wartość start_bblock dla rmap: %s.

en: Bad symlink buffer CRC, block %llu, inode %llu.
    Correcting CRC, but symlink may be bad.
pl: Błędna suma kontrolna bufora dowiązania symbolicznego, blok %llu, i-węzeł %llu.
    Poprawianie CRC, ale dowiązanie symboliczne może być błędne.

en: Bad symlink buffer CRC, block %lu, inode %lu.
    Correcting CRC, but symlink may be bad.
pl: Błędna suma kontrolna bufora dowiązania symbolicznego, blok %lu, i-węzeł %lu.
    Poprawianie CRC, ale dowiązanie symboliczne może być błędne.

en: Block allocation of the realtime bitmap inode failed
pl: Przydzielenie bloku i-węzła bitmapy realtime nie powiodło się

en: Block allocation of the realtime summary inode failed
pl: Przydzielenie bloku i-węzła opisu realtime nie powiodło się

en: Blocks
pl: Bloki

en: Bulk stat of inodes in a filesystem
pl: Masowe wykonanie stat na i-węzłach w systemie plików

en: Bulk-queries the filesystem for inode stat information and prints it.
    
       -a <agno>  Only iterate this AG.
       -d         Print debugging output.
       -q         Be quiet, no output.
       -e <ino>   Stop after this inode.
       -n <nr>    Ask for this many results at once.
       -s <ino>   Inode to start with.
       -v <ver>   Use this version of the ioctl (1 or 5).
pl: Masowe odpytanie systemu plików o informacje stat dla i-węzłów i wypisanie ich.
    
       -a <agno>  Iterowanie tylko po podanej AG (grupie alokacji).
       -d         Wyjście diagnostyczne.
       -q         Cicha praca, bez wyjścia.
       -e <ino>   Koniec po podanym i-węźle.
       -n <nr>    Zapytanie o tyle wyników naraz.
       -s <ino>   Rozpoczęcie od podanego i-węzła.
       -v <ver>   Użycie podanej wersji ioctl-a (1 lub 5).

en: CUD: Not enough data to decode further
pl: CUD: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: CUI extent data skipped (CONTINUE set, no space)
pl: Pominięto dane ekstentu CUI (ustawiona KONTYNUACJA, brak miejsca)

en: CUI: Not enough data to decode further
pl: CUI: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: Can't change sector size on internal log!
pl: Nie można zmienić rozmiaru sektora logu wewnętrznego!

en: Can't disable enforcement when quota off.
pl: Nie można wyłączyć wymuszenia, gdy limity są wyłączone.

en: Can't enable enforcement when quota off.
pl: Nie można włączyć wymuszenia, gdy limity są wyłączone.

en: Can't open file %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s: %s

en: Can't use %s: mode=0%o own=%d nlink=%d
pl: Nie można użyć %s: mode=0%o own=%d nlink=%d

en: Cancelling dirty transaction!
pl: Anulowanie brudnej transakcji!

en: Cannot clear needsrepair due to flush failure, err=%d.
pl: Nie można wyczyścić needsrepair z powodu błędu zrzutu bufora, błąd=%d.

en: Cannot clear needsrepair from primary super, err=%d.
pl: Nie można wyczyścić needsrepair z głównego superbloku, błąd=%d.

en: Cannot disable lazy-counters on V5 fs
pl: Nie można wyłączyć leniwych liczników w systemie plików V5

en: Cannot find %d
pl: Nie można odnaleźć %d

en: Cannot get host filesystem geometry.
    Repair may fail if there is a sector size mismatch between
    the image and the host filesystem.
pl: Nie można pobrać geometrii systemu plików hosta.
    Naprawienie może się nie powieść, jeśli istnieje niespójność rozmiaru
    sektora między obrazem a systemem plików hosta.

en: Cannot grab AG %u AGF buffer, err=%d
pl: Nie można pobrać bufora AGF AG %u, błąd=%d

en: Cannot grab AG %u AGFL buffer, err=%d
pl: Nie można pobrać bufora AGFL AG %u, błąd=%d

en: Cannot grab AG %u AGI buffer, err=%d
pl: Nie można pobrać bufora AGI AG %u, błąd=%d

en: Cannot have CoW extent size hint on a realtime inode %llu
pl: Nie mozna mieć sugerowanego rozmiaru ekstentu CoW dla i-węzła realtime %llu

en: Cannot have CoW extent size hint on a realtime inode %lu
pl: Nie mozna mieć sugerowanego rozmiaru ekstentu CoW dla i-węzła realtime %lu

en: Cannot have a reflinked realtime inode %llu
pl: Nie można mieć dowiązanego i-węzla realtime %llu

en: Cannot have a reflinked realtime inode %lu
pl: Nie można mieć dowiązanego i-węzla realtime %lu

en: Cannot recalculate CRCs on this type of object
pl: Nie można przeliczyć CRC dla tego typu obiektu

en: Cannot specify both -%c %s and -%c %s
pl: Nie można podać jednocześnie -%c %s i %c %s

en: Cannot specify both -c and -d options
pl: Nie można podać jednocześnie opcji -c i -d

en: Cannot upgrade filesystem, root inode (%llu) cannot be moved to %llu.
pl: Nie można uaktualnić systemu plików, główny i-węzeł (%llu) nie może być przeniesiony do %llu.

en: Changed too many times during scan; giving up.
pl: Za dużo zmian w trakcie skanowania; poddaję się.

en: Check directory tree.
pl: Sprawdzenie drzewa katalogów.

en: Check incomplete.
pl: Sprzedzenie niepełne.

en: Check internal metadata.
pl: Sprawdzanie metadanych wewnętrznych.

en: Check logfile "%s" for more details
pl: Więcej szczegółów w pliku logu "%s"

en: Check summary counters.
pl: Sprawdzenie liczników podsumowań.

en: Checking project %s (path %s)...
pl: Sprawdzanie projektu %s (ścieżka %s)...

en: Cleared next_unlinked in inode %llu
pl: Wyczyszczono pole next_unlinked w i-węźle %llu

en: Cleared next_unlinked in inode %lu
pl: Wyczyszczono pole next_unlinked w i-węźle %lu

en: Clearing log and setting UUID
pl: Czyszczenei logu i ustawianie UUID-a

en: Clearing project %s (path %s)...
pl: Usuwanie projektu %s (ścieżka %s)...

en: CoW extent size flag set on non-file, non-directory inode %llu
pl: rozmiar ekstentu CoW ostawiony dla nie będącego plikiem ani katalogiem i-węzła %llu

en: CoW extent size flag set on non-file, non-directory inode %lu
pl: rozmiar ekstentu CoW ostawiony dla nie będącego plikiem ani katalogiem i-węzła %lu

en: Command [fpdir] :
pl: Polecenie [fpdir] :

en: Completed all %d passes
pl: Zakończono wszystkie przebiegi w liczbie %d

en: Completion of the realtime summary inode failed
pl: Uzupełnienie i-węzła opisu realtime nie powiodło się

en: Control character found in %s name "%s".
pl: Znaleziono znak sterujący w nazwie %s "%s".

en: Control writeback on a range of a file
pl: Sterowanie zapisem w tle dla zakresu pliku

en: Converts the given range of a file to allocated zeros
pl: Zamiana podanego przedziału pliku na przydzielone zera

en: Copy a range of data between two files
pl: Kopiowanie zakresu danych między dwoma plikami

en: Corrected.
pl: Naprawiono.

en: Corrupt primary and secondary block mapping metadata.
pl: Uszkodzone metadane pierwszego i drugiego odwzorowania bloków.

en: Corrupt remote block for attributes of inode %llu
pl: Uszkodzony odległy blok dla atrybutów i-węzła %llu

en: Corrupt remote block for attributes of inode %lu
pl: Uszkodzony odległy blok dla atrybutów i-węzła %lu

en: Corrupt secondary block mapping metadata.
pl: Uszkodzone metadane drugiego odwzorowania bloków.

en: Corrupt symlink remote block %llu, inode %llu.
pl: Uszkodzony zewnętrzny blok dowiązania symbolicznego %llu, i-węzeł %llu.

en: Corrupt symlink remote block %lu, inode %lu.
pl: Uszkodzony zewnętrzny blok dowiązania symbolicznego %lu, i-węzeł %lu.

en: Corruption detected during cross-referencing.
pl: Przy tworzeniu odsyłaczy wykryto uszkodzenie.

en: Corruption detected.
pl: Wykryto uszkodzenie.

en: Corruption remains.
pl: Uszkodzenie pozostaje.

en: Corruption still detected during cross-referencing.
pl: Uszkodzenie nadal wykryte przy tworzeniu odsyłaczy.

en: Could not discern log; image will contain unobfuscated metadata in log.
pl: Nie udało się doszukać logu; obraz będzie zawierał niezaciemnione metadane w logu.

en: Could not estimate a plausible sb_unit value
pl: Nie udało się oszacowanie prawdopodobnej wartości sb_unit

en: Could not get memory for buffer, err=%d
pl: Nie udało się uzyskać pamięci dla bufora, błąd=%d

en: Could not read AGF %u to check refcount btree.
pl: Nie udało się odczytać AGF %u, aby sprawdzić b-drzewo zliczania odwołań.

en: Could not read AGF %u to check rmap btree.
pl: Nie udało się odczytać AGF %u, aby sprawdzić b-drzewo rmap.

en: Could not read reference count record for (%u/%u).
pl: Nie udało się odczytać rekordu zliczania odwołań dla (%u/%u).

en: Could not read reverse-mapping record for (%u/%u).
pl: Nie udało się odczytać rekordu odwrotnego odwzorowania dla (%u/%u).

en: Couldn't allocate target array
pl: Nie udało się przydzielić tablicy celów

en: Couldn't initialize global thread mask
pl: Nie udało się zainicjować globalnej maski wątków

en: Couldn't malloc space for thread args
pl: Nie udało się przydzielić miejsca na argumenty wątku

en: Couldn't rewind on temporary file
pl: Nie udało się przewinąć pliku tymczasowego

en: Created unlinked inode %llu in agno %u
pl: Utworzono odłączony i-węzeł %llu w agno %u

en: Creating file %s
pl: Tworzenie pliku %s

en: Cross-referencing failed.
pl: Tworzenie odsyłaczy nie powiodło się.

en: Cross-referencing failed.
pl: Tworzenie odsyłaczy nie powiodło się.

en: Current location is not part of a dir/attr btree.
pl: Bieżące położenie nie jest częścią b-drzewa katalogów/atrybutów.

en: DAX flag set on special inode %llu
pl: flaga DAX ustawiona dla specjalnego i-węzła %llu

en: DAX flag set on special inode %lu
pl: flaga DAX ustawiona dla specjalnego i-węzła %lu

en: DEV
pl: URZ.

en: DEV inode: no extra region
pl: I-węzeł DEV: brak dodatkowego regionu

en: DQUOT Buffer: DQ
pl: Bufor DQUOT: DQ

en: DQUOT: #regs: %d   Not printing rest of data
pl: DQUOT: #regs: %d   Bez wypisywania reszty danych

en: Defer filesystem repairs.
pl: Opóźnienie napraw systemu plików.

en: Developer screwed up option parsing (%d/%d)! Please report!
pl: Programista schrzanił analizę opcji (%d/%d)! Proszę zgłosić!

en: Directory ftype field always enabled on CRC enabled filesystems
pl: Pole ftype katalogu jest zawsze włączone dla systemów plików z CRC

en: Directory inode allocation failed.
pl: Przydzielanie i-węzła katalogu nie powiodło się.

en: Disabling lazy-counters
pl: Wyłączanie leniwych liczników

en: Disappeared during read error reporting.
pl: Znikł podczas raportowania błędu odczytu.

en: Discard filesystem free space
pl: przeszukiwanie wolnego miejsca w systemie plików

en: Disk quotas for %s %s (%u)
    Filesystem%s
pl: Limity dyskowe (quota) dla %s %s (%u)
    System plików%s

en: Don't know how to fix; offline repair required.
pl: Nie wiem jak poprawić; wymagana naprawa offline.

en: Due to stripe alignment, the internal log size (%lld) is too large.
    Must fit within an allocation group.
pl: Ze względu na wyrównanie do rozmiaru pasa rozmiar wewnętrznego logu (%lld) jest zbyt duży. Musi sie mieścić w grupie alokacji.

en: Due to stripe alignment, the internal log start (%lld) cannot be aligned
    within an allocation group.
pl: Ze względu na wyrównanie do rozmiaru pasa początek wewnętrznego logu (%lld)
    nie może być wyrównany w ramach grupy alokacji.

en: EFD: Not enough data to decode further
pl: EFD: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: EFI free extent data skipped (CONTINUE set, no space)
pl: Pominięto dane wolnego ekstentu EFI (KONTYNUACJA, brak miejsca)

en: EFI: Not enough data to decode further
pl: EFI: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: ERROR: The filesystem has valuable metadata changes in a log which needs to
    be replayed.  Mount the filesystem to replay the log, and unmount it before
    re-running %s.  If you are unable to mount the filesystem, then use
    the xfs_repair -L option to destroy the log and attempt a repair.
    Note that destroying the log may cause corruption -- please attempt a mount
    of the filesystem before doing this.
pl: BŁĄD: system plików zawiera wartościowe zmiany metadanych w logu, który
    musi być odtworzony. Należy zamontować system plików, aby odtworzyć log,
    a następnie odmontować go przed ponownym uruchomieniem %s. Jeśli
    systemu plików nie da się zamontować, można użyć opcji -L, aby zniszczyć
    log i spróbować naprawić system plików.
    Należy zauważyć, że zniszczenie logu może spowodować uszkodzenia danych -
    proszę najpierw spróbować zamontować system plików.

en: ERROR: The filesystem has valuable metadata changes in a log which needs to
    be replayed.  Mount the filesystem to replay the log, and unmount it before
    re-running xfs_repair.  If you are unable to mount the filesystem, then use
    the -L option to destroy the log and attempt a repair.
    Note that destroying the log may cause corruption -- please attempt a mount
    of the filesystem before doing this.
pl: BŁĄD: system plików zawiera wartościowe zmiany metadanych w logu, który
    musi być odtworzony. Należy zamontować system plików, aby odtworzyć log,
    a następnie odmontować go przed ponownym uruchomieniem xfs_repair. Jeśli
    systemu plików nie da się zamontować, można użyć opcji -L, aby zniszczyć
    log i spróbować naprawić system plików.
    Należy zauważyć, że zniszczenie logu może spowodować uszkodzenia danych -
    proszę najpierw spróbować zamontować system plików.

en: ERROR: The log head and/or tail cannot be discovered. Attempt to mount the
    filesystem to replay the log or use the -L option to destroy the log and
    attempt a repair.
pl: BŁĄD: nie można wykryć początku i/lub końca logu. Proszę spróbować zamontować
    system plików, aby odtworzyć log, albo użyć opcji -L, aby zniszczyć log
    i spróbować naprawić.

en: ERROR: cannot clear the log
pl: BŁĄD: nie można wyczyścić logu

en: ERROR: cannot find log head/tail, run xfs_repair
pl: BŁĄD: nie odnaleziono początku/końca logu, proszę uruchomić xfs_repair

en: EXTENTS attr data
pl: EKSTENTY danych atrybutów

en: EXTENTS inode data
pl: EKSTENTY danych i-węzła

en: Enabling lazy-counters
pl: Włączanie leniwych liczników

en: Encryption policy for %s:
pl: Polityka szyfrowania dla %s:

en: End of range ?
pl: Koniec przedziału?

en: Error %d while creating bnobt btree for AG %u.
pl: Błąd %d podczas tworzenia b-drzewa bnobt dla AG %u.

en: Error %d while creating cntbt btree for AG %u.
pl: Błąd %d podczas tworzenia b-drzewa cntbt dla AG %u.

en: Error %d while creating finobt btree for AG %u.
pl: Błąd %d podczas tworzenia b-drzewa finobt dla AG %u.

en: Error %d while creating inobt btree for AG %u.
pl: Błąd %d podczas tworzenia b-drzewa inobt dla AG %u.

en: Error %d while creating refcount btree for AG %u.
pl: Błąd %d podczas tworzenia b-drzewa zliczania odwołań dla AG %u.

en: Error %d while creating rmap btree for AG %u.
pl: Błąd %d podczas tworzenia b-drzewa rmap dla AG %u.

en: Error %d while querying fsmap btree.
pl: Błąd %d podczas odpytywania b-drzewa fsmap.

en: Error %d while reading AGF.
pl: Błąd %d podczas odczytu AGF.

en: Error accessing specified device %s: %s
pl: Błąd podczas dostępu do podanego urządzenia %s: %s

en: Error adding encryption key: %s
pl: Błąd podczas dodawania klucza szyfrującego: %s

en: Error creating first semaphore.
pl: Błąd tworzenia pierwszego semafora.

en: Error creating thread for target %d
pl: Błąd podczas tworzenia wątku dla celu %d

en: Error creating thread mutex %d
pl: Błąd podczas tworzenia sekcji krytycznej %d wątku

en: Error encountered creating file from prototype file
pl: Wystąpił błąd podczas tworzenia pliku z pliku prototypu

en: Error getting encryption key status: %s
pl: Błąd podczas pobierania stanu klucza szyfrującego: %s

en: Error initializing btree buf 1
pl: Błąd inicjalizacji btree buf 1

en: Error initializing the realtime space
pl: Błąd podczas inicjalizacji przestrzeni realtime

en: Error initializing wbuf 0
pl: Błąd inicjalizacji wbuf 0

en: Error reading key from stdin: %s
pl: Błąd podczas odczytu klucza ze standardowego wejścia: %s

en: Error removing encryption key: %s
pl: Błąd podczas usuwania klucza szyfrującego: %s

en: Error:  filesystem block size is smaller than the disk sectorsize.
    Aborting XFS copy now.
pl: Błąd: rozmiar bloku systemu plików jest mniejszy niż rozmiar sektora dysku.
    Przerwano XFS copy.

en: Error: could not determine the log head or tail of the source filesystem.
    Mount the filesystem to replay the log or run xfs_repair.
pl: Błąd: nie udało się określić początku lub końca logu źródłowego systemu plików.
    Należy zamontować system plików, aby odtworzyć log, albo uruchomić xfs_repair.

en: Error: current level %d >= btree levels %d
pl: Błąd: bieżący poziom %d >= poziomów b-drzewa %d

en: Error: source filesystem log is dirty. Mount the filesystem to replay the
    log, unmount and retry xfs_copy.
pl: Błąd: log źródłowego systemu plików jest brudny. Należy zamontować system
    plików, aby odtworzyć log, odmontować i ponownie spróbować xfs_copy.

en: Examine filesystem free space
pl: Zbadanie wolnego miejsca w systemie plików

en: Exiting now.
pl: Zakończono.

en: Extents did not match.
pl: Ekstenty nie są takie same.

en: FILE-OFFSET
pl: OFFSET-W-PLIKU

en: FLAGS
pl: FLAGI

en: Fatal error: inode %llu - blkmap_set_ext(): %s
    	%s fork, off - %llu, start - %llu, cnt %llu
pl: Błąd krytyczny: i-węzeł %llu - blkmap_set_ext(): %s
    	gałąź %s, offset %llu, początek %llu, liczba %llu

en: Fatal error: inode %lu - blkmap_set_ext(): %s
    	%s fork, off - %lu, start - %lu, cnt %lu
pl: Błąd krytyczny: i-węzeł %lu - blkmap_set_ext(): %s
    	gałąź %s, offset %lu, początek %lu, liczba %lu

en: File system metadata writeout failed, err=%d.  Re-run xfs_repair.
pl: Zapis metadanych systemu plików nie powiódł się, błąd=%d. Proszę ponownie uruchomić xfs_repair.

en: Files on this filesystem average %.2f extents per file
pl: Pliki w tym systemie plików mają średnio %.2f ekstentów na plik

en: Filesystem
pl: System plików

en: Filesystem
pl: System plików

en: Filesystem already has inode btree counts.
pl: System plików już ma liczniki b-drzewa i-węzłów.

en: Filesystem already supports large timestamps.
pl: System plików już obsługuje duże znaczniki czasu.

en: Filesystem already supports nrext64.
pl: System plików już obsługuje nrext64.

en: Filesystem does not support reverse mapping btree.
pl: System plików nie obsługuje b-drzewa odwrotnego odwzorowania.

en: Filesystem has errors, skipping connectivity checks.
pl: System plików ma błędy, pomijanie kontroli łączności.

en: Filesystem is busy, deferring repair.
pl: System plików jest zajęty, opóźnianie naprawy.

en: Filesystem is mounted norecovery; cannot proceed.
pl: System plików zamontowany z opcją norecovery; nie można kontynuować.

en: Filesystem is mounted read-only; cannot proceed.
pl: System plików zamontowany tylko do odczytu; nie można kontynuować.

en: Filesystem is shut down, aborting.
pl: System plików jest zamknięty, przerwano.

en: Filesystem log too small to upgrade filesystem; need %u blocks, have %u.
pl: Log systemu plików zbyt mały, żeby uaktualnić system plików; potrzeba %u bloków, ma %u.

en: Filesystem might not be repairable.
pl: System plików może nie nadawać się do naprawy.

en: Filesystem must be larger than 300MB.
pl: System plików musi być większy niż 300MB.

en: Filesystem must have at least 2 superblocks for redundancy!
pl: System plików dla bezpieczeństwa danych musi mieć przynajmniej 2 superbloki!

en: Filesystems formatted with --unsupported are not supported!!
pl: Systemy plików sformatowane z --unsupported nie są obsługiwane!

en: Find filesystem geometry.
pl: Sprawdzanie geometrii systemu plików.

en: Format log to cycle %d.
pl: Log zostanie sformatowany na cykl %d.

en: Found %d mounted, writable, XFS filesystems
pl: Liczba znalezionych zamontowanych, zapisywalnych systemów plików XFS: %d

en: Found an sb_unit value that looks plausible
pl: Napotkano wartość sb_unit, wyglądającą prawdopodobnie

en: Found something
pl: Znaleziono coś

en: Found unsupported filesystem features.  Exiting now.
pl: Znaleziono nie obsługiwane cechy systemu plików. Zakończono.

en: Group
pl: grup

en: Group quota
pl: Limity grup

en: Header 0x%x wanted 0x%x
pl: Nagłówek 0x%x, pożądany 0x%x

en: Health status has not been collected for this filesystem.
pl: Informacje o stanie zdrowia dla tego systemu plików nie zostały zebrane.

en: ICR: split header, not printing
pl: ICR: nagłówek podzielony, bez wypisywania

en: INODE CORE
pl: RDZEŃ I-WĘZŁA

en: INODE:
pl: I-WĘZEŁ:

en: INODE: #regs: %d   Not printing rest of data
pl: I-WĘZEŁ: #regs: %d   Bez wypisywania reszty danych

en: Incompletely removed
pl: Usunięty częściowo

en: Incorrect reference count: saw (%u/%u) len %u nlinks %u; should be (%u/%u) len %u nlinks %u
pl: Nieprawidłowy licznik odwołań: widziano (%u/%u) długość %u nlinks %u; powinno być (%u/%u) długość %u nlinks %u

en: Incorrect reverse-mapping: saw (%u/%u) %slen %u owner %ld %s%soff %lu; should be (%u/%u) %slen %u owner %ld %s%soff %lu
pl: Nieprawidłowe odwrotne odwzorowanie: widziano (%u/%u) %sdługość %u właściciel %ld %s%soff %lu; powinno być (%u/%u) %sdługość %u właściciel %ld %s%soff %lu

en: Incorrect reverse-mapping: saw (%u/%u) %slen %u owner %lld %s%soff %llu; should be (%u/%u) %slen %u owner %lld %s%soff %llu
pl: Nieprawidłowe odwrotne odwzorowanie: widziano (%u/%u) %sdługość %u właściciel %lld %s%soff %llu; powinno być (%u/%u) %sdługość %u właściciel %lld %s%soff %llu

en: Initialization of the realtime space failed
pl: Inicjowanie przestrzeni realtime nie powiodło się

en: Injecting error.
pl: Wstrzykiwanie błędu.

en: Inode allocation btrees are too corrupted, skipping phases 6 and 7
pl: B-drzewa alokacji i-węzłów są zbyt uszkodzone, pominięto fazy 6 i 7

en: Inode allocation failed
pl: Przydzielanie i-węzła nie powiodło się

en: Inode btree count feature only supported on V5 filesystems.
pl: Liczniki b-drzewa i-węzłów są obsługiwane tylko w systemach plików V5.

en: Inode btree count feature requires free inode btree.
pl: Liczniki b-drzewa i-węzłów wymagają b-drzewa wolnych i-węzłów.

en: Inode pre-allocation failed
pl: Wczesne przydzielanie i-węzła nie powiodło się

en: Inodes
pl: I-węzły

en: Inodes always aligned for CRC enabled filesystems
pl: I-węzły są zawsze wyrównane dla systemów plików z CRC

en: Insufficient memory saving lost blocks, err=%d.
pl: Za mało pamięci podczas zapisu utraconych bloków, błąd=%d.

en: Insufficient memory to construct refcount cursor.
pl: Za mało pamięci, aby utworzyć kursor zliczania odwołań.

en: Insufficient memory to construct rmap cursor.
pl: Za mało pamięci, aby utworzyć kursor rmap.

en: Insufficient memory while allocating raw metadata reverse mapping slabs.
pl: Za mało pamięci podczas przydzielania płyt odwrotnych odwzorowań surowych metadanych.

en: Insufficient memory while allocating refcount item slabs.
pl: Za mało pamięci podczas przydzielania płyt elementów zliczania odwołań.

en: Insufficient memory while allocating reverse mapping slabs.
pl: Za mało pamięci podczas przydzielania płyt odwrotnych odwzorowań.

en: Insufficient memory while recreating refcount tree.
pl: Za mało pamięci podczas ponownego tworzenia drzewa zliczania odwołań.

en: Internal error - process_misc_ino_types, illegal type %d
pl: Błąd wewnętrzny - process_misc_ino_types, niedozwolony typ %d

en: Invalid key; got > FSCRYPT_MAX_KEY_SIZE (%d) bytes on stdin!
pl: Błędny klucz; otrzymano > FSCRYPT_MAX_KEY_SIZE (%d) bajtów ze standardowego wejścia!

en: Invalid value %s for -%c %s option. %s
pl: Błędna wartość %s dla opcji -%c %s. %s

en: Invalid value %s for -%s option
pl: Błędna wartość %s dla opcji -%s

en: Invalid zero length rt subvolume found
pl: Znaleziono błędną zerową długość podwolumenu rt

en: Invalidating CRC:
pl: Unieważnianie CRC:

en: Invoking online scrub.
pl: Wywoływanie czyszczenia online.

en: Kernel %s %s facility not detected.
pl: Nie wykryto funkcji jądra %2$s elementu %1$s.

en: Kernel bug
pl: Błąd w jądrze

en: Kernel metadata repair facility is not available.  Use -n to scrub.
pl: Funkcja naprawy metadanych w jądrze nie jest dostępna. Proszę dodać -n do polecenia scrub.

en: Kernel metadata scrubbing facility is not available.
pl: Funkcja doczyszczania metadanych w jądrze nie jest dostępna.

en: LOCAL attr data
pl: LOKALNE dane atrybutów

en: LOCAL inode data
pl: LOKALNE dane i-węzła

en: Large timestamp feature only supported on V5 filesystems.
pl: Duże znaczniki czasu są obsługiwane tylko w systemach plików V5.

en: Lazy superblock counters always enabled for CRC enabled filesystems
pl: Leniwe liczenie syperbloków jest zawsze włączone dla systemów plików z CRC

en: Lazy-counters are already %s
pl: Leniwe liczniki już są %s

en: Left over region from split log item
pl: Region pozostały z podziału elementu logu

en: Log size must be at least 64MB.
pl: Rozmiar logu musi wynosić przynajmniej 64MB.

en: Maximum metadata LSN (%d:%d) is ahead of log (%d:%d).
pl: Maksymalny LSN metadanych (%d:%d) jest poza logiem (%d:%d).

en: Memory allocation failure parsing %s. Aborting.
pl: Nie udało się przydzielić pamięci przy analizie %s. Przerwano.

en: Memory available for repair (%luMB) may not be sufficient.
    At least %luMB is needed to repair this filesystem efficiently
    If repair fails due to lack of memory, please
pl: Pamięć dostępna przy naprawie (%luMB) może nie być wystarczająca.
    Aby wydajnie naprawić ten system plików, niezbędne jest co najmniej %luMB.
    Jeśli naprawa nie powiedzie się z powodu braku pamięci, proszę

en: Metadata CRC error detected for ino %lld
pl: Wykryto błąd CRC metadanych dla i-węzła %lld

en: Metadata did not need repair or optimization.
pl: Metadane nie wymagają naprawy ani optymalizacji.

en: Minimum block size for CRC enabled filesystems is %d bytes.
pl: Minimalny rozmiar bloku systemów plików z CRC to %d bajtów.

en: Minimum inode size for CRCs is %d bytes
pl: Minimalny rozmiar i-węzła dla CRC to %d bajtów

en: Missing reference count record for (%u/%u) len %u count %u
pl: Brak rekordu zliczania odwołań dla (%u/%u) długość %u licznik %u

en: Missing reverse-mapping record for (%u/%u) %slen %u owner %ld %s%soff %lu
pl: Brak rekordu odwrotnego odwzorowania dla: (%u/%u) %sdługość %u właściciel %ld %s%soff %lu

en: Missing reverse-mapping record for (%u/%u) %slen %u owner %lld %s%soff %llu
pl: Brak rekordu odwrotnego odwzorowania dla: (%u/%u) %sdługość %u właściciel %lld %s%soff %llu

en: More than %u naming warnings, shutting up.
pl: Ponad %u ostrzeżeń dotyczących nazw, uciszenie reszty.

en: Must be root to run scrub.
pl: Do uruchomienia procesu scrub trzeba być rootem.

en: Must specify inode number and generation.
pl: Trzeba podać numer i-węzła i generacji.

en: Must specify one AG number.
pl: Trzeba podać jeden numer AG.

en: No CRC field found for type %s
pl: Brak pola CRC dla typu %s

en: No device name specified
pl: Nie podano nazwy urządzenia

en: No improvement will be made (skipping): %s
pl: Nie nastąpi poprawa (pominięto): %s

en: No memory for ACL check!
pl: Brak pamięci na sprawdzenie ACL!

en: No modify flag set, skipping filesystem flush and exiting.
pl: Flaga braku modyfikacji ustawiona, pominięto zrzucanie systemu plików, zakończono.

en: No modify flag set, skipping phase 5
pl: Ustawiono flagę braku modyfikacji, pominięto fazę 5

en: No parameters allowed.
pl: Parametry nie są dozwolone.

en: No paths are available
pl: Brak ścieżek

en: No problems found.
pl: Nie znaleziono problemów.

en: Not a valid value or illegal suffix
pl: Niepoprawna wartość lub niedozwolony przyrostek

en: Not an XFS filesystem!
pl: To nie jest system plików XFS!

en: Not an XFS filesystem.
pl: To nie jest system plików XFS.

en: Not enough headers for data length.
pl: Za mało nagłówków dla długości danych.

en: Not enough matching superblocks - cannot proceed.
pl: Za mało pasujących superbloków - nie można kontynuować.

en: Not enough memory to check refcount data.
pl: Za mało pamięci, aby sprawdzić dane zliczania odwołań.

en: Not enough memory to check reverse mappings.
pl: Za mało pamięci do sprawdzenia odwrotnych odwzorowań.

en: Not enough memory.
pl: Za mało pamięci.

en: Note - quota info will be regenerated on next quota mount.
pl: Uwaga - informacje o limitach zostaną ponownie wygenerowane przy następnym montowaniu.

en: Note - stripe unit (%d) and width (%d) were copied from a backup superblock.
    Please reset with mount -o sunit=<value>,swidth=<value> if necessary
pl: Uwaga - pola jednostki pasa (%d) i szerokości pasa (%d) zostały skopiowane
    z kopii zapasowej superbloku. W razie potrzeby można je przestawić przy użyciu
    mount -o sunit=<wartość>,swidth=<wartość>

en: Note, this number is largely meaningless.
pl: Uwaga, ta liczba jest zbyt duża, żeby miała znaczenie.

en: Nrext64 only supported on V5 filesystems.
pl: Nrext64 są obsługiwane tylko w systemach plików V5.

en: Number of extents requested in blkmap_alloc (%llu) overflows 32 bits.
    If this is not a corruption, then you will need a 64 bit system
    to repair this filesystem.
pl: Liczba ekstentów żądanych w blkmap_alloc (%llu) przepełnia 32 bity.
    Jeśli nie jest to efekt uszkodzenia, do naprawy tego systemu plików
    niezbędny jest system 64-bitowy.

en: Number of extents requested in blkmap_grow (%d) overflowed the
    maximum number of supported extents (%d).
pl: Liczba ekstentów żądanych w blkmap_grow (%d) przepełniła maksymalną
    liczbę obsługiwanych ekstentów (%d).

en: Number of extents requested in blkmap_grow (%d) overflows 32 bits.
    You need a 64 bit system to repair this filesystem.
pl: Liczba ekstentów żądanych w blkmap_grow (%d) przepełnia 32 bity.
    Do naprawy tego systemu plików niezbędny jest system 64-bitowy.

en: Number of records must be greater than zero.
pl: Liczba rekordów musi być większa od zera.

en: OFF
pl: WYŁĄCZONE

en: ON
pl: WŁĄCZONE

en: OWNER
pl: WŁAŚC.

en: Only one AG detected - cannot validate filesystem geometry.
    Use the -o force_geometry option to proceed.
pl: Wykryto tylko dwie AG - nie można sprawdzić poprawności geometrii systemu plików.
    Proszę użyć opcji -o force_geometry, aby kontynuować.

en: Only two AGs detected and they do not match - cannot validate filesystem geometry.
    Use the -o force_geometry option to proceed.
pl: Wykryto tylko dwie AG i nie zgadzają się - nie można sprawdzić poprawności geometrii systemu plików.
    Proszę użyć opcji -o force_geometry, aby kontynuować.

en: Oper (%d): tid: %x  len: %d  clientid: %s
pl: Operacja (%d): tid: %x  len: %d  clientid: %s

en: Optimization is possible.
pl: Możliwa jest optymalizacja.

en: Optimization possible.
pl: Możliwa optymalizacja.

en: Optimization successful.
pl: Optymalizacja powiodła się.

en: Optimizations of %s are possible.
pl: Możliwe są optymalizacje elementów: %s.

en: Option -%c %s has undefined minval/maxval.Can't verify value range. This is a bug.
pl: Opcja -%c %s nie ma określonych wartości minimalnej/maksymalnej. Nie można sprawdzić zakresu - to błąd.

en: Options:
pl: Opcje:

en: Out of memory while saving protofile option.
pl: Zabrakło pamięci w trakcie zapisu opcji pliku prototypu.

en: Out of memory while saving suboptions.
pl: Zabrakło pamięci w trakcie zapisu podopcji.

en: Out of space
pl: Brak miejsca na dysku

en: Parameters parsed from config file %s successfully
pl: Poprawnie odczytano parametry z pliku konfiguracyjnego %s

en: Phase		Start		End		Duration
pl: Faza		Początek	Koniec		Czas trwania

en: Phase %d:	%02d/%02d %02d:%02d:%02d	%02d/%02d %02d:%02d:%02d	%s
pl: Faza %d:	%02d.%02d %02d:%02d:%02d	%02d.%02d %02d:%02d:%02d	%s

en: Phase %d:	Skipped
pl: Faza %d:	Pominięta

en: Phase %u:
pl: Faza %u:

en: Phase %u: %s
pl: Faza %u: %s

en: Phase %u: |
pl: Faza %u: |

en: Phase 1 - find and verify superblock...
pl: Faza 1 - szukanie i sprawdzanie superbloku...

en: Phase 2 - using external log on %s
pl: Faza 2 - użycie zewnętrznego logu na %s

en: Phase 2 - using internal log
pl: Faza 2 - użycie wewnętrznego logu

en: Phase 3 - for each AG...
pl: Faza 3 - dla każdej AG...

en: Phase 4 - check for duplicate blocks...
pl: Faza 4 - sprawdzanie powtórzonych bloków...

en: Phase 5 - rebuild AG headers and trees...
pl: Faza 5 - przebudowywanie nagłówków i drzew AG...

en: Phase 6 - check inode connectivity...
pl: Faza 6 - sprawdzanie łączności i-węzłów...

en: Phase 7 - verify and correct link counts...
pl: Faza 7 - sprawdzanie i poprawianie liczby dowiązań...

en: Phase 7 - verify link counts...
pl: Faza 7 - sprawdzanie liczby dowiązań...

en: Please run xfs_scrub(8) to remedy this situation.
pl: Proszę uruchomić xds_scrub(8), aby przynieść ulgę w tej sytuacji.

en: Possibly suspect metadata.
pl: Mogą być podejrzane metadane.

en: Present
pl: Obecny

en: Primary superblock bad after phase 1!
    Exiting now.
pl: Nieprawidłowy główny superblok po fazie 1!
    Koniec działania.

en: Primary superblock would have been modified.
    Cannot proceed further in no_modify mode.
    Exiting now.
pl: Główny superblok zostałby zmodyfikowany.
    Nie można kontynuować w trybie bez modyfikacji.
    Zakończono.

en: Processed %d (%s and cmdline) paths for project %s with recursion depth %s (%d).
pl: Przetworzono %d (z %s oraz z linii poleceń) ścieżek dla projektu %s
    z ograniczeniem %s (%d)

en: Project
pl: projektów

en: Project quota
pl: Limity projektów

en: QOFF: Not enough data to decode further
pl: QOFF: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: Queries the filesystem for a single inode's stat information and prints it.
    If a given inode is not allocated, information about the next allocated 
    inode will be printed instead.
    
       -v (ver)  Use this version of the ioctl (1 or 5).
       -d        Print debugging information.
    
    Pass in inode numbers or a special inode name:
        root     Root directory.
pl: Odpytanie systemu plików o informacje stat dla i-węzła i wypisanie ich.
    Jeśli podany i-węzeł nie jest przydzielony, zamiast niego zostaną wypisane
    informacje o następnym przydzielonym i-węźle.
    
       -v <ver>   Użycie podanej wersji ioctl-a (1 lub 5).
       -d         Wyjście diagnostyczne.
    
    Można przekazać numery i-węzłów lub specjalną nazwę i-węzła:
        root     Katalog główny.

en: Queries the filesystem for inode group information and prints it.
    
       -a <agno>  Only iterate this AG.
       -d         Print debugging output.
       -e <ino>   Stop after this inode.
       -n <nr>    Ask for this many results at once.
       -s <ino>   Inode to start with.
       -v <ver>   Use this version of the ioctl (1 or 5).
pl: Odpytanie systemu plików o informacje o grupie i-węzłów i wypisanie ich.
    
       -a <agno>  Iterowanie tylko po podanej AG (grupie alokacji).
       -d         Wyjście diagnostyczne.
       -e <ino>   Koniec po podanym i-węźle.
       -n <nr>    Zapytanie o tyle wyników naraz.
       -s <ino>   Rozpoczęcie od podanego i-węzła.
       -v <ver>   Użycie podanej wersji ioctl-a (1 lub 5).

en: Query inode groups in a filesystem
pl: Odpytanie grup i-węzłów w systemie plików

en: Query inode number usage in the filesystem
pl: Zapytanie o wykorzystanie numeru i-węzła w systemie plików

en: Quota already off.
pl: Limity już są wyłączone.

en: Quota enforcement already disabled.
pl: Wymuszenie limitów jest już wyłączone.

en: Quota enforcement already enabled.
pl: Wymuszenie limitów jest już włączone.

en: RT-BLOCK-RANGE
pl: ZAKRES-BLOKÓW-RT

en: RUD: Not enough data to decode further
pl: RUD: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: RUI extent data skipped (CONTINUE set, no space)
pl: Pominięto dane ekstentu RUI (ustawiona KONTYNUACJA, brak miejsca)

en: RUI: Not enough data to decode further
pl: RUI: Za mało danych do dalszego dekodowania

en: Ran out of memory while running quotacheck!
pl: Zabrakło pamięci w trakcie działania quotacheck!

en: Read-only filesystem; cannot make changes.
pl: System plików tylko do odczytu; nie można wykonać zmian.

en: Realtime Blocks
pl: Bloki realtime

en: Realtime Quota  Limit Warn/Time
pl: Realtime Quota  Limit Czas ostrz.

en: Realtime bitmap inode allocation failed
pl: Przydzielenie i-węzła bitmapy realtime nie powiodło się

en: Realtime summary inode allocation failed
pl: Tworzenie i-węzła opisu realtime nie powiodło się

en: Recalculating CRC:
pl: Przeliczanie CRC:

en: Remove speculative preallocation
pl: Usunięcie prealokacji heurystycznej

en: Removed encryption key with %s %s
pl: Usunięto klucz szyfrujący, mający %s %s

en: Removed encryption key with %s %s, but files still busy
pl: Usunięto klucz szyfrujący, mający %s %s, ale pliki są nadal zajęte

en: Removed user's claim to encryption key with %s %s
pl: Usunięto prawo użytkownika do klucza szyfrującego, mającego %s %s

en: Repair filesystem.
pl: Naprawa systemu plików.

en: Repair of readonly mount complete.  Immediate reboot encouraged.
pl: Naprawa systemu zamontowanego tylko do odczytu zakończona. Zalecany natychmiastowy restart systemu.

en: Repair unsuccessful; offline repair required.
pl: Niepowodzenie naprawy; wymagana naprawa offline.

en: Repair was not complete.
pl: Naprawa nie została zakończona.

en: Repairs are required.
pl: Wymagane są naprawy.

en: Repairs successful.
pl: Naprawy powiodły się.

en: Report observed XFS health problems.
pl: Raport o zaobserwowanych problemach zdrowotnych XFS-a.

en: Required memory for repair is greater that the maximum specified
    with the -m option. Please increase it to at least %lu.
pl: Pamięć wymagana do naprawy przekracza maksimum określone opcją -m.
    Proszę ją zwiększyć do co najmniej %lu.

en: Resetting sb_unit to %u
pl: Przestawianie sb_unit na %u

en: Resetting sb_width to %u
pl: Przestawiono sb_width na %u

en: SHORTFORM DIRECTORY size %d
pl: Rozmiar KATALOGU W POSTACI KRÓTKIEJ %d

en: SHORTFORM DIRECTORY size %d count %d
pl: KATALOG W POSTACI KRÓTKIEJ: rozmiar %d liczba %d

en: SKIPPING this ACL
pl: POMINIĘTO ten ACL

en: SKIPPING this remote attribute
pl: POMINIĘTO ten atrybut odległy

en: START: pass=%d ino=%llu %s %s
pl: START: przebieg=%d i-węzeł=%llu %s %s

en: SUPER BLOCK Buffer:
pl: Bufor SUPER BLOKU:

en: Scan all inodes.
pl: Skanowanie wszystkich i-węzłów.

en: Scan was not complete.
pl: Skanowanie niekompletne.

en: Scrub aborted after phase %d.
pl: Doczyszczanie przerwane po fazie %d.

en: Sector size on host filesystem larger than image sector size.
    Cannot turn off direct IO, so exiting.
pl: Rozmiar sektora na systemie plików hosta większy niż rozmiar sektora obrazu.
    Nie można wyłączyć bezpośredniego we/wy - zakończono działanie.

en: See "%s" for more details.
pl: Więcej szczegółów w "%s".

en: Seems correct but cross-referencing failed; offline repair recommended.
pl: Wydaje się poprawny, ale tworzenie odsyłaczy nie powiodło się; zalecana naprawa offline.

en: Seems correct but cross-referencing failed; will keep checking.
pl: Wydaje się poprawny, ale tworzenie odsyłaczy nie powiodło się; sprawdzanie będzie kontynuowane.

en: Setting up project %s (path %s)...
pl: Ustanawianie projektu %s (ścieżka %s)...

en: Shared Version bit set. Not supported. Ever.
pl: Ustawiony bit wersji współdzielonej. Nie jest obsługiwany. Nigdy.

en: Shutting down filesystem!
pl: Zamykanie systemu plików!

en: Skipping %s: %s
pl: Pominięto %s: %s

en: Skipping %s: not mounted rw
pl: Pominięto %s: nie zamontowany rw

en: Sorry, could not find valid secondary superblock
pl: Niestety nie znaleziono poprawnego zapasowego superbloku

en: Space preallocation failed.
pl: Wczesne przydzielanie przestrzeni nie powiodło się.

en: Stat one inode in a filesystem
pl: Wykonanie stat na jednym i-węźle w systemie plików

en: Static meta block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%llx
pl: niezgodność statycznego bloku metadanych (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%llx

en: Static meta block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%lx
pl: niezgodność statycznego bloku metadanych (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%lx

en: Superblock has mismatched features2 fields, skipping modification
pl: Superblok ma niepasujące pola features2, pominięto modyfikację

en: Superblock has unknown compat/rocompat/incompat features (0x%x/0x%x/0x%x).
    Using a more recent xfs_repair is recommended.
pl: Superblok zawiera nieznane cechy compat/rocompat/incompat (0x%x/0x%x/0x%x).
    Zalecane jest użycie nowszej wersji xfs_repair.

en: Superblock has unknown incompatible log features (0x%x) enabled.
    Output may be incomplete or inaccurate. It is recommended that you
    upgrade your xfsprogs installation to match the filesystem features.
pl: Superblok ma włączone nieznane, niezgodne opcje logu (0x%x).
    Wyjście może być niekompletne lub niedokładne. Zalecana jest
    aktualizacja zainstalowanej wersji xfsprogs, aby zgadzała się z opcjami
    systemu plików.

en: Swap extents between files.
pl: Zamiana ekstentów między plikami.

en: THE FOLLOWING COPIES FAILED TO COMPLETE
pl: NASTĘPUJĄCYCH KOPII NIE UDAŁO SIĘ UKOŃCZYĆ

en: TOTAL
pl: RAZEM

en: TRANS: tid:0x%x  #items:%d  trans:0x%x  q:0x%lx
pl: TRANS: tid:0x%x  #items:%d  trans:0x%0x  q:0x%lx

en: Temporary file has %d extents (%d in original)
pl: Plik tymczasowy ma ekstentów: %d (%d w oryginale)

en: The largest block size this command will consider is %u bytes.
pl: Największy rozmiar bloku w bajtach rozważany przez to polecenie to %u.

en: The log is dirty. Please mount to replay the log.
pl: Log jest brudny. Proszę zamontować, aby odtworzyć log.

en: The size of %s is not a multiple of %d.
pl: Rozmiar %s nie jest wielokrotnością %d.

en: The smallest block size this command will consider is 128 bytes.
pl: Najmniejszy rozmiar bloku rozważany przez to polecenie to 128 bajtów.

en: This filesystem contains features not understood by this program.
pl: Ten system plików zawiera cechę nie rozumianą przez ten program.

en: This filesystem has an external log.  Specify log device with the -l option.
pl: Ten system plików ma zewnętrzny log. Należy podać urządzenie logu przy użyciu opcji -l.

en: Too many ACL entries, count %d
pl: Za dużo wpisów ACL, liczba %d

en: Too many errors; aborting.
pl: Zbyt dużo błędów; zakończenie.

en: Too many histogram buckets.
pl: Zbyt dużo kubełków histogramu.

en: Transaction block reservation exceeded! %u > %u
pl: Przekroczono rezerwację bloku transakcji! %u > %u

en: Transaction rt block reservation exceeded! %u > %u
pl: Przekroczono rezerwację bloku rt transakcji! %u > %u

en: Transfer data directly between file descriptors
pl: Przesłanie danych bezpośrednio między deskryptorami plików

en: UUID inode: no extra region
pl: I-węzeł UUID: brak dodatkowego regionu

en: UUID mismatch on inode %llu
pl: niezgodność UUID-a dla i-węzła %llu

en: UUID mismatch on inode %lu
pl: niezgodność UUID-a dla i-węzła %lu

en: Unable to compute free inode btree geometry, error %d.
pl: Nie można wyliczyć geometrii b-drzewa wolnych i-węzłów, błąd %d.

en: Unable to compute free space by block btree geometry, error %d.
pl: Nie można wyliczyć geometrii b-drzewa wolnego miejsca wg bloków, błąd %d.

en: Unable to compute free space by length btree geometry, error %d.
pl: Nie można wyliczyć geometrii b-drzewa wolnego miejsca wg długości, błąd %d.

en: Unable to compute inode btree geometry, error %d.
pl: Nie można wyliczyć geometrii b-drzewa i-węzłów, błąd %d.

en: Unable to compute refcount btree geometry, error %d.
pl: Nie można wyliczyć geometrii b-drzewa zliczania odwołań, błąd %d.

en: Unable to compute rmap btree geometry, error %d.
pl: Nie można wyliczyć geometrii b-drzewa rmap, błąd %d.

en: Unable to find log device path.
pl: Nie udało się odnaleźć ścieżki do urządzenia logu.

en: Unable to find realtime device path.
pl: Nie udało się odnaleźć ścieżki do urządzenia realtime.

en: Unable to fix reflink flag on inode %llu.
pl: Nie udało się poprawić flagi reflink dla i-węzła %llu.

en: Unable to fix reflink flag on inode %lu.
pl: Nie udało się poprawić flagi reflink dla i-węzła %lu.

en: Unable to open config file %s. Aborting.
pl: Nie udało się otworzyć pliku konfiguracyjnego %s. Przerwano.

en: Unable to open data device.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia danych.

en: Unable to open external log device.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia logu zewnętrznego.

en: Unable to open realtime device.
pl: Nie udało się otworzyć urządzenia realtime.

en: Unable to reinsert lost blocks into filesystem.
pl: Nie udało się ponownie wstawić utraconych bloków do systemu plików.

en: Unicode name "%s" in %s contains control characters.
pl: Nazwa unikodowa "%s" w %s zawiera znaki sterujące.

en: Unicode name "%s" in %s contains suspicious text direction overrides.
pl: Nazwa unikodowa "%s" w %s zawiera podejrzane zmiany kierunku tekstu.

en: Unicode name "%s" in %s could be confused with "%s".
pl: Nazwa unikodowa "%s" w %s może być mylona z "%s".

en: Unicode name "%s" in %s could be confused with '%s' due to invisible characters.
pl: Nazwa unikodowa "%s" w %s może być mylona z '%s' ze względu na znaki niewidoczne.

en: Unicode name "%s" in %s mixes bidirectional characters.
pl: Nazwa unikodowa "%s" w %s miesza znaki dwukierunkowe.

en: Unicode name "%s" in %s renders identically to "%s".
pl: Nazwa unikodowa "%s" w %s ma wygląd identyczny do "%s".

en: Unit suffixes are not allowed.
pl: Przyrostki jednostek nie są dozwolone.

en: Unknown AG %u, agcount is %u.
pl: Nieznana AG %u, agcount wynosi %u.

en: Unknown attribute buffer type!
pl: Nieznany typ bufora atrybutów!

en: Unknown bucket %u, max is 63.
pl: Nieznany kubełek %u, maksymalny to 63.

en: Unknown directory buffer type!
pl: Nieznany typ bufora katalogu!

en: Unknown directory buffer type! %x %x
pl: Nieznany typ bufora katalogu! %x %x

en: Unknown error %d opening config file %s. Aborting.
pl: Nieznany błąd %d przy otwieraniu pliku konfiguracyjnego %s. Przerwano.

en: Unknown error behavior "%s".
pl: Nieznane zachowanie w przypadku błędów "%s".

en: Unknown format
pl: Nieznany format

en: Unknown fuzz command '%s'.
pl: Nieznane polecenie fuzz '%s'.

en: Unknown status (%u)
pl: Nieznany stan (%u)

en: Unknown type '%s'.
pl: Nieznany typ '%s'.

en: Unmount filesystem
pl: Niezamontowany system plików

en: Unmount or use the dangerous (-d) option to repair a read-only mounted filesystem
pl: Aby naprawić system plików zamontowany do odczytu, trzeba go odmontować lub użyć opcji niebezpiecznej (-d).

en: Unrecognized AG number: %s
pl: Nierozpoznany numer AG %s

en: Unrecognized metadata or type mismatch
pl: Nierozpoznane metadane lub niezgodność typu

en: Update file times of the current file
pl: Uaktualnienie czasów dla bieżącego pliku

en: Usage: %s
    /* blocksize */		[-b size=num]
    /* config file */	[-c options=xxx]
    /* metadata */		[-m crc=0|1,finobt=0|1,uuid=xxx,rmapbt=0|1,reflink=0|1,
    			    inobtcount=0|1,bigtime=0|1]
    /* data subvol */	[-d agcount=n,agsize=n,file,name=xxx,size=num,
    			    (sunit=value,swidth=value|su=num,sw=num|noalign),
    			    sectsize=num
    /* force overwrite */	[-f]
    /* inode size */	[-i perblock=n|size=num,maxpct=n,attr=0|1|2,
    			    projid32bit=0|1,sparse=0|1,nrext64=0|1]
    /* no discard */	[-K]
    /* log subvol */	[-l agnum=n,internal,size=num,logdev=xxx,version=n
    			    sunit=value|su=num,sectsize=num,lazy-count=0|1]
    /* label */		[-L label (maximum 12 characters)]
    /* naming */		[-n size=num,version=2|ci,ftype=0|1]
    /* no-op info only */	[-N]
    /* prototype file */	[-p fname]
    /* quiet */		[-q]
    /* realtime subvol */	[-r extsize=num,size=num,rtdev=xxx]
    /* sectorsize */	[-s size=num]
    /* version */		[-V]
    			devicename
    <devicename> is required unless -d name=xxx is given.
    <num> is xxx (bytes), xxxs (sectors), xxxb (fs blocks), xxxk (xxx KiB),
          xxxm (xxx MiB), xxxg (xxx GiB), xxxt (xxx TiB) or xxxp (xxx PiB).
    <value> is xxx (512 byte blocks).
pl: Składnia: %s
    /* rozmiar bloku */     [-b size=ile]
    /* plik konfiguracji */ [-c options=xxx]
    /* metadane */          [-m crc=0|1,finobt=0|1,uuid=xxx,rmapbt=0|1,reflink=0|1,
                              inobtcount=0|1,bigtime=0|1]
    /* podwolumen danych */ [-d agcount=n,agsize=n,file,name=xxx,size=ile,
                               (sunit=wartość,swidth=wartość|su=ile,sw=ile|noalign),
                               sectsize=ile]
    /* wym. nadpisania */   [-f]
    /* rozmiar i-węzła */   [-i perblock=n|size=ile,maxpct=n,attr=0|1|2,
                               projid32bit=0|1,sparse=0|1,nrext64=0|1]
    /* bez porzucania */    [-K]
    /* podwolumen logu */   [-l agnum=n,internal,size=ile,logdev=xxx,version=n
                               sunit=wartość|su=ile,sectsize=ile,lazy-count=0|1]
    /* etykieta */          [-L etykieta (maksymalnie 12 znaków)]
    /* nazwy */             [-n size=ile,version=2|ci,ftype=0|1]
    /* tylko info no-op */  [-N]
    /* plik prototypu */    [-p nazwa_pliku]
    /* cisza */             [-q]
    /* podwolumen rt */     [-r extsize=ile,size=ile,rtdev=xxx]
    /* rozmiar sektora */   [-s size=ile]
    /* wersja */            [-V]
                            nazwa_urządzenia
    <nazwa_urządzenia> jest wymagana, chyba że podano -d name=xxx.
    <ile> to xxx (bajtów), xxxs (sektorów), xxxb (bloków systemu plików),
          xxxk (xxx KiB), xxxm (xxx MiB), xxxg (xxx GiB), xxxt (xxx TiB),
          xxxp (xxx PiB).
    <wartość> to xxx (512-bajtowych bloków).

en: Usage: %s [-V] [-x] [-f] [-p prog] [-c cmd]... [-d project]... [path]
pl: Składnia: %s [-V] [-x] [-f] [-p program] [-c polecenie]... [-d projekt]... [ścieżka]

en: Usage: %s [-adfinrRstVx] [-m mode] [-p prog] [[-c|-C] cmd]... file
pl: Składnia: %s [-adfinrRstVx] [-m tryb] [-p prog] [[-c|-C] polecenie]... plik

en: Usage: %s [-bdV] [-L logfile] source target [target ...]
pl: Składnia: %s [-bdV] [-L plik_logu] źródło cel [cel ...]

en: Usage: %s [-c cmd] file
pl: Składnia: %s [-c polecenie] plik

en: Usage: %s [-d] [-v] [-g] [-t time] [-p passes] [-f leftf] [-m mtab]
           %s [-d] [-v] [-g] xfsdev | dir | file ...
           %s -V
    
    Options:
           -g              Print to syslog (default if stdout not a tty).
           -t time         How long to run in seconds.
           -p passes       Number of passes before terminating global re-org.
           -f leftoff      Use this instead of %s.
           -m mtab         Use something other than /etc/mtab.
           -d              Debug, print even more.
           -v              Verbose, more -v's more verbose.
           -V              Print version number and exit.
pl: Składnia: %s [-d] [-v] [-g] [-t czas] [-p przebiegi] [-f leftf] [-m mtab]
              %s [-d] [-v] [-g] xfsdev | katalog | plik ...
              %s -V
    
    Opcje:
           -g              Pisanie do sysloga (domyślne jeśli stdout to nie tty).
           -t czas         Czas działania w sekundach.
           -p przebiegi    Liczba przebiegów przed zakończeniem reorganizacji.
           -f leftoff      Użycie tego pliku zamiast %s.
           -m mtab         Użycie pliku innego niż /etc/mtab.
           -d              Diagnostyka, dużo więcej informacji.
           -v              Tym więcej szczegółów, im więcej opcji -v.
           -V              Wypisanie informacji o wersji i zakończenie.

en: Usage: %s [-ifFrxV] [-p prog] [-l logdev] [-c cmd]... device
pl: Składnia: %s [-ifFrxV] [-p prog] [-l urz-log] [-c polecenie]... urządzenie

en: Usage: %s [OPTIONS] mountpoint
pl: Składnia: %s [OPCJE] punkt-montowania

en: Usage: %s [options...] <device>
    
    Options:
        -c	            try to continue if error found in log
        -C <filename>   copy the log from the filesystem to filename
        -d	            dump the log in log-record format
        -e	            exit when an error is found in the log
        -f	            specified device is actually a file
        -l <device>     filename of external log
        -n	            don't try and interpret log data
        -o	            print buffer data in hex
        -s <start blk>  block # to start printing
        -v              print "overwrite" data
        -t	            print out transactional view
    	-b          in transactional view, extract buffer info
    	-i          in transactional view, extract inode info
    	-q          in transactional view, extract quota info
        -D              print only data; no decoding
        -V              print version information
pl: Składnia: %s [opcje...] <urządzenie>
    
    Opcje:
        -c             próba kontynuacji w przypadku błędu w logu
        -C <plik>      skopiowanie logu z systemu plików do pliku o podanej nazwie
        -d             zrzut logu w formacie jego rekordów
        -e             zakończenie po napotkaniu błędu w logu
        -f             podane urządzenie jest plikiem
        -l <urządzenie>  nazwa pliku z logiem zewnętrznym
        -n             bez prób interpretacji danych logu
        -o             wypisanie danych bufora szesnastkowo
        -s <początek>  numer pierwszego bloku do wypisania
        -v             wypisanie danych "overwrite"
        -t             wypisywanie w widoku transakcyjnym
            -b         w wid.transakcyjnym: wypisywanie informacji o buforze
            -i         w wid.transakcyjnym: wypisywanie informacji o i-węzłach
            -q         w wid.transakcyjnym: wypisywanie informacji o limitach
        -D             wypisywanie tylko danych, bez dekodowania
        -V             wypisanie informacji o wersji

en: Usage: %s [options] device
    
    Options:
      -f           The device is a file
      -L           Force log zeroing. Do this as a last resort.
      -l logdev    Specifies the device where the external log resides.
      -m maxmem    Maximum amount of memory to be used in megabytes.
      -n           No modify mode, just checks the filesystem for damage.
                   (Cannot be used together with -e.)
      -P           Disables prefetching.
      -r rtdev     Specifies the device where the realtime section resides.
      -v           Verbose output.
      -c subopts   Change filesystem parameters - use xfs_admin.
      -o subopts   Override default behaviour, refer to man page.
      -t interval  Reporting interval in seconds.
      -d           Repair dangerously.
      -e           Exit with a non-zero code if any errors were repaired.
                   (Cannot be used together with -n.)
      -V           Reports version and exits.
pl: Składnia: %s [opcje] urządzenie
    
    Opcje:
      -f           Urządzenie jest plikiem
      -L           Wymuszenie wyzerowania logu. Wykonywać tylko w ostateczności.
      -l urz_logu  Określenie urządzenia z zewnętrznym logiem.
      -m maks_pam  Maksymalna ilość pamięci do użycia w megabajtach.
      -n           Tryb bez modyfikacji, tylko sprawdzenie systemu plików
                   (nie można używać wraz z -e).
      -P           Wyłączenie prefetch.
      -r urz_rt    Określenie urządzenia z sekcją realtime.
      -v           Szczegółowe wyjście.
      -c podopcje  Zmiana parametrów systemu plików przy użyciu xfs_admina.
      -o podopcje  Zmiana domyślnego zachowania, więcej na stronie manuala.
      -t czas      Okres informowania o postępach w minutach.
      -d           Naprawianie w sposób niebezpieczny.
      -e           Zakończenie z kodem niezerowym, jeśli wykryto błędy
                   (nie można używać wraz z -n).
      -V           Wypisanie informacji o wersji i zakończenie.

en: Usage: %s [options] mountpoint
    
    Options:
    	-d          grow data/metadata section
    	-l          grow log section
    	-r          grow realtime section
    	-n          don't change anything, just show geometry
    	-i          convert log from external to internal format
    	-t          alternate location for mount table (/etc/mtab)
    	-x          convert log from internal to external format
    	-D size     grow data/metadata section to size blks
    	-L size     grow/shrink log section to size blks
    	-R size     grow realtime section to size blks
    	-e size     set realtime extent size to size blks
    	-m imaxpct  set inode max percent to imaxpct
    	-V          print version information
pl: Składnia: %s [opcje] punkt_montowania
    
    Opcje:
    	-d          powiększenie sekcji danych/metadanych
    	-l          powiększenie sekcji logu
    	-r          powiększenie sekcji realtime
    	-n          bez zmian, tylko pokazanie geometrii
    	-i          przekształcenie logu z formatu zewnętrznego na wewnętrzny
    	-t          inne położenie tabeli montowań (/etc/mtab)
    	-x          przekształcenie logu z formatu wewnętrznego na zewnętrzny
    	-D rozmiar  powiększenie sekcji danych/metadanych do rozmiaru w blokach
    	-L rozmiar  powiększenie/zmniejszenie sekcji logu do rozmiaru w blokach
    	-R rozmiar  powiększenie sekcji realtime do rozmiaru w blokach
    	-e rozmiar  stawienie rozmiaru ekstentu realtime na rozmiar w blokach
    	-m imaxpct  ustawienie maksymalnego procentu i-węzłów na imaxpct
    	-V          wypisanie informacji o wersji

en: Usage: %s [opts] directory [directory ...]
    	-b blocksize (fundamental filesystem blocksize)
    	-i logsize (internal log size)
    	-e logsize (external log size)
    	-v prints more verbose messages
    	-V prints version and exits
    	-h prints this usage message
    
    Note:	blocksize may have 'k' appended to indicate x1024
    	logsize may also have 'm' appended to indicate (1024 x 1024)
pl: Składnia: %s [opcje] katalog [katalog ...]
    	-b rozmiar_bloku (rozmiar bloku zasadniczego systemu plików)
    	-i rozmiar_logu (rozmiar logu wewnętrznego)
    	-e rozmiar_logu (rozmiar logu zewnętrznego)
    	-v wypisywanie bardziej szczegółowych komunikatów
    	-V wypisanie informacji o wersji i zakończenie
    	-h wypisanie tej informacji o sposobie użycia

en: Usage: fuzz fieldname fuzzcmd
pl: Składnia: fuzz nazwa-pola polecenie-fuzz

en: Use -F to force a read attempt.
pl: Opcja -F pozwala wymusić próbę odczytu.

en: Use -f to force usage of a misaligned device
pl: Można użyć -f do wymuszenia użycia źle wyrównanego urządzenia

en: Use the -p option to pad %s to a size which is a multiple of %d bytes.
pl: Można użyć opcji -p do dopełnienia %s do rozmiaru będącego wielokrotnością %d bajtów.

en: User
pl: użytkowników

en: User quota
pl: Limity użytkowników

en: V2 attribute format always enabled on CRC enabled filesystems
pl: Format atrybutów V2 jest zawsze włączony dla systemów plików z CRC

en: V2 logs always enabled for CRC enabled filesystems
pl: Logi V2 są zawsze włączone dla systemów plików z CRC

en: V4 filesystems are deprecated and will not be supported by future versions.
pl: systemy plików V4 są przestarzałe i nie będą obsługiwane przez przyszłe wersje.

en: Value is too large.
pl: Wartość zbyt duża.

en: Value is too small.
pl: Wartość zbyt mała.

en: Value must be a power of 2.
pl: Wartość musi być potęgą liczby 2.

en: Value not recognized as number.
pl: Wartość nie rozpoznana jako liczba.

en: Verify data file integrity.
pl: Weryfikacja integralności plików danych.

en: Verifying CRC:
pl: Sprawdzanie CRC:

en: Version 1 logs do not support sector size %d
pl: Wersja logów 1 nie obsługuje rozmiaru sektora %d

en: Version 2 logs always enabled for v5 superblocks.
pl: Logi w wersji 2 są zawsze włączone dla superbloków v5.

en: WARNING:  source filesystem inconsistent.
pl: UWAGA: źródłowy system plików niespójny.

en: WARNING:  unknown superblock version %d
pl: UWAGA: nieznana wersja superbloku %d

en: WARNING: this may be a newer XFS filesystem.
pl: UWAGA: to może być nowszy system plików XFS.

en: WARNING: you have a V1 inode filesystem. It will be converted to a
    	version 2 inode filesystem. If you do not want this, run an older
    	version of xfs_repair.
pl: UWAGA: to jest system plików z i-węzłami V1. Zostanie przekonwertowany
    	do systemu plików z i-węzłami V2. Jeżeli nie jest to pożądane, należy
    	użyć starszej wersji xfs_repair.

en: WARNING: you have a V1 inode filesystem. It would be converted to a
    	version 2 inode filesystem. If you do not want this, run an older
    	version of xfs_repair.
pl: UWAGA: to jest system plików z i-węzłami V1. Zostałby przekonwertowany
    	do systemu plików z i-węzłami V2. Jeżeli nie jest to pożądane, należy
    	użyć starszej wersji xfs_repair.

en: Warning:  group quota information was cleared.
    Group quotas can not be enforced until limit information is recreated.
pl: Uwaga: informacje o limitach grup były wyczyszczone.
    Limity grup nie mogą być wymuszone do czasu odtworzenia informacji.

en: Warning:  group quota information would be cleared.
    Group quotas could not be enforced until limit information was recreated.
pl: Uwaga: informacje o limitach grup zostałyby wyczyszczone.
    Limity grup nie mogłyby być wymuszone do czasu odtworzenia informacji.

en: Warning:  no quota inodes were found.  Quotas disabled.
pl: Uwaga: nie znaleziono i-węzłów limitów (quot). Limity wyłączone.

en: Warning:  no quota inodes were found.  Quotas would be disabled.
pl: Uwaga: nie znaleziono i-węzłów limitów (quot). Limity zostałyby wyłączone.

en: Warning:  project quota information was cleared.
    Project quotas can not be enforced until limit information is recreated.
pl: Uwaga: informacje o limitach projektów były wyczyszczone.
    Limity projektów nie mogą być wymuszone do czasu odtworzenia informacji.

en: Warning:  project quota information would be cleared.
    Project quotas could not be enforced until limit information was recreated.
pl: Uwaga: informacje o limitach projektów zostałyby wyczyszczone.
    Limity projektów nie mogłyby być wymuszone do czasu odtworzenia informacji.

en: Warning:  quota inodes were cleared.  Quotas disabled.
pl: Uwaga: i-węzły limitów (quot) były wyczyszczone. Limity wyłączone.

en: Warning:  quota inodes would be cleared.  Quotas would be disabled.
pl: Uwaga: i-węzły limitów (quot) zostałyby wyczyszczone. Limity zostałyby wyłączone.

en: Warning:  realtime bitmap may be inconsistent
pl: Uwaga: bitmapa realtime może być niespójna

en: Warning:  user quota information was cleared.
    User quotas can not be enforced until limit information is recreated.
pl: Uwaga: informacje o limitach użytkowników były wyczyszczone.
    Limity użytkowników nie mogą być wymuszone do czasu odtworzenia informacji.

en: Warning:  user quota information would be cleared.
    User quotas could not be enforced until limit information was recreated.
pl: Uwaga: informacje o limitach użytkowników zostałyby wyczyszczone.
    Limity użytkowników nie mogłyby być wymuszone do czasu odtworzenia informacji.

en: Warning: AG size is a multiple of stripe width.  This can cause performance
    problems by aligning all AGs on the same disk.  To avoid this, run mkfs with
    an AG size that is one stripe unit smaller or larger, for example %llu.
pl: Uwaga: rozmiar AG jest wielokrotnością szerokości pasa. Może to spowodować
    problemy z wydajnością poprzez wyrównanie wszystkich AG na tym samym dysku.
    Aby temu zapobiec, należy uruchomić mkfs z rozmiarem AG o jedną jednostkę
    pasa mniejszym, na przykład %llu.

en: Warning: log recovery of an obfuscated metadata image can leak unobfuscated metadata and/or cause image corruption.  If possible, please mount the filesystem to clean the log, or disable obfuscation.
pl: Uwaga: odtworzenie logu obrazu zaciemnionych metadanych może spowodować wyciek zaciemnionych metadanych i/lub uszkodzenie obrazu. W miarę możliwości proszę zamontować system plików, aby wyczyścić log, lub wyłączyć zaciemnianie.

en: Warning: recursive buffer locking at block %llu detected
pl: Uwaga: wykryto rekurencyjną blokadę bufora na bloku %llu

en: Warning: recursive buffer locking at block %lu detected
pl: Uwaga: wykryto rekurencyjną blokadę bufora na bloku %lu

en: Warning: the data subvolume sector size %u is less than the sector size 
    reported by the device (%u).
pl: Uwaga: rozmiar sektora podwolumenu danych %u jest mniejszy od rozmiaru
    sektora zgłaszanego przez urządzenie (%u).

en: Warning: the log subvolume sector size %u is less than the sector size
    reported by the device (%u).
pl: Uwaga: rozmiar sektora podwolumenu logu %u jest mniejszy od rozmiaru
    sektora zgłaszanego przez urządzenie (%u).

en: Warning: the realtime subvolume sector size %u is less than the sector size
    reported by the device (%u).
pl: Uwaga: rozmiar sektora podwolumenu realtime %u jest mniejszy od rozmiaru
    sektora zgłaszanego przez urządzenie (%u).

en: Would clear next_unlinked in inode %llu
pl: Pole next-unlinked w i-węźle %llu zostałoby wyczyszczone

en: Would clear next_unlinked in inode %lu
pl: Pole next-unlinked w i-węźle %lu zostałoby wyczyszczone

en: Would correct.
pl: Zostałoby naprawione.

en: Would format log to cycle %d.
pl: Log zostałby sformatowany na cykl %d.

en: Would reset sb_unit to %u
pl: Wartość sb_unit zostałaby przestawiona na %u

en: Would reset sb_width to %u
pl: Wartość sb_width zostałaby przestawiona na %u

en: Writing unknown attribute buffer type!
pl: Zapis nieznanego typu bufora atrybutów!

en: Writing unknown directory buffer type!
pl: Zapis nieznanego typu bufora katalogu!

en: XFS_IOC_SWAPEXT failed: %s: %s
pl: XFS_IOC_SWAPEXT nie powiodło się: %s: %s

en: Zero length name found.
pl: Znaleziono nazwę zerowej długości.

en: [%05lld - %05lld] Cycle 0x%08x New Cycle 0x%08x
pl: [%05lld - %05lld] Cykl 0x%08x Nowy cykl 0x%08x

en: [--none--]
pl: [--brak--]

en: [-D | -R] [cowextsize]
pl: [-D | -R] [rozmiar_ekstentu_cow]

en: [-D | -R] [extsize]
pl: [-D | -R] [rozmiar_ekstentu]

en: [-a agno] [-b bucket] [-q] [-v]
pl: [-a agno] [-b kubełek] [-q] [-v]

en: [-a agno] [-d] [-e endino] [-n batchsize] [-s startino] [-v version]
pl: [-a agno] [-d] [-e endino] [-n ile] [-s startino] [-v wersja]

en: [-a] [-e] [-g] [-m max_extent] [-w] [-o] filename
pl: [-a] [-e] [-g] [-m max_extent] [-w] [-o] nazwa-pliku

en: [-a] [-s seed] [-n nr] [-p path] -i|names...
pl: [-a] [-s zarodek] [-n nr] [-p ścieżka] -i|nazwy...

en: [-a] keyspec
pl: [-a] opis_klucza

en: [-abw] off len
pl: [-abw] offset długość

en: [-acdrstxRTPL] [-m mode] [path]
pl: [-acdrstxRTPL] [-m tryb] [ścieżka]

en: [-ad] [block [len]]
pl: [-ad] [blok [długość]]

en: [-ais] [off len]
pl: [-ais] [offset długość]

en: [-alv] [-n nx] [offset [len]]
pl: [-alv] [-n nx] [offset [długość]]

en: [-b bs] [-qv] [-i N] [-FBR [-Z N]] off len
pl: [-b rozm_bloku] [-qv] [-i N] [-FBR [-Z N]] offset długość

en: [-bir] [-gpu] [-ahntlLNU] [-f file]
pl: [-bir] [-gpu] [-ahntlLNU] [-f plik]

en: [-bir] [-g|-p|-u] [-acv] [-f file]
pl: [-bir] [-g|-p|-u] [-acv] [-f plik]

en: [-bir] [-g|-p|-u] [-hnNv] [-f file] [id|name]...
pl: [-bir] [-g|-p|-u] [-hnNv] [-f plik] [id|nazwa]...

en: [-bir] [-g|-p|-u] value -d|id|name
pl: [-bir] [-g|-p|-u] wartość -d|id|nazwa

en: [-bir] [-g|-p|-u] value [-d|id|name]
pl: [-bir] [-g|-p|-u] wartość [-d|id|nazwa]

en: [-bir] [-hN] [-f file]
pl: [-bir] [-hN] [-f plik]

en: [-c cycle] [-s sunit]
pl: [-c cykl] [-s jednostka-pasa]

en: [-c mode] [-n mode] [-f flags] [-v version] [keyspec]
pl: [-c tryb] [-n tryb] [-f flagi] [-v wersja] [opis_klucza]

en: [-c] [-d] field fuzzcmd...
pl: [-c] [-d] pole polecenie-fuzz...

en: [-c] [-k] [-p] [-u] off len
pl: [-c] [-k] [-p] [-u] offset długość

en: [-c|-d] [field or value]...
pl: [-c|-d] [pole lub wartość]...

en: [-c|-s|-C|-d <depth>|-p <path>] project ...
pl: [-c|-s|-C| -d <poziom>|-p <ścieżka>] projekt ...

en: [-d descriptor] [-k key_id]
pl: [-d deskryptor] [-k id_klucza]

en: [-d] [-v version] inum...
pl: [-d] [-v wersja] inum...

en: [-dnrsw] [off len]
pl: [-dnrsw] [offset długość]

en: [-drsw] [off len]
pl: [-drsw] [offset długość]

en: [-d|-l|-r] [-m|-v] [-n nx] [start] [end]
pl: [-d|-l|-r] [-m|-v] [-n nx] [początek] [koniec]

en: [-gpu] [-a] [-v] [-f file]
pl: [-gpu] [-a] [-v] [-f plik]

en: [-g|-p|-u] [-LU] [-f file]
pl: [-g|-p|-u] [-LU] [-f plik]

en: [-g|-p|-u] [-f file]
pl: [-g|-p|-u] [-f plik]

en: [-g|-p|-u] bsoft|bhard|isoft|ihard|rtbsoft|rtbhard=N -d|id|name
pl: [-g|-p|-u] bsoft|bhard|isoft|ihard|rtbsoft|rtbhard=N -d|id|nazwa

en: [-g|-p|-u] id
pl: [g|-p|-u] id

en: [-i infile [-qdDwNOW] [-s skip]] [-b bs] [-S seed] [-FBR [-Z N]] [-V N] off len
pl: [-i plik_wej [-qdDwNOW] [-s do_pominięcia]] [-b rozm_bloku] [-S zarodek] [-FBR [-Z N]] [-V N] offset długość

en: [-k] off len
pl: [-k] offset długość

en: [-m|-f <new_address>] newsize
pl: [-m|-f <nowy_adres>] nowy_rozmiar

en: [-n count] [-x minlen] [-y maxlen] [-s seed] [-0123] [-t type] ...
pl: [-n liczba] [-x minlen] [-y maxlen] [-s seed] [-0123] [-t typ] ...

en: [-n nr]
pl: [-n liczba]

en: [-n] [-c blockcount]
pl: [-n] [-c liczba-bloków]

en: [-none-]
pl: [-brak-]

en: [-q] -i infile | -f N [off len]
pl: [-q] -i plik_wej | -f N [offset długość]

en: [-r] [-S seed] [off len]
pl: [-r] [-S wartość] [offset długość]

en: [-r] [off len]
pl: [-r] [offset długość]

en: [-r|-s|-u] [-n] [-R|-C] [-v n] name
pl: [-r|-s|-u] [-n] [-R|-C] [-v n] nazwa

en: [-r|-s|-u] [-n] name
pl: [-r|-s|-u] [-n] nazwa

en: [-s label|-c]
pl: [s etykieta|-c]

en: [-s src_off] [-d dst_off] [-l len] src_file | -f N
pl: [-s off_źródłowy] [-d off_docelowy] [-l długość] plik_źródłowy | -f N

en: [-v][-o offset][-l length]
pl: [-v][-o offset][-l długość]

en: [-v|-r][-m basic | -m all | -m <mask>][-FD]
pl: [-v|-r][-m basic | -m all | -m <maska>][-FD]

en: [EXPERIMENTAL] try to shrink unused space %lld, old size is %lld
pl: [EKSPERYMENTALNE] próba zmniejszenia nie używanego miejsca %lld, stary rozmiar to %lld

en: [N] | [-rwxS] [-s size] [off len]
pl: [N] | [-rwxS] [-s rozmiar] [offset długość]

en: [args]...
pl: [argumenty]...

en: [blocks]
pl: [bloki]

en: [command]
pl: [polecenie]

en: [feature | [vnum fnum]]
pl: [cecha | [vnum fnum]]

en: [field-expression]
pl: [wyrażenie-pól]

en: [flagbits]
pl: [bity flag]

en: [label]
pl: [etykieta]

en: [nentries]
pl: [liczba_wpisów]

en: [newtype]
pl: [nowy-typ]

en: [off len]
pl: [offset długość]

en: [stop|start <filename>]
pl: [stop|start <nazwa-pliku>]

en: [tag ...]
pl: [znacznik ...]

en: [unknown]
pl: [nieznany]

en: [value]...
pl: [wartość]...

en: aborting - external log specified for FS with an internal log
pl: przerwano - podano log zewnętrzny dla systemu plików z logiem wewnętrznym

en: aborting - no external log specified for FS with an external log
pl: przerwano - nie podano logu zewnętrznego dla systemu plików z logiem zewnętrznym

en: actual %llu, ideal %llu, fragmentation factor %.2f%%
pl: obecnie %llu, idealnie %llu, współczynnik fragmentacji %.2f%%

en: add an encryption key to the filesystem
pl: dodanie klucza szyfrującego do systemu plików

en: add_aginode_uncertain - duplicate inode range
pl: add_aginode_uncertain - powtórzony przedział i-węzłów

en: add_inode - duplicate inode range
pl: add_inode - powtórzony przedział i-węzłów

en: adding item to repair list
pl: dodawanie elementu do listy do naprawy

en: adding libxcmd command
pl: dodanie polecenia libxcmd

en: advisory commands for sections of a file
pl: polecenia doradcze dla sekcji pliku

en: ag header buffer invalid!
pl: błędny bufor nagłówka ag!

en: agf %d freelist blocks bad, skipping freelist scan
pl: błędne bloki listy wolnych agf %d, pominięto przeszukanie listy wolnych

en: agf block
pl: blok agf

en: agf has bad CRC for ag %d
pl: agfl ma błędną sumę kontrolną dla ag %d

en: agf_btreeblks %u, counted %llu in ag %u
pl: agf_btreeblks %u, naliczono %llu w ag %u

en: agf_btreeblks %u, counted %lu in ag %u
pl: agf_btreeblks %u, naliczono %lu w ag %u

en: agf_btreeblks %u, counted %u in ag %u
pl: agf_btreeblks %u, naliczono %u w ag %u

en: agf_freeblks %u, counted %u in ag %u
pl: agf_freeblks %u, naliczono %u w ag %u

en: agf_longest %u, counted %u in ag %u
pl: agf_longest %u, naliczono %u w ag %u

en: agfl has bad CRC for ag %d
pl: agfl ma błędną sumę kontrolną dla ag %d

en: agi block
pl: blok agi

en: agi has bad CRC for ag %d
pl: agi ma błędną sumę kontrolną dla ag %d

en: agi unlinked bucket %d is %u in ag %u (inode=%llu)
pl: niedowiązany kubełek agi %d to %u w ag %u (i-węzeł=%llu)

en: agi unlinked bucket %d is %u in ag %u (inode=%lu)
pl: niedowiązany kubełek agi %d to %u w ag %u (i-węzeł=%lu)

en: agi_count %u, counted %u in ag %u
pl: agi_count %u, naliczono %u w ag %u

en: agi_freecount %u, counted %u in ag %u
pl: agi_freecount %u, naliczono %u w ag %u

en: agi_freecount %u, counted %u in ag %u finobt
pl: agi_freecount %u, naliczono %u w ag %u finobt

en: agno %d -- no inodes
pl: agno %d - brak i-węzłów

en: agsize (%lld blocks) too big, data area is %lld blocks
pl: agsize (%lld bloków) zbyt duże, obszar danych to %lld bloków

en: agsize (%lld blocks) too big, maximum is %lld blocks
pl: agsize (%lld bloków) zbyt duże, maksimum to %lld bloków

en: agsize (%lld blocks) too small, need at least %lld blocks
pl: agsize (%lld bloków) zbyt małe, potrzeba co najmniej %lld bloków

en: agsize (%s) not a multiple of fs blk size (%d)
pl: agsize (%s) nie jest wielokrotnością rozmiaru bloku systemu plików (%d)

en: agsize rounded to %lld, sunit = %d
pl: agsize zaokrąglone do %lld, sunit = %d

en: alloc trans: %s
pl: przydzielanie transakcji: %s

en: allocate inodes and put them on the unlinked list
pl: przydzielenie i-węzłów i umieszczenie na liście odłączonych

en: allocated inode %lld has 0 link count
pl: przydzielony i-węzeł %lld ma zerową liczbę dowiązań

en: allocates space associated with part of a file via fallocate
pl: przydzielenie miejsca powiązanego z częścią pliku przez fallocate

en: allocates zeroed space for part of a file
pl: przydzielenie wyzerowanej przestrzeni dla części pliku

en: allocating action lists
pl: przydzielanie list akcji

en: allocating progress counter
pl: licznik postępu alokacji

en: allocating transaction for a file
pl: przydzielanie transakcji dla pliku

en: allocation groups
pl: grup alokacji

en: allocation of the realtime bitmap failed, error = %d
pl: przydzielenie bitmapy realtime nie powiodło się, błąd = %d

en: allocation of the realtime summary ino failed, error = %d
pl: przydzielenie i-węzła opisu realtime nie powiodło się, błąd = %d

en: allowable inode size with %d byte blocks is %d
pl: dozwolony rozmiar i-węzła przy blokach %d-bajtowych to %d

en: allowable inode size with %d byte blocks is between %d and %d
pl: dozwolone rozmiary i-węzła przy blokach %d-bajtowych są od %d do %d

en: already have block usage information
pl: już istnieje informacja o wykorzystaniu bloków

en: already have external log noted, can't have both
pl: już jest przypisany zewnętrzny log, nie mogą istnieć oba

en: already have internal log noted, can't have both
pl: już jest przypisany wewnętrzny log, nie mogą istnieć oba

en: already logging to %s
pl: już ustawiono logowanie do %s

en: alters the size of the current memory mapping
pl: zmiana rozmiary bieżącego odwzorowania pamięci

en: array not allowed for addr command
pl: tablica nie jest dozwolona dla polecenia addr

en: ascii-ci filesystems are deprecated and will not be supported by future versions.
pl: systemy plików ascii-ci są przestarzałe i nie będą obsługiwane przez przyszłe wersje.

en: assert error:  buf->length = %d, buf->size = %d
pl: błąd zapewnienia: buf->length = %d, buf->size = %d

en: assign an encryption policy to the current file
pl: przypisanie polityki szyfrowania do bieżącego pliku

en: at least %d
pl: przynajmniej %d

en: attempted to perform I/O beyond EOF
pl: próbowano wykonać operację we/wy poza końcem pliku

en: attr
pl: atrybutów

en: attr fork not in btree format
pl: gałąź atrybutów nie jest w formacie b-drzewa

en: attrfork flag doesn't apply here
pl: flaga attrfork nie ma tu zastosowania

en: attribute
pl: atrybut

en: attribute block is unmapped
pl: blok atrybutów jest nieodwzorowany

en: attribute entry #%d in attr block %u, inode %llu is INCOMPLETE
pl: wpis atrybutu #%d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu jest NIEPEŁNY

en: attribute entry #%d in attr block %u, inode %lu is INCOMPLETE
pl: wpis atrybutu #%d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu jest NIEPEŁNY

en: attribute entry %d in attr block %u, inode %llu claims already used space
pl: wpis atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu odwołuje się do już użytego miejsca

en: attribute entry %d in attr block %u, inode %llu claims used space
pl: wpis atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu odwołuje się do używanego miejsca

en: attribute entry %d in attr block %u, inode %llu has bad name (namelen = %d)
pl: wpis atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu ma błędną nazwę (namelen = %d)

en: attribute entry %d in attr block %u, inode %lu claims already used space
pl: wpis atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu odwołuje się do już użytego miejsca

en: attribute entry %d in attr block %u, inode %lu claims used space
pl: wpis atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu odwołuje się do używanego miejsca

en: attribute entry %d in attr block %u, inode %lu has bad name (namelen = %d)
pl: wpis atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu ma błędną nazwę (namelen = %d)

en: available reserved blocks = %llu
pl: dostępne zarezerwowane bloki = %llu

en: average free extent size %g
pl: średni rozmiar wolnego ekstentu: %g

en: avl_insert: Warning! duplicate range [%llu,%llu]
pl: avl_insert: Uwaga! powtórzony przedział [%llu,%llu]

en: bad # of extents (%llu) for realtime bitmap inode %llu
pl: błędna liczba ekstentów (%llu) dla i-węzła bitmapy realtime %llu

en: bad # of extents (%llu) for realtime summary inode %llu
pl: błędna liczba ekstentów (%llu) dla i-węzła opisu realtime %llu

en: bad # of extents (%lu) for realtime bitmap inode %lu
pl: błędna liczba ekstentów (%lu) dla i-węzła bitmapy realtime %lu

en: bad # of extents (%lu) for realtime summary inode %lu
pl: błędna liczba ekstentów (%lu) dla i-węzła opisu realtime %lu

en: bad %s block in inode %llu
pl: błędny blok %su w i-węźle %llu

en: bad %s block in inode %lu
pl: błędny blok %su w i-węźle %lu

en: bad %s btree for inode %llu
pl: błędne b-drzewo %su dla i-węzła %llu

en: bad %s btree for inode %lu
pl: błędne b-drzewo %su dla i-węzła %lu

en: bad %s forward block pointer, expected 0, saw %u
pl: błędny wskaźnik bloku w przód %su - oczekiwano 0, napotkano %u

en: bad %s id for dquot %s
pl: błędna liczba identyfikująca %s dla dquot %s

en: bad %s magic number 0x%x in inode %llu bno = %u
pl: błędna liczba magiczna %su 0x%x w i-węźle %llu bno = %u

en: bad %s magic number 0x%x in inode %lu bno = %u
pl: błędna liczba magiczna %su 0x%x w i-węźle %lu bno = %u

en: bad %s record count in inode %llu, count = %d, max = %d
pl: błędna liczba rekordów %su w i-węźle %llu, liczba = %d, maksimum = %d

en: bad %s record count in inode %lu, count = %d, max = %d
pl: błędna liczba rekordów %su w i-węźle %lu, liczba = %d, maksimum = %d

en: bad (negative) size %ld on inode %lu
pl: błędny (ujemny) rozmiar %ld w i-węźle %lu

en: bad (negative) size %lld on inode %llu
pl: błędny (ujemny) rozmiar %lld w i-węźle %llu

en: bad . entry in directory inode %llu, was %llu:
pl: błędny wpis . w i-węźle katalogu %llu, było %llu:

en: bad . entry in directory inode %lu, was %lu:
pl: błędny wpis . w i-węźle katalogu %lu, było %lu:

en: bad .. entry in directory inode %llu, points to self,
pl: błędny wpis .. w i-węźle katalogu %llu, wskazuje na siebie,

en: bad .. entry in directory inode %llu, points to self:
pl: błędny wpis .. w i-węźle katalogu %llu, wskazuje na siebie:

en: bad .. entry in directory inode %llu, was %llu:
pl: błędny wpis .. w i-węźle katalogu %llu, było %llu:

en: bad .. entry in directory inode %lu, points to self,
pl: błędny wpis .. w i-węźle katalogu %lu, wskazuje na siebie,

en: bad .. entry in directory inode %lu, points to self:
pl: błędny wpis .. w i-węźle katalogu %lu, wskazuje na siebie:

en: bad .. entry in directory inode %lu, was %lu:
pl: błędny wpis .. w i-węźle katalogu %lu, było %lu:

en: bad .. entry in root directory inode %llu, was %llu:
pl: błędny wpis w i-węźle głównego katalogu %llu, było %llu:

en: bad .. entry in root directory inode %lu, was %lu:
pl: błędny wpis w i-węźle głównego katalogu %lu, było %lu:

en: bad CRC for inode %llu%c
pl: błędne CRC dla i-węzła %llu%c

en: bad CRC for inode %lu%c
pl: błędne CRC dla i-węzła %lu%c

en: bad CRC in superblock
pl: błędna suma kontrolna w superbloku

en: bad agbno %u for btbcnt root, agno %d
pl: błędne agbno %u dla korzenia btbcnt, agno %d

en: bad agbno %u for btbno root, agno %d
pl: błędne agbno %u dla korzenia btbno, agno %d

en: bad agbno %u for finobt root, agno %d
pl: błędne agbno %u dla głównego finobt, agno %d

en: bad agbno %u for inobt root, agno %d
pl: błędne agbno %u dla głównego inobt, agno %d

en: bad agbno %u for refcntbt root, agno %d
pl: błędne agbno %u dla korzenia refcntbt, agno %d

en: bad agbno %u for rmapbt root, agno %d
pl: błędne agbno %u dla korzenia rmapbt, agno %d

en: bad agbno %u in agfl, agno %d
pl: błędne agbno %u w agfl, agno %d

en: bad agf magic # %#x in ag %u
pl: błędna liczba magiczna agf %#x w ag %u

en: bad agf version # %#x in ag %u
pl: błędny numer wersji agf %#x w ag %u

en: bad agi magic # %#x in ag %u
pl: błędna liczba magiczna agi %#x w ag %u

en: bad agi version # %#x in ag %u
pl: błędny numer wersji agi # %#x w ag %u

en: bad agno value %s
pl: błędna wartość agno %s

en: bad allocation group number %s
pl: błędny numer grupy alokacji %s

en: bad anextents %d for inode %lld, counted %d
pl: błędne anextents %d dla i-węzła %lld, naliczono %d

en: bad anextents %llu for inode %llu, would reset to %llu
pl: błędne anextents %llu dla i-węzła %llu, zostałoby przestawione na %llu

en: bad anextents %lu for inode %lu, would reset to %lu
pl: błędne anextents %lu dla i-węzła %lu, zostałoby przestawione na %lu

en: bad argument count %d to %s, expected
pl: błędny argument liczby %d dla %s, oczekiwano

en: bad argument count %d to %s, expected %d arguments
pl: błędna liczba argumentów %d dla %s, oczekiwano %d argumentów

en: bad argument count %d to %s, expected at least %d arguments
pl: błędna liczba argumentów %d dla %s, oczekiwano co najmniej %d argumentów

en: bad argument count %d to %s, expected between %d and %d arguments
pl: błędna liczba argumentów %d dla %s, oczekiwano od %d do %d argumentów

en: bad argument count %d to convert, expected 3,5,7,9 arguments
pl: błędna liczba argumentów %d do konwersji, oczekiwano 3,5,7,9 argumentów

en: bad attr fork offset %d in dev inode %llu, should be %d
pl: błędny offset gałęzi atrybutów %d w i-węźle urządzenia %llu, powinien być %d

en: bad attr fork offset %d in dev inode %lu, should be %d
pl: błędny offset gałęzi atrybutów %d w i-węźle urządzenia %lu, powinien być %d

en: bad attr fork offset %d in inode %llu, max=%zu
pl: błędny offset gałęzi atrybutów %d w i-węźle %llu, maksimum=%zu

en: bad attr fork offset %d in inode %lu, max=%zu
pl: błędny offset gałęzi atrybutów %d w i-węźle %lu, maksimum=%zu

en: bad attr_set valuelen %s
pl: błędna długość wartości %s dla attr_set

en: bad attribute count %d in attr block %u, inode %llu
pl: błędna liczba atrybutów %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu

en: bad attribute count %d in attr block %u, inode %lu
pl: błędna liczba atrybutów %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu

en: bad attribute fork in inode %llu
pl: błędna gałąź atrybutów w i-węźle %llu

en: bad attribute fork in inode %lu
pl: błędna gałąź atrybutów w i-węźle %lu

en: bad attribute format %d for inode %lld
pl: błędny format atrybutu %d dla i-węzła %lld

en: bad attribute format %d in inode %llu,
pl: błędny format atrybutów %d w i-węźle %llu,

en: bad attribute format %d in inode %lu,
pl: błędny format atrybutów %d w i-węźle %lu,

en: bad attribute leaf magic # %#x for dir ino %llu
pl: błędna liczba magiczna liścia atrybutu %#x dla i-węzła katalogu %llu

en: bad attribute leaf magic # %#x for dir ino %lu
pl: błędna liczba magiczna liścia atrybutu %#x dla i-węzła katalogu %lu

en: bad attribute leaf magic %#x for inode %llu
pl: błędna liczba magiczna liścia atrybutu %#x dla i-węzła %llu

en: bad attribute leaf magic %#x for inode %lu
pl: błędna liczba magiczna liścia atrybutu %#x dla i-węzła %lu

en: bad attribute nameidx %d in attr block %u, inode %llu
pl: błędny nameidx atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu

en: bad attribute nameidx %d in attr block %u, inode %lu
pl: błędny nameidx atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu

en: bad back (left) sibling pointer (saw %llu parent block says %llu)
    	in inode %llu (%s fork) bmap btree block %llu
pl: błędny wskaźnik wstecz (lewy) (napotkano %llu, blok nadrzędny mówi %llu)
    	w i-węźle %llu (gałęzi %s) bloku bmap btree %llu

en: bad back (left) sibling pointer (saw %llu parent block says %lu)
    	in inode %lu (%s fork) bmap btree block %lu
pl: błędny wskaźnik wstecz (lewy) (napotkano %llu, blok nadrzędny mówi %lu)
    	w i-węźle %lu (gałęzi %s) bloku bmap btree %lu

en: bad back (left) sibling pointer (saw %llu should be NULL (0))
    	in inode %llu (%s fork) bmap btree block %llu
pl: błędny wskaźnik wstecz (lewy) (napotkano %llu, powinien być NULL (0))
    	w i-węźle %llu (gałęzi %s) bloku bmap btree %llu

en: bad back (left) sibling pointer (saw %llu should be NULL (0))
    	in inode %lu (%s fork) bmap btree block %lu
pl: błędny wskaźnik wstecz (lewy) (napotkano %llu, powinien być NULL (0))
    	w i-węźle %lu (gałęzi %s) bloku bmap btree %lu

en: bad back pointer in %s block %u for inode %llu
pl: błędny wskaźnik wstecz w bloku %su %u dla i-węzła %llu

en: bad back pointer in %s block %u for inode %lu
pl: błędny wskaźnik wstecz w bloku %su %u dla i-węzła %lu

en: bad bestfree table in block %u in directory inode %llu:
pl: błędna tablica bestfree w bloku %u w i-węźle katalogu %llu:

en: bad bestfree table in block %u in directory inode %lu:
pl: błędna tablica bestfree w bloku %u w i-węźle katalogu %lu:

en: bad block directory tail for dir ino %lld
pl: błędny koniec katalogu bloku dla i-węzła katalogu %lld

en: bad block number %s
pl: błędny numer bloku %s

en: bad block number for bmap %s
pl: błędny numer bloku dla bmap %s

en: bad blocksize field
pl: błędne pole blocksize

en: bad blocksize log field
pl: błędne pole logu blocksize

en: bad blocktrash count %s
pl: błędna liczba bloków do zaśmiecenia %s

en: bad blocktrash max %s
pl: błędny koniec zaśmiecania %s

en: bad blocktrash min %s
pl: błędny początek zaśmiecania %s

en: bad blocktrash offset %s
pl: błędny offset bloków do zaśmiecenia %s

en: bad blocktrash type %s
pl: błędny typ zaśmiecania %s

en: bad blockuse count %s
pl: błędna liczba bloków dla blockuse: %s

en: bad bmap btree ptr 0x%llx in ino %llu
pl: błędny wskaźnik bmap btree 0x%llx w i-węźle %llu

en: bad bmap btree ptr 0x%llx in ino %lu
pl: błędny wskaźnik bmap btree 0x%llx w i-węźle %lu

en: bad bmap btree ptr 0x%lx in ino %lu
pl: błędny wskaźnik bmap btree 0x%lx w i-węźle %lu

en: bad btree key (is %llu, should be %llu) in inode %llu
    		%s fork, btree block %llu
pl: błędny klucz b-drzewa (jest %llu, powinno być %llu) w i-węźle %llu
    		gałąź %s, blok b-drzewa %llu

en: bad btree key (is %llu, should be %lu) in inode %lu
    		%s fork, btree block %lu
pl: błędny klucz b-drzewa (jest %llu, powinno być %lu) w i-węźle %lu
    		gałąź %s, blok b-drzewa %lu

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in %s btree block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bloku b-drzewa %s, blok %u/%u

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in bt%s block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bt%s, blok %u/%u

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in btbno block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bloku btbno %u/%u

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in finobt block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bloku finobt %u/%u

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in inobt block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bloku inobt %u/%u

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in inode %lld bmap block %lld
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w i-węźle %lld, blok bitmapy %lld

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in refcntbt block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bloku refcntbt %u/%u

en: bad btree nrecs (%u, min=%u, max=%u) in rmapbt block %u/%u
pl: błędna liczba rekordów b-drzewa (%u, min=%u, max=%u) w bloku rmapbt %u/%u

en: bad btree pointer (%u) in %sbt block %u/%u
pl: błędny wskaźnik b-drzewa (%u) w bloku %sbt %u/%u

en: bad character in field %s
pl: błędny znak w polu %s

en: bad copy to %s
pl: błędna kopia do %s

en: bad daddr %s
pl: błędny daddr %s

en: bad data fork in inode %llu
pl: błędna gałąź danych w i-węźle %llu

en: bad data fork in inode %lu
pl: błędna gałąź danych w i-węźle %lu

en: bad data fork in symlink %llu
pl: błędna gałąź danych w dowiązaniu symbolicznym %llu

en: bad data fork in symlink %lu
pl: błędna gałąź danych w dowiązaniu symbolicznym %lu

en: bad directory block magic # %#x for directory inode %llu block %d:
pl: błędna liczba magiczna bloku katalogu %#x dla i-węzła katalogu %llu bloku %d:

en: bad directory block magic # %#x for directory inode %lu block %d:
pl: błędna liczba magiczna bloku katalogu %#x dla i-węzła katalogu %lu bloku %d:

en: bad directory block magic # %#x in block %llu for directory inode %llu
pl: błędna liczba magiczna bloku katalogu %#x w bloku %llu dla i-węzła katalogu %llu

en: bad directory block magic # %#x in block %lu for directory inode %lu
pl: błędna liczba magiczna bloku katalogu %#x w bloku %lu dla i-węzła katalogu %lu

en: bad directory block magic # %#x in block %u for directory inode %llu
pl: błędna liczba magiczna bloku katalogu %#x w bloku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: bad directory block magic # %#x in block %u for directory inode %lu
pl: błędna liczba magiczna bloku katalogu %#x w bloku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: bad directory data magic # %#x for dir ino %lld block %d
pl: błędna liczba magiczna danych katalogu %#x dla i-węzła katalogu %lld, blok %d

en: bad directory leaf magic # %#x for directory inode %llu block %u
pl: błędna liczba magiczna liścia katalogu %#x dla i-węzła katalogu %llu bloku %u

en: bad directory leaf magic # %#x for directory inode %lu block %u
pl: błędna liczba magiczna liścia katalogu %#x dla i-węzła katalogu %lu bloku %u

en: bad ending inode # (%llu (0x%x 0x%zx)) in %s rec, skipping rec
pl: błędny numer końcowego i-węzła (%llu (0x%x 0x%zx)) w rekordzie %s, pominięto rekord

en: bad ending inode # (%lu (0x%x 0x%zx)) in %s rec, skipping rec
pl: błędny numer końcowego i-węzła (%lu (0x%x 0x%zx)) w rekordzie %s, pominięto rekord

en: bad entry count in block %u of directory inode %llu
pl: błędna liczba wpisów w bloku %u i-węzła katalogu %llu

en: bad entry count in block %u of directory inode %lu
pl: błędna liczba wpisów w bloku %u i-węzła katalogu %lu

en: bad error code - %d
pl: błędny kod błędu - %d

en: bad extent #%llu count (%llu) in symlink %llu data fork
pl: błędna liczba ekstentów #%llu (%llu) w gałęzi danych dowiązania symbolicznego %llu

en: bad extent #%llu offset (%llu) in symlink %llu data fork
pl: błędny offset ekstentu #%llu (%llu) w gałęzi danych dowiązania symbolicznego %llu

en: bad extent #%lu count (%lu) in symlink %lu data fork
pl: błędna liczba ekstentów #%lu (%lu) w gałęzi danych dowiązania symbolicznego %lu

en: bad extent #%lu offset (%lu) in symlink %lu data fork
pl: błędny offset ekstentu #%lu (%lu) w gałęzi danych dowiązania symbolicznego %lu

en: bad finobt block count %u, saw %u
pl: błędna liczba bloków finobt %u, widziano %u

en: bad flags %#x for %s dqblk %lld entry %d id %u
pl: błędne flagi %#x dla dqblk %s %lld, wpis %d, id %u

en: bad flags field in superblock %d
pl: błędne pole flag w superbloku %d

en: bad fork offset %d for inode %lld
pl: błędny offset gałęzi %d dla i-węzła %lld

en: bad format %d for inode %lld type %#o
pl: błędny format %d dla i-węzła %lld typu %#o

en: bad free block ent %d is %d should be %d for dir ino %lld block %d
pl: błędna liczba ent %d (równa %d, powinna być %d) wolnego bloku w i-węźle katalogu %lld, blok %d

en: bad free block firstdb %d for dir ino %lld block %d
pl: błędne firstdb wolnego bloku %d dla i-węzła katalogu %lld, blok %d

en: bad free block magic # %#x for dir ino %lld block %d
pl: błędna liczba magiczna wolnego bloku %#x dla i-węzła katalogu %lld, blok %d

en: bad free block nused %d should be %d for dir ino %lld block %d
pl: błędna liczba nused (%d, powinna być %d) wolnego bloku w i-węźle katalogu %lld, blok %d

en: bad free block nvalid/nused %d/%d for dir ino %lld block %d
pl: błędne liczby nvalid/nused (%d/%d) wolnych bloków w i-węźle katalogu %lld, blok %d

en: bad fsblock %s
pl: błędny fsblock %s

en: bad fwd (right) sibling pointer (saw %llu parent block says %llu)
    	in inode %llu (%s fork) bmap btree block %llu
pl: błędny wskaźnik w przód (prawy) (napotkano %llu, blok nadrzędny mówi %llu)
    	w i-węźle %llu (gałęzi %s) bloku bmap btree %llu

en: bad fwd (right) sibling pointer (saw %llu should be NULLFSBLOCK)
pl: błędny wskaźnik fwd (prawy) (napotkano %llu, powinno być NULLFSBLOCK)

en: bad fwd (right) sibling pointer (saw %llu should be NULLFSBLOCK)
    	in inode %llu (%s fork) bmap btree block %llu
pl: błędny wskaźnik w przód (prawy) (napotkano %llu, powinien być NULLFSBLOCK)
    	w i-węźle %llu (gałęzi %s) bloku bmap btree %llu

en: bad fwd (right) sibling pointer (saw %lu parent block says %lu)
    	in inode %lu (%s fork) bmap btree block %lu
pl: błędny wskaźnik w przód (prawy) (napotkano %lu, blok nadrzędny mówi %lu)
    	w i-węźle %lu (gałęzi %s) bloku bmap btree %lu

en: bad fwd (right) sibling pointer (saw %lu should be NULLFSBLOCK)
pl: błędny wskaźnik fwd (prawy) (napotkano %lu, powinno być NULLFSBLOCK)

en: bad fwd (right) sibling pointer (saw %lu should be NULLFSBLOCK)
    	in inode %lu (%s fork) bmap btree block %lu
pl: błędny wskaźnik w przód (prawy) (napotkano %lu, powinien być NULLFSBLOCK)
    	w i-węźle %lu (gałęzi %s) bloku bmap btree %lu

en: bad hash ordering in block %u of directory inode %llu
pl: błędna kolejność hasza w bloku %u i-węzła katalogu %llu

en: bad hash ordering in block %u of directory inode %lu
pl: błędna kolejność hasza w bloku %u i-węzła katalogu %lu

en: bad hash path in attribute fork for inode %llu
pl: błędna ścieżka hasza w gałęzi atrybutów dla i-węzła %llu

en: bad hash path in attribute fork for inode %lu
pl: błędna ścieżka hasza w gałęzi atrybutów dla i-węzła %lu

en: bad hash path in directory %llu
pl: błędna ścieżka hasza w katalogu %llu

en: bad hash path in directory %lu
pl: błędna ścieżka hasza w katalogu %lu

en: bad hash table for directory inode %llu (%s):
pl: błędna tablica haszująca dla i-węzła katalogu %llu (%s):

en: bad hash table for directory inode %lu (%s):
pl: błędna tablica haszująca dla i-węzła katalogu %lu (%s):

en: bad hashvalue for attribute entry %d in attr block %u, inode %llu
pl: błędna wartość hasza dla wpisu atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu

en: bad hashvalue for attribute entry %d in attr block %u, inode %lu
pl: błędna wartość hasza dla wpisu atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu

en: bad header depth for directory inode %llu
pl: błędna głębokość nagłówka dla i-węzła katalogu %llu

en: bad header depth for directory inode %lu
pl: błędna głębokość nagłówka dla i-węzła katalogu %lu

en: bad id %u for %s dqblk %lld entry %d id %u
pl: błędne id %u dla dqblk %s %lld, wpis %d, id %u

en: bad inobt block count %u, saw %u
pl: błędna liczba bloków inobt %u, widziano %u

en: bad inode alignment field in superblock %d
pl: błędne pole wyrównania i-węzłów w superbloku %d

en: bad inode format in inode %llu
pl: błędny format i-węzła w i-węźle %llu

en: bad inode format in inode %lu
pl: błędny format i-węzła w i-węźle %lu

en: bad inode number %lld
pl: błędny numer i-węzła %lld

en: bad inode size or inconsistent with number of inodes/block
pl: błędny rozmiar i-węzła lub niespójność z liczbą i-węzłów/blok

en: bad inode type %#o inode %llu
pl: błędny typ i-węzła %#o w i-węźle %llu

en: bad inode type %#o inode %lu
pl: błędny typ i-węzła %#o w i-węźle %lu

en: bad key in bmbt root (is %llu, would reset to %llu) in inode %llu %s fork
pl: błędny klucz w korzeniu bmbt (jest %llu, zostałby przestawiony na %llu) w i-węźle %llu gałęzi %s

en: bad key in bmbt root (is %lu, would reset to %lu) in inode %lu %s fork
pl: błędny klucz w korzeniu bmbt (jest %lu, zostałby przestawiony na %lu) w i-węźle %lu gałęzi %s

en: bad leaf block forw/back pointers %d/%d for dir ino %lld block %d
pl: błędne wskaźniki przód/tył (%d/%d) bloku liścia w i-węźle katalogu %lld, blok %d

en: bad len for bmap %s
pl: błędna długość dla bmap %s

en: bad length # %d for agi %d, should be %d
pl: błędna długość %d dla agi %d, powinno być %d

en: bad length # %d for agi %d, should be %llu
pl: błędna długość %d dla agi %d, powinno być %llu

en: bad length # %d for agi %d, should be %lu
pl: błędna długość %d dla agi %d, powinno być %lu

en: bad length %d for agf %d, should be %d
pl: błędna długość %d dla agf %d, powinno być %d

en: bad length %d for agf %d, should be %llu
pl: błędna długość %d dla agf %d, powinno być %llu

en: bad length %d for agf %d, should be %lu
pl: błędna długość %d dla agf %d, powinno być %lu

en: bad level %d in %s block %u for inode %llu
pl: błędny poziom %d w bloku %su %u dla i-węzła %llu

en: bad level %d in %s block %u for inode %lu
pl: błędny poziom %d w bloku %su %u dla i-węzła %lu

en: bad level %d in inode %llu bmap btree root block
pl: błędny poziom %d w bloku głównym bmap btree i-węzła %llu

en: bad level %d in inode %lu bmap btree root block
pl: błędny poziom %d w bloku głównym bmap btree i-węzła %lu

en: bad levels %u for btbcnt root, agno %d
pl: błędna liczba poziomów %u dla korzenia btbcnt, agno %d

en: bad levels %u for btbno root, agno %d
pl: błędna liczba poziomów %u dla korzenia btbno, agno %d

en: bad levels %u for finobt root, agno %d
pl: błędna liczba poziomów %u dla korzenia finobt, agno %d

en: bad levels %u for inobt root, agno %d
pl: błędna liczba poziomów %u dla korzenia inobt, agno %d

en: bad levels %u for refcountbt root, agno %d
pl: błędna liczba węzłów %u dla korzenia refcountbt, agno %d

en: bad levels %u for rmapbt root, agno %d
pl: błędna liczba poziomów %u dla korzenia rmapbt, agno %d

en: bad log command, ignored
pl: błędne polecenie logowania, zignorowano

en: bad log/data device sector size fields in superblock %d
pl: błędne pola rozmiaru sektora urządzenia logu/danych w superbloku %d

en: bad magic # %#x in %s btree block %d/%d
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku b-drzewa %s %d/%d

en: bad magic # %#x in %sbt block %d/%d
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku %sbt %d/%d

en: bad magic # %#x in bt%s block %d/%d
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku bt%s %d/%d

en: bad magic # %#x in btbno block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku btbno %u/%u

en: bad magic # %#x in btcnt block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku btcbt %u/%u

en: bad magic # %#x in finobt block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku finobt %u/%u

en: bad magic # %#x in inobt block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku inobt %u/%u

en: bad magic # %#x in inode %lld bmbt block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w i-węźle %lld, blok bmbt %u/%u

en: bad magic # %#x in inode %llu (%s fork) bmbt block %llu
pl: błędna liczba magiczna %#x w i-węźle %llu (gałąź %s) blok bmbt %llu

en: bad magic # %#x in inode %lu (%s fork) bmbt block %lu
pl: błędna liczba magiczna %#x w i-węźle %lu (gałąź %s) blok bmbt %lu

en: bad magic # %#x in refcntbt block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku refcntbt %u/%u

en: bad magic # %#x in rmapbt block %u/%u
pl: błędna liczba magiczna %#x w bloku rmapbt %u/%u

en: bad magic # 0x%x for agf %d
pl: błędna liczba magiczna 0x%x dla agf %d

en: bad magic # 0x%x for agi %d
pl: błędna liczba magiczna 0x%x dla agi %d

en: bad magic number
pl: błędna liczba magiczna

en: bad magic number %#x for %s dqblk %lld entry %d id %u
pl: błędna liczba magiczna %#x dla dqblk %s %lld, wpis %d, id %u

en: bad magic number %#x for inode %lld
pl: błędna liczba magiczna %#x dla i-węzła %lld

en: bad magic number %x in %s block %u for inode %llu
pl: błędna liczba magiczna %x w bloku %su %u dla i-węzła %llu

en: bad magic number %x in %s block %u for inode %lu
pl: błędna liczba magiczna %x w bloku %su %u dla i-węzła %lu

en: bad magic number 0x%x on inode %llu%c
pl: błędna liczba magiczna 0x%x w i-węźle %llu%c

en: bad magic number 0x%x on inode %lu%c
pl: błędna liczba magiczna 0x%x w i-węźle %lu%c

en: bad min/max for blocktrash command
pl: błędny początek/koniec polecenia blocktrash

en: bad mode %#o for free inode %lld
pl: błędne uprawnienia %#o dla wolnego i-węzła %lld

en: bad nblocks %lld for free inode %lld
pl: błędna liczba bloków %lld dla wolnego i-węzła %lld

en: bad nblocks %lld for inode %lld, counted %lld
pl: błędna liczba bloków %lld dla i-węzła %lld, naliczono %lld

en: bad nblocks %llu for inode %llu, would reset to %llu
pl: błędne nblocks %llu dla i-węzła %llu, zostałoby przestawione na %llu

en: bad nblocks %llu for inode %lu, would reset to %lu
pl: błędne nblocks %llu dla i-węzła %lu, zostałoby przestawione na %lu

en: bad next unlinked %#x for inode %lld
pl: błędny następny niedowiązany %#x dla i-węzła %lld

en: bad next_unlinked 0x%x on inode %llu%c
pl: błędne pole next_unlinked 0x%x w i-węźle %llu%c

en: bad next_unlinked 0x%x on inode %lu%c
pl: błędne pole next_unlinked 0x%x w i-węźle %lu%c

en: bad nextents %d for inode %lld, counted %d
pl: błędna liczba ekstentów %d dla i-węzła %lld, naliczono %d

en: bad nextents %llu for inode %llu, would reset to %llu
pl: błędne nextents %llu dla i-węzła %llu, zostałoby przestawione na %llu

en: bad nextents %lu for inode %lu, would reset to %lu
pl: błędne nextents %lu dla i-węzła %lu, zostałoby przestawione na %lu

en: bad nlink %d for free inode %lld
pl: błądna liczba dowiązań %d dla wolnego i-węzła %lld

en: bad node block level %d for dir ino %lld block %d
pl: błędny poziom bloku węzła %d dla i-węzła katalogu %lld, blok %d

en: bad number of extents %llu for inode %lld
pl: błędna liczba ekstentów %llu dla i-węzła %lld

en: bad number of extents (%llu) in symlink %llu data fork
pl: błędna liczba ekstentów (%llu) w gałęzi danych dowiązania symbolicznego %llu

en: bad number of extents (%lu) in symlink %lu data fork
pl: błędna liczba ekstentów (%lu) w gałęzi danych dowiązania symbolicznego %lu

en: bad numrecs 0 in inode %llu bmap btree root block
pl: błędne numrecs 0 w bloku głównym bmap btree i-węzła %llu

en: bad numrecs 0 in inode %lu bmap btree root block
pl: błędne numrecs 0 w bloku głównym bmap btree i-węzła %lu

en: bad on-disk superblock %d - %s
pl: błędny superblok %d na dysku - %s

en: bad option -%c for ncheck command
pl: błędna opcja -%c dla polecenia ncheck

en: bad option for attr_remove command
pl: błędna opcja dla polecenia attr_remove

en: bad option for attr_set command
pl: błędna opcja dla polecenia attr_set

en: bad option for blockget command
pl: błędna opcja dla polecenia blockget

en: bad option for blocktrash command
pl: błędna opcja polecenia blocktrash

en: bad option for blockuse command
pl: błędna opcja dla polecenia blockuse

en: bad option for bmap command
pl: błędna opcja dla polecenia bmap

en: bad option for btdump command
pl: błędna opcja dla polecenia btdump

en: bad option for crc command
pl: błędna opcja dla polecenia crc

en: bad option for dquot command
pl: błędna opcja dla polecenia dquot

en: bad option for frag command
pl: błędna opcja dla polecenia frag

en: bad option for fuzz command
pl: błędna opcja dla polecenia fuzz

en: bad option for write command
pl: błędna opcja dla polecenia write

en: bad options for btdump command
pl: błędne opcje dla polecenia btdump

en: bad or unsupported version
pl: błędna lub nie obsługiwana wersja

en: bad primary superblock - %s !!!
pl: błędny główny superblok - %s!!!

en: bad range claimed [%d, %d) in da block
pl: błędny przedział [%d, %d) przypisany w bloku da

en: bad read of %d bytes from %s: %s
pl: błędny odczyt %d bajtów z %s: %s

en: bad refcountbt block count %u, saw %u
pl: błędna liczba bloków refcountbt %u, widziano %u

en: bad rmapbt block count %u, saw %u
pl: błędna liczba bloków rmapbt %u, widziano %u

en: bad sb magic # %#x in AG %u
pl: błędna liczba magiczna superbloku %#x w AG %u

en: bad sb magic # %#x in ag %u
pl: błędna liczba magiczna %#x superbloku w ag %u

en: bad sb version # %#x in AG %u
pl: błędny numer wersji superbloku %#x w AG %u

en: bad sb version # %#x in ag %u
pl: błędny numer wersji %#x superbloku w ag %u

en: bad sector size
pl: błędny rozmiar sektora

en: bad security value for attribute entry %d in attr block %u, inode %llu
pl: błędna wartość bezpieczeństwa dla wpisu atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu

en: bad security value for attribute entry %d in attr block %u, inode %lu
pl: błędna wartość bezpieczeństwa dla wpisu atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu

en: bad sequence # %d for agf %d
pl: błędny numer sekwencji %d dla agf %d

en: bad sequence # %d for agi %d
pl: błędny numer sekwencji %d dla agi %d

en: bad shared version number in superblock
pl: błędny numer wersji współdzielenia w superbloku

en: bad sibling back pointer for block %u in attribute fork for inode %llu
pl: błędny wskaźnik wsteczny dla bloku %u w gałęzi atrybutów dla i-węzła %llu

en: bad sibling back pointer for block %u in attribute fork for inode %lu
pl: błędny wskaźnik wsteczny dla bloku %u w gałęzi atrybutów dla i-węzła %lu

en: bad sibling back pointer for block %u in directory inode %llu
pl: błędny wskaźnik wstecz dla bloku %u w i-węźle katalogu %llu

en: bad sibling back pointer for block %u in directory inode %lu
pl: błędny wskaźnik wstecz dla bloku %u w i-węźle katalogu %lu

en: bad size (%lld) or format (%d) for directory inode %lld
pl: błędny rozmiar (%lld) lub format (%d) dla i-węzła katalogu %lld

en: bad size/format for directory %llu
pl: błędny rozmiar/format dla katalogu %llu

en: bad size/format for directory %lu
pl: błędny rozmiar/format dla katalogu %lu

en: bad stale count
pl: błędna liczba stale

en: bad stale count in block %u of directory inode %llu
pl: błędna liczba stale %u i-węzła katalogu %llu

en: bad stale count in block %u of directory inode %lu
pl: błędna liczba stale %u i-węzła katalogu %lu

en: bad starting inode # (%llu (0x%x 0x%x)) in %s rec, skipping rec
pl: błędny numer początkowego i-węzła (%llu (0x%x 0x%x)) w rekordzie %s, pominięto rekord

en: bad starting inode # (%lu (0x%x 0x%x)) in %s rec, skipping rec
pl: błędny numer początkowego i-węzła (%lu (0x%x 0x%x)) w rekordzie %s, pominięto rekord

en: bad state %d, inode %llu bmap block 0x%llx
pl: błędny stan %d, i-węzeł %llu blok bmap 0x%llx

en: bad state %d, inode %lu bmap block 0x%lx
pl: błędny stan %d, i-węzeł %lu blok bmap 0x%lx

en: bad state in block map %d
pl: błędny stan w mapie bloku %d

en: bad state in block map %llu
pl: błędny stan w mapie bloku %llu

en: bad state in block map %lu
pl: błędny stan w mapie bloku %lu

en: bad state in rt extent map %llu
pl: błędny stan w mapie ekstentu rt %llu

en: bad state in rt extent map %lu
pl: błędny stan w mapie ekstentu rt %lu

en: bad stripe unit in superblock
pl: błędna jednostka pasa w superbloku

en: bad stripe unit/width fields in superblock %d
pl: błędne pola jednostki/szerokości pasa w superbloku %d

en: bad stripe width in superblock
pl: błędna szerokość pasa w superbloku

en: bad superblock magic number %x, giving up
pl: błędna liczba magiczna superbloku %x, poddaję się

en: bad symlink header ino %llu, file block %d, disk block %llu
pl: błędny i-węzeł nagłówka dowiązania symbolicznego %llu, blok pliku %d, blok dysku %llu

en: bad symlink header ino %lu, file block %d, disk block %lu
pl: błędny i-węzeł nagłówka dowiązania symbolicznego %lu, blok pliku %d, blok dysku %lu

en: bad syntax in field name %s
pl: błędna składnia w nazwie pola %s

en: bad uncorrected agheader %d, skipping ag...
pl: błędny nie poprawiony agheader %d, pominięto ag...

en: bad uuid %s for agf %d
pl: błędny uuid %s dla agf %d

en: bad uuid %s for agi %d
pl: błędny uuid %s dla agi %d

en: bad value for debug %s
pl: błędna wartość diagnostyki %s

en: bad value for inode number %s
pl: błędna wartość numeru i-węzła %s

en: bad version # %d for agf %d
pl: błędny numer wersji %d dla agf %d

en: bad version # %d for agi %d
pl: błędny numer wersji %d dla agi %d

en: bad version number %#x for %s dqblk %lld entry %d id %u
pl: błędny numer wersji %#x dla dqblk %s %lld, wpis %d, id %u

en: bad version number %#x for inode %lld
pl: błędny numer wersji %#x dla i-węzła %lld

en: bad version number 0x%x on inode %llu%c
pl: błędny numer wersji 0x%x w i-węźle %llu%c

en: bad version number 0x%x on inode %lu%c
pl: błędny numer wersji 0x%x w i-węźle %lu%c

en: bad write of %d bytes to %s: %s
pl: błędny zapis %d bajtów do %s: %s

en: bad write2 of %d bytes to %s: %s
pl: błędny zapis 2 %d bajtów do %s: %s

en: badly aligned %s rec (starting inode = %llu)
pl: błędnie wyrównany rekord %s (początkowy i-węzeł = %llu)

en: badly aligned %s rec (starting inode = %lu)
pl: błędnie wyrównany rekord %s (początkowy i-węzeł = %lu)

en: bestfree %d for dir ino %lld block %d doesn't match table value %d
pl: bestfree %d dla i-węzła katalogu %lld, blok %d nie zgadza się z wartością w tablicy %d

en: between %d and %d
pl: od %d do %d

en: big ATTR set failed
pl: duży zbiór ATTR nie powiódł się

en: big endian irix
pl: IRIX big endian

en: big endian linux
pl: Linux big endian

en: blkmap_getn malloc failed (%llu bytes)
pl: malloc w blkmap_getn nie powiodło się (%llu bajtów)

en: blkmap_getn malloc failed (%lu bytes)
pl: malloc w blkmap_getn nie powiodło się (%lu bajtów)

en: block %lld for rtbitmap inode is missing
pl: brak bloku %lld dla i-węzła rtbitmapy

en: block %lld for rtsummary inode is missing
pl: brak bloku %lld dla i-węzła rtsummary

en: block %llu (%u/%u) type %s
pl: blok %llu (%u/%u) typu %s

en: block %llu for directory inode %llu is missing
pl: brak bloku %llu dla i-węzła katalogu %llu

en: block %lu for directory inode %lu is missing
pl: brak bloku %lu dla i-węzła katalogu %lu

en: block %u for directory inode %llu is missing
pl: brak bloku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: block %u for directory inode %lu is missing
pl: brak bloku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: block %u/%u beyond end of expected area
pl: blok %u/%u za końcem oczekiwanego obszaru

en: block %u/%u claimed by inode %lld, previous inum %lld
pl: blok %u/%u przypisany do i-węzła %lld, poprzedni inum %lld

en: block %u/%u expected type %s got %s
pl: blok %u/%u: oczekiwano typu %s, otrzymano %s

en: block %u/%u out of range
pl: blok %u/%u poza zakresem

en: block %u/%u type %s not expected
pl: blok %u/%u typu %s nie oczekiwany

en: block (%d,%d-%d) multiply claimed by %s space tree, state - %d
pl: blok (%d,%d-%d) wielokrotnie przypisany do drzewa miejsca %s, stan - %d

en: block 0 for directory inode %lld is missing
pl: brak bloku 0 dla i-węzła katalogu %lld

en: block 0 of inode %llu attribute fork is missing
pl: brak bloku 0 i-węzła %llu gałęzi atrybutów

en: block 0 of inode %lu attribute fork is missing
pl: brak bloku 0 i-węzła %lu gałęzi atrybutów

en: block device
pl: urządzenie blokowe

en: block in attribute fork of inode %llu is not valid
pl: blok w gałęzi atrybutów i-węzła %llu nie jest poprawny

en: block in attribute fork of inode %lu is not valid
pl: blok w gałęzi atrybutów i-węzła %lu nie jest poprawny

en: block size %d cannot be smaller than sector size %d
pl: rozmiar bloku %d nie może być mniejszy niż rozmiar sektora %d

en: block usage information not allocated
pl: informacja o wykorzystaniu bloków nie przydzielona

en: blocks
pl: bloków

en: blocks %u/%u..%u claimed by block %u/%u
pl: bloki %u/%u..%u przypisane do bloku %u/%u

en: blocks %u/%u..%u claimed by inode %lld
pl: blok %u/%u..%u przypisany do i-węzła %lld

en: blocks %u/%u..%u out of range
pl: bloki %u/%u..%u poza zakresem

en: blocksize %llu too large
pl: rozmiar bloku %llu jest zbyt duży

en: blocksize %llu too small
pl: rozmiar bloku %llu jest zbyt mały

en: blocktrash: %u/%u %s block %d bit%s starting %d:%d %s
pl: blocktrash: %u/%u %s blok %d bit%s początek %d:%d %s

en: blocktrash: no matching blocks
pl: blocktrash: brak pasujących bloków

en: blocktrash: seed %u
pl: blocktash: zarodek %u

en: bmap rec out of order, inode %lld entry %d
pl: błędna kolejność bmap rec - i-węzeł %lld, wpis %d

en: bmap rec out of order, inode %llu entry %llu [o s c] [%llu %llu %llu], %llu [%llu %llu %llu]
pl: rekord bmap w błędnej kolejności, i-węzeł %llu wpis %llu [o s c] [%llu %llu %llu], %llu [%llu %llu %llu]

en: bmap rec out of order, inode %lu entry %lu [o s c] [%lu %lu %lu], %lu [%lu %lu %lu]
pl: rekord bmap w błędnej kolejności, i-węzeł %lu wpis %lu [o s c] [%lu %lu %lu], %lu [%lu %lu %lu]

en: bogus .. inode number (%llu) in directory inode %llu,
pl: błędny numer i-węzła .. (%llu) w i-węźle katalogu %llu,

en: bogus .. inode number (%lu) in directory inode %lu,
pl: błędny numer i-węzła .. (%lu) w i-węźle katalogu %lu,

en: bogus quota flags 0x%x set in superblock
pl: niepoprawne flagi limitów 0x%x ustawione w superbloku

en: both data su and data sw options must be specified
pl: trzeba podać obie opcje su i sw dla danych

en: both data sunit and data swidth options must be specified
pl: trzeba podać obie opcje sunit i swidth dla danych

en: bstat conversion error on %s: %s
pl: błąd konwersji bstat dla %s: %s

en: bstat conversion error: %s
pl: błąd konwersji bstat: %s

en: btree block %d/%d is suspect, error %d
pl: blok b-drzewa %d/%d jest podejrzany, błąd %d

en: btree cycle detected in attribute fork for inode %llu
pl: wykryto cykl b-drzewa w gałęzi atrybutów dla i-węzła %llu

en: btree cycle detected in attribute fork for inode %lu
pl: wykryto cykl b-drzewa w gałęzi atrybutów dla i-węzła %lu

en: bucket[%d - %d]:
pl: kubełek[%d - %d]:

en: byte range end [%d %d) in da block larger than blocksize %d
pl: koniec przedziału bajtów [%d %d) w bloku da większy niż rozmiar bloku %d

en: calculate hash value
pl: obliczenie wartości skrótu

en: calloc failed in dir_hash_init
pl: calloc nie powiodło się w dir_hash_init

en: calls fdatasync(2) to flush the files in-core data to disk
pl: wywołanie fdatasync(2) aby zrzucić dane pliku z pamięci na dysk

en: calls fsync(2) to flush all in-core file state to disk
pl: wywołanie fsync(2) aby zrzucić cały stan pliku z pamięci na dysk

en: calls sync(2) to flush all in-core filesystem state to disk
pl: wywołanie sync(2) aby zrzucić cały stan systemu plików z pamięci na dysk

en: calls syncfs(2) to flush all in-core filesystem state to disk
pl: wywołanie syncfs(2) aby zrzucić cały stan systemu plików z pamięci na dysk

en: can't access block %llu (fsbno %llu) of realtime bitmap inode %llu
pl: brak dostępu do bloku %llu (fsbno %llu) i-węzła bitmapy realtime %llu

en: can't access block %llu (fsbno %llu) of realtime summary inode %llu
pl: brak dostępu do bloku %llu (fsbno %llu) i-węzła opisu realtime %llu

en: can't access block %lu (fsbno %lu) of realtime bitmap inode %lu
pl: brak dostępu do bloku %lu (fsbno %lu) i-węzła bitmapy realtime %lu

en: can't access block %lu (fsbno %lu) of realtime summary inode %lu
pl: brak dostępu do bloku %lu (fsbno %lu) i-węzła opisu realtime %lu

en: can't allocate memory for superblock
pl: nie można przydzielić pamięci dla superbloku

en: can't get %s for ag %d
pl: nie można uzyskać %s dla ag %d

en: can't get map info for %s block %u of inode %llu
pl: nie można uzyskać informacji o mapie dla bloku %su %u i-węzła %llu

en: can't get map info for %s block %u of inode %lu
pl: nie można uzyskać informacji o mapie dla bloku %su %u i-węzła %lu

en: can't get size of data subvolume
pl: nie można pobrać rozmiaru podwolumenu danych

en: can't have both external and internal logs
pl: nie można mieć jednocześnie zewnętrznego i wewnętrznego logu

en: can't make "." entry in dir ino %llu, createname error %d
pl: nie można utworzyć wpisu "." w i-węźle katalogu %llu, błąd createname %d

en: can't make "." entry in dir ino %lu, createname error %d
pl: nie można utworzyć wpisu "." w i-węźle katalogu %lu, błąd createname %d

en: can't make ".." entry in root inode %llu, createname error %d
pl: nie można utworzyć wpisu ".." w i-węźle głównego katalogu %llu, błąd createname %d

en: can't make ".." entry in root inode %lu, createname error %d
pl: nie można utworzyć wpisu ".." w i-węźle głównego katalogu %lu, błąd createname %d

en: can't make %s, createname error %d
pl: nie można zrobić %s, błąd createname %d

en: can't map block %u for attribute fork for inode %llu
pl: nie można odwzorować bloku %u dla gałęzi atrybutów dla i-węzła %llu

en: can't map block %u for attribute fork for inode %lu
pl: nie można odwzorować bloku %u dla gałęzi atrybutów dla i-węzła %lu

en: can't map block %u for directory inode %llu
pl: nie można odwzorować bloku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: can't map block %u for directory inode %lu
pl: nie można odwzorować bloku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: can't open %s
pl: nie można otworzyć %s

en: can't open %s for writing
pl: nie można otworzyć %s do zapisu

en: can't pop anything from I/O stack
pl: nie można pobrać nic ze stosu we/wy

en: can't read %s block %u for inode %llu
pl: nie można odczytać bloku %su %u dla i-węzła %llu

en: can't read %s block %u for inode %lu
pl: nie można odczytać bloku %su %u dla i-węzła %lu

en: can't read agf block for ag %u
pl: nie można odczytać bloku agf dla ag %u

en: can't read agfl block for ag %d
pl: nie można odczytać bloku agfl dla ag %d

en: can't read agfl block for ag %u
pl: nie można odczytać bloku agfl dla ag %u

en: can't read agi block for ag %u
pl: nie można odczytać bloku agi w ag %u

en: can't read block %lld for %s quota inode (fsblock %lld)
pl: nie można odczytać bloku %lld i-węzła limitów %s (blok fs %lld)

en: can't read block %lld for rtbitmap inode
pl: nie można odczytać bloku %lld dla i-węzła rtbitmapy

en: can't read block %lld for rtsummary inode
pl: nie można odczytać bloku %lld dla i-węzła rtsummary

en: can't read block %llu for directory inode %llu
pl: nie można odczytać bloku %llu dla i-węzła katalogu %llu

en: can't read block %lu for directory inode %lu
pl: nie można odczytać bloku %lu dla i-węzła katalogu %lu

en: can't read block %u for directory inode %lld
pl: nie można odczytać bloku %u dla i-węzła katalogu %lld

en: can't read block %u for directory inode %llu
pl: nie można odczytać bloku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: can't read block %u for directory inode %llu, error %d
pl: nie można odczytać bloku %u dla i-węzła katalogu %llu, błąd %d

en: can't read block %u for directory inode %lu
pl: nie można odczytać bloku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: can't read block %u for directory inode %lu, error %d
pl: nie można odczytać bloku %u dla i-węzła katalogu %lu, błąd %d

en: can't read block %u/%u for trashing
pl: nie można odczytać bloku %u/%u w celu zaśmiecenia

en: can't read block 0 for directory inode %lld
pl: nie można odczytać bloku 0 dla i-węzła katalogu %lld

en: can't read block 0 of inode %llu attribute fork
pl: nie można odczytać bloku 0 i-węzła %llu gałęzi atrybutów

en: can't read block 0 of inode %lu attribute fork
pl: nie można odczytać bloku 0 i-węzła %lu gałęzi atrybutów

en: can't read btree block %d/%d
pl: nie można odczytać bloku b-drzewa %d/%d

en: can't read btree block %u/%u
pl: nie można odczytać bloku b-drzewa %u/%u

en: can't read data block %u for directory inode %llu error %d
pl: nie można odczytać bloku danych %u dla i-węzła katalogu %llu, błąd %d

en: can't read data block %u for directory inode %lu error %d
pl: nie można odczytać bloku danych %u dla i-węzła katalogu %lu, błąd %d

en: can't read file block %u (fsbno %llu) for attribute fork of inode %llu
pl: nie można odczytać bloku pliku %u (fsbno %llu) dla gałęzi atrybutów i-węzła %llu

en: can't read file block %u (fsbno %lu) for attribute fork of inode %lu
pl: nie można odczytać bloku pliku %u (fsbno %lu) dla gałęzi atrybutów i-węzła %lu

en: can't read file block %u for directory inode %llu
pl: nie można odczytać bloku pliku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: can't read file block %u for directory inode %lu
pl: nie można odczytać bloku pliku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: can't read freespace block %u for directory inode %llu, error %d
pl: nie można odczytać bloku wolnego miejsca %u dla i-węzła katalogu %llu, błąd %d

en: can't read freespace block %u for directory inode %lu, error %d
pl: nie można odczytać bloku wolnego miejsca %u dla i-węzła katalogu %lu, błąd %d

en: can't read inode block %u/%u
pl: nie można odczytać bloku i-węzła %u/%u

en: can't read leaf block %u for directory inode %llu, error %d
pl: nie można odczytać bloku liścia %u dla i-węzła katalogu %llu, błąd %d

en: can't read leaf block %u for directory inode %lu, error %d
pl: nie można odczytać bloku liścia %u dla i-węzła katalogu %lu, błąd %d

en: can't read remote block for attributes of inode %llu
pl: nie można odczytać odległego bloku dla atrybutów i-węzła %llu

en: can't read remote block for attributes of inode %lu
pl: nie można odczytać odległego bloku dla atrybutów i-węzła %lu

en: can't read superblock for AG %u
pl: nie można odczytać superbloku dla AG %u

en: can't read superblock for ag %u
pl: nie można odczytać superbloku dla ag %u

en: can't set block offset to %d
pl: nie można ustawić offsetu bloku na %d

en: can't stat mount point "%s": %s
pl: nie można wykonać stat na punkcie montowania "%s": %s

en: cannot alloc lost block bitmap
pl: nie można przydzielić bitmapy utraconego bloku

en: cannot alloc sb_fdblocks_ag buffers
pl: nie można przydzielić buforów sb_fdblocks_ag

en: cannot alloc sb_icount_ag buffers
pl: nie można przydzielić buforów sb_icount_ag

en: cannot alloc sb_ifree_ag buffers
pl: nie można przydzielić buforów sb_ifree_ag

en: cannot allocate buffer (%d)
pl: nie udało się przydzielić bufora (%d)

en: cannot allocate worker item, error = [%d] %s
pl: nie można przydzielić elementu pracującego, błąd: [%d] %s

en: cannot create tmpdir: %s: %s
pl: nie można utworzyć katalogu tymczasowego: %s: %s

en: cannot create worker threads, error = [%d] %s
pl: nie można utworzyć wątków pracujących, błąd: [%d] %s

en: cannot delete timer
pl: nie można usunąć zegara

en: cannot get realtime geometry for: %s
pl: nie można uzyskać geometrii realtime dla: %s

en: cannot malloc enough for ACL attribute
pl: nie można wykonać wystarczającego malloc dla atrybutu ACL

en: cannot malloc enough for remotevalue attribute for inode %llu
pl: nie można przydzielić wystarczająco dużo dla atrybutu remotevalue dla i-węzła %llu

en: cannot malloc enough for remotevalue attribute for inode %lu
pl: nie można przydzielić wystarczająco dużo dla atrybutu remotevalue dla i-węzła %lu

en: cannot malloc pointer to done vector
pl: nie udało się przydzielić wskaźnika do wektora wykonania

en: cannot open: %s: Permission denied
pl: nie można otworzyć: %s: brak uprawnień

en: cannot read %s inode %llu, block %llu, disk block %llu, err=%d
pl: nie można odczytać i-węzła %s %llu, blok %llu, blok dysku %llu, błąd=%d

en: cannot read %s inode %lu, block %lu, disk block %lu, err=%d
pl: nie można odczytać i-węzła %s %lu, blok %lu, blok dysku %lu, błąd=%d

en: cannot read agbno (%u/%u), disk block %ld
pl: nie można odczytać agbno (%u/%u), blok dysku %ld

en: cannot read agbno (%u/%u), disk block %lld
pl: nie można odczytać agbno (%u/%u), blok dysku %lld

en: cannot read agi block %ld for ag %u
pl: nie można odczytać bloku agi %ld dla ag %u

en: cannot read agi block %lld for ag %u
pl: nie można odczytać bloku agi %lld dla ag %u

en: cannot read inode %llu, disk block %lld, cnt %d
pl: nie można odczytać i-węzła %llu, blok dysku %lld, cnt %d

en: cannot read inode %llu, file block %d, NULL disk block
pl: nie można odczytać i-węzła %llu, blok pliku %d, zerowy blok dysku

en: cannot read inode %llu, file block %d, disk block %llu
pl: nie można odczytać i-węzła %llu, blok pliku %d, blok dysku %llu

en: cannot read inode %llu, file block %llu, disk block %llu
pl: nie można odczytać i-węzła %llu, blok pliku %llu, blok dysku %llu

en: cannot read inode %lu, disk block %ld, cnt %d
pl: nie można odczytać i-węzła %lu, blok dysku %ld, cnt %d

en: cannot read inode %lu, file block %d, NULL disk block
pl: nie można odczytać i-węzła %lu, blok pliku %d, zerowy blok dysku

en: cannot read inode %lu, file block %d, disk block %lu
pl: nie można odczytać i-węzła %lu, blok pliku %d, blok dysku %lu

en: cannot read inode %lu, file block %lu, disk block %lu
pl: nie można odczytać i-węzła %lu, blok pliku %lu, blok dysku %lu

en: cannot read inode (%u/%u), disk block %llu
pl: nie można odczytać i-węzła (%u/%u), blok dysku %llu

en: cannot read inode (%u/%u), disk block %lu
pl: nie można odczytać i-węzła (%u/%u), blok dysku %lu

en: cannot reserve space
pl: nie można zarezerwować miejsca

en: cannot strdup command '%s': %s
pl: nie można wykonać strdup na poleceniu '%s': %s

en: cannot terminate worker item, error = [%d] %s
pl: nie można zakończyć elementu pracującego, błąd: [%d] %s

en: change extended inode flags on the currently open file
pl: zmiana rozszerzonych flag i-węzłów aktualnie otwartego pliku

en: change project identifier on the currently open file
pl: zmiana identyfikatora projektu aktualnie otwartego pliku

en: change the read/write permissions on the currently open file
pl: zmiana uprawnień do odczytu/zapisu aktualnie otwartego pliku

en: char device
pl: urządzenie znakowe

en: check for inodes claiming duplicate blocks
pl: szukanie i-węzłów odwołujących się do powtórzonych bloków

en: check uncertain AG inodes
pl: sprawdzanie niepewnych i-węzłów AG

en: check, setup or clear project quota trees
pl: sprawdzenie, ustanowienie lub usunięcie drzew projektów

en: checked inodes
pl: sprawdzono i-węzły

en: checking inode %llu
pl: sprawdzanie i-węzła %llu

en: cleared inode %llu
pl: wyczyszczono i-węzeł %llu

en: cleared inode %lu
pl: wyczyszczono i-węzeł %lu

en: cleared realtime bitmap inode %llu
pl: wyczyszczono i-węzeł bitmapy realtime %llu

en: cleared realtime bitmap inode %lu
pl: wyczyszczono i-węzeł bitmapy realtime %lu

en: cleared realtime summary inode %llu
pl: wyczyszczono i-węzeł opisu realtime %llu

en: cleared realtime summary inode %lu
pl: wyczyszczono i-węzeł opisu realtime %lu

en: cleared root inode %llu
pl: wyczyszczono główny i-węzeł %llu

en: cleared root inode %lu
pl: wyczyszczono główny i-węzeł %lu

en: clearing entry
pl: wyczyszczono wpis

en: clearing forw/back pointers in block 0 for attributes in inode %llu
pl: wyczyszczono wskaźniki forw/back w bloku 0 dla atrybutów w i-węźle %llu

en: clearing forw/back pointers in block 0 for attributes in inode %lu
pl: wyczyszczono wskaźniki forw/back w bloku 0 dla atrybutów w i-węźle %lu

en: clearing inode %llu attributes
pl: wyczyszczono atrybuty i-węzła %llu

en: clearing inode %lu attributes
pl: wyczyszczono atrybuty i-węzła %lu

en: clearing inode number
pl: wyczyszczono numer i-węzła

en: clearing needsrepair flag and regenerating metadata
pl: czyszczenie flagi needsrepair i regenerowanie medatanych

en: clearing obsolete nlink field in version 2 inode %llu, was %d, now 0
pl: wyczyszczono przestarzałe pole nlink w i-węźle %llu w wersji 2 - było %d, jest 0

en: clearing obsolete nlink field in version 2 inode %lu, was %d, now 0
pl: wyczyszczono przestarzałe pole nlink w i-węźle %lu w wersji 2 - było %d, jest 0

en: clearing reflink flag on inode %llu
pl: wyczyszczono flagę reflink dla i-węzła %llu

en: clearing reflink flag on inode %lu
pl: wyczyszczono flagę reflink dla i-węzła %lu

en: clearing reflink flag on inodes when possible
pl: czyszczenie flagi reflink dla i-węzłów, o ile to możliwe

en: clearing unwritten flag on rmapbt key in agno 0x%x
pl: wyczyszczono flagę niezapisania w kluczu rmapbt w agno 0x%x

en: close the current open file
pl: zamknięcie bieżącego otwartego pliku

en: closing mountpoint fd
pl: zamykanie deskryptora punktu montowania

en: command "%s" not found
pl: nie znaleziono polecenia "%s"

en: command %s not found
pl: nie znaleziono polecenia %s

en: commit inode: %s
pl: zatwierdzanie i-węzła: %s

en: committing space for a file failed
pl: zatwierdzanie przestrzeni na plik nie powiodło się

en: compute btree heights
pl: wyliczenie wysokości b-drzewa

en: conflicting conversion type %s
pl: konflikt typu konwersji %s

en: corrected
pl: poprawiono

en: corrected attribute entry count in inode %llu, was %d, now %d
pl: poprawiono liczbę wpisów atrybutów w i-węźle %llu - było %d, jest %d

en: corrected attribute entry count in inode %lu, was %d, now %d
pl: poprawiono liczbę wpisów atrybutów w i-węźle %lu - było %d, jest %d

en: corrected attribute entry totsize in inode %llu, was %d, now %d
pl: poprawiono totsize wpisu atrybutów w i-węźle %llu - było %d, jest %d

en: corrected attribute entry totsize in inode %lu, was %d, now %d
pl: poprawiono totsize wpisu atrybutów w i-węźle %lu - było %d, jest %d

en: corrected directory %llu size, was %lld, now %d
pl: poprawiono rozmiar katalogu %llu - było %lld, jest %d

en: corrected directory %lu size, was %ld, now %ld
pl: poprawiono rozmiar katalogu %lu - było %ld, jest %ld

en: corrected entry count in directory %llu, was %d, now %d
pl: poprawiono liczbę wpisów w katalogu %llu - było %d, jest %d

en: corrected entry count in directory %lu, was %d, now %d
pl: poprawiono liczbę wpisów w katalogu %lu - było %d, jest %d

en: corrected entry offsets in directory %llu
pl: poprawiono offsety wpisów w katalogu %llu

en: corrected entry offsets in directory %lu
pl: poprawiono offsety wpisów w katalogu %lu

en: corrected i8 count in directory %llu, was %d, now %d
pl: poprawiono liczbę i8 w katalogu %llu - było %d, jest %d

en: corrected i8 count in directory %lu, was %d, now %d
pl: poprawiono liczbę i8 w katalogu %lu - było %d, jest %d

en: corrected root directory %llu .. entry, was %llu, now %llu
pl: poprawiono wpis .. głównego katalogu %llu - było %llu, jest %llu

en: corrected root directory %lu .. entry, was %lu, now %lu
pl: poprawiono wpis .. głównego katalogu %lu - było %lu, jest %lu

en: correcting
pl: poprawiono

en: correcting anextents for inode %llu, was %llu - counted %llu
pl: poprawiono anextents dla i-węzła %llu - było %llu, naliczono %llu

en: correcting anextents for inode %lu, was %lu - counted %lu
pl: poprawiono anextents dla i-węzła %lu - było %lu, naliczono %lu

en: correcting bad hashval in interior %s block
    	in (level %d) in inode %llu.
pl: poprawiono błędne hashval w wewnętrznym bloku %su
    	w i-węźle (poziomu %d) %llu.

en: correcting bad hashval in interior %s block
    	in (level %d) in inode %lu.
pl: poprawiono błędne hashval w wewnętrznym bloku %su
    	w i-węźle (poziomu %d) %lu.

en: correcting bad hashval in non-leaf %s block
    	in (level %d) in inode %llu.
pl: poprawiono błędne hashval w bloku %su nie będącego liściem
    	w i-węźle (poziomu %d) %llu.

en: correcting bad hashval in non-leaf %s block
    	in (level %d) in inode %lu.
pl: poprawiono błędne hashval w bloku %su nie będącego liściem
    	w i-węźle (poziomu %d) %lu.

en: correcting bt key (was %llu, now %llu) in inode %llu
    		%s fork, btree block %llu
pl: poprawiono klucz bt (było %llu, jest %llu) w i-węźle %llu
    		gałąź %s, blok b-drzewa %llu

en: correcting bt key (was %llu, now %lu) in inode %lu
    		%s fork, btree block %lu
pl: poprawiono klucz bt (było %llu, jest %lu) w i-węźle %lu
    		gałąź %s, blok b-drzewa %lu

en: correcting imap
pl: poprawiono imap

en: correcting imap and clearing inode
pl: poprawiono imap i wyczyszczono i-węzeł

en: correcting key in bmbt root (was %llu, now %llu) in inode %llu %s fork
pl: poprawiono klucz w korzeniu bmbt (był %llu, jest %llu) w i-węźle %llu gałęzi %s

en: correcting key in bmbt root (was %lu, now %lu) in inode %lu %s fork
pl: poprawiono klucz w korzeniu bmbt (był %lu, jest %lu) w i-węźle %lu gałęzi %s

en: correcting nblocks for inode %llu, was %llu - counted %llu
pl: poprawiono nblocks dla i-węzła %llu - było %llu, naliczono %llu

en: correcting nblocks for inode %lu, was %llu - counted %lu
pl: poprawiono nblocks dla i-węzła %lu - było %llu, naliczono %lu

en: correcting nextents for inode %llu
pl: poprawiono nextents dla i-węzła %llu

en: correcting nextents for inode %llu, was %llu - counted %llu
pl: poprawiono nextents dla i-węzła %llu - było %llu, naliczono %llu

en: correcting nextents for inode %lu
pl: poprawiono nextents dla i-węzła %lu

en: correcting nextents for inode %lu, was %lu - counted %lu
pl: poprawiono nextents dla i-węzła %lu - było %lu, naliczono %lu

en: corrupt %s tree block %u for inode %llu
pl: uszkodzony blok drzewa %su %u w i-węźle %llu

en: corrupt %s tree block %u for inode %lu
pl: uszkodzony blok drzewa %su %u w i-węźle %lu

en: corrupt block %u in directory inode %llu
pl: uszkodzony blok %u w i-węźle katalogu %llu

en: corrupt block %u in directory inode %llu:
pl: uszkodzony blok %u w i-węźle katalogu %llu:

en: corrupt block %u in directory inode %lu
pl: uszkodzony blok %u w i-węźle katalogu %lu

en: corrupt block %u in directory inode %lu:
pl: uszkodzony blok %u w i-węźle katalogu %lu:

en: corrupt block 0 of inode %llu attribute fork
pl: uszkodzony blok 0 i-węzła %llu gałęzi atrybutów

en: corrupt block 0 of inode %lu attribute fork
pl: uszkodzony blok 0 i-węzła %lu gałęzi atrybutów

en: corrupt directory block %u for inode %llu
pl: uszkodzony blok katalogu %u dla i-węzła %llu

en: corrupt directory block %u for inode %lu
pl: uszkodzony blok katalogu %u dla i-węzła %lu

en: corrupt directory data block %llu for inode %llu
pl: uszkodzony blok danych katalogu %llu dla i-węzła %llu

en: corrupt directory data block %lu for inode %lu
pl: uszkodzony blok danych katalogu %lu dla i-węzła %lu

en: corrupt directory leafn block %u for inode %llu
pl: uszkodzony blok leafn katalogu %u dla i-węzła %llu

en: corrupt directory leafn block %u for inode %lu
pl: uszkodzony blok leafn katalogu %u dla i-węzła %lu

en: corruptions found: %llu
pl: znaleziono uszkodzeń: %llu

en: could not allocate ag header buffer (%d bytes)
pl: nie udało się przydzielić bufora nagłówka ag (%d bajtów)

en: could not allocate buf: %s
pl: nie udało się przydzielić bufora: %s

en: could not allocate ftypes array
pl: nie udało się przydzielić tablicy ftypes

en: could not allocate nlink array
pl: Nie udało się przydzielić tablicy nlink

en: could not create tmpdir: %s: %s
pl: nie udało się utworzyć katalogu tymczasowego: %s: %s

en: could not fsync tmpfile: %s : %s
pl: nie udało się wykonać fsync pliku tymczasowego: %s: %s

en: could not get DirectIO info on tmp: %s
pl: nie udało się uzyskać informacji o bezpośrednim we/wy na tmp: %s

en: could not iget root inode -- error - %d
pl: nie udało się wykonać iget dla głównego i-węzła - błąd %d

en: could not lseek in file: %s : %s
pl: nie udało się przemieścić (lseek) w pliku: %s: %s

en: could not lseek in tmpfile: %s : %s
pl: nie udało się przemieścić (lseek) w pliku tymczasowym: %s: %s

en: could not malloc inode extra data
pl: nie udało się przydzielić dodatkowych danych i-węzła

en: could not open %s inode %llu for quotacheck, err=%d
pl: nie udało się otworzyć i-węzła %s %llu na potrzeby quotacheck, błąd=%d

en: could not open %s inode %lu for quotacheck, err=%d
pl: nie udało się otworzyć i-węzła %s %lu na potrzeby quotacheck, błąd=%d

en: could not open file %llu for quotacheck, err=%d
pl: nie udało się otworzyć pliku %llu na potrzeby quotacheck, błąd=%d

en: could not open file %lu for quotacheck, err=%d
pl: nie udało się otworzyć pliku %lu na potrzeby quotacheck, błąd=%d

en: could not open fragfile: %s : %s
pl: nie udało się otworzyć pliku frag: %s: %s

en: could not open tmp file: %s: %s
pl: nie udało się otworzyć pliku tymczasowego: %s: %s

en: could not open: inode %llu
pl: nie udało się otworzyć: i-węzeł %llu

en: could not pre-allocate tmp space: %s
pl: nie udało się wstępnie przydzielić miejsca tmp: %s

en: could not read %s inode %llu extents, err=%d
pl: nie udało się odczytać ekstentów i-węzła %s %llu, błąd=%d

en: could not read %s inode %lu extents, err=%d
pl: nie udało się odczytać ekstentów i-węzła %s %lu, błąd=%d

en: could not read %s, starting with %s
pl: nie można odczytać %s, rozpoczęcie z %s

en: could not read AG %u agino %u extents, err=%d
pl: nie udało się odczytać ekstentów AG %u, agino %u, błąd=%d

en: could not read ino %llu extents, err=%d
pl: nie udało się odczytać ekstentów i-węzła %llu, błąd=%d

en: could not read ino %lu extents, err=%d
pl: nie udało się odczytać ekstentów i-węzła %lu, błąd=%d

en: could not read superblock
pl: nie udało się odczytać superbloku

en: could not remove tmpdir: %s: %s
pl: nie udało się usunąć katalogu tymczasowego: %s: %s

en: could not set ATTR
pl: nie udało się ustawić ATTR

en: could not set inode attrs on tmp: %s
pl: nie udało się ustawić atrybutów i-węzła na tmp: %s

en: could not set up btree reservation: %s
pl: nie udało się ustanowić rezerwacji b-drzewa: %s

en: could not set up btree rmaps: %s
pl: nie udało się ustanowić rmap b-drzewa: %s

en: could not trunc tmp %s
pl: nie udało się uciąć tmp %s

en: could not truncate tmpfile: %s : %s
pl: nie udało się obciąć pliku tymczasowego: %s: %s

en: couldn't add inode %llu bmbt block %llu reverse-mapping data.
pl: nie udało się dodać i-węzła %llu, dane odwrotnego odwzorowania bloku bmbt %llu.

en: couldn't add inode %lu bmbt block %lu reverse-mapping data.
pl: nie udało się dodać i-węzła %lu, dane odwrotnego odwzorowania bloku bmbt %lu.

en: couldn't add reverse mapping
pl: nie udało się dodać odwzorowania odwrotnego

en: couldn't allocate block map btree roots
pl: nie udało się przydzielić korzeni b-drzewa mapy bloków

en: couldn't allocate block map locks
pl: nie udało się przydzielić blokad mapy bloków

en: couldn't allocate memory for incore realtime bitmap.
pl: nie udało się przydzielić pamięci dla bitmapy realtime.

en: couldn't allocate memory for incore realtime summary info.
pl: nie udało się przydzielić pamięci dla opisu realtime.

en: couldn't allocate new extent descriptor.
pl: nie udało się przydzielić nowego deskryptora ekstentu.

en: couldn't allocate per-AG reverse map roots
pl: nie udało się przydzielić korzeni odwrotnej mapy AG

en: couldn't allocate realtime bitmap, error = %d
pl: nie udało się przydzielić bitmapy realtime, błąd = %d

en: couldn't allocate realtime block map, size = %llu
pl: nie udało się przydzielić mapy bloków realtime, size = %llu

en: couldn't allocate realtime block map, size = %lu
pl: nie udało się przydzielić mapy bloków realtime, size = %lu

en: couldn't allocate realtime summary inode, error = %d
pl: nie udało się przydzielić i-węzła opisu realtime, błąd = %d

en: couldn't force needsrepair, err=%d
pl: nie udało się wymusić needsrepair, błąd=%d

en: couldn't fork sub process:
pl: nie udało się uruchomić podprocesu:

en: couldn't get superblock
pl: nie udało się pobrać superbloku

en: couldn't get superblock for feature upgrade, err=%d
pl: nie udało się pobrać superbloku do uaktualnienia, błąd=%d

en: couldn't get superblock to set needsrepair, err=%d
pl: nie udało się pobrać superbloku do ustawienia needsrepair, błąd=%d

en: couldn't iget realtime bitmap inode -- error - %d
pl: nie udało się wykonać iget dla i-węzła bitmapy realtime - błąd %d

en: couldn't iget realtime summary inode -- error - %d
pl: nie udało się wykonać iget dla i-węzła opisu realtime - błąd %d

en: couldn't initialize XFS library
pl: nie udało się zainicjować biblioteki XFS

en: couldn't malloc bcnt extent tree descriptor
pl: nie udało się przydzielić deskryptora drzewa ekstentów wg bcnt

en: couldn't malloc bno extent tree descriptor
pl: nie udało się przydzielić deskryptora drzewa ekstentów wg bno

en: couldn't malloc dir2 buffer list
pl: nie można przydzielić listy bufora dir2

en: couldn't malloc dir2 shortform copy
pl: nie udało się przydzielić krótkiej kopii dir2

en: couldn't malloc dup extent tree descriptor table
pl: nie udało się przydzielić tablicy deskryptorów drzewa powtórzonych ekstentów

en: couldn't malloc dup rt extent tree descriptor
pl: nie udało się przydzielić deskryptora drzewa powtórzonych ekstentów rt

en: couldn't malloc free by-bcnt extent tree descriptor table
pl: nie udało się przydzielić tablicy deskryptorów drzewa wolnych ekstentów wg bcnt

en: couldn't malloc free by-bno extent tree descriptor table
pl: nie udało się przydzielić tablicy deskryptorów drzewa wolnych ekstentów wg bno

en: couldn't malloc geometry structure
pl: nie udało się przydzielić struktury geometrii

en: couldn't malloc inode tree descriptor
pl: nie udało się przydzielić deskryptora drzewa i-węzłów

en: couldn't malloc inode tree descriptor table
pl: nie udało się przydzielić tablicy deskryptorów drzewa i-węzłów

en: couldn't malloc parent list table
pl: nie udało się przydzielić tablicy listy rodziców

en: couldn't malloc uncertain ino tree descriptor
pl: nie udało się przydzielić deskryptora drzewa i-węzłów niepewnych

en: couldn't malloc uncertain ino tree descriptor table
pl: nie udało się przydzielić tablicy deskryptorów drzewa i-węzłów niepewnych

en: couldn't malloc uncertain inode cache area
pl: nie udało się przydzielić obszaru pamięci podręcznej i-węzłów niepewnych

en: couldn't map inode %llu, err = %d
pl: nie udało się odwzorować i-węzła %llu, błąd = %d

en: couldn't map inode %llu, err = %d, can't compare link counts
pl: nie udało się odwzorować i-węzła %llu, błąd %d, nie można porównać liczby dowiązań

en: couldn't map inode %lu, err = %d
pl: nie udało się odwzorować i-węzła %lu, błąd = %d

en: couldn't map inode %lu, err = %d, can't compare link counts
pl: nie udało się odwzorować i-węzła %lu, błąd %d, nie można porównać liczby dowiązań

en: couldn't map realtime bitmap block %llu, error = %d
pl: nie udało się odwzorować bloku bitmapy realtime %llu, błąd = %d

en: couldn't map realtime bitmap block %lu, error = %d
pl: nie udało się odwzorować bloku bitmapy realtime %lu, błąd = %d

en: couldn't map realtime summary inode block %llu, error = %d
pl: nie udało się odwzorować bloku i-węzła opisu realtime %llu, błąd = %d

en: couldn't map realtime summary inode block %lu, error = %d
pl: nie udało się odwzorować bloku i-węzła opisu realtime %lu, błąd = %d

en: couldn't memalign pentries table
pl: nie udało się memalign na tablicy pentries

en: couldn't seek to offset 0 in filesystem
pl: nie udało się wykonać seek na offset 0 w systemie plików

en: couldn't verify primary superblock - %s !!!
pl: nie udało się sprawdzić głównego superbloku - %s!!!

en: counting blocks
pl: zliczanie bloków

en: counting inodes
pl: zliczanie i-węzłów

en: cow reservation
pl: rezerwa cow

en: cowextsize not supported without reflink support
pl: cowextsize nie jest obsługiwane bez obsługi reflink

en: crc command accepts only one option
pl: polecenie crc przyjmuje tylko jedną opcję

en: crc32c self-test failed, will not create a filesystem here.
pl: test własny crc32c nie powiódł się, system plików nie zostanie tu utworzony.

en: crc32c self-test failed, will not examine filesystem.
pl: test własny crc32c nie powiódł się, system plików nie zostanie zbadany.

en: create inode: %s
pl: tworzenie i-węzła: %s

en: create mark <mark> in the dm-log-writes log specified by <device>
pl: utworzenie <znacznika> w logu dm-log-writes określonym <urządzeniem>

en: create names that produce dahash collisions
pl: tworzenie nazw dających kolizje dahash

en: creates new space for writing within file by shifting extents
pl: utworzenie nowego miejsca na zapis wewnątrz pliku poprzez przesunięcie ekstentów

en: creating bulkstat workqueue
pl: tworzenie kolejki bulkstat

en: creating datadev badblock bitmap
pl: tworzenie bitmapy wadliwych bloków urządzenia danych

en: creating datadev media verifier
pl: tworzenie weryfikatora nośnika urządzenia danych

en: creating description buffer
pl: tworzenie bufora opisu

en: creating directory scan lock
pl: tworzenie blokady skanowania katalogu

en: creating directory scan signal
pl: tworzenie sygnału skanowania katalogu

en: creating directory scan workqueue
pl: tworzenie kolejki skanowania katalogu

en: creating fsmap workqueue
pl: tworzenie kolejki zadań fsmap

en: creating inumbers workqueue
pl: tworzenie kolejki zadań inumbers

en: creating logdev media verifier
pl: tworzenie weryfikatora nośnika urządzenia logów

en: creating missing "." entry in dir ino %llu
pl: tworzenie brakującego wpisu "." w i-węźle katalogu %llu

en: creating missing "." entry in dir ino %lu
pl: tworzenie brakującego wpisu "." w i-węźle katalogu %lu

en: creating per-AG repair list locks
pl: tworzenie blokad listy naprawy AG

en: creating progress reporting thread
pl: tworzenie wątku raportującego postęp

en: creating realtime badblock bitmap
pl: tworzenie bitmapy wadliwych bloków urządzenia realtime

en: creating repair workqueue
pl: tworzenie kolejki zadań naprawy

en: creating rtdev media verifier
pl: tworzenie weryfikatora nośnika urządzenia realtime

en: creating scanned inode counter
pl: tworzenie licznika przeskanowanych i-węzłów

en: creating scrub workqueue
pl: tworzenie kolejki zadań scrub

en: creation of .. entry failed (%d)
pl: tworzenie wpisu .. nie powiodło się (%d)

en: current
pl: bieżącego i-węzła

en: current daddr is %lld
pl: bieżący daddr to %lld

en: current fsblock is %lld
pl: bieżący fsblock to %lld

en: current inode number is %lld
pl: numer bieżącego i-węzła to %lld

en: current type (%s) is not a structure
pl: bieżący typ (%s) nie jest strukturą

en: current type is "%s"
pl: bieżący typ to "%s"

en: current type is not inode
pl: bieżący typ nie jest i-węzłem

en: cycle num overwrites:
pl: liczba nadpisań cyklu:

en: cycle: %d	version: %d
pl: cykl: %d	wersja: %d

en: daddr: %lld length: %lld
pl: daddr: %lld długość: %lld

en: data
pl: danych

en: data and log sector sizes must be equal for internal logs
pl: rozmiary sektora danych i logu muszą być równe dla logów wewnętrznych

en: data blocks
pl: bloki danych

en: data blocks changed from %lld to %lld
pl: bloki danych zmienione z %lld na %lld

en: data device
pl: urządzenie danych

en: data fork growth unimplemented
pl: powiększanie gałęzi danych nie jest zaimplementowane

en: data fork in rt ino %llu claims dup rt extent,off - %llu, start - %llu, count %llu
pl: gałąź danych w i-węźle rt %llu odwołuje się do powtórzonego ekstentu rt, offset %llu, początek %llu, liczba %llu

en: data fork in rt ino %lu claims dup rt extent,off - %lu, start - %lu, count %lu
pl: gałąź danych w i-węźle rt %lu odwołuje się do powtórzonego ekstentu rt, offset %lu, początek %lu, liczba %lu

en: data fork in rt inode %llu claims used rt extent %llu
pl: gałąź danych w i-węźle rt %llu odwołuje się do używanego ekstentu rt %llu

en: data fork in rt inode %llu found invalid rt extent %llu state %d at rt block %llu
pl: gałąź danych w i-węźle rt %llu: napotkano błędny stan ekstentu rt %llu %d w bloku rt %llu

en: data fork in rt inode %llu found rt metadata extent %llu in rt bmap
pl: gałąź danych w i-węźle rt %llu: napotkano ekstent metadanych %llu w bmapie rt

en: data fork in rt inode %lu claims used rt extent %lu
pl: gałąź danych w i-węźle rt %lu odwołuje się do używanego ekstentu rt %lu

en: data fork in rt inode %lu found invalid rt extent %lu state %d at rt block %lu
pl: gałąź danych w i-węźle rt %lu: napotkano błędny stan ekstentu rt %lu %d w bloku rt %lu

en: data fork in rt inode %lu found rt metadata extent %lu in rt bmap
pl: gałąź danych w i-węźle rt %lu: napotkano ekstent metadanych %lu w bmapie rt

en: data fork not in btree format
pl: gałąź danych nie jest w formacie b-drzewa

en: data size %lld too large, maximum is %lld
pl: rozmiar danych %lld zbyt duży, maksymalny to %lld

en: data size unchanged, skipping
pl: rozmiar danych nie zmieniony, pominięto

en: data stripe width (%lld) is too large of a multiple of the data stripe unit (%d)
pl: szerokość pasa danych (%lld) jest zbyt dużą wielokrotnością jednostki pasa danych (%d)

en: day
pl: dzień

en: days
pl: dni

en: ddev write fail requires a parameter
pl: niepowodzenie zapisu ddev wymaga parametru

en: de-allocates space and eliminates the hole by shifting extents
pl: zwolnienie miejsca i usunięcie dziury poprzez przesunięcie ekstentów

en: de-allocates space associated with part of a file via fallocate
pl: zwolnienie miejsca powiązanego z częścią pliku przez fallocate

en: dedupes a number of bytes at a specified offset
pl: deduplikacja podanej liczby bajtów od podanego offsetu

en: defective
pl: uszkodzone

en: descriptor
pl: deskryptor

en: dev %d:%d AG %u fsmap
pl: urządzenie %d:%d AG %u, fsmap

en: dev %d:%d AG %u inodes
pl: urządzenie %d:%d AG %u i-węzły

en: dev %d:%d fsmap
pl: urządzenie %d:%d, fsmap

en: dir %lld block %d bad bestfree data
pl: katalog %lld, blok %d: błędne dane bestfree

en: dir %lld block %d bad block tail count %d (stale %d)
pl: katalog %lld, blok %d: błędny licznik końca bloku %d (stale %d)

en: dir %lld block %d bad count %u
pl: katalog %lld, blok %d: błędny licznik %u

en: dir %lld block %d bad entry at %d
pl: katalog %lld, blok %d: błędny wpis pod %d

en: dir %lld block %d bad free entry at %d
pl: katalog %lld, blok %d: błędny wolny wpis pod %d

en: dir %lld block %d bad stale tail count %d
pl: katalog %lld, blok %d: błędny licznik końca stale %d

en: dir %lld block %d consecutive free entries
pl: katalog %lld, blok %d: kolejne wolne wpisy

en: dir %lld block %d entry %*.*s %lld
pl: katalog %lld, blok %d, wpis %*.*s %lld

en: dir %lld block %d entry %*.*s bad inode number %lld
pl: katalog %lld, blokd %d, epis %*.*s: błędny number i-węzła %lld

en: dir %lld block %d entry/unused tag mismatch
pl: katalog %lld, blok %d: niezgodność znacznika wpis/nieużywany

en: dir %lld block %d extra leaf entry %x %x
pl: katalog %lld, blok %d: nadmiarowy wpis liścia %x %x

en: dir %lld block %d stale mismatch %d/%d
pl: katalog %lld, blok %d: niezgodność liczby stale %d/%d

en: dir %lld block %d zero length entry at %d
pl: katalog %lld, blok %d: wpis zerowej długości pod %d

en: dir %lld entry %*.*s bad inode number %lld
pl: katalog %lld wpis %*.*s: błędny numer i-węzła %lld

en: dir %lld entry %*.*s bad offset %d
pl: katalog %lld wpis %*.*s błędny offset %d

en: dir %lld entry %*.*s offset %d %lld
pl: katalog %lld wpis %*.*s offset %d %lld

en: dir %lld entry . %lld
pl: katalog %lld, wpis . %lld

en: dir %lld entry . inode number mismatch (%lld)
pl: katalog %lld, wpis .: niezgodność numeru i-węzła (%lld)

en: dir %lld entry .. %lld
pl: katalog %lld wpis .. %lld

en: dir %lld entry .. bad inode number %lld
pl: katalog %lld wpis .. - błędny numer i-węzła %lld

en: dir %lld i8count mismatch is %d should be %d
pl: katalog %lld: niezgodność i8count: jest %d, powinno być %d

en: dir %llu bad size in entry at %d
pl: katalog %llu: błędny rozmiar we wpisie przy %d

en: dir %llu offsets too high
pl: katalog %llu: offsety zbyt duże

en: dir %llu size is %lld, should be %u
pl: katalog %llu: rozmiar %lld, powinien być %u

en: dir init failed (%d)
pl: inicjowanie katalogu nie powiodło się (%d)

en: dir ino %lld missing leaf entry for %x/%x
pl: i-węzeł katalogu %lld - brak wpisu liścia dla %x/%x

en: dir inode %lld block %u=%llu
pl: i-węzeł katalogu %lld, blok %u=%llu

en: dir3 %lld block %d stale mismatch %d/%d
pl: katalog dir3 %lld, blok %d: niezgodność liczby stale %d/%d

en: direct
pl: bezpośredni

en: directories
pl: katalogów

en: directory
pl: katalog

en: directory                               bsize   blocks    megabytes    logsize
pl: katalog                                 rozmb   bloków    megabajtów  rozm.logu

en: directory %llu offsets too high
pl: offsety zbyt duże w katalogu %llu

en: directory %lu offsets too high
pl: offsety zbyt duże w katalogu %lu

en: directory block fixing failed (%d)
pl: poprawienie bloku katalogu nie powiodło się (%d)

en: directory block is unmapped
pl: blok katalogu jest nieodwzorowany

en: directory create error
pl: błąd tworzenia katalogu

en: directory createname error
pl: błąd tworzenia nazwy katalogu

en: directory flags set on non-directory inode %llu
pl: flagi katalogu ustawione dla nie będącego katalogiem i-węzła %llu

en: directory flags set on non-directory inode %lu
pl: flagi katalogu ustawione dla nie będącego katalogiem i-węzła %lu

en: directory inode %llu block %u has consecutive free entries:
pl: i-węzeł katalogu %llu blok %u ma kolejne wolne wpisy:

en: directory inode %llu has bad size %lld
pl: i-węzeł katalogu %llu ma błędny rozmiar %lld

en: directory inode %lu block %u has consecutive free entries:
pl: i-węzeł katalogu %lu blok %u ma kolejne wolne wpisy:

en: directory inode %lu has bad size %ld
pl: i-węzeł katalogu %lu ma błędny rozmiar %ld

en: directory shrink failed (%d)
pl: zmniejszenie katalogu nie powiodło się (%d)

en: disable quota enforcement
pl: wyłączenie wymuszania limitów

en: disabled
pl: wyłączone

en: disconnected dir inode %llu,
pl: odłączony i-węzeł katalogu %llu,

en: disconnected dir inode %lu,
pl: odłączony i-węzeł katalogu %lu,

en: disconnected inode %lld, nlink %d
pl: odłączony i-węzeł %lld, nlink %d

en: disconnected inode %llu,
pl: odłączony i-węzeł %llu,

en: disconnected inode %lu,
pl: odłączony i-węzeł %lu,

en: discrepancy in %s at dblock 0x%llx
pl: niezgodność w %s przy dblocku 0x%llx

en: disk offset %llu
pl: offset na dysku %llu

en: disk offset %lu
pl: offset na dysku %lu

en: display reverse mapping(s)
pl: wyświetlenie odwrotnych odwzorowań

en: display the encryption policy of the current file
pl: wyświetlenie polityki szyfrowania bieżącego pliku

en: display timestamp limits
pl: wyświetlenie limitów znaczników czasu

en: done
pl: gotowe

en: dquot command requires one %s id argument
pl: polecenie dquot wymaga jednego argumentu identyfikującego %s

en: dubious %sbt btree block header %d/%d
pl: wątpliwy nagłówek bloku b-drzewa %sbt %d/%d

en: dump btree
pl: zrzut b-drzewa

en: dump chain of unlinked inode buckets
pl: zrzut łańcucha odłączonych kubełków i-węzłów

en: dump log reservations
pl: zrzut rezerwacji logu

en: dump metadata to a file
pl: zrzut metadanych do pliku

en: dump quota information for backup utilities
pl: zrzucenie informacji o limitach (quota) dla narzędzi backupowych

en: duplicate addrs %u in directory!
pl: powtórzony addrs %u w katalogu!

en: duplicate bno extent range
pl: powtórzony przedział ekstentów bno

en: duplicate extent range
pl: powtórzony przedział ekstentów

en: duplicate leaf
pl: powtórzony liść

en: echo arguments
pl: wypisanie argumentów

en: empty data block %u in directory inode %llu:
pl: pusty blok danych %u w i-węźle katalogu %llu:

en: empty data block %u in directory inode %lu:
pl: pusty blok danych %u w i-węźle katalogu %lu:

en: enable quota enforcement
pl: włączenie wymuszania limitów

en: enabled
pl: włączone

en: end of range ?
pl: koniec przedziału?

en: entry "%*.*s" at block %d offset %d in directory inode %llu references %s inode %llu
pl: wpis "%*.*s" w bloku %d offsecie %d w i-węźle katalogu %llu odwołuje się do %s %llu

en: entry "%*.*s" at block %d offset %ld in directory inode %lu references %s inode %lu
pl: wpis "%*.*s" w bloku %d offsecie %ld w i-węźle katalogu %lu odwołuje się do %s %lu

en: entry "%*.*s" in directory inode %llu points to self:
pl: wpis "%*.*s" w i-węźle katalogu %llu wskazuje na siebie:

en: entry "%*.*s" in directory inode %lu points to self:
pl: wpis "%*.*s" w i-węźle katalogu %lu wskazuje na siebie:

en: entry "%*.*s" in shortform directory %llu references %s inode %llu
pl: wpis "%*.*s" w krótkim katalogu %llu odwołuje się do %s %llu

en: entry "%*.*s" in shortform directory %lu references %s inode %lu
pl: wpis "%*.*s" w krótkim katalogu %lu odwołuje się do %s %lu

en: entry "%s" (ino %llu) in dir %llu is a duplicate name,
pl: wpis "%s" (i-węzeł %llu) w katalogu %llu jest powtórzoną nazwą,

en: entry "%s" (ino %llu) in dir %llu is not in the the first block,
pl: wpis "%s" (i-węzeł %llu) w katalogu %llu nie jest w pierwszym bloku,

en: entry "%s" (ino %lu) in dir %lu is a duplicate name,
pl: wpis "%s" (i-węzeł %lu) w katalogu %lu jest powtórzoną nazwą,

en: entry "%s" (ino %lu) in dir %lu is not in the the first block,
pl: wpis "%s" (i-węzeł %lu) w katalogu %lu nie jest w pierwszym bloku,

en: entry "%s" in dir %llu is not the first entry,
pl: wpis "%s" w katalogu %llu nie jest pierwszym wpisem,

en: entry "%s" in dir %llu points to an already connected directory inode %llu
pl: wpis "%s" w katalogu %llu wskazuje na już podłączony i-węzeł katalogu %llu

en: entry "%s" in dir %lu is not the first entry,
pl: wpis "%s" w katalogu %lu nie jest pierwszym wpisem,

en: entry "%s" in dir %lu points to an already connected directory inode %lu
pl: wpis "%s" w katalogu %lu wskazuje na już podłączony i-węzeł katalogu %lu

en: entry "%s" in dir ino %llu doesn't have a .. entry, will set it in ino %llu.
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu nie ma wpisu .., zostanie ustawiony w i-węźle %llu.

en: entry "%s" in dir ino %lu doesn't have a .. entry, will set it in ino %lu.
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu nie ma wpisu .., zostanie ustawiony w i-węźle %lu.

en: entry "%s" in dir inode %llu inconsistent with .. value (%llu) in ino %llu
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu niespójny z wartością .. (%llu) w i-węźle %llu

en: entry "%s" in dir inode %lu inconsistent with .. value (%lu) in ino %lu
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu niespójny z wartością .. (%lu) w i-węźle %lu

en: entry "%s" in directory inode %llu not consistent with .. value (%llu) in inode %llu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu niespójny z wartością .. (%llu) w i-węźle %llu,

en: entry "%s" in directory inode %llu points to free inode %llu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu wskazuje na wolny i-węzeł %llu,

en: entry "%s" in directory inode %llu points to non-existent inode %llu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu wskazuje na nie istniejący i-węzeł %llu,

en: entry "%s" in directory inode %llu references already connected inode %llu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu odwołuje się do już podłączonego i-węzła %llu,

en: entry "%s" in directory inode %lu not consistent with .. value (%lu) in inode %lu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu niespójny z wartością .. (%lu) w i-węźle %lu,

en: entry "%s" in directory inode %lu points to free inode %lu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu wskazuje na wolny i-węzeł %lu,

en: entry "%s" in directory inode %lu points to non-existent inode %lu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu wskazuje na nie istniejący i-węzeł %lu,

en: entry "%s" in directory inode %lu references already connected inode %lu,
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu odwołuje się do już podłączonego i-węzła %lu,

en: entry "%s" in shortform directory %llu references non-existent inode %llu,
pl: wpis "%s" w krótkim katalogu %llu odwołuje się do nie istniejącego i-węzła %llu,

en: entry "%s" in shortform directory %lu references non-existent inode %lu,
pl: wpis "%s" w krótkim katalogu %lu odwołuje się do nie istniejącego i-węzła %lu,

en: entry "%s" in shortform directory inode %llu points to free inode %llu,
pl: wpis "%s" w i-węźle krótkiego katalogu %llu wskazuje na wolny i-węzeł %llu,

en: entry "%s" in shortform directory inode %lu points to free inode %lu,
pl: wpis "%s" w i-węźle krótkiego katalogu %lu wskazuje na wolny i-węzeł %lu,

en: entry #%d %s in shortform dir %llu
pl: wpis #%d %s w krótkim katalogu %llu

en: entry #%d %s in shortform dir %lu
pl: wpis #%d %s w krótkim katalogu %lu

en: entry at block %u offset %d in directory inode %llu has illegal name "%*.*s":
pl: wpis w bloku %u offsecie %d w i-węźle katalogu %llu ma niedozwoloną nazwę "%*.*s":

en: entry at block %u offset %d in directory inode %lluhas 0 namelength
pl: wpis w bloku %u offsecie %d w i-węźle katalogu %llu ma zerową długość nazwy

en: entry at block %u offset %ld in directory inode %lu has illegal name "%*.*s":
pl: wpis w bloku %u offsecie %ld w i-węźle katalogu %lu ma niedozwoloną nazwę "%*.*s":

en: entry at block %u offset %ld in directory inode %luhas 0 namelength
pl: wpis w bloku %u offsecie %ld w i-węźle katalogu %lu ma zerową długość nazwy

en: entry contains illegal character in shortform attribute name
pl: wpis zawiera niedozwolony znak w nazwie atrybutu krótkiego

en: entry contains illegal character in shortform dir %llu
pl: wpis zawiera niedozwolony znak w krótkim katalogu %llu

en: entry contains illegal character in shortform dir %lu
pl: wpis zawiera niedozwolony znak w krótkim katalogu %lu

en: entry contains illegal value in attribute named SGI_ACL_FILE or SGI_ACL_DEFAULT
pl: wpis zawiera niedozwoloną wartość w atrybucie SGI_ACL_FILE lub SGI_ACL_DEFAULT

en: entry contains illegal value in attribute named SGI_CAP_FILE
pl: wpis zawiera niedozwoloną wartość w atrybucie SGI_CAP_FILE

en: entry contains illegal value in attribute named SGI_MAC_LABEL
pl: wpis zawiera niedozwoloną wartość w atrybucie SGI_MAC_LABEL

en: entry contains offset out of order in shortform dir %llu
pl: wpis zawiera uszkodzony offset w krótkim katalogu %llu

en: entry contains offset out of order in shortform dir %lu
pl: wpis zawiera uszkodzony offset w krótkim katalogu %lu

en: entry count %d too large in %s block %u for inode %llu
pl: liczba wpisów %d zbyt duża w bloku %su %u dla i-węzła %llu

en: entry count %d too large in %s block %u for inode %lu
pl: liczba wpisów %d zbyt duża w bloku %su %u dla i-węzła %lu

en: entry has INCOMPLETE flag on in shortform attribute
pl: wpis ma flagę NIEPEŁNY w atrybucie krótkim

en: error %d fixing shortform directory %llu
pl: błąd %d podczas poprawiania katalogu krótkiego %llu

en: error %d invalidating directory %llu blocks
pl: błąd %d podczas unieważniania bloków katalogu %llu

en: error %d while rendering description at %s line %d
pl: błąd %d podczas sporządzania opisu w %s, w wierszu %d

en: error - not enough free space in filesystem, AG %u
pl: błąd - za mało wolnego miejsca w systemie plików, AG %u

en: error allocating space for a file
pl: błąd podczas przydzielania miejsca na plik

en: error finding description buffer
pl: błąd szukania bufora opisu

en: error finding secondary superblock -- failed to memalign buffer
pl: błąd podczas szukania zapasowego superbloku - nie udało się memalign bufora

en: error reading existing superblock -- failed to memalign buffer
pl: błąd podczas odczytu istniejącego superbloku - nie udało się wykonać memalign dla bufora

en: error reading existing superblock: %s
pl: błąd podczas odczytu istniejącego superbloku: %s

en: error reading primary superblock
pl: błąd podczas odczytu głównego superbloku

en: error reading superblock %u -- failed to memalign buffer
pl: błąd podczas odczytu superbloku %u - nie udało się wykonać memalign dla bufora

en: error reading superblock %u -- seek to offset %ld failed
pl: błąd podczas odczytu superbloku %u - seek na offset %ld nie powiódł się

en: error reading superblock %u -- seek to offset %lld failed
pl: błąd podczas odczytu superbloku %u - seek na offset %lld nie powiódł się

en: error reserving space for a file
pl: błąd podczas rezerwowania miejsca na plik

en: estimating verify work
pl: estymowanie zadania weryfikacji

en: exit the program
pl: wyjście z programu

en: exit xfs_db
pl: zakończenie xfs_db

en: expected %s file size %llu, found %llu
pl: oczekiwano rozmiaru pliku %s o wartości %llu, napotkano %llu

en: expected block %llu, got %llu, bmbt block %llu
pl: oczekiwano bloku %llu, napotkano %llu, blok bmbt %llu

en: expected block %llu, got %llu, directory inode %llu
pl: oczekiwano bloku %llu, napotkano %llu, i-węzeł katalogu %llu

en: expected block %llu, got %llu, inode %lluattr block
pl: oczekiwano bloku %llu, napotkano %llu, blok attr i-węzła %llu

en: expected block %lu, got %llu, bmbt block %lu
pl: oczekiwano bloku %lu, napotkano %llu, blok bmbt %lu

en: expected block %lu, got %llu, directory inode %lu
pl: oczekiwano bloku %lu, napotkano %llu, i-węzeł katalogu %lu

en: expected block %lu, got %llu, inode %luattr block
pl: oczekiwano bloku %lu, napotkano %llu, blok attr i-węzła %lu

en: expected level %d got %d in %s btree block %d/%d
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku b-drzewa %s %d/%d

en: expected level %d got %d in %sbt block %d/%d
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku %sbt %d/%d

en: expected level %d got %d in bt%s block %d/%d
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku bt%s %d/%d

en: expected level %d got %d in btbno block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku btbno %u/%u

en: expected level %d got %d in btcnt block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku btcnt %u/%u

en: expected level %d got %d in finobt block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku finobt %u/%u

en: expected level %d got %d in inobt block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku inobt %u/%u

en: expected level %d got %d in inode %lld bmbt block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w i-węźle %lld, blok bmbt %u/%u

en: expected level %d got %d in inode %llu, (%s fork) bmbt block %llu
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w i-węźle %llu, (gałęzi %s) blok bmbt %llu

en: expected level %d got %d in inode %lu, (%s fork) bmbt block %lu
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w i-węźle %lu, (gałęzi %s) blok bmbt %lu

en: expected level %d got %d in refcntbt block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku refcntbt %u/%u

en: expected level %d got %d in rmapbt block %u/%u
pl: oczekiwano poziomu %d, a uzyskano %d w bloku rmapbt %u/%u

en: expected owner inode %llu, got %llu, attr block %llu
pl: oczekiwano i-węzła właściciela %llu, napotkano %llu, blok attr %llu

en: expected owner inode %llu, got %llu, bmbt block %llu
pl: oczekiwano i-węzła właściciela %llu, napotkano %llu, blok bmbt %llu

en: expected owner inode %llu, got %llu, directory block %llu
pl: oczekiwano i-węzła właściciela %llu, napotkano %llu, blok katalogu %llu

en: expected owner inode %lu, got %llu, attr block %lu
pl: oczekiwano i-węzła właściciela %lu, napotkano %llu, blok attr %lu

en: expected owner inode %lu, got %llu, bmbt block %lu
pl: oczekiwano i-węzła właściciela %lu, napotkano %llu, blok bmbt %lu

en: expected owner inode %lu, got %llu, directory block %lu
pl: oczekiwano i-węzła właściciela %lu, napotkano %llu, blok katalogu %lu

en: extended attribute
pl: atrybut rozszerzony

en: extended statistics on the currently open file
pl: rozszerzone statystyki dla aktualnie otwartego pliku

en: extended-header: cycle: %d
pl: nagłówek-rozszerzony: cykl: %d

en: extends past end of dir
pl: wykracza poza koniec katalogu

en: extent (%u/%u) len %u claimed, state is %d
pl: ekstent (%u/%u) długość %u przypisany, stan %d

en: extent count for ino %lld %s fork too low (%d) for file format
pl: i-węzeł %lld: liczba ekstentów dla gałęzi %s zbyt mała (%d) dla formatu pliku

en: extent count for ino %llu %s fork too low (%llu) for file format
pl: i-węzeł %llu: liczba ekstentów dla gałęzi %s zbyt mała (%llu) dla formatu pliku

en: extent count for ino %lu %s fork too low (%lu) for file format
pl: i-węzeł %lu: liczba ekstentów dla gałęzi %s zbyt mała (%lu) dla formatu pliku

en: extent map
pl: mapa ekstentów

en: extent_map
pl: mapa_ekstentów

en: extents
pl: ekstentów

en: extents before:%d after:%d %s %s
pl: ekstentów przed: %d po: %d %s %s

en: external
pl: zewnętrzny

en: external log device size %lld blocks too small, must be at least %lld blocks
pl: rozmiar urządzenia logu zewnętrznego w blokach %lld zbyt mały, potrzeba co najmniej %lld bloków

en: extra arguments
pl: nadmiarowe argumenty

en: failed reading extents
pl: nie udało się odczytać ekstentów

en: failed reading extents: inode %llu
pl: nie udało się odczytać ekstentów: i-węzeł %llu

en: failed to allocate %zd bytes of memory
pl: nie udało się przydzielić %zd bajtów pamięci

en: failed to clear log
pl: nie udało się wyczyścić logu

en: failed to create prefetch thread: %s
pl: nie udało się utworzyć wątku prefetch: %s

en: failed to fchown tmpfile %s: %s
pl: nie udało się wykonać fchown na pliku tymczasowym %s: %s

en: failed to fix AGFL on AG %d, error %d
pl: nie udało się naprawić AGFL w AG %d, błąd %d

en: failed to get bulkstat information for inode %llu
pl: nie udało się uzyskać informacji bulkstat dla i-węzła %llu

en: failed to get inode attrs: %s
pl: nie udało się uzyskać atrybutów i-węzła: %s

en: failed to get valid bulkstat information for inode %llu
pl: nie udało się uzyskać prawidłowych informacji bulkstat dla i-węzła %llu

en: failed to iget inode %llu
pl: operacja iget na i-węźle %llu nie powiodła się

en: failed to initialize prefetch cond var
pl: nie udało się zainicjować zmiennej warunkowej prefetch

en: failed to initialize prefetch mutex
pl: nie udało się zainicjować muteksu prefetch

en: failed to match fork offset
pl: nie udało się dopasować offsetu gałęzi

en: failed to memalign superblock buffer
pl: nie udało się wykonać memalign dla bufora superbloku

en: failed to read UUID from AG %d
pl: nie udało się odczytać UUID-a z AG %d

en: failed to read UUID from AG 0
pl: nie udało się odczytać UUID-a z AG 0

en: failed to read label in AG %d
pl: nie udało się odczytać etykiety w AG %d

en: failed to remove attr %s from inode %llu
pl: usunięcie atrybutu %s z i-węzła %llu nie powiodło się

en: failed to set ATTR fork on tmp: %s:
pl: nie udało się ustawić gałęzi ATTR na tmp: %s

en: failed to set UUID in AG %d
pl: nie udało się ustawić UUID-a w AG %d

en: failed to set attr %s on inode %llu
pl: ustawianie atrybutu %s w i-węźle %llu nie powiodło się

en: failed to set label in AG %d
pl: nie udało się ustawić etykiety w AG %d

en: failed to set versionnum in AG %d
pl: nie udało się ustawić versionnum w AG %d

en: field %s has no subfields
pl: pole %s nie ma podpól

en: field %s is not an array
pl: pole %s nie jest tablicą

en: field %s not found
pl: nie znaleziono pola %s

en: fifo
pl: potok

en: file argument, "%s", is not in a mounted XFS filesystem
pl: argument plikowy "%s" nie jest na zamontowanym systemie plików XFS

en: file attr block is unmapped
pl: blok atrybutów pliku nie ma odwzorowania

en: file block is unmapped
pl: blok pliku jest nieodwzorowany

en: file data
pl: dane pliku

en: file data block is unmapped
pl: blok danych plików nie ma odwzorowania

en: file flags set on non-file inode %llu
pl: flagi pliku ustawione dla nie będącego plikiem i-węzła %llu

en: file flags set on non-file inode %lu
pl: flagi pliku ustawione dla nie będącego plikiem i-węzła %lu

en: file value %d is out of range (0-%d)
pl: wartość pliku %d jest spoza zakresu (0-%d)

en: filename
pl: nazwa_pliku

en: filesystem
pl: system plików

en: filesystem feature upgrade failed, err=%d
pl: uaktualnienie cech systemu plików nie powiodło się, błąd=%d

en: filesystem label
pl: etykieta systemu plików

en: filesystem mkfs-in-progress bit set
pl: ustawiony bit mkfs-in-progress systemu plików

en: filesystem needs xfs_repair
pl: system plików wymaga xfs_repair

en: find mapping pages that are memory resident
pl: odnalezienie stron odwzorowań przechowywanych w pamięci

en: finding bad block bitmap
pl: szukanie bitmapy wadliwych bloków

en: finishing bulkstat work
pl: kończenie zadania bulkstat

en: finishing directory scan work
pl: kończenie zadania skanowania katalogu

en: finishing fsmap work
pl: kończenie zadania fsmap

en: finishing inumbers work
pl: kończenie zadania inumbers

en: finishing repair work
pl: kończenie zadania naprawy

en: finishing scrub work
pl: kończenie zadania scrub

en: finobt ir_freecount/free mismatch, inode chunk %d/%u, freecount %d nfree %d
pl: niezgodność finobt ir_freecount/free, porcja i-węzłów %d/%u, freecount %d nfree %d

en: finobt not supported without CRC support
pl: finobt nie jest obsługiwane bez obsługi CRC

en: finobt rec for ino %llu (%d/%u) does not match existing rec (%d/%d)
pl: rekord finobt dla i-węzła %llu (%d/%u) nie pasuje do istniejącego rekordu (%d/%d)

en: finobt rec for ino %lu (%d/%u) does not match existing rec (%d/%d)
pl: rekord finobt dla i-węzła %lu (%d/%u) nie pasuje do istniejącego rekordu (%d/%d)

en: finobt record with no free inodes, inode chunk %d/%u
pl: rekord finobt bez wolnych i-węzłów, porcja i-węzłów %d/%u

en: fixing bad flags.
pl: poprawiono błędne flagi.

en: fixing bad flags2.
pl: poprawiono błędne flags2.

en: fixing bad nrext64_pad.
pl: poprawiono błędne nrext64_pad.

en: fixing bad v3_pad.
pl: poprawiono błędne v3_pad.

en: fixing ftype mismatch (%d/%d) in directory/child inode %llu/%llu
pl: niezgodność ftype (%d/%d) w i-węźle katalogu/potomnym %llu/%llu zostanie poprawiona

en: fixing ftype mismatch (%d/%d) in directory/child inode %lu/%lu
pl: niezgodność ftype (%d/%d) w i-węźle katalogu/potomnym %lu/%lu zostanie poprawiona

en: fixing i8count in inode %llu
pl: poprawiono i8count w i-węźle %llu

en: fixing i8count in inode %lu
pl: poprawiono i8count w i-węźle %lu

en: fixing magic # to %#x
pl: poprawiono liczbę magiczną na %#x

en: flags:
pl: flagi:

en: flfirst %d in agf %d too large (max = %u)
pl: flfirst %d w agf %d zbyt duże (maksimum = %u)

en: flipped
pl: przełączono

en: fllast %d in agf %d too large (max = %u)
pl: fllast %d w agf %d zbyt duże (maksimum = %u)

en: flush a region in the current memory mapping
pl: zrzucenie regionu w bieżącym odwzorowaniu pamięci

en: flush error
pl: błąd zrzutu bufora

en: flushing datadev verify pool
pl: opróżnianie bufora puli weryfikatora urządzenia danych

en: flushing logdev verify pool
pl: opróżnianie bufora puli weryfikatora urządzenia logów

en: flushing rtdev verify pool
pl: opróżnianie bufora puli weryfikatora urządzenia realtime

en: foreign
pl: obcy

en: foreign file active, %s command is for XFS filesystems only
pl: aktywny jest plik obcy, polecenie %s jest tylko dla systemów plików XFS

en: forkoff diff %d too large!
pl: różnica forkoff %d zbyt duża!

en: found candidate secondary superblock...
pl: znaleziono potencjalny zapasowy superblok...

en: found illegal null character in symlink inode %llu
pl: znaleziono niedozwolony znak null w i-węźle dowiązania symbolicznego %llu

en: found illegal null character in symlink inode %lu
pl: znaleziono niedozwolony znak null w i-węźle dowiązania symbolicznego %lu

en: found inode %llu claiming to be a real-time file
pl: znaleziono i-węzeł %llu twierdzący, że należy do pliku realtime

en: found inode %lu claiming to be a real-time file
pl: znaleziono i-węzeł %lu twierdzący, że należy do pliku realtime

en: found inodes not in the inode allocation tree
pl: znaleziono i-węzły nieobecne w drzewie alokacji i-węzłów

en: found non-root LEAFN node in inode %llu bno = %u
pl: znaleziono niegłówny węzeł LEAFN w i-węźle %llu bno = %u

en: found non-root LEAFN node in inode %lu bno = %u
pl: znaleziono niegłówny węzeł LEAFN w i-węźle %lu bno = %u

en: found unexpected realtime attr fork extent.
pl: napotkano nieoczekiwany ekstent gałęzi atrybutów realtime.

en: found unexpected unwritten/delalloc attr fork extent.
pl: napotkano nieoczekiwany nie zapisany/zwolniony ekstent gąłęzi atrybutów.

en: free block %u entry %i for directory ino %llu bad
pl: błędny wpis wolnego bloku %u numer %i dla i-węzła katalogu %llu

en: free block %u entry %i for directory ino %lu bad
pl: błędny wpis wolnego bloku %u numer %i dla i-węzła katalogu %lu

en: free block %u for directory inode %llu bad header
pl: błędny nagłówek wolnego bloku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: free block %u for directory inode %llu bad nused
pl: błędna liczba nused w wolnym bloku %u dla i-węzła katalogu %llu

en: free block %u for directory inode %lu bad header
pl: błędny nagłówek wolnego bloku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: free block %u for directory inode %lu bad nused
pl: błędna liczba nused w wolnym bloku %u dla i-węzła katalogu %lu

en: free block usage information
pl: informacje o wykorzystaniu wolnych bloków

en: free inode %llu contains errors,
pl: wolny i-węzeł %llu zawiera błędy,

en: free inode %lu contains errors,
pl: wolny i-węzeł %lu zawiera błędy,

en: free space
pl: wolne miejsce

en: free space (%u,%u-%u) only seen by one free space btree
pl: wolne miejsce (%u,%u-%u) widziane tylko przez jedno b-drzewo wolnego miejsca

en: freeblk count %d != flcount %d in ag %d
pl: liczba freeblk %d != flcount %d w ag %d

en: freeblk count %u != flcount %u in ag %u
pl: liczba freeblk %u != flcount %u w ag %u

en: frees reserved space associated with part of a file
pl: zwolnienie zarezerwowanego miejsca związanego z częścią pliku

en: frees space associated with part of a file
pl: zwolnienie miejsca związanego z częścią pliku

en: freesp arguments: [-bcds] [-a agno] [-e binsize] [-h h1]... [-m binmult]
pl: argumenty freesp: [-bcds] [-a agno] [-e binsize] [-h h1]... [-m binmult]

en: freeze filesystem of current file
pl: zamrożenie systemu plików na bieżącym pliku

en: from
pl: od

en: fuzz values on disk
pl: zaburzanie wartości na dysku

en: get and/or set count of reserved filesystem blocks
pl: odczyt i/lub ustawienie liczby zarezerwowanych bloków w systemie plików

en: get block usage and check consistency
pl: informacje o wykorzystaniu bloków i sprawdzenie spójności

en: get commands from source-file
pl: odczyt poleceń z pliku-źródłowego

en: get mounted filesystem UUID
pl: odczyt UUID-a zamontowanego systemu plików

en: get overall quota state information
pl: uzyskanie ogólnych informacji o stanie quot

en: get the status of a filesystem encryption key
pl: pobranie stanu klucza szyfrującego systemu plików

en: get/set enforcement warning counter
pl: odczyt/ustawienie licznika ostrzeżeń

en: get/set preferred CoW extent size (in bytes) for the open file
pl: odczyt/ustawienie rozmiaru ekstentu CoW (w bajtach) dla otwartego pliku

en: get/set preferred extent size (in bytes) for the open file
pl: odczyt/ustawienie preferowanego rozmiaru ekstentu (w bajtach) dla otwartego pliku

en: getrlimit(RLIMIT_FSIZE) failed!
pl: getrlimit(RLIMIT_FSIZE) nie powiodło się!

en: getting fshandle
pl: pobieranie fshandle

en: give advice about use of memory
pl: doradzenie w sprawie użycia pamięci

en: good inode list is --
pl: lista dobrych i-węzłów to:

en: group
pl: grupę

en: group quota
pl: i-węzła limitów grupy

en: group quota inode %llu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł limitu grupy %llu ma błędny typ 0x%x

en: group quota inode %lu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł limitu grupy %lu ma błędny typ 0x%x

en: hash value mismatch
pl: niezgodność wartości hasza

en: help for one or all commands
pl: opis dla jednego lub wszystkich poleceń

en: hole
pl: dziura

en: hole in %s file at dblock 0x%llx
pl: dziura w pliku %s przy dblocku 0x%llx

en: identifier
pl: identyfikator

en: if -%s file then -%s name and -%s size are required
pl: jeśli podano -%s file, to -%s name i -%s size są wymagane

en: illegal %s length %lld, not a multiple of %d
pl: niedozwolona długość %s %lld, nie jest wielokrotnością %d

en: illegal CoW extent size hint %lld, must be less than %u.
pl: niedozwolony sugerowany rozmiar ekstentu CoW %lld, musi być mniejszy niż %u.

en: illegal attribute fmt %d, ino %llu
pl: niedozwolony format atrybutów %d, i-węzeł %llu

en: illegal attribute fmt %d, ino %lu
pl: niedozwolony format atrybutów %d, i-węzeł %lu

en: illegal attribute format %d, ino %llu
pl: niedozwolony format atrybutu %d, i-węzeł %llu

en: illegal attribute format %d, ino %lu
pl: niedozwolony format atrybutu %d, i-węzeł %lu

en: illegal block size %d
pl: niedozwolony rozmiar bloku %d

en: illegal directory block size %d
pl: niedozwolony rozmiar bloku katalogu %d

en: illegal extent size hint %lld, must be less than %u and a multiple of %u.
pl: niedozwolony sugerowany rozmiar ekstentu %lld, musi być mniejszy niż %u i być wielokrotnością %u.

en: illegal extent size hint %lld, must be less than %u.
pl: niedozwolony sugerowany rozmiar ekstentu %lld, musi być mniejszy niż %u.

en: illegal inode size %d
pl: niedozwolony rozmiar i-węzła %d

en: illegal log sector size %d
pl: niedozwolony rozmiar sektora logu %d

en: illegal rt extent size %lld, not a multiple of %d
pl: niedozwolony rozmiar ekstentu rt %lld, nie jest wielokrotnością %d

en: illegal sector size %d
pl: niedozwolony rozmiar sektora %d

en: illegal sector size %d; hw sector is %d
pl: niedozwolony rozmiar sektora %d; sektor sprzętowy ma %d

en: illegal state %d in block map %llu
pl: niedozwolony stan %d w mapie bloku %llu

en: illegal state %d in block map %lu
pl: niedozwolony stan %d w mapie bloku %lu

en: illegal state %d in rt extent %llu
pl: niedozwolony stan %d w ekstencie rt %llu

en: illegal state %d in rt extent %lu
pl: niedozwolony stan %d w ekstencie rt %lu

en: illegal value
pl: niedozwolona wartość

en: imap claims a free inode %llu is in use,
pl: imap odwołuje się do wolnego bloku %llu, który jest w użyciu,

en: imap claims a free inode %lu is in use,
pl: imap odwołuje się do wolnego bloku %lu, który jest w użyciu,

en: imap claims in-use inode %llu is free,
pl: imap twierdzi, że używany i-węzeł %llu jest wolny,

en: imap claims in-use inode %lu is free,
pl: imap twierdzi, że używany i-węzeł %lu jest wolny,

en: imap claims inode %llu is present, but inode cluster is sparse,
pl: imap oznacza i-węzeł %llu jako obecny, ale klaster i-węzła jest rzadki,

en: imap claims inode %lu is present, but inode cluster is sparse,
pl: imap oznacza i-węzeł %lu jako obecny, ale klaster i-węzła jest rzadki,

en: in use block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%llx
pl: niezgodność używanego bloku (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%llx

en: in use block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%lx
pl: niezgodność używanego bloku (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%lx

en: inconsistent directory geometry information
pl: niespójne informacje o geometrii katalogu

en: inconsistent filesystem geometry in realtime filesystem component
pl: niespójna geometria systemu plików w składniku realtime

en: inconsistent filesystem geometry information
pl: niespójne informacje o geometrii systemu plików

en: inconsistent inode alignment value
pl: niespójna wartość wyrównania i-węzła

en: inconsistent log geometry information
pl: niespójne informacje o geometrii logu

en: inconsistent remote attribute entry %d in attr block %u, ino %llu
pl: niespójny wpis odległego atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %llu

en: inconsistent remote attribute entry %d in attr block %u, ino %lu
pl: niespójny wpis odległego atrybutu %d w bloku atrybutów %u, i-węźle %lu

en: increase system RAM and/or swap space to at least %luMB.
pl: proszę rozszerzyć rozmiar RAM systemu i/lub przestrzeni wymiany do co najmniej %luMB.

en: incrementing scanned inode counter
pl: zwiększanie licznika przeskanowanych i-węzłów

en: index %d for field %s out of range %d-%d
pl: indeks %d dla pola %s jest poza zakresem %d-%d

en: indicated size of %s btree root (%d bytes) greater than space in inode %llu %s fork
pl: oznaczony rozmiar korzenia b-drzewa %s (%d bajtów) większy niż miejsce w i-węźle %llu gałęzi %s

en: indicated size of %s btree root (%d bytes) greater than space in inode %lu %s fork
pl: oznaczony rozmiar korzenia b-drzewa %s (%d bajtów) większy niż miejsce w i-węźle %lu gałęzi %s

en: indices %d-%d for field %s out of range %d-%d
pl: indeksy %d-%d dla pola %s są poza zakresem %d-%d

en: infile [src_off dst_off len]
pl: plik_wej [offset_źr offset_doc długość]

en: infile src_off dst_off len
pl: plik_wej offset_źr offset_doc długość

en: infinite
pl: nieaktywnym

en: initialize realtime bitmap
pl: inicjowanie bitmapy realtime

en: initializing AG free space list
pl: inicjowanie listy wolnego miejsca AG

en: inject errors into a filesystem
pl: wprowadzanie błędów do systemu plików

en: ino %10llu count %2d mask %016llx
pl: i-węzeł %10llu liczba %2d maska %016llx

en: ino %10lu count %2d mask %016lx
pl: i-węzeł %10lu liczba %2d maska %016lx

en: ino mismatch for path "%s" %llu vs %llu
pl: niezgodność i-węzła dla ścieżki "%s" %llu vs %llu

en: inode %lld %s %lld..%lld
pl: i-węzeł %2$s %1$lld %3$lld..%4$lld

en: inode %lld %s extent map
pl: mapa ekstentów %2$s i-węzła %1$lld

en: inode %lld actual %lld ideal %lld
pl: i-węzeł %lld obecnie %lld idealnie %lld

en: inode %lld add link, now %u
pl: i-węzeł %lld - dodano dowiązanie, teraz %u

en: inode %lld bad block number %lld [%d,%d], offset %lld
pl: i-węzeł %lld - błędny numer bloku %lld [%d,%d], offset %lld

en: inode %lld bad rt block number %lld, offset %lld
pl: i-węzeł %lld - błędny numer bloku rt %lld, offset %lld

en: inode %lld block %lld at offset %lld
pl: i-węzeł %lld: blok %lld pod offsetem %lld

en: inode %lld extent [%lld,%lld,%lld,%d]
pl: ekstent i-węzła %lld [%lld,%lld,%lld,%d]

en: inode %lld mode %#o fmt %s afmt %s nex %d anex %d nblk %lld sz %lld%s%s%s%s%s%s%s
pl: i-węzeł %lld mode %#o fmt %s afmt %s nex %d anex %d nblk %lld sz %lld%s%s%s%s%s%s%s

en: inode %lld name %s
pl: i-węzeł %lld o nazwie %s

en: inode %lld nlink %u %s dir
pl: i-węzeł %lld nlink %u katalog %s

en: inode %lld parent %lld
pl: i-węzeł %lld - rodzic %lld

en: inode %llu
pl: i-węzeł %llu

en: inode %llu (%u/%u)%s
pl: i-węzeł %llu (%u/%u)%s

en: inode %llu - bad extent last block number %llu, offset %llu
pl: i-węzeł %llu - błędny numer bloku końcowego ekstentu %llu, offset %llu

en: inode %llu - bad extent overflows - start %llu, end %llu, offset %llu
pl: i-węzeł %llu - błędne przepełnienie ekstentu - początek %llu, koniec %llu, offset %llu

en: inode %llu - bad extent starting block number %llu, offset %llu
pl: i-węzeł %llu - błędny numer bloku początkowego ekstentu %llu, offset %llu

en: inode %llu - bad rt extent last block number %llu, offset %llu
pl: i-węzeł %llu - błędny numer bloku końcowego ekstentu rt %llu, offset %llu

en: inode %llu - bad rt extent overflows - start %llu, end %llu, offset %llu
pl: i-węzeł %llu - błędne przepełnienie ekstentu rt - początek %llu, koniec %llu, offset %llu

en: inode %llu - bad rt extent start block number %llu, offset %llu
pl: i-węzeł %llu - błędny numer bloku początkowego ekstentu rt %llu, offset %llu

en: inode %llu - extent exceeds max offset - start %llu, count %llu, physical block %llu
pl: i-węzeł %llu - ekstent przekracza maksymalny offset - początek %llu, liczba %llu, blok fizyczny %llu

en: inode %llu bad # of bmap records (%llu, min - %u, max - %u)
pl: błędna liczba rekordów bmap w i-węźle %llu (%llu, minimum: %u, maksimum: %u)

en: inode %llu has CoW extent size hint but file system does not support reflink
pl: i-węzeł %llu ma sugerowany rozmiar ekstentu CoW, ale system plików nie obsługuje funkcji reflink

en: inode %llu has RT flag set but there is no RT device
pl: i-węzeł %llu ma ustawioną flagę RT, ale nie ma urządzenia RT

en: inode %llu is marked bigtime but file system does not support large timestamps
pl: i-węzeł %llu oznaczony jako bigtime, ale system plików nie obsługuje dużych znaczników czasu

en: inode %llu is marked large extent counts but file system does not support large extent counts
pl: i-węzeł %llu oznaczony jako mający duże liczniki ekstentów, ale system plików ich nie obsługuje

en: inode %llu is marked reflinked but file system does not support reflink
pl: i-węzeł %llu oznaczony jako dowiązany, ale system plików nie obsługuje funkcji reflink

en: inode %llu not rt bitmap
pl: i-węzeł %llu nie jest bitmapą rt

en: inode %lu
pl: i-węzeł %lu

en: inode %lu (%u/%u)%s
pl: i-węzeł %lu (%u/%u)%s

en: inode %lu - bad extent last block number %lu, offset %lu
pl: i-węzeł %lu - błędny numer bloku końcowego ekstentu %lu, offset %lu

en: inode %lu - bad extent overflows - start %lu, end %lu, offset %lu
pl: i-węzeł %lu - błędne przepełnienie ekstentu - początek %lu, koniec %lu, offset %lu

en: inode %lu - bad extent starting block number %lu, offset %lu
pl: i-węzeł %lu - błędny numer bloku początkowego ekstentu %lu, offset %lu

en: inode %lu - bad rt extent last block number %lu, offset %lu
pl: i-węzeł %lu - błędny numer bloku końcowego ekstentu rt %lu, offset %lu

en: inode %lu - bad rt extent overflows - start %lu, end %lu, offset %lu
pl: i-węzeł %lu - błędne przepełnienie ekstentu rt - początek %lu, koniec %lu, offset %lu

en: inode %lu - bad rt extent start block number %lu, offset %lu
pl: i-węzeł %lu - błędny numer bloku początkowego ekstentu rt %lu, offset %lu

en: inode %lu - extent exceeds max offset - start %lu, count %lu, physical block %lu
pl: i-węzeł %lu - ekstent przekracza maksymalny offset - początek %lu, liczba %lu, blok fizyczny %lu

en: inode %lu bad # of bmap records (%lu, min - %u, max - %u)
pl: błędna liczba rekordów bmap w i-węźle %lu (%lu, minimum: %u, maksimum: %u)

en: inode %lu has CoW extent size hint but file system does not support reflink
pl: i-węzeł %lu ma sugerowany rozmiar ekstentu CoW, ale system plików nie obsługuje funkcji reflink

en: inode %lu has RT flag set but there is no RT device
pl: i-węzeł %lu ma ustawioną flagę RT, ale nie ma urządzenia RT

en: inode %lu is marked bigtime but file system does not support large timestamps
pl: i-węzeł %lu oznaczony jako bigtime, ale system plików nie obsługuje dużych znaczników czasu

en: inode %lu is marked large extent counts but file system does not support large extent counts
pl: i-węzeł %lu oznaczony jako mający duże liczniki ekstentów, ale system plików ich nie obsługuje

en: inode %lu is marked reflinked but file system does not support reflink
pl: i-węzeł %lu oznaczony jako dowiązany, ale system plików nie obsługuje funkcji reflink

en: inode %lu not rt bitmap
pl: i-węzeł %lu nie jest bitmapą rt

en: inode 0x%llx bmap block 0x%llx claimed, state is %d
pl: i-węzeł 0x%llx blok bmap 0x%llx przypisany, stan to %d

en: inode 0x%llxbmap block 0x%llx claimed, state is %d
pl: i-węzeł 0x%llx blok bmap 0x%llx przypisany, stan to %d

en: inode 0x%lx bmap block 0x%lx claimed, state is %d
pl: i-węzeł 0x%lx blok bmap 0x%lx przypisany, stan to %d

en: inode 0x%lxbmap block 0x%lx claimed, state is %d
pl: i-węzeł 0x%lx blok bmap 0x%lx przypisany, stan to %d

en: inode block %d/%d bad state, (state %d)
pl: blok i-węzła (%d/%d) w błędnym stanie (stan %d)

en: inode block %d/%d multiply claimed, (state %d)
pl: blok i-węzła %d/%d już przypisany (stan %d)

en: inode block %llu multiply claimed, state was %d
pl: blok i-węzła %llu wielokrotnie przydzielony, stan był %d

en: inode block %lu multiply claimed, state was %d
pl: blok i-węzła %lu wielokrotnie przydzielony, stan był %d

en: inode block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%llx
pl: niezgodność bloku i-węzła (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%llx

en: inode block (%d,%d-%d) mismatch in %s tree, state - %d,%lx
pl: niezgodność bloku i-węzła (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%lx

en: inode btree
pl: b-drzewo i-węzłów

en: inode btree counters not supported without CRC support
pl: liczniki b-drzewa i-węzłów nie są obsługiwane bez obsługi CRC

en: inode btree counters not supported without finobt support
pl: liczniki b-drzewa i-węzłów nie są obsługiwane bez obsługi finobt

en: inode chunk claims untracked block, finobt block - agno %d, bno %d, inopb %d
pl: część i-węzła odwołuje się do nieśledzonego bloku, blok finobt - agno %d, bno %d, inopb %d

en: inode chunk claims used block, finobt block - agno %d, bno %d, inopb %d
pl: część i-węzła odwołuje się do używanego bloku, blok finobt - agno %d, bno %d, inopb %d

en: inode chunk claims used block, inobt block - agno %d, bno %d, inopb %d
pl: część i-węzła odwołuje się do używanego bloku, blok inobt - agno %d, bno %d, inopb %d

en: inode identifier %llu mismatch on inode %llu
pl: niezgodność identyfikatora i-węzła %llu dla i-węzła %llu

en: inode identifier %llu mismatch on inode %lu
pl: niezgodność identyfikatora i-węzła %llu dla i-węzła %lu

en: inode map for filesystem of current file
pl: map i-węzłów dla systemu plików bieżącego pliku

en: inode map malloc failed
pl: przydzielenie mapy i-węzłów nie powiodło się

en: inode max pct unchanged, skipping
pl: maksymalny procent i-węzłów nie zmieniony, pominięto

en: inode max percent changed from %d to %d
pl: maksymalny procent i-węzłów zmieniony z %d na %d

en: inode number match: %llu
pl: zgodność numeru i-węzła: %llu

en: inode rec for ino %llu (%d/%d) overlaps existing rec (start %d/%d)
pl: rekord i-węzła dla i-węzła %llu (%d/%d) nachodzi na istniejący rekord (początek %d/%d)

en: inode rec for ino %lu (%d/%d) overlaps existing rec (start %d/%d)
pl: rekord i-węzła dla i-węzła %lu (%d/%d) nachodzi na istniejący rekord (początek %d/%d)

en: inode-path for inode: %llu is incorrect - path "%s" non-existent
pl: inode-path dla i-węzła: %llu jest niepoprawna - ścieżka "%s" nie istnieje

en: inode-path for inode: %llu is incorrect - wrong inode#
pl: inode-path dla i-węzła: %llu jest niepoprawna - niewłaściwy numer i-węzła

en: inode-path for inode: %llu is incorrect - wrong parent inode#
pl: inode-path dla i-węzła: %llu jest niepoprawna - niewłaściwy numer i-węzła nadrzędnego

en: inode-path for inode: %llu is missing
pl: brak inode-path dla i-węzła: %llu

en: inodes
pl: i-węzły

en: insufficient freespace for: %s: size=%lld: ignoring
pl: niewystarczająca ilość miejsca dla: %s: rozmiar=%lld: zignorowano

en: internal
pl: wewnętrzny

en: internal log
pl: log wewnętrzny

en: internal log size %lld too large, must be less than %d
pl: rozmiar logu wewnętrznego %lld zbyt duży, musi być mniejszy niż %d

en: internal log size %lld too large, must fit in allocation group
pl: rozmiar wewnętrznego logu %lld zbyt duży, musi się zmieścić w grupie alokacji

en: invalid
pl: nieprawidłowego i-węzła

en: invalid UUID
pl: błędny UUID

en: invalid contents encryption mode: %s
pl: nieprawidłowy offset docelowy - %s

en: invalid destination offset -- %s
pl: nieprawidłowy offset docelowy - %s

en: invalid entry: %d
pl: błędny wpis: %d

en: invalid filenames encryption mode: %s
pl: nieprawidłowy tryb szyfrowania nazw plików: %s

en: invalid flags in high key %u of %s btree block %u/%u
pl: błędne flagi w górnym kluczu %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: invalid flags in key %u of %s btree block %u/%u
pl: błędne flagi w kluczu %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: invalid flags in record %u of %s btree block %u/%u
pl: błędne flagi w rekordzie %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: invalid flags: %s
pl: nieprawidłowe flagi: %s

en: invalid inode count, inode chunk %d/%u, count %d ninodes %d
pl: błędna liczba i-węzłów, porcja i-węzłów %d/%u, licznik %d ninodes %d

en: invalid key ID: %s
pl: błędny ID klucza: %s

en: invalid key descriptor: %s
pl: błędny deskryptor klucza: %s

en: invalid key identifier: %s
pl: błędny identyfikator klucza: %s

en: invalid key specifier: %s
pl: błędne określenie klucza: %s

en: invalid length %u in record %u of %s btree block %u/%u
pl: błędna długość %u w rekordzie %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: invalid length -- %s
pl: nieprawidłowa długość - %s

en: invalid name
pl: błędna nazwa

en: invalid numrecs (%u) in %s block
pl: błędne numrecs (%u) w bloku %s

en: invalid owner in rmap btree record %d (%ld %u) block %u/%u
pl: błędny właściciel w rekordzie %d b-drzewa rmap (%ld %u) blok %u/%u

en: invalid owner in rmap btree record %d (%lld %u) block %u/%u
pl: błędny właściciel w rekordzie %d b-drzewa rmap (%lld %u) blok %u/%u

en: invalid parameters
pl: błędne parametry

en: invalid policy version: %s
pl: nieprawidłowa wersja polityki: %s

en: invalid project ID -- %s
pl: nieprawidłowy ID projektu - %s

en: invalid reference count %u in record %u of %s btree block %u/%u
pl: błędna liczba odwołań %u w rekordzie %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: invalid source offset -- %s
pl: nieprawidłowy offset źródłowy - %s

en: invalid start block %u in record %u of %s btree block %u/%u
pl: błędny blok początkowy %u w rekordzie %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: invalid target file type - file %s
pl: nieprawidłowy rodzaj bliku docelowego - plik %s

en: ir_freecount/free mismatch, inode chunk %d/%u, freecount %d nfree %d
pl: niezgodność ir_freecount/free, porcja i-węzłów %d/%u, freecount %d nfree %d

en: ir_freecount/free mismatch, inode chunk %u/%u, freecount %d nfree %d
pl: niezgodność ir_freecount/free, porcja i-węzłów %u/%u, freecount %d nfree %d

en: ir_holemask/ir_free mismatch, %s chunk %d/%u, holemask 0x%x free 0x%llx
pl: niezgodność ir_holemask/ir_free, porcja %s %d/%u, holemask 0x%x free 0x%llx

en: is zero length
pl: jest zerowej długości

en: joining together
pl: połączono

en: journalling log
pl: log kroniki

en: junking block
pl: wyrzucono blok

en: junking entry
pl: wyrzucono wpis

en: junking entry "%s" in directory inode %llu
pl: wyrzucono wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu

en: junking entry "%s" in directory inode %lu
pl: wyrzucono wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu

en: key %d greater than high key of block (%u/%u) in %s tree
pl: klucz %d większy niż górny klucz bloku (%u/%u) w drzewie %s

en: keyspec
pl: opis_klucza

en: label = "%s"
pl: etykieta = "%s"

en: last AG size %lld blocks too small, minimum size is %lld blocks
pl: rozmiar ostatniej AG %lld bloków zbyt mały, minimalny rozmiar to %lld bloków

en: leaf block %u for directory inode %llu bad CRC
pl: blok liścia %u dla i-węzła katalogu %llu ma błędne CRC

en: leaf block %u for directory inode %llu bad header
pl: błędny nagłówek bloku liścia %u dla i-węzła katalogu %llu

en: leaf block %u for directory inode %llu bad tail
pl: błędna końcówka bloku liścia %u dla i-węzła katalogu %llu

en: leaf block %u for directory inode %lu bad CRC
pl: blok liścia %u dla i-węzła katalogu %lu ma błędne CRC

en: leaf block %u for directory inode %lu bad header
pl: błędny nagłówek bloku liścia %u dla i-węzła katalogu %lu

en: leaf block %u for directory inode %lu bad tail
pl: błędna końcówka bloku liścia %u dla i-węzła katalogu %lu

en: leftover CoW extent (%u/%u) len %u
pl: pozostałość ekstentu CoW (%u/%u) długość %u

en: leftover CoW extent at unexpected address (%u/%u) len %u
pl: pozostałość ekstentu CoW pod nie oczekiwanym adresem (%u/%u) długość %u

en: leftover CoW extent has incorrect refcount in record %u of %s btree block %u/%u
pl: pozostały ekstent CoW ma niepoprawną liczbę odwołań w rekordzie %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: leftover CoW extent has invalid startblock in record %u of %s btree block %u/%u
pl: pozostały ekstent CoW ma błędny blok początkowy w rekordzie %u bloku b-drzewa %s %u/%u

en: length (%d) too large for data block size (%d)
pl: długość (%d) zbyt duża dla rozmiaru bloku danych (%d)

en: length argument too large -- %lld
pl: zbyt duży argument będący długością - %lld

en: length of Log Record: %d	prev offset: %d		num ops: %d
pl: długość rekordu logu: %d	poprz.offset: %d		l.oper.: %d

en: level %u: %llu record%s, %llu block%s
pl: poziom %u: %llu record%s: %llu block%s

en: level for ino %lld %s fork bmap root too large (%u)
pl: i-węzeł %lld: poziom bmap root gałęzi %s zbyt duży (%u)

en: limited
pl: aktywnym

en: link count mismatch for inode %lld (name %s), nlink %d, counted %d
pl: niezgodność liczby dowiązań dla i-węzła %lld (nazwa %s), nlink %d, naliczono %d

en: link the open file descriptor to the supplied filename
pl: dowiązanie otwartego deskryptora pliku do podanej nazwy pliku

en: list current open files
pl: lista aktualnie otwartych plików

en: list current open files and memory mappings
pl: wypisanie aktualnie otwartych plików i odwzorowań w pamięci

en: list directory contents
pl: lista zawartości katalogu

en: list extended inode flags set on the currently open file
pl: wypisanie rozszerzonych flag i-węzłów aktualnie otwartego pliku

en: list known mount points and projects
pl: wypisanie znanych punktów montowań i projektów

en: list project identifier set on the currently open file
pl: wypisanie identyfikatora projektu aktualnie otwartego pliku

en: little endian linux
pl: Linux little endian

en: local inode %lld attr is too large (size %d)
pl: atrybuty lokalnego i-węzła %lld zbyt duże (rozmiar %d)

en: local inode %lld data is too large (size %lld)
pl: dane lokalnego i-węzła %lld zbyt duże (rozmiar %lld)

en: local inode %llu attr fork too large (size %d, max = %zu)
pl: gałąź atrybutów lokalnego i-węzła %llu zbyt duża (rozmiar %d, maksimum = %zu)

en: local inode %llu attr too small (size = %d, min size = %zd)
pl: gałąź atrybutów lokalnego i-węzła %llu zbyt mała (rozmiar = %d, minimum = %zd)

en: local inode %llu data fork is too large (size = %lld, max = %zu)
pl: gałąź danych lokalnego i-węzła %llu zbyt duża (rozmiar = %lld, maksimum = %zu)

en: local inode %lu attr fork too large (size %d, max = %zu)
pl: gałąź atrybutów lokalnego i-węzła %lu zbyt duża (rozmiar %d, maksimum = %zu)

en: local inode %lu attr too small (size = %d, min size = %zd)
pl: gałąź atrybutów lokalnego i-węzła %lu zbyt mała (rozmiar = %d, minimum = %zd)

en: local inode %lu data fork is too large (size = %lld, max = %zu)
pl: gałąź danych lokalnego i-węzła %lu zbyt duża (rozmiar = %lld, maksimum = %zu)

en: locate the next data and/or hole
pl: odnalezienie następnych danych i/lub dziury

en: locking check failed: %s
pl: sprawdzenie blokowania nie powiodło się: %s

en: log ag number %lld too large, must be less than %lld
pl: liczba ag logu %lld zbyt duża, musi być mniejsza niż %lld

en: log blocks changed from %d to %d
pl: bloki logu zmienione z %d na %d

en: log changed from %s to %s
pl: log zmieniony - był %s, jest %s

en: log device
pl: urządzenie logu

en: log size %lld blocks too large, maximum size is %lld blocks
pl: rozmiar logu %lld bloków jest zbyt duży, maksymalny rozmiar to %lld bloków

en: log size %lld blocks too small, minimum size is %d blocks
pl: rozmiar logu %lld bloków jest zbyt mały, minimalny rozmiar to %d bloków

en: log size %lld bytes too large, maximum size is %lld bytes
pl: rozmiar logu %lld bajtów jest zbyt duży, maksymalny rozmiar to %lld bajtów

en: log size %lld is not a multiple of the log stripe unit %d
pl: rozmiar logu %lld nie jest wielokrotnością jednostki pasa logu %d

en: log size %lld too large for internal log
pl: rozmiar logu %lld jest zbyt duży dla logu wewnętrznego

en: log size unchanged, skipping
pl: rozmiar logu nie zmieniony, pominięto

en: log stripe unit (%d bytes) is too large (maximum is 256KiB)
    log stripe unit adjusted to 32KiB
pl: jednostka pasa logu (%d bajtów) jest zbyt duża (maksimum to 256KiB)
    jednostkę pasa logu zmieniono na 32KiB

en: log stripe unit (%d) must be a multiple of the block size (%d)
pl: jednostka pasa logu (%d) musi być wielokrotnością rozmiaru bloku (%d)

en: log stripe unit specified, using v2 logs
pl: podano jednostkę pasa logu, użyto logów v2

en: logdev write fail requires a parameter
pl: niepowodzenie zapisu logdev wymaga parametru

en: logging to %s
pl: logowanie do %s

en: low on realtime free space: %s: ignoring file
pl: mało wolnego miejsca realtime: %s: plik zignorowany

en: lseek error
pl: błąd lseek

en: malloc failed (%zu bytes) dir2_add_badlist:ino %llu
pl: malloc nie powiodło się (%zu bajtów) w dir2_add_badlist:ino %llu

en: malloc failed (%zu bytes) dir2_add_badlist:ino %lu
pl: malloc nie powiodło się (%zu bajtów) w dir2_add_badlist:ino %lu

en: malloc failed add_dotdot_update (%zu bytes)
pl: malloc nie powiodło się w add_dotdot_update (%zu bajtów)

en: malloc failed in %s (%ld bytes)
pl: malloc nie powiodło się w %s (bajtów: %ld)

en: malloc failed in %s (%lld bytes)
pl: malloc nie powiodło się w %s (bajtów: %lld)

en: malloc failed in blkmap_alloc (%llu bytes)
pl: malloc nie powiodło się w blkmap_alloc (%llu bajtów)

en: malloc failed in dir_hash_add (%zu bytes)
pl: malloc nie powiodło się w dir_hash_add (%zu bajtów)

en: malloc failed: %s
pl: malloc nie powiodło się: %s

en: mandatory lock: %s: ignoring
pl: obowiązkowa blokada: %s: zignorowano

en: manipulate crc values for V5 filesystem structures
pl: operowanie na wartościach crc struktur systemu plików V5

en: max log size %d smaller than min log size %d, filesystem is too small
pl: maksymalny rozmiar logu %d mniejszy niż minimalny rozmiar %d, system plików za mały

en: maximum indicated percentage of inodes > 100%
pl: określono maksymalny procent i-węzłów > 100%

en: media error at data offset %llu length %llu.
pl: błąd nośnika pod offsetem danych %llu długość %llu.

en: media error in %s.
pl: błąd nośnika: %s.

en: media error in extended attribute data.
pl: błąd nośnika w danych rozszerzonych atrybutów.

en: media error in extent map
pl: błąd nośnika w mapie ekstentów

en: meta-data=%-22s isize=%-6d agcount=%u, agsize=%u blks
             =%-22s sectsz=%-5u attr=%u, projid32bit=%u
             =%-22s crc=%-8u finobt=%u, sparse=%u, rmapbt=%u
             =%-22s reflink=%-4u bigtime=%u inobtcount=%u nrext64=%u
    data     =%-22s bsize=%-6u blocks=%llu, imaxpct=%u
             =%-22s sunit=%-6u swidth=%u blks
    naming   =version %-14u bsize=%-6u ascii-ci=%d, ftype=%d
    log      =%-22s bsize=%-6d blocks=%u, version=%d
             =%-22s sectsz=%-5u sunit=%d blks, lazy-count=%d
    realtime =%-22s extsz=%-6d blocks=%lld, rtextents=%lld
pl: metadane=%-22s isize=%-6d agcount=%u, agsize=%u bloków
            =%-22s sectsz=%-5u attr=%u, projid32bit=%u
            =%-22s crc=%-8u finobt=%u sparse=%u rmapbt=%u
            =%-22s reflink=%-4u bigtime=%u inobtcount=%u nrext64=%u
    dane    =%-22s bsize=%-6u blocks=%llu, imaxpct=%u
            =%-22s sunit=%-6u swidth=%u bloków
    nazwy   =wersja %-14u bsize=%-6u ascii-ci=%d, ftype=%d
    log     =%-22s bsize=%-6d blocks=%u, wersja=%d
            =%-22s sectsz=%-5u sunit=%d bloków, lazy-count=%d
    realtime=%-22s extsz=%-6d blocks=%lld, rtextents=%lld

en: mismatch between format (%d) and size (%ld) in directory ino %lu
pl: niezgodność między formatem (%d) a rozmiarem (%ld) w i-węźle katalogu %lu

en: mismatch between format (%d) and size (%ld) in symlink ino %lu
pl: niezgodność między formatem (%d) a rozmiarem (%ld) w i-węźle dowiązania symbolicznego %lu

en: mismatch between format (%d) and size (%ld) in symlink inode %lu
pl: niezgodność między formatem (%d) a rozmiarem (%ld) w i-węźle dowiązania symbolicznego %lu

en: mismatch between format (%d) and size (%lld) in directory ino %llu
pl: niezgodność między formatem (%d) a rozmiarem (%lld) w i-węźle katalogu %llu

en: mismatch between format (%d) and size (%lld) in symlink ino %llu
pl: niezgodność między formatem (%d) a rozmiarem (%lld) w i-węźle dowiązania symbolicznego %llu

en: mismatch between format (%d) and size (%lld) in symlink inode %llu
pl: niezgodność między formatem (%d) a rozmiarem (%lld) w i-węźle dowiązania symbolicznego %llu

en: missing closing quote %s
pl: brak cudzysłowu zamykającego %s

en: missing free index for data block %d in dir ino %lld
pl: brak indeksu wolnego miejsca dla bloku danych %d w i-węźle katalogu %lld

en: missing freetab entry %u for directory inode %llu
pl: brak wpisu freetab %u dla i-węzła katalogu %llu

en: missing freetab entry %u for directory inode %lu
pl: brak wpisu freetab %u dla i-węzła katalogu %lu

en: mkfs not completed successfully
pl: mkfs nie zakończony pomyślnie

en: mmap a range in the current file, show mappings
pl: odwzorowanie przedziału w bieżącym pliku, pokazanie odwzorowań

en: modify quota limits
pl: zmiana limitów quot

en: move forward to next entry in the position ring
pl: przejście na następną pozycję w kręgu

en: move to the previous location in the position ring
pl: przejście na poprzednią pozycję w kręgu

en: moving disconnected inodes to lost+found
pl: przenoszenie odłączonych i-węzłów do lost+found

en: moving to %s
pl: przeniesiono do %s

en: multiple . entries in directory inode %llu:
pl: wiele wpisów . w i-węźle katalogu %llu:

en: multiple . entries in directory inode %lu:
pl: wiele wpisów . w i-węźle katalogu %lu:

en: multiple .. entries in dir %lld
pl: wiele wpisów .. w katalogu %lld

en: multiple .. entries in dir %lld (%lld, %lld)
pl: wiele wpisów .. w katalogu %lld (%lld, %lld)

en: multiple .. entries in directory inode %llu:
pl: wiele wpisów .. w i-węźle katalogu %llu:

en: multiple .. entries in directory inode %lu:
pl: wiele wpisów .. w i-węźle katalogu %lu:

en: multiply claimed byte %d in da block
pl: wielokrotnie użyty bajt %d w bloku da

en: must run blockget -n first
pl: najpierw trzeba wykonać blockget -n

en: must run blockget first
pl: najpierw trzeba wykonać blockget

en: name create failed (%d) during rebuild
pl: tworzenie nazwy nie powiodło się (%d) podczas przebudowy

en: name create failed in %s (%d)
pl: tworzenie nazwy nie powiodło się w %s (%d)

en: name create failed in ino %llu (%d)
pl: tworzenie nazwy nie powiodło się w i-węźle %llu (%d)

en: name create failed in ino %lu (%d)
pl: tworzenie nazwy nie powiodło się w i-węźle %lu (%d)

en: name or value attribute lengths are too large,
pl: długości nazwy lub wartości atrybutów są zbyt duże,

en: name replace op failed (%d)
pl: operacja zastąpienia nazwy nie powiodła się (%d)

en: name too long
pl: nazwa zbyt długa

en: navigate to an inode by path
pl: nawigacja do i-węzła po ścieżce

en: nblocks (%llu) smaller than nextents for inode %llu
pl: nblocks (%llu) mniejsze niż nextents dla i-węzła %llu

en: nblocks (%lu) smaller than nextents for inode %lu
pl: nblocks (%lu) mniejsze niż nextents dla i-węzła %lu

en: need at least %lld allocation groups
pl: potrzeba co najmniej %lld grup alokacji

en: need at most %lld allocation groups
pl: potrzeba najwyżej %lld grup alokacji

en: new UUID = %s
pl: nowy UUID = %s

en: new label = "%s"
pl: nowa etykieta = "%s"

en: no %s quota data for id %d
pl: brak danych limitów na %s dla id %d

en: no %s quota inode present
pl: i-węzeł limitów na %s nie jest dostępny

en: no . entry for directory %lld
pl: brak wpisu . dla katalogu %lld

en: no . entry for directory %llu
pl: brak wpisu . dla katalogu %llu

en: no . entry for directory %lu
pl: brak wpisu . dla katalogu %lu

en: no .. entry for directory %lld
pl: brak wpisu .. dla katalogu %lld

en: no .. entry for directory %llu
pl: brak wpisu .. dla katalogu %llu

en: no .. entry for directory %lu
pl: brak wpisu .. dla katalogu %lu

en: no .. entry for root directory %llu
pl: brak wpisu .. dla katalogu głównego %llu

en: no .. entry for root directory %lu
pl: brak wpisu .. dla katalogu głównego %lu

en: no addr function for field %s (type %s)
pl: brak funkcji addr dla pola %s (typu %s)

en: no arguments allowed
pl: argumenty nie są dozwolone

en: no attribute data for file
pl: brak danych atrybutów dla pliku

en: no current allocation group, cannot set new addr
pl: brak bieżącej grupy alokacji, nie można ustawić nowego adresu

en: no current inode
pl: brak bieżącego i-węzła

en: no current object
pl: brak bieżącego obiektu

en: no current type
pl: brak bieżącego typu

en: no data entry
pl: brak wpisu danych

en: no device name given in argument list
pl: nie podano nazwy urządzenia w liście argumentów

en: no elements in %s
pl: brak elementów w %s

en: no entries in location ring.
pl: brak wpisów w kręgu pozycji.

en: no error
pl: brak błędu

en: no fields for type %s
pl: brak pól dla typu %s

en: no files are open, try 'help open'
pl: nie ma otwartych plików, spróbuj 'help open'

en: no further entries
pl: brak dalszych wpisów

en: no handler function for type %s, fuzz unsupported.
pl: brak funkcji obsługującej dla typu %s, zaburzanie nie obsługiwane.

en: no handler function for type %s, write unsupported.
pl: brak funkcji obsługującej dla typu %s, zapis nie obsługiwany.

en: no leaf entry
pl: brak wpisu liścia

en: no log file
pl: brak pliku logu

en: no log subvolume or external log.
pl: brak podwolumenu logu ani logu zewnętrznego.

en: no mapped regions, try 'help mmap'
pl: nie ma podmapowanych regionów, spróbuj 'help mmap'

en: no memory for ag header counts
pl: brak pamięci na liczniki nagłówków ag

en: no memory for uncertain inode counts
pl: brak pamięci na liczniki niepewnych i-węzłów

en: no next type for field %s
pl: brak następnego typu dla pola %s

en: no previous entries
pl: brak poprzednich wpisów

en: no print function for type %s
pl: brak funkcji wypisującej dla typu %s

en: no push form allowed for %s
pl: forma push niedozwolona dla %s

en: no rw xfs file systems in mtab: %s
pl: brak w pliku mtab systemów plików xfs w trybie rw: %s

en: no such command %s
pl: nieznane polecenie %s

en: no such tag -- %s
pl: nie ma takiego znacznika - %s

en: no such type %s
pl: nie ma typu %s

en: no type for file data
pl: brak typu dla danych pliku

en: non-direct
pl: niebezpośredni

en: non-existent
pl: nie istniejącego i-węzła

en: non-null group quota inode field in superblock %d
pl: niezerowe pole i-węzła limitów grup w superbloku %d

en: non-null project quota inode field in superblock %d
pl: niezerowe pole i-węzła limitów projektu w superbloku %d

en: non-null quota flags in superblock %d
pl: niezerowe flagi limitów w superbloku %d

en: non-null user quota inode field in superblock %d
pl: niezerowe pole i-węzła limitów użytkowników w superbloku %d

en: non-numeric argument -- %s
pl: nieliczbowy argument - %s

en: non-numeric bsize -- %s
pl: nieliczbowy rozmiar bloku - %s

en: non-numeric cowextsize argument -- %s
pl: nieliczbowy argument cowextsize - %s

en: non-numeric dest offset argument -- %s
pl: nieliczbowy argument będący offsetem docelowym - %s

en: non-numeric extsize argument -- %s
pl: nieliczbowy argument extsize - %s

en: non-numeric length argument -- %s
pl: nieliczbowy argument będący długością - %s

en: non-numeric mask -- %s
pl: nieliczbowa maska - %s

en: non-numeric mode -- %s
pl: tryb nieliczbowy - %s

en: non-numeric offset argument -- %s
pl: nieliczbowy argument będący offsetem - %s

en: non-numeric seed -- %s
pl: nieliczbowy zarodek - %s

en: non-numeric skip -- %s
pl: nieliczbowy liczba bajtów do pominięcia - %s

en: non-numeric src offset argument -- %s
pl: nieliczbowy argument będący offsetem źródłowym - %s

en: non-numeric truncate argument -- %s
pl: nieliczbowy argument truncate - %s

en: non-numeric vector count == %s
pl: nieliczbowa liczba wektorów - %s

en: non-positive length argument -- %s
pl: niedodatni argument będący długością - %s

en: non-sync
pl: niesynchr

en: none
pl: brak

en: not enough secondary superblocks with matching geometry
pl: za mało zapasowych superbloków o pasującej geometrii

en: nothing on stack
pl: nie ma nic na stosie

en: nothing to write
pl: nie ma nic do zapisania

en: null
pl: nic

en: null attribute block number, cannot set new addr
pl: pusty number bloku atrybutów, nie można ustawić nowego adresu

en: null block number, cannot set new addr
pl: pusty numer bloku, nie można ustawić nowego adresu

en: null directory block number, cannot set new addr
pl: pusty numer bloku katalogu, nie można ustawić nowego adresu

en: null inode number, cannot set new addr
pl: pusty numer i-węzła, nie można ustawić nowego adresu

en: num errors: %d
pl: liczba błędów: %d

en: numrecs for ino %lld %s fork bmap root too large (%u)
pl: i-węzeł %lld: liczba rekordów bmap root gałęzi %s zbyt duża (%u)

en: off
pl: offset

en: off len
pl: offset długość

en: offset (%lld) is before start of mapping (%lld)
pl: offset (%lld) przed początkiem odwzorowania (%lld)

en: offset (%lld) is beyond end of mapping (%lld)
pl: offset (%lld) za końcem odwzorowania (%lld)

en: offset address (%p) is not page aligned
pl: adres offsetu (%p) nie jest wyrównany do rozmiaru strony

en: old UUID = %s
pl: stary UUID = %s

en: open the file specified by path
pl: otwarcie pliku określonego ścieżką

en: open(%s) failed: %s
pl: open(%s) nie powiodło się: %s

en: operational errors found: %llu
pl: znaleziono błędów operacyjnych: %llu

en: option respecified
pl: ponownie podana opcja

en: or about %.1f megabytes
pl: lub około %.1f megabajtów

en: orphanage name create failed (%d)
pl: tworzenie nazwy sierocińca nie powiodło się (%d)

en: orphanage name replace op failed (%d)
pl: operacja zastąpienia nazwy sierocińca nie powiodła się (%d)

en: out of memory on realloc: %s
pl: brak pamięci przy realloc: %s

en: out of memory: %s
pl: brak pamięci: %s

en: out of order bmbt root key %llu in inode %llu %s fork
pl: niepoprawny klucz korzenia bmbt %llu w i-węźle %llu gałęzi %s

en: out of order bmbt root key %lu in inode %lu %s fork
pl: niepoprawny klucz korzenia bmbt %lu w i-węźle %lu gałęzi %s

en: out of order key %u in %s btree block (%u/%u)
pl: błędna kolejność klucza %u bloku b-drzewa %s (%u/%u)

en: out of space
pl: brak miejsca na dysku

en: out-of-order %s btree record %d (%u %u) block %u/%u
pl: rekord b-drzewa %s poza kolejnością: %d (%u %u), blok %u/%u

en: out-of-order %s btree record %d (%u) block %u/%u
pl: rekord b-drzewa %s poza kolejnością: %d (%u), blok %u/%u

en: out-of-order bmap key (file offset) in inode %llu, %s fork, fsbno %llu
pl: uszkodzony klucz bmap (offset pliku) w i-węźle %llu, gałęzi %s, fsbno %llu

en: out-of-order bmap key (file offset) in inode %lu, %s fork, fsbno %lu
pl: uszkodzony klucz bmap (offset pliku) w i-węźle %lu, gałęzi %s, fsbno %lu

en: out-of-order bno btree record %d (%u %u) block %u/%u
pl: rekord b-drzewa bno poza kolejnością: %d (%u %u), blok %u/%u

en: out-of-order cnt btree record %d (%u %u) block %u/%u
pl: rekord b-drzewa cnt poza kolejnością: %d (%u %u), blok %u/%u

en: out-of-order refcnt btree record %d (%u %u) block %u/%u
pl: rekord b-drzewa refcnt poza kolejnością: %d (%u %u), blok %u/%u

en: out-of-order rmap btree record %d (%u %ld %lx %u) block %u/%u
pl: rekord %d b-drzewa rmap poza kolejnością (%u %ld %lx %u), blok %u/%u

en: out-of-order rmap btree record %d (%u %lld %llx %u) block %u/%u
pl: rekord %d b-drzewa rmap poza kolejnością (%u %lld %llx %u), blok %u/%u

en: out-of-order rmap btree record %d (%u %u) block %u/%u
pl: rekord b-drzewa rmap poza kolejnością: %d (%u %u), blok %u/%u

en: package build definitions
pl: definicje przy budowaniu pakietu

en: parent ino match for %llu
pl: zgodność numeru i-węzła nadrzędnego dla %llu

en: parent path "%s" does not stat: %s
pl: ścieżka nadrzędna "%s" nie pozwala na stat: %s

en: parentpaths failed for ino %llu: %s
pl: parentpaths nie powiodło się dla i-węzła %llu: %s

en: parsing error
pl: błąd składni

en: path "%s" does not stat for inode: %llu; err = %s
pl: ścieżka "%s" nie pozwala na stat dla i-węzła: %llu; błąd = %s

en: path "%s" found
pl: ścieżki "%s" nie znaleziono

en: pct
pl: proc.

en: per-AG metadata
pl: metadane dla AG

en: permanently switch quota off for a path
pl: wyłączenie limitów na stałe dla ścieżki

en: pop location from the stack
pl: odtworzenie pozycji ze stosu

en: prefetch corruption
pl: uszkodzenie prefetch

en: pretty-print superblock geometry info
pl: ładne wypisanie informacji o geometrii z superbloku

en: pretty-print superblock info
pl: ładne wypisanie informacji z superbloku

en: primary
pl: głównego

en: primary superblock write failed!
pl: zapis głównego superbloku nie powiódł się!

en: primary/secondary superblock %d conflict - %s
pl: konflikt głównego/zapasowego superbloku %d - %s

en: print AG reservation stats
pl: wypisanie statystyk rezerwacji AG

en: print block mapping for a file
pl: wypisanie mapowania bloków dla pliku

en: print block mapping for an XFS file
pl: wypisanie mapowania bloków dla pliku na XFS-ie

en: print field values
pl: wypisanie wartości pól

en: print filesystem mapping for a range of blocks
pl: wypisanie mapowania w systemie plików dla przedziału bloków

en: print inode-name pairs
pl: wypisanie par i-węzeł - nazwa

en: print or check parent inodes
pl: wypisanie lub sprawdzenie i-węzłów nadrzędnych

en: print usage for current block(s)
pl: wypisanie wykorzystania bieżących bloków

en: print_final_rpt: cannot lock progress mutex
pl: print_final_rpt: nie można zablokować mutekstu postępu

en: print_final_rpt: cannot unlock progress mutex
pl: print_final_rpt: nie można odblokować muteksu postępu

en: problem with attribute contents in inode %llu
pl: problem z zawartością atrybutu w i-węźle %llu

en: problem with attribute contents in inode %lu
pl: problem z zawartością atrybutu w i-węźle %lu

en: problem with directory contents in inode %llu
pl: problem z zawartością katalogu w i-węźle %llu

en: problem with directory contents in inode %lu
pl: problem z zawartością katalogu w i-węźle %lu

en: problem with quota inode %llu
pl: problem z i-węzłem limitów %llu

en: problem with quota inode %lu
pl: problem z i-węzłem limitów %lu

en: problem with symbolic link in inode %llu
pl: problem z dowiązaniem symbolicznym w i-węźle %llu

en: problem with symbolic link in inode %lu
pl: problem z dowiązaniem symbolicznym w i-węźle %lu

en: process known inodes and inode discovery
pl: przetwarzanie znanych i-węzłów i rozpoznawanie i-węzłów

en: process newly discovered inodes
pl: przetwarzanie nowo rozpoznanych i-węzłów

en: processing inode %d/%d
pl: analiza i-węzła %d/%d

en: progress_rpt: cannot create timer
pl: progress_rpt: nie można utworzyć zegara

en: progress_rpt: cannot lock progress mutex
pl: progress_rpt: nie można zablokować muteksu

en: progress_rpt: cannot malloc progress msg buffer
pl: progress_rpt: nie udało się przydzielić bufora komunikatów postępu

en: progress_rpt: cannot set timer
pl: progress_rpt: nie można ustawić zegara

en: progress_rpt: error unlock msg mutex
pl: progress_rpt: błąd odblokowywania muteksu komunikatów

en: project
pl: projekt

en: project quota
pl: i-węzła limitów projektu

en: project quota inode %llu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł limitu projektu %llu ma błędny typ 0x%x

en: project quota inode %lu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł limitu projektu %lu ma błędny typ 0x%x

en: projects file "%s" doesn't exist
pl: plik projektów "%s" nie istnieje

en: push location to the stack
pl: zapisanie pozycji na stos

en: query, set, or clear the filesystem label while mounted
pl: odczyt, ustawienie lub wyczyszczenie zamontowanego systemu plików

en: queueing bulkstat work
pl: kolejkowanie zadań bulkstat

en: queueing directory scan
pl: kolejkowanie skanowania katalogu

en: queueing directory scan work
pl: kolejkowanie zadania skanowania katalogu

en: queueing inumbers work
pl: kolejkowanie zadania inumbers

en: queueing logdev fsmap work
pl: kolejkowanie zadania fsmap urządzenia logów

en: queueing per-AG fsmap work
pl: kolejkowanie zadania fsmap dla AG

en: queueing per-AG scrub work
pl: kolejkowanie zadania scrub dla AG

en: queueing per-FS scrub work
pl: kolejkowanie zadania scrub dla FS

en: queueing repair work
pl: kolejkowanie zadania naprawy

en: queueing rtdev fsmap work
pl: kolejkowanie zadania fsmap urządzenia realtime

en: queueing subdirectory scan
pl: kolejkowanie skanowania podkatalogu

en: ran out of disk space!
pl: brak miejsca na dysku!

en: randomized
pl: ulosowiono

en: range (%lld:%lld) is beyond mapping (%lld:%ld)
pl: przedział (%lld:%lld) poza odwzorowaniem (%lld:%ld)

en: read %llu bytes from offset %lld
pl: odczytano %llu bajtów z offsetu %lld

en: read directory entries
pl: odczyt wpisów katalogu

en: read error: %s
pl: błąd odczytu: %s

en: read-only
pl: tylko do odczytu

en: read-write
pl: odczyt i zapis

en: reads a number of bytes at a specified offset
pl: odczyt podanej liczby bajtów od podanego offsetu

en: reads data from a region in the current memory mapping
pl: odczyt danych z regionu w bieżącym odwzorowaniu pamięci

en: real-time
pl: realtime

en: realloc failed in %s (%zu bytes)
pl: realloc nie powiodło się w %s (bajtów: %zu)

en: realloc failed in blkmap_grow
pl: realloc nie powiodło się w blkmap_grow

en: realloc failed: %s
pl: realloc nie powiodło się: %s

en: realtime bitmap
pl: i-węzła bitmapy realtime

en: realtime bitmap inode %llu has bad size %lld (should be %llu)
pl: i-węzeł bitmapy realtime %llu ma błędny rozmiar %lld (powinien być %llu)

en: realtime bitmap inode %llu has bad type 0x%x,
pl: i-węzeł bitmapy realtime %llu ma błędny typ 0x%x,

en: realtime bitmap inode %lu has bad size %ld (should be %lu)
pl: i-węzeł bitmapy realtime %lu ma błędny rozmiar %ld (powinien być %lu)

en: realtime bitmap inode %lu has bad type 0x%x,
pl: i-węzeł bitmapy realtime %lu ma błędny typ 0x%x,

en: realtime bitmap inode marked free,
pl: i-węzeł bitmapy realtime oznaczony jako wolny,

en: realtime blocks
pl: bloki realtime

en: realtime blocks changed from %lld to %lld
pl: bloki realtime zmienione z %lld na %lld

en: realtime device
pl: urządzenie realtime

en: realtime extent size changed from %d to %d
pl: rozmiar ekstentu realtime zmieniony z %d na %d

en: realtime extents
pl: ekstentów realtime

en: realtime size %lld too large, maximum is %lld
pl: rozmiar realtime %lld zbyt duży, maksymalny to %lld

en: realtime size %lld too small, old size is %lld
pl: rozmiar realtime %lld zbyt mały, stary rozmiar to %lld

en: realtime size unchanged, skipping
pl: rozmiar realtime nie zmieniony, pominięto

en: realtime summary
pl: i-węzła opisu realtime

en: realtime summary inode %llu has bad size %lld (should be %d)
pl: i-węzeł opisu realtime %llu ma błędny rozmiar %lld (powinien być %d)

en: realtime summary inode %llu has bad type 0x%x,
pl: i-węzeł opisu realtime %llu ma błędny typ 0x%x,

en: realtime summary inode %lu has bad size %ld (should be %d)
pl: i-węzeł opisu realtime %lu ma błędny rozmiar %ld (powinien być %d)

en: realtime summary inode %lu has bad type 0x%x,
pl: i-węzeł opisu realtime %lu ma błędny typ 0x%x,

en: realtime summary inode marked free,
pl: i-węzeł opisu realtime oznaczony jako wolny,

en: rebuild AG headers and trees
pl: przebudowywanie nagłówków i drzew AG

en: rebuilding
pl: przebudowano

en: rebuilding directory inode %llu
pl: przebudowywanie i-węzła katalogu %llu

en: rebuilding directory inode %lu
pl: przebudowywanie i-węzła katalogu %lu

en: record %d greater than high key of block (%u/%u) in %s tree
pl: rekord %d większy niż górny klucz bloku (%u/%u) w drzewie %s

en: record %d in block (%u/%u) of %s tree should be merged with previous record
pl: rekord %d w bloku (%u/%u) drzewa %s powinien być połączony z poprzednim rekordem

en: record %d of block (%u/%u) in %s btree cannot have non-inode owner with flags
pl: rekord %d bloku (%u/%u) w b-drzewie %s nie może mieć nie będącego i-węzłem właściciela z flagami

en: record %d of block (%u/%u) in %s btree cannot have non-inode owner with offset
pl: rekord %d bloku (%u/%u) w b-drzewie %s nie może mieć nie będącego i-węzłem właściciela z offsetem

en: recreating root directory .. entry
pl: ponowne tworzenie wpisu .. głównego katalogu

en: refcount btree
pl: b-drzewo zliczania odwołań

en: reflink flag set on non-file inode %llu
pl: flaga reflink ustawiona dla nie będącego plikiem i-węzła %llu

en: reflink flag set on non-file inode %lu
pl: flaga reflink ustawiona dla nie będącego plikiem i-węzła %lu

en: reflink not supported with realtime devices
pl: reflink nie jest obsługiwane dla urządzeń realtime

en: reflink not supported without CRC support
pl: reflink nie jest obsługiwane bez obsługi CRC

en: reflinks an entire file, or a number of bytes at a specified offset
pl: dowiązanie całego pliku lub podanej liczby bajtów od podanego offsetu

en: reformat the log
pl: reformatowanie logu

en: regular
pl: zwykłym

en: regular file
pl: plik zwykły

en: reinitializing realtime bitmap inode
pl: ponowne inicjowanie i-węzła bitmapy realtime

en: reinitializing realtime summary inode
pl: ponowne inicjowanie i-węzła opisu realtime

en: reinitializing root directory
pl: ponowne inicjowanie głównego katalogu

en: release_da_cursor_int got unexpected non-null bp, dabno = %u
pl: release_da_cursor_int otrzymało nieoczekiwany niepusty bp, dabno = %u

en: remote attribute get failed for entry %d, inode %llu
pl: pobranie odległego atrybutu nie powiodło się dla wpisu %d, i-węzła %llu

en: remote attribute get failed for entry %d, inode %lu
pl: pobranie odległego atrybutu nie powiodło się dla wpisu %d, i-węzła %lu

en: remote attribute value check failed for entry %d, inode %llu
pl: sprawdzenie wartości odległego atrybutu nie powiodło się dla wpisu %d, i-węzła %llu

en: remote attribute value check failed for entry %d, inode %lu
pl: sprawdzenie wartości odległego atrybutu nie powiodło się dla wpisu %d, i-węzła %lu

en: remote block for attributes of inode %llu is missing
pl: brak odległego bloku dla atrybutów i-węzła %llu

en: remote block for attributes of inode %lu is missing
pl: brak odległego bloku dla atrybutów i-węzła %lu

en: remove an encryption key from the filesystem
pl: usunięcie klucza szyfrującego z systemu plików

en: remove quota extents from a filesystem
pl: usunięcie ekstentów związanych z limitami z systemu plików

en: remove the named attribute from the current inode
pl: usunięcie atrybutu o podanej nazwie z bieżącego i-węzła

en: removing attribute entry %d for inode %llu
pl: usunięto wpis atrybutu %d dla i-węzła %llu

en: removing attribute entry %d for inode %lu
pl: usunięto wpis atrybutu %d dla i-węzła %lu

en: repair
pl: naprawy

en: repairing table
pl: naprawiono tablicę

en: repairs filesystem metadata
pl: naprawienie metadanych systemu plików

en: report filesystem quota information
pl: raportowanie informacji o limitach (quota) w systemie plików

en: report process resource usage
pl: informacje o wykorzystaniu zasobów przez proces

en: reserved blocks = %llu
pl: zarezerwowane bloki = %llu

en: reserves space associated with part of a file
pl: zarezerwowanie miejsca związanego z częścią pliku

en: reset bad agf for ag %d
pl: przestawiono błędne agf dla ag %d

en: reset bad agi for ag %d
pl: przestawiono błędne agi dla ag %d

en: reset bad sb for ag %d
pl: przestawiono błędny superblok dla ag %d

en: reset realtime bitmaps
pl: ponowne tworzenie bitmapy realtime

en: resetting inode %llu nlinks from %u to %u
pl: przestawiono nlinks i-węzła %llu z %u na %u

en: resetting inode %lu nlinks from %u to %u
pl: przestawiono nlinks i-węzła %lu z %u na %u

en: resetting shared_vn to zero
pl: przestawianie shared_vn na zero

en: resetting superblock %s inode pointer to %llu
pl: przestawiono wskaźnik i-węzła superbloku %s na %llu

en: resetting superblock %s inode pointer to %lu
pl: przestawiono wskaźnik i-węzła superbloku %s na %lu

en: resetting to directory
pl: przestawiono na katalog

en: resetting to regular file
pl: przestawiono na zwykły plik

en: resetting to zero
pl: przestawiono na zero

en: resetting value
pl: przestawiono wartość

en: restore quota limits from a backup file
pl: odtworzenie limitów quot z pliku kopii zapasowej

en: result type same as argument
pl: typ wyniku taki sam jak argument

en: retrieving summary counts
pl: odzyskiwanie liczników podsumowań

en: ring is empty
pl: krąg jest pusty

en: rmap claims metadata use!
pl: rmap ma przypisane użycie metadanych!

en: rmapbt not supported with realtime devices
pl: rmapbt nie jest obsługiwane dla urządzeń realtime

en: rmapbt not supported without CRC support
pl: rmapbt nie jest obsługiwane bez obsługi CRC

en: root
pl: głównego

en: root directory %lld has .. %lld
pl: główny katalog %lld ma .. %lld

en: root inode "." entry recreation failed (%d)
pl: ponowne tworzenie wpisu "." i-węzła głównego katalogu (%d)

en: root inode ".." entry recreation failed (%d)
pl: ponowne tworzenie wpisu ".." i-węzła głównego katalogu (%d)

en: root inode %lld is missing
pl: brak głównego i-węzła %lld

en: root inode %lld is not a directory
pl: główny i-węzeł %lld nie jest katalogiem

en: root inode %llu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł główny %llu ma błędny typ 0x%x

en: root inode %lu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł główny %lu ma błędny typ 0x%x

en: root inode chunk not found
pl: nie znaleziono danych głównego i-węzła

en: root inode lost
pl: główny i-węzeł utracony

en: root inode marked free,
pl: główny i-węzeł oznaczony jako wolny,

en: root inode would be lost
pl: główny i-węzeł zostałby utracony

en: root superblock
pl: główny superblok

en: rt summary mismatch, size %d block %llu, file: %d, computed: %d
pl: opis rt nie zgadza się, rozmiar %d bloku %llu, plik: %d, obliczono: %d

en: rtblock %llu beyond end of expected area
pl: rtblok %llu za końcem oczekiwanego obszaru

en: rtblock %llu claimed by inode %lld, previous inum %lld
pl: rtblok %llu przypisany do i-węzła %lld, poprzedni inum %lld

en: rtblock %llu expected type %s got %s
pl: rtblok %llu - oczekiwano typu %s, otrzymano %s

en: rtblock %llu out of range
pl: rtblok %llu poza zakresem

en: rtblock %llu type %s not expected
pl: rtblok %llu typu %s nie oczekiwany

en: rtblocks %llu..%llu claimed by inode %lld
pl: rtbloki %llu..%llu przypisane do i-węzła %lld

en: rtblocks %llu..%llu out of range
pl: rtbloki %llu..%llu poza zakresem

en: rtdev write fail requires a parameter
pl: niepowodzenie zapisu rtdev wymaga parametru

en: sb %s inode value %llu %sinconsistent with calculated value %llu
pl: wartość i-węzła %s w superbloku %llu %sniespójna z obliczoną wartością %llu

en: sb %s inode value %lu %sinconsistent with calculated value %lu
pl: wartość i-węzła %s w superbloku %lu %sniespójna z obliczoną wartością %lu

en: sb root inode value %llu valid but in unaligned location (expected %llu) possibly due to sunit change
pl: wartość %llu dla głównego i-węzła w superbloku jest poprawna, ale w niewyrównanym miejscu (oczekiwano %llu), prawdopodobnie z powodu zmiany sunit

en: sb root inode value %lu valid but in unaligned location (expected %lu) possibly due to sunit change
pl: wartość %lu dla głównego i-węzła w superbloku jest poprawna, ale w niewyrównanym miejscu (oczekiwano %lu), prawdopodobnie z powodu zmiany sunit

en: sb versionnum extra align bit %x
pl: sb versionnum - nadmiarowy bit align %x

en: sb versionnum missing attr bit %x
pl: sb versionnum - brak bitu atrybutu %x

en: sb versionnum missing quota bit %x
pl: sb versionnum - brak bitu quota %x

en: sb_fdblocks %lld, aggregate AGF count %lld
pl: sb_fdblocks %lld, łączny licznik AGF %lld

en: sb_fdblocks %lld, counted %lld
pl: sb_fdblocks %lld, naliczono %lld

en: sb_fdblocks %llu, counted %llu
pl: sb_fdblocks %llu, naliczono %llu

en: sb_fdblocks %lu, counted %lu
pl: sb_fdblocks %lu, naliczono %lu

en: sb_features2 (0x%x) not same as sb_bad_features2 (0x%x)
pl: sb_features2 (0x%x) różni się od sb_bad_features2 (0x%x)

en: sb_frextents %lld, counted %lld
pl: sb_frextents %lld, naliczono %lld

en: sb_frextents %llu, counted %llu
pl: sb_frextents %llu, naliczono %llu

en: sb_frextents %lu, counted %lu
pl: sb_frextents %lu, naliczono %lu

en: sb_icount %lld, counted %lld
pl: sb_icount %lld, naliczono %lld

en: sb_icount %llu, counted %llu
pl: sb_icount %llu, naliczono %llu

en: sb_icount %lu, counted %lu
pl: sb_icount %lu, naliczono %lu

en: sb_ifree %lld, counted %lld
pl: sb_ifree %lld, naliczono %lld

en: sb_ifree %llu, counted %llu
pl: sb_ifree %llu, naliczono %llu

en: sb_ifree %lu, counted %lu
pl: sb_ifree %lu, naliczono %lu

en: scanning agi unlinked lists
pl: przeszukiwanie odłączonych list agi

en: scanning filesystem freespace
pl: przeszukiwanie wolnego miejsca w systemie plików

en: scheduling media verify command
pl: planowanie polecenia weryfikacji nośnika

en: scrub
pl: doczyszczania

en: scrubs filesystem metadata
pl: doczyszczenie metadanych systemu plików

en: secondary
pl: zapasowego

en: self test of crc32c implementation
pl: test własny implementacji crc32c

en: set
pl: ustawiono

en: set address to agf header
pl: ustawienie adresu na nagłówek agf

en: set address to agfl block
pl: ustawienie adresu na blok agfl

en: set address to agi header
pl: ustawienie adresu na nagłówek agi

en: set address to daddr value
pl: ustawienie adresu na wartość daddr

en: set address to file offset (attr fork)
pl: ustawienie adresu na offset w pliku (gałąź atrybutów)

en: set address to file offset (data fork)
pl: ustawienie adresu na offset w pliku (gałąź danych)

en: set address to fsblock value
pl: ustawienie adresu na wartość fsblock

en: set current address
pl: ustawienie bieżącego adresu

en: set current address to a group, project or user quota block for given ID
pl: ustawienie bieżącego adresu na blok limitu grupy, projektu lub użytkownika o podanym ID

en: set current address to sb header
pl: ustawienie bieżącego adresu na nagłówek sb

en: set current path, or show the list of paths
pl: ustawienie bieżącej ścieżki lub pokazanie listy ścieżek

en: set debug option bits
pl: ustawienie bitów opcji diagnostycznych

en: set feature bit(s) in the sb version field
pl: ustawienie bitów cech w polu wersji sb

en: set quota enforcement timeouts
pl: ustawienie czasu wymuszenia quot

en: set temp attr
pl: ustawianie atrybutów pliku tymczasowego

en: set the current file
pl: ustawienie bieżącego pliku

en: set the named attribute on the current inode
pl: ustawienie atrybutu o podanej nazwie w bieżącym i-węźle

en: set/show current data type
pl: ustawienie/wyświetlenie bieżącego typu danych

en: set_cur no stack element to set
pl: set_cur: brak elementu stosu do ustawienia

en: set_progress_msg: cannot lock progress mutex
pl: set_progress_msg: nie można zablokować mutekstu postępu

en: set_progress_msg: cannot unlock progress mutex
pl: set_progress_msg: nie można odblokować mutekstu postępu

en: setrlimit failed - current: %lld, max: %lld
pl: setrlimit nie powiodło się - bieżący: %lld, max: %lld

en: setting .. in sf dir inode %llu to %llu
pl: ustawiono wpis .. w i-węźle katalogu sf %llu na %llu

en: setting .. in sf dir inode %lu to %lu
pl: ustawiono wpis .. w i-węźle katalogu sf %lu na %lu

en: setting bad block bitmap
pl: ustawianie bitmapy wadliwych bloków

en: setting block %u/%u to %s
pl: ustawianie bloku %u/%u na %s

en: setting inode to %lld for block %u/%u
pl: ustawianie i-węzła na %lld dla bloku %u/%u

en: setting inode to %lld for rtblock %llu
pl: ustawianie i-węzła na %lld dla rtbloku %llu

en: setting reflink flag on inode %llu
pl: ustawiono flagę reflink dla i-węzła %llu

en: setting reflink flag on inode %lu
pl: ustawiono flagę reflink dla i-węzła %lu

en: setting rtblock %llu to %s
pl: ustawianie rtbloku %llu na %s

en: setting size to %ld bytes to reflect junked entries
pl: ustawiono rozmiar na %ld, aby odzwierciedlał wyrzucone wpisy

en: setting size to %lld bytes to reflect junked entries
pl: ustawiono rozmiar na %lld, aby odzwierciedlał wyrzucone wpisy

en: setting up block counter
pl: przydzielanie licznika bloków

en: setting up duplicate extent list
pl: tworzenie listy powtórzonych ekstentów

en: show block map for current file
pl: pokazanie mapy bloków dla bieżącego pliku

en: show free and used counts for blocks and inodes
pl: pokazanie liczby wolnych i zajętych bloków i i-węzłów

en: show position ring or move to a specific entry
pl: pokazanie kręgu pozycji lub przejście do określonego wpisu

en: show usage and limits
pl: pokazanie wykorzystania i limitów

en: shrink_inode failed inode %llu block %u
pl: shrink_inode nie powiodło się dla i-węzła %llu bloku %u

en: shrink_inode failed inode %lu block %u
pl: shrink_inode nie powiodło się dla i-węzła %lu bloku %u

en: shuts down the filesystem where the current file resides
pl: wyłączenie systemu plików na którym znajduje się bieżący plik

en: single leaf block for dir ino %lld block %d should be at block %d
pl: blok pojedynczego liścia dla i-węzłu katalogu %lld, blok %d powinien być w bloku %d

en: size %lld of data subvolume is too small, minimum %lld blocks
pl: rozmiar %lld dla podwolumenu danych jest zbyt mały, minimum to %lld bloków

en: size %s specified for data subvolume is too large, maximum is %lld blocks
pl: rozmiar %s podany dla podwolumenu danych jest zbyt duży, maksimum to %lld bloków

en: size %s specified for log subvolume is too large, maximum is %lld blocks
pl: rozmiar %s podany dla podwolumenu logu jest zbyt duży, maksimum to %lld bloków

en: size %s specified for rt subvolume is too large, maxi->um is %lld blocks
pl: rozmiar %s podany dla podwolumenu rt jest zbyt duży, maksimum to %lld bloków

en: size of block device inode %llu != 0 (%lld bytes)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia blokowego %llu != 0 (%lld bajtów)

en: size of block device inode %llu != 0 (%llu blocks)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia blokowego %llu != 0 (%llu bloków)

en: size of block device inode %lu != 0 (%ld bytes)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia blokowego %lu != 0 (%ld bajtów)

en: size of block device inode %lu != 0 (%lu blocks)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia blokowego %lu != 0 (%lu bloków)

en: size of character device inode %llu != 0 (%lld bytes)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia znakowego %llu != 0 (%lld bajtów)

en: size of character device inode %llu != 0 (%llu blocks)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia znakowego %llu != 0 (%llu bloków)

en: size of character device inode %lu != 0 (%ld bytes)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia znakowego %lu != 0 (%ld bajtów)

en: size of character device inode %lu != 0 (%lu blocks)
pl: rozmiar i-węzła urządzenia znakowego %lu != 0 (%lu bloków)

en: size of fifo inode %llu != 0 (%lld bytes)
pl: rozmiar i-węzła potoku %llu != 0 (%lld bajtów)

en: size of fifo inode %llu != 0 (%llu blocks)
pl: rozmiar i-węzła potoku %llu != 0 (%llu bloków)

en: size of fifo inode %lu != 0 (%ld bytes)
pl: rozmiar i-węzła potoku %lu != 0 (%ld bajtów)

en: size of fifo inode %lu != 0 (%lu blocks)
pl: rozmiar i-węzła potoku %lu != 0 (%lu bloków)

en: size of quota inode %llu != 0 (%lld bytes)
pl: rozmiar i-węzła limitów %llu != 0 (%lld bajtów)

en: size of quota inode %lu != 0 (%ld bytes)
pl: rozmiar i-węzła limitów %lu != 0 (%ld bajtów)

en: size of range ?
pl: rozmiar przedziału?

en: size of socket inode %llu != 0 (%lld bytes)
pl: rozmiar i-węzła gniazda %llu != 0 (%lld bajtów)

en: size of socket inode %llu != 0 (%llu blocks)
pl: rozmiar i-węzła gniazda %llu != 0 (%llu bloków)

en: size of socket inode %lu != 0 (%ld bytes)
pl: rozmiar i-węzła gniazda %lu != 0 (%ld bajtów)

en: size of socket inode %lu != 0 (%lu blocks)
pl: rozmiar i-węzła gniazda %lu != 0 (%lu bloków)

en: size specified for non-existent rt subvolume
pl: podano rozmiar dla nie istniejącego podwolumenu rt

en: socket
pl: gniazdo

en: source-file
pl: plik-źródłowy

en: sparse inode chunk claims inode block, finobt block - agno %d, bno %d, inopb %d
pl: część rzadkiego i-węzła odwołuje się do bloku i-węzła, blok finobt - agno %d, bno %d, inopb %d

en: sparse inodes not supported without CRC support
pl: i-węzły rzadkie nie są obsługiwane bez obsługi CRC

en: special %u:%u
pl: specjalne %u:%u

en: specified "-%s file" on a block device %s
pl: podano "-%s plik" dla urządzenia blokowego %s

en: specified blocksize %d is less than device physical sector size %d
    switching to logical sector size %d
pl: podany rozmiar bloku %d jest mniejszy niż rozmiar fizycznego sektora urządzenia %d
    przełączanie na rozmiar sektora logicznego %d

en: specified device %s not a file or block device
pl: podane urządzenie %s nie jest plikiem ani urządzeniem blokowym

en: start or stop logging to a file
pl: rozpoczęcie lub zakończenie logowania do pliku

en: static fs metadata
pl: statyczne metadane fs

en: statistics on the currently open file
pl: statystyki dla aktualnie otwartego pliku

en: statistics on the filesystem of the currently open file
pl: statystyki dla systemu plików aktualnie otwartego pliku

en: strdup(%s) failed
pl: strdup(%s) nie powiodło się

en: string
pl: łańcuch

en: string fuzzing not supported.
pl: zaburzanie łańcuchów znaków nie jest obsługiwane.

en: succeeded checking %llu inodes
pl: udało się sprawdzić %llu i-węzłów

en: summarize filesystem ownership
pl: podsumowanie własności systemu plików

en: summing scanned inode counter
pl: sumowanie licznika przeskanowanych i-węzłów

en: superblock has a features2 mismatch, correcting
pl: superblok ma niepasujące features2, poprawianie

en: superblock has bad CRC for ag %d
pl: superblok ma błędną sumę kontrolną dla ag %d

en: superblock read failed, offset %ld, size %d, ag %u, rval %d
pl: odczyt superbloku nie powiódł się, offset %ld, rozmiar %d, ag %u, rval %d

en: superblock read failed, offset %lld, size %d, ag %u, rval %d
pl: odczyt superbloku nie powiódł się, offset %lld, rozmiar %d, ag %u, rval %d

en: supported
pl: obsługiwana

en: symbolic link
pl: dowiązanie symboliczne

en: symlink in inode %llu too long (%llu chars)
pl: dowiązanie symboliczne w i-węźle %llu zbyt długie (%llu znaków)

en: symlink in inode %lu too long (%llu chars)
pl: dowiązanie symboliczne w i-węźle %lu zbyt długie (%llu znaków)

en: sync
pl: synchr

en: sync failed: %s: %s
pl: sync nie powiodło się: %s: %s

en: syssgi bulkstat failed: %s
pl: syssgi bulkstat nie powiodło się: %s

en: text writing/fuzzing not supported.
pl: zapis/zaburzanie tekstu nie jest obsługiwane.

en: there are no attributes in the fork for inode %llu
pl: nie ma atrybutów w gałęzi dla i-węzła %llu

en: there are no attributes in the fork for inode %lu
pl: nie ma atrybutów w gałęzi dla i-węzła %lu

en: time: %5.2f/%5.2f/%5.2fs
pl: czas: %5.2f/%5.2f/%5.2fs

en: timestamps later than 2038 not supported without CRC support
pl: znaczniki czasu przekraczające 2038 rok nie są obsługiwane bez obsługi CRC

en: tmp file name too long: %s
pl: nazwa pliku tymczasowego zbyt długa: %s

en: tmpdir already exists: %s
pl: katalog tymczasowy już istnieje: %s

en: to
pl: do

en: too few allocation groups for size = %lld
pl: zbyt mało grup alokacji dla rozmiaru = %lld

en: too few options for attr_remove (no name given)
pl: za mało opcji dla attr_remove (nie podano nazwy)

en: too few options for attr_set (no name given)
pl: za mało opcji dla attr_set (nie podano nazwy)

en: too many allocation groups for size = %lld
pl: zbyt dużo grup alokacji dla rozmiaru = %lld

en: too many attr fork extents (%llu) in inode %llu
pl: zbyt dużo ekstentów gałęzi atrybutów (%llu) w i-węźle %llu

en: too many attr fork extents (%lu) in inode %lu
pl: zbyt dużo ekstentów gałęzi atrybutów (%lu) w i-węźle %lu

en: too many data fork extents (%llu) in inode %llu
pl: zbyt dużo ekstentów gałęzi danych (%llu) w i-węźle %llu

en: too many data fork extents (%lu) in inode %lu
pl: zbyt dużo ekstentów gałęzi danych (%lu) w i-węźle %lu

en: total free blocks %lld
pl: razem wolnych bloków: %lld

en: total free extents %lld
pl: razem wolnych ekstentów: %lld

en: trash randomly selected block(s)
pl: zaśmiecenie losowo wybranych bloków

en: traversing all unattached subtrees
pl: przechodzenie wszystkich odłączonych poddrzew

en: traversing filesystem
pl: przechodzenie systemu plików

en: truncates the current file at the given offset
pl: ucięcie bieżącego pliku na podanym offsecie

en: turn prefetching off (-P) to reduce the memory footprint.
pl: wyłączyć prefetch (-P), aby zmniejszyć zużycie pamięci.

en: type "%s" is not a btree type or inode
pl: typ "%s" nie jest typem b-drzewa ani i-węzłem

en: type [agno|ino gen]
pl: typ [agno|ino gen]

en: unable to add AG %u metadata reverse-mapping data.
pl: nie udało się dodać danych odwrotnego odwzorowania metadanych AG %u.

en: unable to add AG %u reverse-mapping data to btree.
pl: nie udało się dodać danych odwrotnego odwzorowania AG %u do b-drzewa.

en: unable to allocate buffers: %s
pl: nie udało się przydzielić buforów: %s

en: unable to construct sys handle for %s: %s
pl: nie udało się utworzyć uchwytu systemowego dla %s: %s

en: unable to convert value '%s'.
pl: nie można przekonwertować wartości '%s'.

en: unable to create progress report thread
pl: nie udało się utworzyć wątku raportowania postępu

en: unable to finish adding attr/data fork reverse-mapping data for AG %u.
pl: nie udało się ukończyć dodawania danych odwrotnego odwzorowania gałęzi atrybutów/danych dla AG %u.

en: unable to fuzz field '%s'
pl: nie można zaburzyć pola '%s'

en: unable to get bstat on %s: %s
pl: nie udało się uzyskać bstat na %s: %s

en: unable to get bstat on temp file: %s
pl: nie udało się uzyskać bstat pliku tymczasowego: %s

en: unable to get fs stat on %s: %s
pl: nie udało się uzyskać stat fs na %s: %s

en: unable to get handle: %s: %s
pl: nie udało się uzyskać uchwytu: %s: %s

en: unable to get size of the log subvolume.
pl: nie można pobrać rozmiaru podwolumenu logu.

en: unable to merge AG %u metadata reverse-mapping data.
pl: nie udało się dołączyć danych odwrotnego odwzorowania metadanych AG %u.

en: unable to open "%s" for jdm: %s
pl: nie udało się otworzyć "%s" dla jdm: %s

en: unable to open %s file, err %d
pl: nie udało się otworzyć pliku %s, błąd %d

en: unable to open XFS file: %s: %s
pl: nie udało się otworzyć pliku XFS: %s: %s

en: unable to open handle %s: %s
pl: nie udało się otworzyć uchwytu %s: %s

en: unable to open sys handle for XFS file %s: %s
pl: nie udało się otworzyć uchwytu systemowego dla pliku XFS %s: %s

en: unable to parse '%s'.
pl: nie można przeanalizować '%s'.

en: unable to read %s at dblock 0x%llx, err %d
pl: nie udało się odczytać %s przy dblocku 0x%llx, błąd %d

en: unable to read %s mapping, err %d
pl: nie udało się odczytać odwzorowania %s, błąd %d

en: unable to rebuild AG %u.  No free space.
pl: nie udało się przebudować AG %u. Brak wolnego miejsca.

en: unable to rebuild AG %u.  Not enough free space in on-disk AG.
pl: nie udało się przebudować AG %u. Za mało wolnego miejsca w AG na dysku.

en: unable to set up quotacheck, err=%d
pl: nie udało się skonfigurować quotacheck, błąd=%d

en: unable to stat temp file: %s
pl: nie udało się wykonać stat na pliku tymczasowym: %s

en: unable to verify superblock, continuing...
pl: nie udało się sprawdzić superbloku, kontynuacja...

en: uncertain inode block %d/%d already known
pl: niepewny blok i-węzła %d/%d już znany

en: uncertain inode block %llu already known
pl: niepewny blok i-węzła %llu już znany

en: uncertain inode block %lu already known
pl: niepewny blok i-węzła %lu już znany

en: uncertain inode block overlap, agbno = %d, ino = %llu
pl: niepewny blok i-węzła pokrywa się, agbno = %d, i-węzeł %llu

en: uncertain inode block overlap, agbno = %d, ino = %lu
pl: niepewny blok i-węzła pokrywa się, agbno = %d, i-węzeł %lu

en: uncertain inode list is --
pl: lista niepewnych i-węzłów to:

en: undiscovered finobt record, ino %llu (%d/%u)
pl: nie rozpoznany rekord finobt, i-węzeł %llu (%d/%u)

en: undiscovered finobt record, ino %lu (%d/%u)
pl: nie rozpoznany rekord finobt, i-węzeł %lu (%d/%u)

en: unexpected inode format %d
pl: nieoczekiwany format i-węzła %d

en: unfixable errors found: %llu
pl: znaleziono nienaprawialnych błędów: %llu

en: unfreeze filesystem of current file
pl: odmrożenie systemu plików na bieżącym pliku

en: unhealthy
pl: niezdrowy

en: unknown
pl: nieznane

en: unknown
pl: nieznany

en: unknown block (%d,%d-%d) mismatch on %s tree, state - %d,%llx
pl: niezgodność nieznanego bloku (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%llx

en: unknown block (%d,%d-%d) mismatch on %s tree, state - %d,%lx
pl: niezgodność nieznanego bloku (%d,%d-%d) w drzewie %s, stan - %d,%lx

en: unknown block state, ag %d, blocks %u-%u
pl: nieznany stan bloku, ag %d, bloki %u-%u

en: unknown conversion type %s
pl: nieznany rodzaj konwersji %s

en: unknown error type %d
pl: nieznany rodzaj błędu %d

en: unknown format %d, ino %llu (mode = %d)
pl: nieznany format %d, i-węzeł %llu (tryb = %d)

en: unknown format %d, ino %lu (mode = %d)
pl: nieznany format %d, i-węzeł %lu (tryb = %d)

en: unknown magic number %#x for block %u in directory inode %llu
pl: nieznana liczba magiczna %#x dla bloku %u w i-węźle katalogu %llu

en: unknown magic number %#x for block %u in directory inode %lu
pl: nieznana liczba magiczna %#x dla bloku %u w i-węźle katalogu %lu

en: unknown option -%c %s
pl: nieznana opcja -%c %s

en: unknown parent for inode %llu
pl: nieznany rodzic dla i-węzła %llu

en: unknown parent for inode %lu
pl: nieznany rodzic dla i-węzła %lu

en: unknown rt extent state, extent %llu
pl: nieznany stan ekstentu rt, ekstent %llu

en: unknown rt extent state, extent %lu
pl: nieznany stan ekstentu rt, ekstent %lu

en: unknown write fail type %s
pl: nieznany rodzaj niepowodzenia zapisu %s

en: unlink inode: %s
pl: odłączanie i-węzła: %s

en: unlinked lists
pl: odłączonych list

en: unmaps the current memory mapping
pl: usunięcie bieżącego odwzorowania pamięci

en: unshares shared blocks within the range
pl: rozdzielenie współdzielonych bloków o podanym przedziale

en: unsupported
pl: nie obsługiwana

en: unwritten
pl: nie zapisana

en: unwritten extent (off = %llu, fsbno = %llu) in ino %llu attr fork
pl: nie zapisany ekstent (off = %llu, fsbno = %llu) w gałęzi atrybutów i-węzła %llu

en: unwritten extent (off = %llu, fsbno = %llu) in non-regular file ino %llu
pl: nie zapisany ekstent (off = %llu, fsbno = %llu) w i-węźle pliku specjalnego %llu

en: unwritten extent (off = %lu, fsbno = %lu) in ino %lu attr fork
pl: nie zapisany ekstent (off = %lu, fsbno = %lu) w gałęzi atrybutów i-węzła %lu

en: unwritten extent (off = %lu, fsbno = %lu) in non-regular file ino %lu
pl: nie zapisany ekstent (off = %lu, fsbno = %lu) w i-węźle pliku specjalnego %lu

en: unwritten extents always enabled for v5 superblocks.
pl: nie zapisane ekstenty są zawsze włączone dla superbloków v5.

en: unwritten extents flag is already enabled
pl: flaga nie zapisanych ekstentów jest już włączona

en: upgrading features of secondary supers
pl: uaktualnianie właściwości drugiego supers

en: usage (in string mode): write "string..."
pl: składnia (w trybie znakowym): write "łańcuch..."

en: usage: write (in data mode)
pl: składnia: write (w trybie danych)

en: usage: write fieldname value
pl: składnia: write nazwa-pola wartość

en: use 'blocktrash' or 'write' to fuzz a block.
pl: do zaburzenia bloki można użyć polecenia 'blocktrash' lub 'write'.

en: used blocks %llu, counted %llu
pl: użytych bloków %llu, naliczono %llu

en: used blocks %lu, counted %lu
pl: użytych bloków %lu, naliczono %lu

en: user
pl: użytkownika

en: user quota
pl: i-węzła limitów użytkownika

en: user quota inode %llu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł limitu użytkownika %llu ma błędny typ 0x%x

en: user quota inode %lu has bad type 0x%x
pl: i-węzeł limitu użytkownika %lu ma błędny typ 0x%x

en: value %d is out of range (0-%d)
pl: wartość %d jest spoza zakresu (0-%d)

en: ver: %d
pl: wersja: %d

en: verified blocks
pl: zweryfikowano bloki

en: verified secondary superblock...
pl: sprawdzono zapasowy superblok...

en: verify and correct link counts
pl: sprawdzanie i poprawianie liczby dowiązań

en: verify link counts
pl: sprawdzanie liczby dowiązań

en: version 2 log format is already in use
pl: format logu w wersji 2 jest już w użyciu

en: view the location stack
pl: podejrzenie stosu pozycji

en: volume log
pl: log na wolumenie

en: volume rt
pl: wolumen rt

en: walking datadev io errors
pl: błędy we/wy przy przechodzeniu urządzenia danych

en: walking rtdev io errors
pl: błędy we/wy przy przechodzeniu urządzenia realtime

en: warning - external log specified for FS with an internal log
pl: uwaga: podano log zewnętrzny dla systemu plików z logiem wewnętrznym

en: warning - no external log specified for FS with an external log
pl: uwaga: nie podano logu zewnętrznego dla systemu plików z logiem zewnętrznym

en: warning: %s length %lld not a multiple of %d, truncated to %lld
pl: uwaga: długość %s %lld nie jest wielokrotnością %d, ucięto do %lld

en: warning: AG %d label differs
pl: uwaga: etykieta w AG %d różni się

en: warning: UUID in AG %d differs to the primary SB
pl: uwaga: UUID w AG %d różni się od głównego SB

en: warning: device is not properly aligned %s
pl: uwaga: urządzenie nie jest właściwie wyrównane: %s

en: warning: unable to probe device topology for device %s
pl: uwaga: nie udało się odczytać topologii urządzenia %s

en: warnings found: %llu
pl: znaleziono ostrzeżeń: %llu

en: will clear empty leaf attr block 0, inode %llu
pl: zostanie wyczyszczony pusty blok 0 atrybutów liścia, i-węzeł %llu

en: will clear empty leaf attr block 0, inode %lu
pl: zostanie wyczyszczony pusty blok 0 atrybutów liścia, i-węzeł %lu

en: will fix compat feature mismatch in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy zgodności w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostanie poprawiona

en: will fix incompat feature mismatch in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy niezgodności w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostanie poprawiona

en: will fix ro compat feature mismatch in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy zgodności r/o w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostanie poprawiona

en: will sync log incompat feature in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy niezgodności logu w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostanie zsynchronizowana

en: would clear attr fork
pl: gałąź atrybutów zostałaby wyczyszczona

en: would clear empty leaf attr block 0, inode %llu
pl: zostałby wyczyszczony pusty blok 0 atrybutów liścia, i-węzeł %llu

en: would clear empty leaf attr block 0, inode %lu
pl: zostałby wyczyszczony pusty blok 0 atrybutów liścia, i-węzeł %lu

en: would clear entry
pl: wpis zostałby wyczyszczony

en: would clear forw/back pointers in block 0 for attributes in inode %llu
pl: wskaźniki forw/back w bloku 0 dla atrybutów w i-węźle %llu zostałyby wyczyszczone

en: would clear forw/back pointers in block 0 for attributes in inode %lu
pl: wskaźniki forw/back w bloku 0 dla atrybutów w i-węźle %lu zostałyby wyczyszczone

en: would clear inode number
pl: numer i-węzła zostałby wyczyszczony

en: would clear needsrepair flag and regenerate metadata
pl: flaga needsrepair zostałaby wyczyszczona, a medatane zregenerowane

en: would clear obsolete nlink field in version 2 inode %llu, currently %d
pl: przestarzałe pole nlink w i-węźle %llu w wersji 2 zostałoby wyczyszczone, aktualnie %d

en: would clear obsolete nlink field in version 2 inode %lu, currently %d
pl: przestarzałe pole nlink w i-węźle %lu w wersji 2 zostałoby wyczyszczone, aktualnie %d

en: would clear realtime bitmap inode %llu
pl: i-węzeł bitmapy realtime %llu zostałby wyczyszczony

en: would clear realtime bitmap inode %lu
pl: i-węzeł bitmapy realtime %lu zostałby wyczyszczony

en: would clear realtime summary inode %llu
pl: i-węzeł opisu realtime %llu zostałby wyczyszczony

en: would clear realtime summary inode %lu
pl: i-węzeł opisu realtime %lu zostałby wyczyszczony

en: would clear root inode %llu
pl: główny węzeł %llu zostałby wyczyszczony

en: would clear root inode %lu
pl: główny węzeł %lu zostałby wyczyszczony

en: would clear unwritten flag on rmapbt key in agno 0x%x
pl: flaga niezapisania w kluczu rmapbt w agno 0x%x zostałaby wyczyszczona

en: would correct
pl: zostałby poprawiony

en: would correct bad hashval in interior %s block
    	in (level %d) in inode %llu.
pl: błędne hashval w wewnętrznym bloku %su zostałoby poprawione
    	w i-węźle (poziomu %d) %llu.

en: would correct bad hashval in interior %s block
    	in (level %d) in inode %lu.
pl: błędne hashval w wewnętrznym bloku %su zostałoby poprawione
    	w i-węźle (poziomu %d) %lu.

en: would correct bad hashval in non-leaf %s block
    	in (level %d) in inode %llu.
pl: błędne hashval w bloku %su nie będącego liściem zostałoby poprawione
    	w i-węźle (poziomu %d) %llu.

en: would correct bad hashval in non-leaf %s block
    	in (level %d) in inode %lu.
pl: błędne hashval w bloku %su nie będącego liściem zostałoby poprawione
    	w i-węźle (poziomu %d) %lu.

en: would correct imap
pl: imap zostałoby poprawione

en: would correct imap and clear inode
pl: poprawiono by imap i wyczyszczono by i-węzeł

en: would create missing "." entry in dir ino %llu
pl: brakujący wpis "." w i-węźle katalogu %llu zostałby utworzony

en: would create missing "." entry in dir ino %lu
pl: brakujący wpis "." w i-węźle katalogu %lu zostałby utworzony

en: would fix bad flags.
pl: poprawionoby błędne flagi.

en: would fix bad flags2.
pl: poprawionoby błędne flags2.

en: would fix bad nrext64_pad.
pl: poprawionoby błędne nrext64_pad.

en: would fix bad v3_pad.
pl: poprawionoby błędne v3_pad.

en: would fix compat feature mismatch in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy zgodności w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostałaby poprawiona

en: would fix ftype mismatch (%d/%d) in directory/child inode %llu/%llu
pl: niezgodność ftype (%d/%d) w i-węźle katalogu/potomnym %llu/%llu zostałaby poprawiona

en: would fix ftype mismatch (%d/%d) in directory/child inode %lu/%lu
pl: niezgodność ftype (%d/%d) w i-węźle katalogu/potomnym %lu/%lu zostałaby poprawiona

en: would fix i8count in inode %llu
pl: i8count w i-węźle %llu zostałoby poprawione

en: would fix i8count in inode %lu
pl: i8count w i-węźle %lu zostałoby poprawione

en: would fix incompat feature mismatch in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy niezgodności w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostałaby poprawiona

en: would fix magic # to %#x
pl: liczba magiczna zostałaby poprawiona na %#x

en: would fix ro compat feature mismatch in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy zgodności r/o w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostałaby poprawiona

en: would have cleared inode %llu
pl: i-węzeł %llu zostałby wyczyszczony

en: would have cleared inode %llu attributes
pl: atrybuty i-węzła %llu zostałyby wyczyszczone

en: would have cleared inode %lu
pl: i-węzeł %lu zostałby wyczyszczony

en: would have cleared inode %lu attributes
pl: atrybuty i-węzła %lu zostałyby wyczyszczone

en: would have corrected attribute entry count in inode %llu from %d to %d
pl: liczba wpisów atrybutów w i-węźle %llu zostałaby poprawiona z %d na %d

en: would have corrected attribute entry count in inode %lu from %d to %d
pl: liczba wpisów atrybutów w i-węźle %lu zostałaby poprawiona z %d na %d

en: would have corrected attribute totsize in inode %llu from %d to %d
pl: totsize atrybutów w i-węźle %llu zostałby poprawiony z %d na %d

en: would have corrected attribute totsize in inode %lu from %d to %d
pl: totsize atrybutów w i-węźle %lu zostałby poprawiony z %d na %d

en: would have corrected directory %llu size from %lld to %d
pl: rozmiar katalogu %llu zostałby poprawiony z %lld na %d

en: would have corrected directory %lu size from %ld to %ld
pl: rozmiar katalogu %lu zostałby poprawiony z %ld na %ld

en: would have corrected entry count in directory %llu from %d to %d
pl: liczba wpisów w katalogu %llu zostałaby poprawiona z %d na %d

en: would have corrected entry count in directory %lu from %d to %d
pl: liczba wpisów w katalogu %lu zostałaby poprawiona z %d na %d

en: would have corrected entry offsets in directory %llu
pl: offsety wpisów w katalogu %llu zostałyby poprawione

en: would have corrected entry offsets in directory %lu
pl: offsety wpisów w katalogu %lu zostałyby poprawione

en: would have corrected i8 count in directory %llu from %d to %d
pl: liczba i8 zostałaby poprawiona w katalogu %llu z %d na %d

en: would have corrected i8 count in directory %lu from %d to %d
pl: liczba i8 zostałaby poprawiona w katalogu %lu z %d na %d

en: would have corrected root directory %llu .. entry from %llu to %llu
pl: wpis .. głównego katalogu %llu zostałby poprawiony z %llu na %llu

en: would have corrected root directory %lu .. entry from %lu to %lu
pl: wpis .. głównego katalogu %lu zostałby poprawiony z %lu na %lu

en: would have junked entry "%s" in directory inode %llu
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %llu zostałby wyrzucony

en: would have junked entry "%s" in directory inode %lu
pl: wpis "%s" w i-węźle katalogu %lu zostałby wyrzucony

en: would have reset inode %llu nlinks from %u to %u
pl: nlinks i-węzła %llu zostałoby przestawione z %u na %u

en: would have reset inode %lu nlinks from %u to %u
pl: nlinks i-węzła %lu zostałoby przestawione z %u na %u

en: would join together
pl: zostałyby połączone

en: would junk block
pl: blok zostałby wyrzucony

en: would junk entry
pl: wpis zostałby wyrzucony

en: would junk the attribute fork since count is 0 for inode %llu
pl: gałąź atrybutów zostałaby usunięta ponieważ licznik wynosi 0 dla i-węzła %llu

en: would junk the attribute fork since count is 0 for inode %lu
pl: gałąź atrybutów zostałaby usunięta ponieważ licznik wynosi 0 dla i-węzła %lu

en: would move to %s
pl: zostałby przeniesiony do %s

en: would rebuild
pl: zostałaby przebudowana

en: would rebuild corrupt refcount btrees.
pl: uszkodzone b-drzewa zliczania odwołań zostałyby przebudowane.

en: would rebuild corrupt rmap btrees.
pl: uszkodzone b-drzewa rmap zostałyby przebudowane.

en: would rebuild directory inode %llu
pl: i-węzeł katalogu %llu zostałby przebudowany

en: would rebuild directory inode %lu
pl: i-węzeł katalogu %lu zostałby przebudowany

en: would recreate root directory .. entry
pl: wpis .. głównego katalogu zostałby ponownie utworzony

en: would reinitialize realtime bitmap inode
pl: i-węzeł bitmapy realtime zostałby ponownie zainicjowany

en: would reinitialize realtime summary inode
pl: i-węzeł opisu realtime zostałby ponownie zainicjowany

en: would reinitialize root directory
pl: główny katalog zostałby ponownie zainicjowany

en: would remove attribute entry %d for inode %llu
pl: wpis atrybutu %d dla i-węzła %llu zostałby usunięty

en: would remove attribute entry %d for inode %lu
pl: wpis atrybutu %d dla i-węzła %lu zostałby usunięty

en: would repair table
pl: tablica zostałaby naprawiona

en: would reset bad agf for ag %d
pl: błędne agf dla ag %d zostałoby przestawione

en: would reset bad agi for ag %d
pl: błędna agi dla ag %d zostałoby przestawione

en: would reset bad sb for ag %d
pl: błędny superblok dla ag %d zostałby przestawiony

en: would reset superblock %s inode pointer to %llu
pl: wskaźnik i-węzła superbloku %s zostałby przestawiony na %llu

en: would reset superblock %s inode pointer to %lu
pl: wskaźnik i-węzła superbloku %s zostałby przestawiony na %lu

en: would reset to directory
pl: zostałby przestawiony na katalog

en: would reset to regular file
pl: zostałby przestawiony na zwykły plik

en: would reset to zero
pl: przestawionoby na zero

en: would reset value
pl: wartość zostałaby przestawiona

en: would set .. in sf dir inode %llu to %llu
pl: wpis .. w i-węźle katalogu sf %llu zostałby ustawiony na %llu

en: would set .. in sf dir inode %lu to %lu
pl: wpis .. w i-węźle katalogu sf %lu zostałby ustawiony na %lu

en: would sync log incompat feature in AG %u super, 0x%x != 0x%x
pl: niezgodność cechy niezgodności logu w superbloku AG %u (0x%x != 0x%x) zostałaby zsynchronizowana

en: would write modified primary superblock
pl: zmodyfikowany główny superblok zostałby zapisany

en: would zero timestamps.
pl: znaczniki czasu zostałyby wyzerowane.

en: would zero unused portion of %s superblock (AG #%u)
pl: nieużywana część superbloku %s (AG #%u) zostałaby wyzerowana

en: write %s: invalid number of arguments
pl: write %s: błędna liczba argumentów

en: write error
pl: błąd zapisu

en: write error: %s
pl: błąd zapisu: %s

en: write value to disk
pl: zapis wartości na dysk

en: write(%s) failed: %s
pl: write(%s) nie powiodło się: %s

en: write/print FS label
pl: zapisanie/wypisanie etykiety FS

en: write/print FS uuid
pl: zapisanie/wypisanie uuida FS

en: write: invalid subcommand
pl: write: błędne podpolecenie

en: writes a number of bytes at a specified offset
pl: zapis podanej liczby bajtów od podanego offsetu

en: writes data into a region in the current memory mapping
pl: zapis danych do regionu w bieżącym odwzorowaniu pamięci

en: writing all SBs
pl: zapisywanie wszystkich superbloków

en: writing modified primary superblock
pl: zapisano zmodyfikowany główny superblok

en: wrong FS UUID, bmbt block %llu
pl: błędny UUID systemu plików, blok bmbt %llu

en: wrong FS UUID, bmbt block %lu
pl: błędny UUID systemu plików, blok bmbt %lu

en: wrong FS UUID, directory inode %llu block %llu
pl: błędny UUID systemu plików, i-węzeł katalogu %llu blok %llu

en: wrong FS UUID, directory inode %lu block %lu
pl: błędny UUID systemu plików, i-węzeł katalogu %lu blok %lu

en: wrong FS UUID, inode %llu attr block %llu
pl: błędny UUID systemu plików, i-węzeł %llu blok attr %llu

en: wrong FS UUID, inode %lu attr block %lu
pl: błędny UUID systemu plików, i-węzeł %lu blok attr %lu

en: wrong type %#x for %s dqblk %lld entry %d id %u
pl: błędny typ %#x dla dqblk %s %lld, wpis %d, id %u

en: xfs dir/attr hash self-test failed, will not examine filesystem.
pl: test własny haszowania katalogów/atrybutów xfs nie powiódł się, system plików nie zostanie zbadany.

en: xfs dir/attr self-test failed, will not create a filesystem here.
pl: test własny katalogów/atrybutów xfs nie powiódł się, system plików nie zostanie tu utworzony.

en: xfs_bmap_last_offset failed -- error - %d
pl: xfs_bmap_last_offset nie powiodło się - błąd %d

en: xfs_bunmapi failed -- error - %d
pl: xfs_bunmapi nie powiodło się - błąd %d

en: xfs_db got a bbmap for %lld
pl: xfs_db ma bbmap dla %lld

en: xfs_dir_init failed -- error - %d
pl: xfs_dir_init nie powiodło się - błąd %d

en: xfs_trans_reserve returned %d
pl: xfs_trans_reserve zwróciło %d

en: xlog_find_head: bad read
pl: xlog_find_head: błędny odczyt

en: xlog_recover_print_logitem: illegal type
pl: xlog_recover_print_logitem: niedozwolony typ

en: zero length extent (off = %llu, fsbno = %llu) in ino %llu
pl: ekstent zerowej długości (off = %llu, fsbno = %llu) w i-węźle %llu

en: zero length extent (off = %lu, fsbno = %lu) in ino %lu
pl: ekstent zerowej długości (off = %lu, fsbno = %lu) w i-węźle %lu

en: zero length name entry in attribute fork,
pl: wpis nazwy zerowej długości w gałęzi atrybutów,

en: zero size symlink in inode %llu
pl: dowiązanie symboliczne o zerowym rozmiarze w i-węźle %llu

en: zero size symlink in inode %lu
pl: dowiązanie symboliczne o zerowym rozmiarze w i-węźle %lu

en: zero-length block %u/%u buffer to trash??
pl: blok zerowej długości %u/%u bufor do zaśmiecenia???

en: zero_log: cannot find log head/tail (xlog_find_tail=%d)
pl: zero_log: nie znaleziono początku/końca logu (xlog_find_tail=%d)

en: zero_log: head block %ld tail block %ld
pl: zero_log: blok początku %ld blok końca %ld

en: zero_log: head block %lld tail block %lld
pl: zero_log: blok początku %lld blok końca %lld

en: zeroed
pl: wyzerowano

en: zeroes space and eliminates holes by preallocating
pl: wyzerowanie miejsca i usunięcie dziur poprzez prealokację

en: zeroing log
pl: zerowanie logu

en: zeroing timestamps.
pl: zerowanie znaczników czasu.

en: zeroing unused portion of %s superblock (AG #%u)
pl: zerowanie nieużywanej części superbloku %s (AG #%u)
